"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

czwartek, 6 października 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Magdalena Trubowicz

 Magdalena Trubowicz (z domu Skotna) – ur. 9.05.1983 w Złotoryi. Zamieszkała w Winnicy k. Legnicy. Optymistka – marzycielka. Z wykształcenia magister inżynier logistyki, z zamiłowania twórca różnorakich form pisanych i zapalona kucharka. Mama dwóch uroczych urwisów – Sławka i Mirka. Żona, córka, siostra, przyjaciółka. W 2001 roku laureatka nagrody za najlepszą recenzję programu TVP „Zwyczajni – niezwyczajni”. Obiecująca pisarka z głową pełną pomysłów. Motto życiowe: Piszę, więc jestem! W swoim dorobku literackim posiada:„Kod przeznaczenia” – czerwiec 2014, „Brygida Star Show” – sierpień 2015 oraz „Drugie życie Matyldy” – premiera: 30 wrzesień 2016.

  Dziś macie okazję bliżej poznać Magdalenę Trubowicz. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych ok. 30, na które autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Dwie osoby, które zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Drugie życie Matyldy''.

 


  Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Videograf.
  FanPage wydawnictwa na Facebooku: klik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
 

 Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Videograf.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Magdalenie Trubowicz na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 6 października 2016 roku do 10 października 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 17 października 2016 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ,,Drugie życie Matyldy'' Magdaleny Trubowicz.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9.
Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda swój adres mailowy w poście konkursowym. W przeciwnym razie w ciągu 7 dni laureat musi sam się ze mną skontaktować. Po upływie tego czasu nagroda przepada. 
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

15 komentarzy:

 1. Czekam w takim razie na wywiad, powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani książka jest zatytułowana "Drugie życie Matyldy". Jeszcze jej nie czytałam, ale chciałabym prosić o odpowiedź na pytanie: co Pani myśli o prowadzeniu przez człowieka drugiego życia, a raczej podwójnego życia? Czy jest to droga donikąd, czy może uważa Pani, że czasami jest to konieczne albo że nigdy nie należy wchodzić na ścieżkę "podwójności", która jest fałszem. Bardzo dziękuję za odpowiedź i życzę sukcesu!
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. "Kod przeznaczenia" był poważną powieścią obyczajową, "Brygida Star Show" komedią romantyczną, "Drugie życie Matyldy" poważną powieścią obyczajową... Czy ta "naprzemienność" z czegoś wynika? Na przykład po napisaniu poważniejszej książki koncentruje się Pani na czymś lżejszym, aby się trochę odprężyć? A jeśli tak, to czy teraz znów możemy oczekiwać komedii romantycznej?
  2. Jakie są Pani pisarskie zwyczaje? Czy pracuje Pani takim trybem, jaki Kusy z "Rancza" polecał Tomkowi ("codziennie od 16.00 do 20.00 siedzisz przy komputerze i piszesz"), czy uważa Pani, że wszystko zależy od natchnienia i jednego dnia można pisać dziesięć godzin, a drugiego wcale?
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 4. Skąd pomysł na taki tytuł ksiazki ?jakie trudności sprawiały pani przy jej napisaniu ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Pisze Pani o tym, że matka dla swojego dziecka jest w stanie zrobić wszystko? Skąd ta pewność? Dlaczego akurat taki temat Pani podjęła? Nie mówię, że się z Panią nie zgadzam, ale istnieją też matki wyrodne. Zastanawia mnie czy pisząc o tym myślała Pani o swoim domu rodzinnym i miłości, którą w nim otrzymała lub może mówiła Pani o swoim kontakcie z dziećmi. Co stanowiło inspirację? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Matylda postanawia walczyć o małżeństwo. Czy uważa Pani, że należy to robić za wszelką cenę? Bo są dzieci, wspólny dom, zobowiązania, przyzwyczajenie...?
  2. "Drugie życie Matyldy" to powieść o pragnieniach, upadkach, rozterkach i tęsknotach. Czy jest coś, za czym Pani tęskni, marzy lub czegoś pragnie najbardziej na świecie?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam serdecznie panią Magdalenę Trubowicz.
  1-Szalona feministka,bezkompromisowa singielka czy tzw "matka Polka">Która jest bliższa pani sercu?
  2-Czy potrafiłaby wybaczyć pani zdradę?
  3-Czy gdyby miała pani możliwość urodzić się po raz drugi i po raz drugi wybierać swoją życiową drogę,ta droga byłaby taka sama?
  Pozdrawiam Jola
  jolunia559@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Drugie życie,gdyby wiedziała Pani,że urodzi się na nowo to co by Pani zmieniła?Może są jakieś sprawy,które nie zostały rozwiązane? Być może chciałaby Pani,aby pewne losy potoczyły się inaczej?Chętnie się dowiem :)

  Pozdrawiam

  Dominika

  domisia0607@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam. :)

  1. Z czym kojarzy się Pani drugie życie?
  2. Jaki jest Pani ulubiony cytat z książek?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1) Jakie cechy charakterystyczne dla inżyniera logistyki przydają się w trakcie tworzenia różnych form pisanych?
  2) Czym dla pani jest SŁOWO?
  Pozdrawiam,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy chciałaby Pani, aby powstała ekranizacja którejś z Pani powieści? Jeśli tak, to której i kogo widziałaby Pani w rolach głównych? ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. "Drugie życie Matyldy" jest powieścią bardzo emocjonalną, i uważam, że to wielki komplement, gdy w recenzjach pojawiają się takie określenia, bo nie ma nic gorszego niż obojętność na opowiedzianą historię. Ważne jest jednak jak ukazuje się relacje międzyludzkie, jak realistycznie pisarz potrafi opisać uczucia. Jak Pani sobie radzi z ubraniem w słowa tego, co ulotne, potwierdzane czynami, trudne do nazwania? Czy jest coś, czego nie potrafiłaby Pani wyrazić, opisać słowami?
  2. "Drugie życie Matyldy" będzie miało kontynuację. Czy ma Pani od samego początku rozpisany plan, jak potoczą się losy bohaterów, ile części będzie w serii czy bohaterowie nieraz się wymykają, koncepcja się zmienia i nie wie Pani, dokąd to doprowadzi (poza tym, że do sukcesu ;))?

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Co czuje Pani kończąc pisanie książki? Czy jest to na przykład smutek wywołany rozstaniem z ulubionymi postaciami? Czy z tego również wynikają dalsze plany kontynuacji książki?
  2. Pisarz tworzy przede wszystkim dla Czytelników. To oni są odbiorcą jego historii. To Czytelnicy oceniają daną powieść. Czasem w morzu pozytywnych opinii znajdzie się również negatywna ocena. I tutaj pytanie: jak radzi sobie Pani z krytyką? Czy uważa Pani, że krytyka motywuje do dalszego działania czy też podcina pisarskie skrzydła?
  Pozdrawiam
  Jagoda :)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...