"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

niedziela, 11 maja 2014

Konkurs z Anną Szczęsną

Anna Szczęsna, rodowita włocławianka, stała bywalczyni bibliotek, początkowo miłośniczka pisania długich listów, które stopniowo przeradzały się w opowiadania, owocem czego były publikacje, najpierw w art-zinie „Konstelacja Cienia”, potem w „Wegetariańskim świecie”. Dość nieporadne próby stały się pretekstem do szlifowania warsztatu na różnego rodzaju stronach internetowych dla początkujących autorów. Wyboista droga zaprowadziła ją do pierwszej poważnej publikacji. W 2007 ukazała się miniatura „Z miłości do ciała” (w antologii grozy „Trupojad”), następnie „Malarz koszmarów” (w zbiorze „Białe szepty”), oraz „Stacja na zawsze” (antologia polskich opowiadań grozy „City 1”). Z tęsknoty za Toruniem, w którym studiowała i spędziła pięć pięknych lat w doborowym towarzystwie,  powstała mikropowieść o humorystycznym zabarwieniu „Pan wróż”, opublikowana w formie e-booka. Obecnie, nakładem Wydawnictwa Lucky na rynku pojawiła się powieść obyczajowa „Smutek Gabi”. Wbrew tytułowi jest to dość ciepła i lekka historia o poszukiwaniu swego miejsca w świecie. 

,,Smutek Gabi''- recenzja: klik

Tym razem zbieram pytania do Anny Szczęsnej. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Trzy osoby, które według autorki wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzymają nagrodę, w postaci książki ,,Smutek Gabi'' ufundowany przez Wydawnictwo Lucky.


Bardzo proszę również o uważne czytanie cudzych komentarzy, aby wasze pytania do autorki nie pokrywały się z innymi. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest : Wydawnictwo Lucky
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Anny Szczęsnej na temat jej twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 11 maja 2014 roku do 16 maja 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi  ok. 23 maja 2014 roku.
6. Nagrodą są trzy egzemplarze książki ,,Smutek Gabi''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                 banerek dla zainteresowanych

24 komentarze:

 1. U Ciebie jak zwykle można poznać mało znanych, polskich autorów. W ich promocji masz naprawdę spory wkład. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ania ma rację, robisz strasznie dużo w poszerzeniu wiedzy o polskich autorach, przynajmniej mojej. Pomyślę nad pytaniami i może wezmę udział :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za ,,poparcie'' mojej ,,działalności'' :) Wiele to dla mnie [i zapewne dla autorów biorących udział w wywiadach] znaczy.

   Usuń
 3. 1. Z recenzji Cyrysi powieść kompletnie nie odzwierciedla tytułu, a raczej jest zdecydowanie ciepła, niżeli trudna i pesymistyczna. Skąd zatem wzięła Pani pomysł na tytuł tak mylący, jakim jest "Smutek Gabi"?
  2. Wiele osób marzy o napisaniu własnej powieści, o książce na półce z własnym imieniem i nazwiskiem. Jednak napisanie jakiejkolwiek pozycji nie jest łatwym zadaniem. Trzeba na to poświęcić wiele czasu, zaangażowania i samodyscypliny bo po pewnym czasie przychodzi tak zwany kryzys twórczy. Jak Pani udało się przebrnąć przez ten cały proces, a może miała Pani przy sobie jakieś osoby, które skutecznie motywowały do działań?
  3. Książek jest wiele, tak samo wykreowanych bohaterów-jak w mrowisku. Czy ma Pani gdzieś w sercu takiego bohatera literackiego, który kropka w kropkę odzwierciedla Pani wady, zalety, zachowania i przyzwyczajenia?

  anastazja166@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Od długich listów, przez opowiadania, mikropowieść aż do wydanej książki - można powiedzieć, że Pani przygoda pisarki przypomina rozpoczynającą się drogę "od pucybuta do milionera". A jaki będzie następny przystanek-cel tej podróży?
  2. Z jednej strony opowiadania grozy, z drugiej twóczość humorystyczna i optymistyczna - Anna Szczęsna straszna i Anna Szczęsna wesoła - a jaka jest Anna Szczęsna na co dzień ?
  3. "Wyboista droga zaprowadziła ją do pierwszej poważnej publikacji"- jakie wyboje były najbardziej wyboiste ? :)

  sliwinaga@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Znalazła już pani swoje miejsce na świecie? Jakie ono jest?

  2. Czego nauczyła panią wyboista droga literacka? Co przez to pani zyskała?

  3. Wygląda pani przez okno, a tam ...? :)

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy w "Smutku Gabi" jest coś, co chciałaby Pani zmienić?

  krokusowe.przemyslenia@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Czy po wydaniu pierwszej powieści Pani życie się zmieniło? Jakie są plusy i minusy bycia autorką?
  2. Co Pani czuła pisząc ostatnie zdanie / słowo w swoich książkach?
  3. „Wonderful world”, czy jednak ”Dziwny jest ten świat”?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Przeczytałam, że jest pani stałą bywalczynią bibliotek. Ja też to kocham. Czy zauważyła pani, że te bardziej rozchwytywane książki panie bibliotekarki przechowują u siebie w biurku? U mnie są zapisy na dane książki i czasami czeka się całymi miesiącami aż dorwie się wymarzoną książkę. A przecież tyle się mówi, że Polacy nie czytają książek. Nie zgadzam się z tym, a co pani zauważyła w bibliotekach?
  2. W "Smutku Gabi" pokazała pani, że nie warto chować urazy, nawet jeśli ktoś zranił nas bardzo dotkliwie i głęboko. A czy pani byłaby w stanie wybaczyć wszystko?
  3. Czy pamięta Pani swój pierwszy napisany tekst?

  pozdrawiam, Iza :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1) Proszę sobie wyobrazić, że znalazła się Pani na bezludnej wyspie. Jaka książkę chciałaby Pani mieć przy sobie i dlaczego akurat tę?
  2) "Smutek Gabi" to podobno ciepła i lekka historia. Skąd pomysł na książkę o szukaniu swojego miejsca na ziemi?
  3) Zakładając, że Niebo istnieje, co chciałaby Pani usłyszeć od Boga u bram Raju? (wiem, że jest Pani bardzo młodą osobą, więc proszę wysilić wyobraźnię).

  Pozdrawiam serdecznie
  Monika

  monweg@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Jaka jest Pani definicja szczęścia?
  2. Z czym kojarzy się dla Pani dom rodzinny?
  3. Czy w "Smutku Gabi" jest choć cząstka prawdziwej histori, Pani bądź kogoś znajomego?
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Pisze Pani i lubi czytać w każdej wolnej chwili, jakie książki najbardziej przypadają Pani do gustu? Czy są to książki z pieprzykiem, czy wręcz odwrotnie, kryminały?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Gdyby wiedziała Pani, że ma przed sobą tylko jeden dzień życia, jakby go Pani spędziła i co by robiła w tych ostatnich minutach?
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  Pozdrawiam :)
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1) A może z książkami jest jak z kremami? Do jakiej grupy zaliczyłaby Pani „Smutek Gabi”? Do kategorii +20 czy jednak +35? Pani książka jest przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn? Większość czytelników po przeczytaniu może stwierdzić, ze tak naprawdę jest ona dla wszystkich, ale zależy mi na Pani zdaniu. Więc spytam inaczej- głównie dla kogo skierowała Pani „Smutek Gabi”?

  2) Czytać można wszędzie. Każde miejsce jest do tego odpowiednie, ale do niektórych książek trzeba się przygotować, znaleźć idealne warunki. Pragnę zatem dowiedzieć się w jakim miejscu najlepiej czytać „Smutek Gabi”? W jakim miejscu można w pełni zrozumieć sens książki? Jakie miejsce jest idealne, aby dogłębnie przeanalizować historię Gabrieli?

  3) Wchodzi Pani do windy, a tam schody? Jak zareagowałaby w takiej sytuacji?

  e- mail: joanna.stoczko@op.pl

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że pisarze uczą się swojego fachu. Czy pasja, oryginalny pomysł i talent to za mało? Jaki powinien być dobry pisarz?
  2. Gdyby miała Pani opisać swój charakter za pomocą koloru, to jaki on by był?
  3. Budzi się Pani rano i z niedowierzaniem stwierdza, że została przeniesiona do wykreowanego literackiego świata. W jakiej książce chciałaby się Pani znaleźć i z którym bohaterem porozmawiać przy kawce?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Co sprawia Pani więcej przyjemności pisanie powieści obyczajowych czy może opowiadania lub horrory?
  2. Mieszka Pani we Wrocławiu, studiowała w Toruniu. Czy była Pani kiedykolwiek na meczu żużlowym?(może tak warto napisać jakąś książkę o dylematach sportowców)
  3. Jak często ludzie pytają Panią czy nie jest Pani krewną Wojciecha Szczęsnego?:)
  galinamks@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Gdyby mogła Pani poprosić dowolną osobę na świecie o szczerą recenzję swojej jednej książki, to który tytuł poddałaby Pani krytyce i komu przypadłoby to zadanie?

  2. Czy wciąż pisuje Pani tradycyjne listy, od których zaczęła się przygoda z literaturą czy też emaile i brak czasu wyparły tą tradycję całkowicie?

  Pozdrawiam
  skahio
  krzyzanskahio@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Czy lubi Pani czytać informacje o sobie?
  2. Jak wygląda Pani wyimaginowany czytelnik? Pisze Pani do konkretnych ludzi z konkretnymi upodobaniami, czy do wszystkich ludzi?
  3. "Smutek Gabi" jest o szukaniu swego miejsca na ziemi. Czy Pani znalazła już takie miejsce? Gdzie jest Pani azyl?
  Pozdrawiam
  zuzastepinska11@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Pisząc można czerpać z życia lub z wyobraźni. Można więc określić to procentowo, np. 30% prawdziwych przeżyć, 70% fantazji. Wszystko oczywiście w dużym przybliżeniu. Jak ten "stosunek" wygląda u pani?
  2. Też studiowałem w tym zacnym mieście. Co z Torunia szczególnie pani utkwiło?
  3. Co panią boli?

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Z Pani życiorysu wynika, że jest Pani wegetarianką, co więc sprawiło, że wybrała Pani tę drogę?
  2. Proszę sobie wyobrazić, że jest Pani z najważniejszą sobie osobą, wiedząc, że dziwnym zrządzeniem losu ten człowiek za chwilę straci głos. Przed jego wiecznym milczeniem może mu Pani zadać trzy pytania. Jak one brzmią?
  3. W Pani domu wybucha pożar, ma Pani minutę, aby opuścić mieszkanie. Co zabiera Pani ze sobą i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...