"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

niedziela, 18 maja 2014

Konkurs z Ewą Bauer

Ewa Bauer. Prawniczka z wykształcenia, ale serce oddała literaturze. Interesuje się również psychologią. Mieszka w Krakowie z mężem i dziećmi.

Choć zawsze mówiła, że pisanie książek pozostawia sobie na emeryturę, postanowiła przyspieszyć ten proces, czego efektem była jej debiutancka powieść „W nadziei na lepsze jutro” wydana w 2011, w wydawnictwie Radwan. W kolejnym roku powieść ta ukazała się w wersji elektronicznej w wydawnictwie RW2010, gdzie stale jest dostępna. Kolejną powieścią autorki była „Kruchość jutra”, wydana w lutym 2013 r. W Wydawnictwie Szara Godzina. W maju 2014 r. ukazała się kolejna jej powieść obyczajowo – psychologiczna „Kurhanek Maryli”, nakładem tego samego wydawnictwa.

W swojej twórczości porusza tematy trudne, choć nierzadko występujące w relacjach między ludzkich. Skupia się na emocjach, nie ocenia bohaterów, ale wskazuje mechanizmy jakim podlegają ich reakcje. Zawsze powtarza, że jeśli choć jedną osobę poruszy jej twórczość, to już warto było pisać.

Włada językiem hiszpańskim. Uwielbia podróże w nieznane,  choć najczęściej odwiedzanym przez nią miejscem jest Barcelona.

Miłośniczka „Małego Księcia”. Posiada kolekcję ponad dwudziestu tłumaczeń tej książki na języki obce. Współtwórczyni Babskiego Gotowania, kobiecych spotkań, gdzie uczestniczki zgłębiają tajniki poszczególnych kuchni świata.

Fan Page książki na Facebooku: klik
Zwiastun książki: klik
Recenzja ,,Kurhanek Maryli'': klik
Oficjalna strona Ewy Bauer: klik

Dziś macie niepowtarzalną okazje zadać pytania Ewie Bauer. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Trzy osoby, które według autorki wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzymają nagrodę, w postaci powieści „Kurhanek Maryli”. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Szara Godzina. 

Bardzo proszę również o uważne czytanie cudzych komentarzy, żeby wasze pytania do autorki nie pokrywały się z innymi. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest : Wydawnictwo Szara Godzina.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Ewy Bauer na temat jej twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 18 maja 2014 roku do 22 maja 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi  ok. 28 maja 2014 roku.
6. Nagrodą są 3 egzemplarze książki: ,,Kurhanek Maryli”.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                               banerek dla zainteresowanych

17 komentarzy:

 1. 1-Skąd pomysł na tę książkę?
  2-Ile w niej jest fikcji literackiej,a ile tzw.życia.Tzn.czy spotkała pani w swoim życiu pierwowzór bohaterki książki?
  3-Czy uważa pani,że kobiecie maltretowanej w wystarczającym stopniu pomagamy jako sąsiedzi czy udajemy przeważnie,że problemu nie ma.Co pani o tym myśli.?
  Pozdrawiam Jola
  jolunia559@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Kto jako pierwszy przeczytał Pani książkę i jakie były odczucia tej osoby? Jak zareagowała?
  2. Przychodzi do Pani list, w którym ktoś informuje, że została Pani wybrana i już jutro straci Pani wszystkie zmysły. Co Pani robi? Jaka jest reakcja?
  3. Jak Pani zareagowała widząc pierwszy raz swoją książkę w sklepie?

  sovatik09@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Pisze Pani i lubi czytać w każdej wolnej chwili, jakie książki najbardziej przypadają Pani do gustu? Czy są to książki z pieprzykiem, czy wręcz odwrotnie, kryminały?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Gdyby wiedziała Pani, że ma przed sobą tylko jeden dzień życia, jakby go Pani spędziła i co by robiła w tych ostatnich minutach?
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. 1.Jaki jest Pani ulubiony cytat z "Małego księcia" ?
  2,Jakie jest Pani popisowe danie które zawsze gotuje na ważne okazję ?
  3.Gdyby miała Pani możliwość cofnięcia czasu zrobiłaby to Pani?

  1najka1@gmail.com

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie INNA
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako koleżanka po fachu, nie po piórze, ale po prawniczych studiach, obracając się ciągle wśród prawników zapytam. Kobieta w swoim wieku, wykształcona, w zawodzie który jest synonimem szczęścia i oznaką złapania Pana Boga za nogi, nie poświęca całego czasu na paragrafy, tylko pisze. Czy literatura to terapia po, umówmy się, wyczerpującym psychicznie stosowaniu prawa, czy może pierwotna potrzeba opowiadania świetnych historii tkwiła tam gdzieś od dawna i kwestią czasu było gdy dojdzie do głosu?

  kasiam203@interia.pl
  Kasia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czy ma Pani jakąś fobię ?
  2. Co Panią najbardziej uszczęśliwia ?
  3. Ja kocham kawę i bez niej nie wiedzę dnia ani przyszłości. A Pani lubi kawę a może herbatę ? Jaką Pani pije ?

  iza_suchar@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Od czego zaczęła się Pani przygoda z pisaniem?
  2. Proszę do kończyć zdanie: "Dobry pisarz to..."
  3. W swoich powieściach porusza Pani tematy trudne, ale życiowe, a jako prawniczka zapewne spotyka się Pani z podobnymi. Stąd moje pytanie, czy praca stanowi dla Pani inspirację do własnych tworzenia historii?

  Pozdrawiam serdecznie :))
  zuniek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam jeden e-book autorki, czekam więc na wywiad;)

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. We wstępie "Kurhanku Maryli" czytamy, że zawarła Pani w nim coś bardzo osobistego. Co to takiego?
  2. Jaki jest Pani przepis na lepsze jutro?
  3. W swoich książkach porusza Pani trudne tematy. Czy jest coś, o czym najbardziej chciałaby Pani napisać?

  pozdrawiam, Iza :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Bardzo się Pani skupia na emocjach, na jakich najbardziej? Czy są takie, które powodują uśmiech, czy takie które rozrywają serce z żalu?
  2. Z czym kojarzy się dla Pani dom rodzinny?
  3. Jakie jest Pani najlepsze lub najśmieszniejsze wspomnienie z dzieciństwa?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.p

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Czy po wydaniu pierwszej powieści „W nadziei na lepsze jutro” Pani życie się zmieniło? Jakie są plusy i minusy bycia pisarką ?
  2. Proszę sobie wyobrazić, że jako znana pisarka została Pani poproszona o spotkanie z zagorzałymi molami książkowymi, którzy nie sięgają po polską literaturę, aby przedstawiła Pani argumenty oraz przekonała ich, że warto sięgać po książki z rodzimej literatury - zarazem namawiając ich, aby zapoznali się również z Pani twórczością? Zgodziłaby się Pani? Jeśli tak, to proszę przedstawić uzasadnienie, którego by Pani użyła na spotkaniu?
  3. „Wonderful world”, czy jednak ”Dziwny jest ten świat”?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Muszę się przyznać, że źle przeczytałem tytuł pani książki. Zamiast "kurhanek", narzuciło mi się "kochanek". Czym, oprócz tytułu, zaskoczy pani powieść? Dlaczego na okładce pojawiła się znudzona dziewczynka?

  2. Jakie są pani uczucia, gdy stawia pani ostatnią kropkę w napisanej powieści? Jaka jest reakcja weny i wyobraźni?

  3. Przyszła wiosna, idzie lato... Ptaki śpiewają, trawa szepce, tańcząc z wiatrem, a niebo wreszcie ujawniło swoją niebieską szatę... Zapewne nie tylko ja bujam w obłokach... O czym pani marzy? Jakie jest pani największe marzenie?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 13. 1) A może z książkami jest jak z kremami? Do jakiej grupy zaliczyłaby Pani „Kurhanek Maryli”? Do kategorii +20 czy +35? Pani książka jest przeznaczona zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet? Dla kogo głównie jest skierowana?
  2) Czy ma Pani jakiś pomysł by zachęcić młodsze pokolenie, szczególnie urodzone po 1990 roku do czytania polskich pisarzy?
  3) Wchodzi Pani do windy, a tam schody. Jak zareagowałaby Pani?

  e- mail: joanna.stoczko@op.pl

  Pozdrawiam bardzo gorąco! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  Pozdrawiam serdecznie, martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Jakie tematy i wątki będą zawarte w Pani kolejnej książce?
  2. Czy ma Pani pomysł jak przekonać dzieci i młodzież do czytania książek?
  3. Kto jest Pani ulubionym pisarzem i kiedy poświęca się Pani czytaniu i pisaniu bo przecież trzeba pogodzić życie rodzinne ze swoją pasją?
  galinamks@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Pani książki zbierają bardzo dobre recenzje, co z pewnością bardzo cieszy i motywuje do dalszej pracy. Czy była jakaś sytuacja (wiadomość od czytelniczki, słowa podczas spotkania autorskiego czy może w gronie rodzinnym), która szczególnie utkwiła Pani w pamięci ze względu na ogrom dumy i ciepłych uczuć, wywołanych w sercu?
  2. „Prawie całe zło świata wywodzi się z faktu, że ktoś się czegoś boi.” – tak mówiła Valancy w „Błękitnym zamku” Lucy Maud Montgomery. Zgadza się Pani z tą opinią? Czego Pani boi się najbardziej?
  3. Spotkałam się nie raz z opiniami, że to mężczyźni są najlepszymi kucharzami, ponieważ gotowanie traktują jako pasję, a kobiety jako codzienny żmudny obowiązek, który narzucono im już za czasów jaskiniowców…mężczyzna rzucał do groty upolowaną sarnę i rób, kobieto, z tym, co chcesz. A jak jest u Pani – zawsze ciągnęło Panią do gotowania czy to zamiłowanie przyszło z czasem?

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...