Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

niedziela, 24 września 2017

''Między prawami. Przedpiekle'' Vera Eikon [PATRONAT MEDIALNY]


Między prawami. Przedpiekle
Vera Eikon
Selfpublishing
Data premiery: 4 września 2017 r.
Ocena: 7/10
Patronat medialny:
 Komisarz Alan Berg (ps. Proca) nigdy nie spodziewał się, że zostanie postawiony w podobnej sytuacji, że zajmie miejsce osoby przesłuchiwanej, podejrzanej o morderstwo. Wszystko zaczęło się dwa tygodnie wcześniej. Po trzymiesięcznej współpracy zagranicznej wraca do Warszawy, w której pracuje jako lider grupy operacyjnej „Szakal” mającej rozpracować gang narkotykowy. Jednak pojawia się pewna dodatkowa sprawa. Zostaje zamordowana prostytutka związana z jednej strony z wpływowymi osobami, a z drugiej – informatorka jego przyjaciela z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Komisarz próbuje pogodzić obowiązki wynikające z pracy w CBŚ-u z chęcią pomocy przyjacielowi, który załamał się po nieudolnie prowadzonym śledztwie. W toku dochodzenia, Proca wplątuję się w niesprawiedliwą i pozbawioną moralnych zasad grę. Zostaje szantażowany i zastraszany przez wroga. Przełożeni również utrudniają mu pracę ciągłym naciskaniem na realizację, do której jeszcze nie jest gotowy. Pozostawiony sam sobie, oficer, decyduje się na bezpośrednie starcie z wrogiem, czego wynikiem staje się kolejne zabójstwo, o dokonanie którego on sam zostaje podejrzany. Mimo wszystko, Proca nie poddaje się i z pomocą współpracowników oraz przyjaciół próbuje podejść wroga podstępem.

  Z całej historii komisarz nie może wyjść zwycięsko. Narobił sobie nowych wrogów i kilka długów wdzięczności, które będzie zmuszony spłacić prędzej czy później… [źródło opisu http://www.veraeikon.com.pl/home/przedpiekle/]

  Vera Eikon (Katarzyna Woźniak) – polska autorka urodzona w 1989 roku w Łodzi. Swoją przygodę z pisaniem zaczynała od najmłodszych lat, a jej debiutancka powieść ukazała się w 2011 roku, wydana w formie elektronicznej przez oficynę RW2010. Po raz pierwszy jej książka („Hydra pamiątek” 2015r.) trafiła do druku nakładem wyd. Sumptibus. Rok później „narodziła się” Vera Eikon – autorka powieści kryminalno-sensacyjnych, która zrezygnowała ze współpracy z tradycyjnymi wydawnictwami na rzecz praktykowania self-publishingu.

  „Przedpiekle'' to druga część serii kryminalno-sensacyjnej, ukazującej się pod wspólnym tytułem „Między prawami”. Można jednak czytać ten tom bez znajomości poprzedniczki, ponieważ opisuje zgoła inną historię. Jedyne co je łączy, to miejsce i grupa bohaterów z komisarzem Bergiem na czele. Aczkolwiek uważam, że warto sięgnąć po ,,Polowanie na Wilka'', tym bardziej, że na oficjalnej stronie autorki jest on dostępny formie ebooka zupełnie za darmo. Grzechem byłoby więc nie skorzystać z tak wyjątkowej okazji.

  Już od pierwszych stron zostajemy wciągnięci w skomplikowaną sieć intryg i zagadek kryminalnych. W niewyjaśnionych okolicznościach gnie prostytutka. Wielu osobom zależy na jak najszybszym zatuszowaniu całej sprawy. Jest jednak ktoś, kto nie zamierza tańczyć jak mu zagrają. To komisarz Proca, który nie spocznie, dopóki nie odkryje całej prawdy. Lecz im więcej węszy, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.
 Jak to wszystko dalej się potoczy? To kawał porządnej, detektywistyczno-sensacyjnej prozy, w której nic jest nie czarne ani białe. Granica między dobrem i złem, moralnością i odwagą, uczciwością i lojalnością jest bardzo płynna i cienka. Czasem nawet niezauważalna. Zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy trzeba wybrać mniejsze zło, aby uniknąć większego.

  Największą zaletą powieści jest znakomity rys charakterologiczny Alana Berga. Wyrazisty, zróżnicowany i charyzmatyczny. Osobiście bardzo mi się podobało indywidualne podejście komisarza do poszczególnego oponenta. Jeśli miał do czynienia z niezbyt inteligentnym gangusem, lubił się z nim zabawić, podejść go i zastraszyć. Ale kiedy stawał oko w oko z wyrafinowanym przestępcą, odkładał na bok wszelkie machinacje, by grać otwarte karty. W efekcie niejednokrotnie popadał w poważne tarapaty. Nie mniej ciekawe są drugoplanowe postacie, a w szczególności Młody, czyli podkomisarz Sikorski, który jest najlepszym dowodem na to, jak trudno przeciwstawić się niszczycielskiej mocy władzy. Wszyscy bez wyjątku wnoszą coś do fabuły: jakieś działanie lub informację, które pomagają bądź utrudniają w odkrywaniu istotnych faktów. 


  Również pod względem warsztatu pisarskiego nie można autorce niczego zarzucić. Sprawnie posługuje się prostym, acz plastycznym językiem, tworzy żywe dialogi adekwatne do okoliczności i sposobu interakcji oraz doskonale buduje napięcie i splata ze sobą różne wątki w jedną spójną, logiczną całość. Zadbano także o odpowiednie tempo akcji i research. Próżno tu szukać fikcyjnych trików. Opisywane wydarzenia z całą pewnością znajdują swoje odzwierciedlenie w naszej rzeczywistości. Wszak nie od dziś wiadomo, że polityka, policja i mafia to tylko z pozoru zupełnie inne światy. W gruncie rzeczy łączy ich znacznie więcej, niż dzieli. Jest między nimi ścisła zależność przyczynowo skutkowa, oparta na wzajemnych korzyściach. Jakich? Tego dowiedziecie się z niniejszej lektury. Generalnie nie mam się do czego przyczepić. Życzyłabym bym sobie jedynie więcej sensacyjnych smaczków, gdyż w porównaniu do pierwszego tomu było ich zdecydowanie zbyt mało. Ale mam nadzieję, że następnej części serii mój niedosyt całkowicie zniknie.

Podsumowując:

  ,,Przedpiekle'' to nie tylko rasowy kryminał z zaskakującym scenariuszem, ale przede wszystkim błyskotliwa analiza kondycji moralnej człowieka. Otwórz się na wielkie emocje i niezapomniane wrażenia! Satysfakcja gwarantowana.POBIERZ FRAGMENT ''Przedpiekle''

 PRZECZYTAJ RECENZJĘ ''Polowanie na Wilka'' 

 Pobierz ebooka ''Polowanie na Wilka'' za darmo - klik

   Vera Eikon
 https://www.facebook.com/magdalenamajcherautorka/?fref=ts

27 komentarzy:

 1. Masz rację. Skoro pierwszy tom jest za darmo, szkoda byłoby go nie przeczytać. Kontynuacja też zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Możliwe, że sięgnę bo czasami lubię takie historie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjna książka. Wszędzie ją polecam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę :) Planowanie to 50% sukcesu i mam nadzieję, że i czas na czytanie się znajdzie! Pozdrawiam :)

   Usuń
 5. To idealna książka dla mnie :), z przyjemnością się z nią zapoznam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że powieść zaspokoi wszystkie oczekiwania :) Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Gratuluję patronatu!
  Pierwszej części nie miałam okazji przeczytać.
  Muszę przyznać, że już dawno nie przeczytałam całej książki. Mam nadzieję, że na jesieni się to zmieni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że czasami łapią nas okresy, w których trudno przebrnąć przez całe powieści :) Może skusi się Pani na opowiadanie kryminalne również mojego autorstwa. Można je pobrać tutaj: http://www.veraeikon.com.pl/opowiadanie-kryminalne-persona/

   Usuń
 7. Lubię serie, gdy mogę przeczytać wybrany tom bez znajomości wcześniejszego. A ta książka wzbudza spore zainteresowanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że sięgnie Pani po powieść :) Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Słyszałam już trochę o autorce i jej książkach. Mam nadzieję, że uda się przeczytać. Gorąco kibicuję autorce, niech zdobywa popularność :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za kibicowanie! Liczę, że skusi się Pani na lekturę. Zachęcam do pobrania fragmentu, żeby dać się wciągnąć. :) Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Nie słyszałam o tej Autorce, ale wygląda to naprawdę ciekawie i mocno.. Muszę też podsunąć mojemu Tacie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wspaniałe, kiedy można dzielić się lekturą z bliskimi! Mam nadzieję, że zarówno Pani jak i tata zdecydujecie się sięgnąć po lekturę i że zaspokoi ona Wasze oczekiwania. :)

   Usuń
 10. Gratulacje, o autorce jeszcze nie słyszałam, ale będę miała na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Brzmi zachęcająco, pewnie za niedługo się skuszę na lekturę. Uwielbiam kryminały. :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Muszę przyznać, że mnie zaciekawiłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka, którą przeczytam - to jest pewne. Pierwsza część, którą autorka udostępniała na swojej stronie w formie ebooka przypadła mi bardzo do gustu.

  Pozdrawiam
  kasiaiksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Kasiu, nie mogę się doczekać Pani opinii na temat tej kontynuacji! Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń
 14. Na pewno ją przeczytam, bardzo mnie intryguje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że powieść wzbudziła Pani zainteresowanie! Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń
 15. Odpowiedzi
  1. Żeby upewniła się Pani w przeczuciach, zachęcam do pobrania fragmentu powieści :) Pozdrawiam!

   Usuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...