Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 9 maja 2014

Konkurs z Karoliną Pastuszak

Karolina Pastuszak – ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i przez kilka lat pracowała w różnych redakcjach. Marzycielka i optymistka, dla której szklanka zawsze jest w połowie pełna. Ambitna i wymagająca przyznaje, że wrodzony perfekcjonizm trochę utrudnia jej życie. Mówi o sobie, że jest prawdziwą szczęściarą – ma najwspanialszego męża na świecie, grono wiernych przyjaciół i jest „mamą” cudnego, czekoladowego labradorka. Uwielbia podróże, najchętniej wracałaby do domu tylko po to, żeby przepakować walizkę. Pisanie jest dla niej antidotum na wszystkie pochmurne dni i nudę. Czerpie z życia pełnymi garściami, bo przecież każdy dzień możemy przeżyć tylko raz! Zadebiutowała powieścią "Meksykańska miłość"- romans będący doskonałą lekturą na poprawę samopoczucia i nabrania nadziei na spełnienie się marzeń. 
Obecnie nakładem wydawnictwa Prozami wyszła kolejna książka autorki o intrygującym tytule: ,,Ups... No to wpadłam!''. Recenzja : klik

Tym razem zbieram pytania do Karoliny Pastuszak. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Dwie osoby, które według autorki wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzymają nagrodę, w postaci  książki ,,Ups... No to wpadłam!'' ufundowaną przez Wydawnictwo Prozami.

Bardzo proszę również o uważne czytanie cudzych komentarzy, aby wasze pytania do autorki nie pokrywały się z innymi. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest : Wydawnictwo Prozami.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Karoliny Pastuszak na temat jego twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 9 maja 2014 roku do 14 maja 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi  ok. 20 maja 2014 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze książki ,,Ups... No to wpadłam!''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                 banerek dla zainteresowanych

27 komentarzy:

 1. 1. Co rozumie Pani jako szczęście?
  2. Psy to najlepsi przyjaciele człowieka - zgodzi się z tym Pani i dlaczego?

  Mała Pisareczka
  krytykbook@gmial.com

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Przeczytałam, że uwielbia Pani podróże. A czy stanowią one inspirację dla Pani twórczości?
  2. Może mogłaby Pani udzielić kilku rad młodym i równie ambitnym początkującym pisarzom? Czym się kierować, jak pisać etc.?
  3. Proszę dokończyć zdanie: "Dobry pisarz to..."

  Pozdrawiam
  zuniek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale śliczna pani. Uczestnikom życzę powodzenia. Pozdrawiam cieplutko cyrysiu i życzę miłego weekendu xx.

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Skąd wzięła Pani pomysł na tak niebanalny tytuł książki "Ups...No to wpadłam"?
  2. Widzę, że lubi Pani podróżować. Co w tym podróżowaniu jest takiego, że -tak jak przeczytałam- najchętniej wracałaby Pani do domu, tylko po to aby przepakować walizkę?

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Bohaterki Pani książek pracują w wydawnictwach. Czy inspirowała się Pani swoimi doświadczeniami, pisząc o ich pracy?
  2. Czy myśli Pani o kolejnej książce? Jeśli tak, to może uchyli Pani rąbka tajemnicy i zdradzi zarys fabuły.

  barwinka4@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Udając się w podróż - co ZAWSZE znajduje się w Pani walizce? Bez czego nie potrafi Pani podróżować?

  krokusowe.przemyslenia@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Co ma Pani zawsze w swojej torebce ?
  2. Co Pani sądzi o czytających w tramwajach i autobusach ?
  3. Najdziwniejsza historia w Pani życiu (o ile taka się Pani zdarzyła).

  iza_suchar@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1."Ups... No to wpadłam!" - wyobrażam sobie, że takie słowa mogą przyjść do głowy niejednemu człowiekowi, ale także zwierzakowi. Czy Pani labrador miał jakąś przygodę, która mogłaby zostać spuentowana takim właśnie stwierdzeniem?
  2. Skąd pomysł na osadzenie akcji w Katalonii oraz wykreowanie bohaterów niebędących Polakami?

  Pozdrawiam
  Magda
  m.tesna@wp.pl

  P.S. W treści jest informacja, że konkurs trwa do 6 maja ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Jest Pani entuzjastką podróży - w jakie miejsca udało się już odwiedzić? Czy po wojażach zawsze były tylko pozytywne wrażenia, czy może są miejsca, w które drugi raz Pani by nie wróciła? Którą z podróży najlepiej Pani wspomina?

  2. Jeszcze pytanie w związku z tematem podróży: wiele osób wydaje obecnie książki na temat miejsc, które zwiedziły, opisują w nich swoje przygody, zabawne sytuacje oraz zdarzenia, które naprawdę napędziły strach. Czy i Pani chodziło kiedyś po głowie, by coś w tym rodzaju napisać?

  3. Praca redaktorki to niełatwy kawałek chleba, wymaga kreatywności i pomysłowości, więc może być dobrą zabawą, ale gdy brakuje weny, może być udręką. Czy w Pani przypadku realizuje się Pani w pracy marzeń? A może chciałaby Pani to wszystko rzucić i zająć się czymś innym?

  Pozdrawiam cieplutko! ;)
  elaluczkow@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Czy po wydaniu powieści "Meksykańska miłość" Pani życie się zmieniło? Jakie są plusy i minusy bycia autorką?
  2. Czy jest na świecie takie miejsce do którego by się Pani przeniosła bez zastanowienia (na przykład, gdyby wygrała Pani w lotto) ;), a może znalazła Pani już swój azyl, swoje zacisze do którego uwielbia Pani wracać po dalekich podróżach i nie wyobraża sobie Pani żadnej przeprowadzki?
  3. „Wonderful world”, czy jednak ”Dziwny jest ten świat”? :)
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Ciekawość, według pani, to pierwszy stopnień do piekła czy jednak drogowskaz, który pozwala nam poznawać świat? Jak dużo można przez ciekawość stracić, a ile zyskać? Jak pani doświadcza ciekawości na własnej skórze?

  2. Kupiła pani najnowszą książkę autora X. Zaczyna pani ją czytać, ale przypadkowo zauważa, że ostatnia strona jest inna od wszystkich poprzednich. Wygląda na to, że jest ona swego rodzaju kopertą z czymś w środku. Jak by się pani zachowała w tej sytuacji? Co może się tam kryć?

  3. Pewnie ma pani w sercu termometr uczuć, który reaguje na wszystko i nigdy nie spada poniżej zera. Kiedy wskazuje on 40 stopni Celsjusza?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy nie myślała pani, aby fabułę "Ups... No to wpadłam!" umieścić na rodzimym gruncie?
  2. "Ups... No to wpadłam!" to taka mieszanka filmów: "Szklana pułapka", "Ojciec chrzestny", "James Bond Agent 007" i "Gotowe na wszystko". Czy pisząc tę powieść wzorowała się pani na tych filmach?
  3. Uwielbia pani podróżować. Zatem czy ma pani takie wymarzone wyobrażenie miejsca (istniejące lub nie), które chciałaby zwiedzić?

  pozdrawiam, Iza :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Wyczekuję wywiadu z niecierpliwością:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Moje pytanie:

  Jaki inny tytuł książki przewijał się Pani przez myśl, zanim postanowiła Pani nazwać ją tak jak w tej chwili??
  Pozdrawiam!

  deliratio@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1) Na czyim zdaniu zależy Pani najbardziej, jeśli chodzi o Pani książki? Na zdaniu czytelników czy raczej na Pani własnym? Dlaczego?

  2) Czy podróżowanie odgrywa dużą rolę w Pani życiu ? Co jest dla Pani najwspanialsze w podróżach ?

  3) Może z książkami jest jak z kremami? Do jakieś grupy zaliczyłaby Pani "Ups... No to wpadłam!''? Do kategorii +20 czy +35? Pani książka jest przeznaczona zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn?

  e- mail: joanna.stoczko@op.pl

  Gorąco pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. 1) Proszę sobie wyobrazić, że znalazła się Pani na bezludnej wyspie. Jaką książkę chciałaby Pani mieć ze sobą i dlaczego akurat tę?
  2) "Ups...No to wpadłam" to - jak czytałam - całkiem niezła książka o bardzo ciekawej tematyce (mam nadzieję, że niedługo przeczytam). Skąd pomysł na taką właśnie książkę i czy kolejne będą utrzymane w tej samej konwencji?
  3) Zakładając, że Niebo istnieje, to co chciałaby Pani usłyszeć od Boga u bram Raju? (wiem, że jest Pani bardzo młoda, więc proszę uruchomić wyobraźnię).

  Pozdrawiam serdecznie

  monweg@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Jaka jest Pani definicja szczęścia?
  2. Z czym kojarzy się dla Pani dom rodzinny?
  3. Jakie jest Pani najlepsze lub najśmieszniejsze wspomnienie z dzieciństwa?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  Pozdrawiam :)
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1.Uwielbia Pani podróże więc czy ma Pani jakieś miejsce do którego z wielką chęcią wraca i nigdy się tam Pani nie nudzi ?
  2.Ma Pani coś co pomaga Pani pisać ? Nie wiem może jakąś szczególną piosenkę albo film z którego moze pani czerpać nieustannie inspirację ?
  3.Czy jest jakieś szczególne miejsce gdzie chciała by Pani mieszkać? Jeżeli tak to proszę o opis no i wyjaśnienie dlaczego tam :)

  1najka1@gmail,com

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Jak wygląda Pani typowy dzień pracy?
  2. Co Panią najbardziej zaskoczyło w tym, co piszą czytelnicy o Pani książkach?

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Witam serdecznie. Wiadomo, pisanie jest najlepszą formą spędzania czasu. A Pani od zawsze chciała napisać powieść, czy to przyszło nagle typu "o a może napiszę książkę, będzie fajnie"?
  2. Gdyby miałaby Pani mieć siostrę bliźniaczkę, jakie cechy przydzieliłaby Pani swojej sobowtórce, a jakie swoje wady oddałaby?
  3. Pisanie, czytanie, tworzenie.. Nocą czy nad ranem?

  anastazja166@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. ''Ups... No to wpadłam''- jak często zdarza się Pani wypowiedzieć te słowa lub tak pomyśleć?
  2. Kto jako pierwszy przeczytał Pani debiutancką książkę i jaką wyraził opinię?
  3. Czy miała Pani obawy przy wydaniu pierwszej książki? Bała się Pani opinii czytelników?

  sovatik09@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Pisze Pani i lubi czytać w każdej wolnej chwili, jakie książki najbardziej przypadają Pani do gustu? Czy są to książki z pieprzykiem, czy wręcz odwrotnie, kryminały?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Gdyby wiedziała Pani, że ma przed sobą tylko jeden dzień życia, jakby go Pani spędziła i co by robiła w tych ostatnich minutach?
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Optymiści to gatunek na wyginięciu - takie mam wrażenie. Narzekanie to chyba jedna z naszych cech narodowych ;) Jak Pani przekonuje "wiecznych maruderów" do tego, aby spojrzeli na świat przez różowe okulary? Zaraża Pani śmiechem czy może szczuje strachem, żeby zastosować terapie wstrząsową ;)?
  2. Trzeba odwagi, aby wygrzebać z dna szuflady swoje teksty i pokazać je światu. Czy był taki moment (np. na spotkaniach autorskich albo w gronie rodzinnym), że przepełniona dumą i świadomością docenienia przez czytelników powiedziała sobie Pani: "Jestem dobra w tym co robię!"?
  3. Przepraszam, bo może jest to zbyt osobiste pytanie, ale nasunął mi je tytuł Pani powieści...Czy nieplanowana ciąża oznaczałaby dla Pani koniec wojaży po świecie czy uważa Pani, że dziecko wcale nie przeszkadza w rozwijaniu pasji, można je spakować i w drogę? :)

  Pozdrawiam serdecznie!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Czym zachęciłaby Pani męskie grono czytelników do swoich książek?
  2. Z jakim pisarzem pozwoliłaby sobie Pani na coś co później można by określić tytułem "Ups..No to wpadłam!"?
  3. Kto Panią "zaraził" pasjami czytania, pisania i podróżowania? Mama, tata czy może zupełnie inaczej to wyglądało?
  galinamks@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Wraca Pani dzień wcześniej z wyjazdu promującego nową książkę wieczorową porą. Męża nie ma w domu. Rozsiada się Pani wygodnie w fotelu, a tu nagle rozlega się dzwonek. Otwiera Pani drzwi, a w progu stoi dość skąpo ubrana kobieta i z niewinnym uśmieszkiem mówi: "Ups..No to wpadłam".
  Czy:
  a) zaprasza Pani kobietę do środka, skoro już wpadła
  b) zatrzaskuje Pani drzwi i dzwoni do męża krzycząc: "ups, no to wpadliście"
  c) domyśla się Pani, że to tylko ja - wierna fanka, która zrobi wszystko by otrzymać książkę z autografem

  Pozdrawiam :D
  krzyzanskahio@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...