"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

środa, 19 października 2016

Remy - Katy Evans [PATRONAT]Remy
Katy Evans
Cykl: Real (tom 3)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Premiera: 19 października
Ocena: 5/6
Patronat medialny:
LITERACKI ŚWIAT CYRYSI

~~ * ~~
 
   Remington Tate, bokser Podziemnej Ligi, jest tajemnicą nawet dla samego siebie. Jego umysł jest jasny, a zarazem mroczny, złożony i otwarty. Czasami jego działania i nastrój są dokładnie wyważone, a czasami pozbawione są wszelkiej kontroli.

  W tym wszystkim jednak zawsze była jedna niezmienna rzecz: pragnienie, pożądanie, kochanie i chronienie Brooke Dumas. To jego historia: od chwili, kiedy po raz pierwszy ją zobaczył i uświadomił sobie, że jest ona największą wartością, o jaką kiedykolwiek musiał walczyć.

  ,,Remy’’ Katy Evans to trzeci tom serii Real, międzynarodowego bestsellera, na punkcie której oszalały kobiety na całym świecie, stawiając ją ponad innymi najpopularniejszymi dziełami modnej ostatnio literatury erotycznej. Poprzednie dwie części cyklu wspominam nadzwyczaj entuzjastycznie. A jak jest tym razem? Czy to udane zwieńczenie historii upadłego boksera i byłej sportsmenki? Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że tak.

  Jeśli chodzi o fabułę, nie zaskakuje niczym nowatorskim, albowiem mamy do czynienia ze znaną nam już historią, acz opowiedzianą na nowo, z perspektywy Remingtona. Jednocześnie poznajemy kontynuację wydarzeń z poprzednich tomów. Przyznam się szczerze, że nie lubię ,,odgrzewanych kotletów'', mimo to z ogromnym zainteresowaniem śledziłam przeżycia tytułowego bohatera. Wreszcie nie ma niepotrzebnych zachwytów Brooke na temat wyglądu boga seksu. Są za to prawdziwe emocje poharatanego przez los człowieka, który w imię miłości, jest w stanie poświęcić wszystko, nawet samego siebie.

  Jestem pełna podziwu dla doskonałej kreacji główniej postaci. Autorka stworzyła wnikliwy i wiarygodny portret psychologiczny chwiejnego emocjonalne mężczyzny. Bez ckliwości i upiększania pokazuje wszystkie jego niezdrowe skłonności, wady i słabości charakteru. Dotyka takich zagadnień jak zaburzenia psychiczne, problemy emocjonalne lub brak wsparcia i miłości ze strony najbliższych. Dzięki temu książka nabiera swoistej głębi, a także skłania do wielu refleksji, nad życiem, nad tym kim jesteśmy oraz nad ułomnością ludzkiej natury.

  Oczywiście nie mogło zabraknąć podziemnych walk, w których aż kipi od nieposkromionej energii, adrenaliny i pierwotnego szaleństwa. Bardzo lubię oglądać bokserskie zmagania, toteż z wielkim napięciem wizualizowałam sobie każdy aspekt tego porywającego widowiska.  Do podkręcenia i tak już gorącej atmosfery przyczyniają się również odważne, zmysłowe sceny seksu. Błyskawicznie rozpalają zmysły i potęgują podniecenie. Wszystko stanowi spójną i wyważoną całość. Aż chce się czytać!

  Styl autorki nie uległ diametralnej zmianie. Nadal jest przystępny i plastyczny, bez sztucznego zadęcia. Kartki przewracają się niemal same. Odpowiada mi również równomierne tempo akcji oraz sposób jej prowadzenia. Wiele znanych nam scen zostało ukazanych w zupełnie innym kontekście, a co za tym idzie – powieść zyskuje nowy, świeży wymiar. Najbardziej jednak jestem zachwycona zakończeniem. Idealne w moim guście. Nic więcej nie zdradzę, sami musicie je poznać.

  Zazwyczaj lubię dużo analizować, ale tym razem postanowiłam nie rozkładać wszystkiego na czynniki pierwsze. Niech Wam wystarczy zapewnienie, że nie mogłam oderwać się od lektury. Tak silnie uzależnia i fascynuje. Myślę, że fani serii, jak i wielbiciele autorki będą podzielać moje odczucia.

  Podsumowując:
  Prawdziwy wir emocji. Zniewala, oczarowuje i pobudza zmysły. Z właściwą sobie mocą pokazuje, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu trzeba walczyć o siebie, swoje marzenia i szczęście. Bo bez walki nie ma zwycięstwa. Odkryj nową formę uzależnienia!

https://cyrysia.blogspot.com/2016/09/hot-konkurs-przedpremierowy-raze.html

21 komentarzy:

 1. Ach muszę poznać pierwszy tom i tę historię!

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro nie mogłaś się oderwać, czuję się mocno zachęcona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś, lubię cykle więc jak znajdę czas to przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielbię. Totalnie i maksymalnie wielbię! <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam wcześniejszych części, ale nie wiem czy się skusze - może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś przeczytam :) Czekam jeszcze na Reala z Twojego BT, więc na razie nie pcham się do kolejnych części :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W sumie to myślałam, że są wydane dopiero 2 tomy. Niemniej, to i tak nie moja tematyka.

  OdpowiedzUsuń
 8. Musze zacząć tę serie od pierwszej części, a mam nadzieję, że już w przyszłym miesiącu wezmę ją pod swoje czytelnicze skrzydełka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Aspekt psychologiczny najbardziej mnie ciągnie do tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta seria to niestety całkowicie nie moje klimaty, więc jak nie sięgnęłam po poprzednie tomy, tak i ten trzeci mnie nie zainteresował. ;/

  OdpowiedzUsuń
 11. To nie jest mój gatunek, ale przyznam, że czuję się zaintrygowana Krysiu :). Gratuluję kolejnego patronatu! Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. A ja jeszcze nie przeczytałam pierwszego tomu, wstyd ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratulacje! :) Jeju, to seria, a jaj jej nie znam! :(

  OdpowiedzUsuń
 14. Serii Real nie poznałam jeszcze, a to już trzeci tom. Rzadko sięgam po ten gatunek literacki, ale może tera warto spróbować ponownie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Oj bardzo chciałabym sięgnąć po tę serię. Nie spotkałam się jeszcze z ani jedną złą opinią. Może nie jest to całkowicie mój klimat, ale z chęcią przeczytam :D
  Pozdrawiam :)
  moonybookishcorner.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Serii nie znam, ale dobrze, że trzeci tom trzyma wysoki poziom poprzedniczek.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...