Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 27 września 2017

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Paweł Ślusarczyk

Paweł Ślusarczyk – zakopiańczyk ur. w 1977r. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zawodowo nauczyciel przedmiotów informatycznych w Technikum nr 2 w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem.
 Członek Zakopiańskiego Klubu Literackiego „Tra-WERS”. Autor wielu programów literackich, między innymi cyklu „Sonetów o szkole”, czy „Limeryków Podhalańskich”. W wierszach opisuje głównie człowieka współczesnego, rolę jednostki i społeczeństwa w XXI wieku. Natomiast w utworach prozatorskich daje upust swojej fantazji, przelewając fikcję literacką na ekran monitora.  
  Kryminał „Mroczna tajemnica Bieszczad” jest jego prozatorskim debiutem wydawniczym.
  W 2015 r. otrzymał wyróżnienie w Konkursie Jednego Wiersza im. Jurka Tawłowicza organizowanym przez Tygodnik Podhalański za wiersz „O Kowalskim”.
  Poza przekładaniem rzeczywistości na rymy, fascynuje się poezją śpiewaną, a w wolnych chwilach gra w szachy.

  Dziś macie okazję poznać bliżej pana Pawła Ślusarczyka. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autor odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Dwie osoby, które zdaniem autora zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ,,Mroczna tajemnica Bieszczad'' [recenzja - KLIK]

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. 
 
Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Novae Res. 
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) panu Pawłowi Ślusarczykowi na temat jego twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 27 września 2017 roku do 1 października 2017 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 8 października 2017 roku.
6. Nagrodą są 2 egzemplarze ,
,Mroczna tajemnica Bieszczad'' Pawła Ślusarczyka.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

24 komentarze:

 1. 1. Podobno większość Polaków nie czyta książek, a wśród tej mniejszości, która czyta, zdecydowanie przeważają kobiety. No a kobiety, jak wiadomo, najbardziej lubią powieści o miłości. Co w takim razie motywuje polskiego mężczyznę do tego, by zostać pisarzem?
  2.Czy poezja i proza są jednakowo bliskie Pańskiemu sercu, czy jednak poezja pozostaje Pana stałą miłością, a proza jest tylko czymś w rodzaju przelotnego romansu?
  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Jaki prywatnie jest Paweł Ślusarczyk?
  2. Pisanie wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pana wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Panu talent literacki?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Jak by padła propozycja aby zerkranizowac książke i osadzili by Pana jako głównego bohatera czy Pan by się zgodził
  gosia2016@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Jaki jest Pana ulubiony deser?
  2. Skąd czerpie Pan inspiracje do pisania książki?
  Kinga
  kinga06@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czym dla Pana jest słowo?
  2. Jak napisać dobry limeryk?
  Pozdrawiam,
  Martucha

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam. Sonety, limeryki, wiersze, a tu (z tego co czytam) "zakapiorski" kryminał. Zastanawiam się czym była spowodowana zmiana? Sprawdzeniem się w innej dziedzinie pisarskiej, zarobkiem (z wierszy, to u nas nikt nigdy nie wyżył za życia :), a może tym i tym lub jeszcze czymś innym?

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Jak zaczęła się ta przygoda z pisaniem wierszy? Co było impulsem?
  2. Dlaczego akcja osadzona w Bieszczadach? Wiąże się z tym miejscem jakaś historia?

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Gdyby miał Pan złotą rybkę, która spełni trzy rzeczy, o które się ją poprosi... to co by to było?

  Pozdrawiam,
  Panna Ślusarczyk :D

  OdpowiedzUsuń
 9. 1.Czy istnieje książka, do której lubi Pan wracać?
  2.Czy opiera Pan swoich bohaterów na realnych, znanych sobie postaciach, czy jednak każdego stwarza w głowie?

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Jak pracuje się Panu z młodzieżą?
  2. Czy istnieją legendy o Bieszczadach, jeśli tam to która Panu się najbardziej podoba?

  Pozdrawiam
  Sabina
  sabcia_owczarzak@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Słucha Pan Eluveitie?
  2. Czy jest Pan tym, kogo sobie wyobrażał w dzieciństwie?

  emila.buko@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1.Jest taka książka którą Pan przeczytał i wywarła największe wrażenie i pamięta ją Pan do dziś?

  2. Czy będąc w wieku szkolnym z chęcią czytał Pan lektury szkolne czy wręcz przeciwnie unikał czytania?

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy miłość do gór i w sumie idealna sceneria, samotne domki, kręte i strome ścieżki, daleko do głównej drogi, czy Pana mroczna dusza, a może zupełny przypadek, co spowodowało wybór właśnie kryminału, a nie innego gatunku? Np. komedii?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy długo pan pisał zanim został pan zauważony ? jak potoczyły sie losy związane z twórczością ? Pozdrawiam i zycze moc sukcesów i spełnienia najskrytszych marzen tych z twórczością związanych i oczywiscie życiowych tez

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Ile treści Pana książek pochodzi z Pana wyobraźni, a ile z Pana życia i doświadczenia czy też życia bliskich bądź z historii zasłyszanych, zapożyczonych?
  2. Mając taką możliwość, z jakim pisarzem chciałby Pan znaleźć się na bezludnej wyspie i czy, a może jaką książkę wspólnie byście stworzyli?
  3.Czy pisanie, tworzenie książek wpłynęło na Pana osobowość?

  OdpowiedzUsuń
 17. Zaintrygowało mnie to, że jest Pan nauczycielem i wydał Pan książkę!
  Nie ma oczywiście w tym nic złego. Chodzi mi o to, że sama jestem uczennicą i bardzo chciałabym wiedzieć jak uczniowie reagują na to, że ich nauczyciel jest pisarzem.
  ~Ania J

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Czy chciałby Pan zobaczyć ekranizację swojej powieści?
  2. Faceci z reguły wolą piłkę niż książki... A Pan poza literaturą jakie ma hobby i co lubi robić w wolnym czasie? A może kibicuje Pan którejś z drużyn?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...