"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

środa, 26 października 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Anna Szafrańska

Anna Szafrańska
Gdybyś ktoś mnie zapytał, od ilu lat tworzę, skrobię, notuję czy pisze – nie znałabym odpowiedzi. Zdaje się, że robię to od wczesnych lat szkoły podstawowej. Ale styl wyrabia się w miarę upływu czasu. Zostałam odkryta na wattpadzie przez jedną z lepszych blogerek literackich i polecona wydawnictwu. Wcześniej dostawałam masę odmów, mimo iż moje teksty zamieszczane w necie zbierały pozytywne opinie i miałam całkiem spore grono fanów. I w zeszłym roku, latem 2015 Aga Lingas-Łoniewska dała mi motywacyjnego kopa: Spróbuj. Raz jeszcze. Zamieś Widmo grzechu na wattpadzie. I udało się. Marzenia się spełniają :) Najbardziej lubię pisać dla i o młodzieży, tzw. new adult, a przy tym słuchać zróżnicowanej muzyki. Ostatnio lubuję się w Ellie Goulding. Mieszkam pod Poznaniem wraz z rodziną oraz dwoma psami Jaxem i Pele. Mówię o sobie: pozytywnie zakręcona dziewczyna. Dwubiegunówka niestwierdzona

 Dziś macie okazję bliżej poznać Annę Szafrańską. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Widmo grzechu''. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Lucky..
   FanPage wydawnictwa na Facebooku: klik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!


Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Lucky.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Annie Szafrańskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 26 października 2016 roku do 30 października 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 7 listopada 2016 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ,,Widmo grzechu'' Anny Szafrańskiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

17 komentarzy:

 1. 1. Pisanie o młodzieży i dla młodzieży wbrew pozorom jest rzeczą trudną. Stąd moje pytanie, skąd czerpie Pani inspiracje?

  2. Kiedyś namiętnie zaczytywałam się w książkach i opowiadaniach z Wattpada. Teraz jednak, po półtorej roku blogowania i pisania recenzji, dostrzegam mnóstwo wad, których nie zauważałam wcześniej. W większości poziom tekstów jest niski, a wyrażając konstruktywną krytykę w celu doradzenia, zostaję zalana falą hejtu. Ciekawi mnie, jak w Pani oczach wygląda społeczność Wattpada? I jak to jest "od środka", kiedy to Pani publikuje tam teksty, a ludzie wyrażają swoją opinię.
  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiło mnie określenie, że została Pani odkryta przez jedną "z lepszych blogerek literackich" :) Co kryje się pod takim sformułowaniem? Czy mogłaby Pani przybliżyć świat blogerów - jacy są lepsi, jacy są gorsi, jak funkcjonuje taki świat i jak to może pomóc autorom, którzy chcą wydać książkę. Jak widać, Pani takie odkrycie przez inną osobę bardzo pomogło. Może Pani odpowiedź będzie pomocna dla tych, którzy piszą świetnie, a mimo to dostają od wydawnictw odpowiedzi negatywne. Myślę, że takich osób jest wiele... Będę wdzięczna za odpowiedź :). Serdecznie pozdrawiam i życzę sukcesów oraz takich dobrych duszków obok, które powiedzą: "Spróbuj. Raz jeszcze."
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Pisze Pani New Adult. Książki z tego gatunku w znacznej mierze dotyczą miłości i związanych z tym uczuciem problemów. Powieści te docelowo skierowane są do młodego odbiorcy. A jak Pani sądzi, dlaczego New Adult wzbudza zainteresowanie również w starszym czytelniku?
  2. Gdyby miała Pani wybrać (podobnie jak Nela) - lojalność wobec rodziny czy prawdę, pójście za głosem serca czy rozumem - co by Pani wybrała? Czy byłby to prosty wybór?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Kto zapropagował w Pani ideę czytania, oraz pisania?
  2. Ma Pani swoją jedną, ulubioną powieść i czy czerpie z niej Pani jakieś wzorce/wartości?

  tylkomagiaslowa@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Pisze Pani dla nastolatek, jestem ciekawa jaką nastolatką Pani była; taką zwyczajną, niewyróżniającą się zbytnio czy może taką z tych zbuntowanych?
  2.Czy pamięta Pani swoją nastoletnią miłość, jaka ona była, czym się zakończyła?
  kaisnka780@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Co sądzi Pani o wydawaniu książek tzw."na siłę"? W XXI wieku coraz częściej spotykamy się z tym zjawiskiem, stąd moja ciekawość. :)
  2. Co najbardziej Pani lubi w samym pisaniu?

  anati146@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Skąd Pani natchnienie do napisania tej książki?

  sabka-sabka@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy długo pisała pani ta ksiazke i czy było cos co sprawiało ze ciezko było ja dokończyć ? Jak godzi pani pisanie z dniem codziennym

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy pisanie traktuje Pani jak przyjemność i hobby, które nie męczą czy jak dosyć a nawet bardzo ciężką pracę, jeżeli tak to proszę powiedzieć jak Pani odpoczywa kiedy odchodzi od zapisanych kartek?
  grazynamierzejewska54@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedyś mówiło się po prostu "literatura młodzieżowa" i wszystko było jasne. Teraz mówimy o Young Adult, New Adult, a niedługo pewnie powstanie więcej takich kategorii, chociaż przeciętny czytelnik nawet ich nie odróżnia. A jak wygląda sprawa z punktu widzenia pisarza? Czy łatwiej jest napisać książkę w ramach określonej kategorii, czy to jednak pewne ograniczenie wolności artystycznej? Co ma zrobić pisarz, kiedy kusi go opuszczenie niektórych "wymaganych elementów" New Adult, na przykład chce stworzyć bohatera bez traumy lub mrocznych sekretów z przeszłości?
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 11. Pisze Pani dla młodzieży i o młodzieży, czy nie jest to sposób na cofnięcie się do czasu, który minął. Zastanawiam się czy pisząc nie przelewa Pani na papier historii, które Pani przeżyła lub chciała przeżyć będąc nastolatką. Może są to takie ukryte tęsknoty, a może w swoich książkach zamieszcza Pani przesłanie dla młodych ludzi by pomóc im uniknąć błędów, które Pani sama popełniła. Czy w Pani postaciach można doszukiwać się Pani cech, czy nie mają one z tym nic wspólnego i są czystym wytworem wyobraźni?

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam. :)
  1. Załóżmy, że na 24 godziny mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści, jaką by Pani wybrała i dlaczego? a może żadną?
  2. Jakie jest Pani ulubione danie? Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinna mieć według Pani składniki?
  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  2) Jak objawia się u Pani dwubiegunówka i czy jest groźna dla otoczenia? ;)
  Pozdrawiam, martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Interesuje mnie Pani warsztat pracy. Wyobrażam sobie Panią rozmarzoną, siedzącą za biurkiem, na którym jest laptop,lampka, sterta papierów i kubek z kolejną kawą, w tle muzyka, a obok Pani leżą lub kręcą się wierni towarzysze-psy.Jak jest w rzeczywistości, jak wygląda Pani kącik twórczy?

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Opis Pani debiutanckiej książki nasunął mi porównanie głównych bohaterów do Romea i Julii. Czy ta ponadczasowa, wszystkim znana para stanowiła wzorzec w kreacji Neli i Kraszewskiego? Jest Pani fanką twórczości Szekspira?
  2. Na kartach powieści wszystko jest możliwe. Dobrze jest czytać o tym, jak silne uczucia wygrywają potyczki z rozumem, jak bohaterowie radzą sobie z przeciwnościami losu :) W realnym świecie nie zawsze jest tak kolorowo, więc ten fikcyjny świat jest doskonałą ucieczką. Tak wygląda to przynajmniej z perspektywy czytelnika. A jak postrzega efekt swojej pracy pisarz? Co przede wszystkim chciałaby Pani przekazać poprzez swoją twórczość? Jakie reakcje wywołać?
  Pozdrawiam serdecznie!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...