wtorek, 11 października 2016

Afera Kryminalna!  Afera Kryminalna to festiwal kryminału, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka. Od 2016 roku Aferę współtworzy Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz tacy partnerzy, jak Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Od początku swojego istnienia festiwal gościł najznamienitszych twórców kryminału, thrillera i sensacji. Wśród nich są i mistrzowie, i uczniowie, autorzy z wieloletnim dobytkiem literackim i debiutanci, profesjonaliści przekazujący wiedzę wartą wykorzystania w tym gatunku i pasjonaci intelektualnej gry. Bo kryminał to przede wszystkim dobra zabawa, mistrzostwo warsztatu i wiedza.

   Zapraszamy do udziału w tegorocznym święcie literatury kryminalnej, które tym razem odbędzie się na terenie Gdańska, Gdyni, Rumi i Wejherowa!

  W tym roku zapraszamy na szereg spotkań z takimi osobistościami świata kryminału jak: Marek Krajewski, Mariusz Czubaj, Marcin Wroński, Katarzyna Puzyńska, Janusz Majewski, Bronisław Cieślak... i wielu innych.

   Ponadto w planach: kryminalne gry miejskie, gdyński escape room, warsztaty pisarskie, spacery tropem bohaterów kryminalnych, pokazy broni palnej i... napad na bank!
 
   Szczegóły w planie oraz na stronie internetowej: 

Wybiera się ktoś?

7 komentarzy:

 1. Chętnie bym się wybrała, ale mam już inne plany.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj niestety dla mnie za daleko a 22 mam spotkanie blogerek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja żałuję, że nie mogę się wybrać :( za daleko :((

  OdpowiedzUsuń
 4. Każde miasto jest dla mnie za daleko :D no cóż. Takie życie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że nic nie ma w Bydgoszczy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna sprawa, ale cóż, drugi koniec Polski...

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...