"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

poniedziałek, 18 września 2017

KONKURS: Mądrość czy głupota?

Moi Drodzy

Mam dla Was do wygrania 3 egzemplarze książki ''Kandydat na ojca'' Susan Elizabeth Phillips [recenzja: KLIK]
 
 Zadanie konkursowe:

  Czy Twoim zdaniem wysoki iloraz inteligencji bardziej pomaga czy przeszkadza w życiu? (Mile widziane przykłady)
 
Trzy najciekawsze (moim zdaniem) historie zostaną nagrodzone egzemplarzami książki ''Kandydat na ojca'' Susan Elizabeth Phillips.
 
 〰〰〰

Będzie mi miło, jeśli:

- zostaniesz obserwatorem mojego
bloga
- zostaniem obserwatorem mojego profilu w Google +
- polubisz FP wydawnictwa Amber 
- udostępnisz informacje o moim konkursie   Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Amber.
3. Aby wziąć udział w konkursie należy napisać uzasadnienie do pytania:
Czy wysoki iloraz inteligencji bardziej pomaga, czy przeszkadza w życiu?
4. Konkurs trwa od 18 września 2017 roku do 23 września 2017 roku do godz. 23.59
5. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 26 września 2017 roku.
6. Nagrodą są 3x
''Kandydat na ojca'' Susan Elizabeth Phillips.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

24 komentarze:

 1. Książka nie mieści się w moich gustach literackich, ale życzę powodzenia pozostałym odwiedzającym Cię osobom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi sie ze wysoki iloraz inteligencji pomaga w życiu. Madra osoba wiecej osiagnie w życiu I jest zdolna do przemyślanego ryzyka. Cieżko mi podać przykłady bo otaczam sie madrymi ludzmi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wysoki iloraz inteligencji pomaga, ale gdy za nim nie idzie empatia wiele można stracić i przede wszystkim skrzywdzić innych w imię wyższych racji i przekonania o swej nieomylności.

  OdpowiedzUsuń
 4. O ile jednym będzie wysoki iloraz inteligencji będzie pomagał w życiu, w dążeniu do osiągnięcia obranego celu, o tyle innych będzie on kolił w oczy i niezmiernie im przeszkadzał. Zawiść ludzka nie zna granic a wiele osób czuje się zagrożonych przez osoby mądre, inteligentne i okazują to tłamsząc je i nie pozwalając im się wybi,wykazać. Książkę już posiadam,więc odpowiedź poza konkursem 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiście uważam, że pomaga, ale trzeba go umiejętnie wykorzystać :)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Wysoki poziom intelektualny zarówno ma swoje plusy jak i minusy. Owszem osoba z wysokim IQ ma szansę na lepsze wykorzystanie swojej wiedzy, szybciej się uczy na błędach itd Ale ma też to swoje minusy. Często osoby z wysokim IQ są tak bardzo racjonalne,że wszystko analizują i nie wierzą swoim przeczuciom oraz uczuciom. Osoby z wysokim IQ często mogą mieć problem z otworzeniem się przed drugą osobą,gdyż analizują jakie ta czynność przyniesie plusy a jakie minusy.
  Więc reasumując: wysoki poziom IQ zarówno pomaga jak i czasami (ale w mniejszym stopniu) przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
 8. Iloraz inteligencji nie jest równoznaczny z mądrością, a to jej w życiu bardziej nam potrzeba. Można mnożyć, dzielić i liczyć całki w pamięci, znać na pamięć całe literackie dzieła, rozróżniać miliard kolorów i szybko kojarzyć fakty, a w życiu być kompletnym nieudacznikiem. Inteligencja może pomóc wyjść z kłopotów, rozwiązać problem, ale bez tak zwanej życiowej mądrości na nic się nie przyda. Jak wszędzie, potrzebny jest złoty środek, otwarty umysł i dopuszczenie do głosu serca.

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim zdaniem wysoki iloraz inteligencji oczywiście jest wielką zaletą, pomaga nam w życiu i rozwiązywaniu kłopotów i problemów. Jednak często ludzie bardzo inteligentni są mało rozumiani przez społeczeństwo. Przez to niestety muszą niejednokrotnie walczyć z tym, aby przekazać swoje pomysły, walczą z samotnością i brakiem akceptacji. I to jest właśnie czasem cena geniuszu!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe pytanie konkursowe. Powodzenia dla uczestników.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wysoki iloraz inteligencji pomaga w życiu ;). Przykładem jest mój chłopak, który na prawdę jest bardzo inteligentnym człowiekiem. Wydawać by się mogło, że w śród wielu głupców, ciężko jest być "wyżej". Trzeba ich znosić i czasem chciałoby się być na ich poziomie, żeby nie użerać się z nimi. Ale mądrość polega między innymi na umiejętności olewania takich osób ;).

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdecydowanie wysoki iloraz inteligencji pomaga, ponieważ potrafimy wtedy zachować się w każdej sytuacji!
  Osoba inteligenta kiedy trzeba potrafi zaprezentować swój wysoki poziom i dostosować się do otoczenia, ale kiedy zajdzie taka potrzeba będzie potrafił dostosować się do niższego poziomu inteligencji! Natomiast w odwrotną stronę to już nie zadziała!
  Z czegoś co mamy możemy skorzystać, ale nie nadrobimy braku czegoś, czego nie mamy!

  OdpowiedzUsuń
 13. Na swoim przykładzie powiem, ze w czasach liceum oddałabym duszę diabłu, żeby na lekcje matematyki, chemii i fizyki móc zamieniać się na głowy z jakimś członkiem Mensy, ale w normalnym zyciu? Nie, zupełnie nie. Nowe bodźce, motywacja w którymś momencie by się skończyły i to pewnie szybciej niż u człowieka z przeciętną inteligencją. Kontakty społeczne? Ciężko chyba takiej osobie "zniżyć" się, zawęzić swoje horyzonty, dopasować. Jak prowadzić spokojnie dom i nie rozkładać na czynniki pierwsze odkurzacza czy wody z płynem do zmywanie ;) Nie, na dłuższą metę w normalnym życiu, które prowadzimy niezależnie od wszystkiego, jest to - moim zdaniem - przekleństwo.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wysoki iloraz inteligencji bardziej pomaga w życiu. Dzięki niemu osiąga się lepsze rezultaty w nauce czy w pracy. Przyswajanie wiedzy przychodzi wtedy łatwiej. Myślę, że osoba inteligentna potrafi dostosować się do wielu sytuacji, potrafi spojrzeć na wiele rzeczy inaczej, bardziej rozumnie. Wydaje mi się również, że taka osoba potrafi zapanować nad sobą, swoimi uczuciami i emocjami. Potrafi wczuć się w sytuację innych, jest empatyczna, wiele rozumiejąca. Umie myśleć racjonalnie, umie uczyć się na własnych błędach, zrozumieć drugiego człowieka. Inteligentny człowiek jest jak kameleon, który potrafi dostosować się do tego, co go aktualnie otacza i zachować się odpowiednio do sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 15. Musiałam aż przysiąść, żeby przemyśleć ten temat. Bo jak dla mnie wysoki iloraz inteligencji ma dwie strony i to od nas zależy, po której stronie staniemy. Znam wielu ludzi, którzy mają ponadprzeciętny poziom inteligencji, niektórych darzę sympatią i nie wyobrażam sobie żebym mogła z nimi zerwać kontakt, ale niektórzy - mam cichą nadzieję że więcej ich nie spotkam. Wysoki iloraz inteligencji może pomagać w życiu, bo kto nie chciałby być prymusem w szkole i żeby nauka szła nam łatwo i bez wysiłku. Są ludzie którzy wiedzą że wszystko ogarną i tym samym pomagają innym. Pamiętam że w technikum mimo że byłam wzorową uczennicą, miałam problem z polskim, po prostu przedmioty humanistyczne mnie przerażały, ale była pewna koleżanka, która bez problemu radziła sobie z wszystkim i w wolnych chwilach pomagała mi ogarnąć cały ten bajzel z polskim. Nigdy nie pytała czy potrzebuje pomocy, zawsze siadała obok i tłumaczyła mi wszystko od tak, bez żadnych pytań, bez czegoś w zamian. Jak widziała że ktoś nie daje rady to niosła pomoc. I w tym wypadku to jej na prawdę pomogło w życiu, bo wszyscy darzyli ją sympatią, miała otwarte drzwi by daleko zajść. Natomiast znam ludzi, którzy wywyższali się, poniżali tych "głupszych" jak ich nazywali, stwierdzili że jesteśmy tłukami i daleko nie zajdziemy, ba nawet nie zdamy matury. Nie muszę chyba mówić, że byli samotnikami, nikt nie chciał się z nimi zadawać,bo kto chce słuchać że jest beznadziejny i głupi. Dziś nie wiem jak ich losy się potoczyły, ale wiem że czasy szkolne nie będą wspominać najmilej :/ tak więc masz wysoki iloraz inteligencji? Wykorzystaj dobrze, pomagaj innym... Uwierz to przyniesie ci wiele dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Osoba z wysokim ilorazem inteligencji szybciej rozwiązuje problemy, dzięki swojej wiedzy pnie się po szczeblach kariery zawodowej. Natomiast w życiu społecznym ma trudności- nie umie się otworzyć przed drugą osobą, nie zwierza się ze swych problemów, wątpliwości. Osoba inteligentna swą postawą stwarza pewien dystans wobec drugiej osoby, wydaje się być zarozumiała,
  dopiero przy bliższym poznaniu dystans się zmniejsza.

  Sabina

  sabcia_owczarzak@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Wysoki iloraz inteligencji bardziej pomaga, ponieważ jesteśmy bardziej świadomi własnych decyzji ich konsekwencji w przyszłości. Np możemy uniknąć błędów innych osób i ich nie powielać, ponieważ będziemy widzieć to na przykładzie innych osób. Daje nam to wtedy wiele możliwości na stworzenie dobrego i szczęśliwego życia opartego na naszej mądrości i inteligencji.

  Lidia F.

  OdpowiedzUsuń
 18. W pewnych sytuacjach w życiu zdecydowanie wysoki iloraz inteligencji pomaga,mamy łatwiejszy kontakt z ludźmi i możemy rozpocząć wiele dyskusji na różne tematy.Są też sytuacje w których jest przeszkodą i przeszkadza nam w kontaktach.
  obserwuję jako;Sabina Fabczak
  https://www.facebook.com/SABINAEWAANNAF/posts/10208083133516078

  OdpowiedzUsuń
 19. W naszym życiu spotykamy wielu ludzi. W zależności w jakim społeczeństwie żyjemy, możemy się otaczać różnymi ludźmi. Gdy będą nas otaczać ludzie o niskim ilorazie inteligencji może nam przeszkadzać to, że my jesteśmy inni i posiadamy wyższy iloraz.
  Najważniejsze jest to by dopasować się do społeczeństwa które nas otacza.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...