Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 22 września 2017

''Małżeństwo z odzysku'' Agata Przybyłek [PATRONAT MEDIALNY]

Małżeństwo z odzysku
Agata Przybyłek
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Ilość stron: 400
Ocena: 7/10
Patronat medialny: 
  Czy jedno niewinne spojrzenie w kobiecy dekolt może świadczyć o zdradzie? Tak, jeśli to twój mąż wpatruje się w dekolt innej!

  Zuzanna z przyjaciółką bawią się w prywatne biuro detektywistyczne, ale wcale nie jest im do śmiechu, gdy podążając tropem szanownego małżonka pakują się w kłopoty. W dodatku ktoś inny wciąż siedzi im na przysłowiowym ogonie…

  Jakby Zuzanna miała mało problemów na głowie, postanawia znaleźć nową dziewczynę swojemu byłemu chłopakowi! [opis wydawcy]

  Agata Przybyłek - studentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, autorka powieści kobiecych, blogerka i recenzentka (prowadzi bloga „Informator Czytelniczy”), swego czasu dziennikarka portalu rodzicielskiego. Przygodę z literaturą zaczęła od opowiadań, z których kilka zostało nagrodzonych w różnych konkursach literackich i ukazało się drukiem, potem pisała wiersze, a następnie powieści. To tym oddała serce. Na napisanie pierwszej książki zdecydowała się po zawodzie miłosnym, a tworzenie fabuły potraktowała jako autoterapię. Tak powstała jej debiutancka, humorystyczna powieść ,,Nie zmienił się tylko blond'' wydana w 2015 r. Oprócz tej serii ma na koncie również komediowy cykl małżeński oraz poruszającą, świetnie przyjętą przez czytelniczki powieść ''Bez Ciebie''.

  Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że Agata Przybyłek bezapelacyjnie znajduje się w gronie tych niewielu pisarzy, po których książki mogę sięgać zupełnie w ciemno, bo wiem, że na pewno się nie zawiodę. Nie inaczej było tym razem. Dostałam w swoje ręce zwariowaną komedię romantyczną, która nie tylko rozbawiła mnie do łez, ale także sprowokowała do kilku przemyśleń na temat złożoności międzyludzkich relacji, zarówno damsko-męskich jak i rodzinnych więzów. Jestem jak najbardziej usatysfakcjonowana.

  Gdzie leży granica między niewinnym flirtem a zdradą? Czy to, co na pierwszy rzut oka wydaję się oczywiste, zawsze takie jest? Pewnego dnia Zuzanna dostaje od tajemniczego anonima zdjęcie, na którym jej mąż z żywym zainteresowaniem wpatruje się w odsłonięty dekolt atrakcyjnej blondynki. Wszystko wskazuje na to, że Ludwik ma romans. Zrozpaczona Zuzka wspólnie z najbliższą przyjaciółką Beatą postanawia w dyskretny i skuteczny sposób przeprowadzić obserwację niewiernego małżonka. Tylko czy śledztwo przyniesie pożądane rezultaty? Jedno jest pewne - nie obejdzie się bez kłopotów.

  Ogromnie stęskniłam za szaloną Zuzanną. Ta dziewczyna to doskonałe antidotum na nudę i ponury nastrój. Ma prawdziwy dar wyolbrzymiania niektórych spraw i pakowania się w coraz to bardzie wyszukane i absurdalne tarapaty. Toteż nie sposób z powagą obserwować jej poczynania. Autorka doskonale wykreowała jej portret charakterologiczny oraz psychologiczny. Jak każdy z nas posiada wady, miewa słabości, ulega emocjom, a co za tym idzie – jest autentyczniejsza i bardziej ludzka. Również drugoplanowe postacie są czynnymi uczestnikami wydarzeń i wnoszą do powieści sporo ożywczego kolorytu, a w szczególności notorycznie wybierająca się na tamten świat matka Zuzy oraz sympatyczny sąsiad – pan Kazio, zakręcony na punkcie tworzenia własnego biznesu. Z tak oryginalną i barwną plejadą osobowości rozrywka gwarantowana.

  Bezsprzecznie największą zaletą powieści jest prowizoryczne szpiegostwo zdesperowanej mężatki i jej przyjaciółki. Zazdrość bywa jednak złym doradcą i może wyprowadzić nas do… lasu 😏 A to zaledwie przedsmak atrakcji. Obie kobiety same stają się celem podejrzanego stalkera. Co z tego dalej wyniknie? Próżno tu szukać sielskich obrazków z codziennej egzystencji wiejskiej społeczności. Uświadczymy za to szczyptę sensacji z odrobiną zabawy detektywistycznej. Całość staje się jeszcze bardziej interesująca przez wplecenie pobocznego wątku związanego z poszukiwaniem odpowiedniej kandydatki na przyszłą żonę dla Teodora - byłego narzeczonego Zuzy. Będzie się działo! Przygotujcie się na taktykę w stylu pies ogrodnika: sam nie zje i drugiemu nie da.

  Do gustu przypadł mi także styl pisania Agaty Przybyłek. Swobodnie operuje formą, zręcznie bawi się językiem i z niebywałą lekkością tworzy plastyczne opisy. Lecz żeby nie było tak słodko, to do tej beczki miodu dodam łyżkę dziegciu, a jest nią nierównomierne tempo akcji. W pewnych momentach wkradają się niepotrzebne dłużyzny, które znacznie spowalniają narrację. Jednak najbardziej ubolewam nad tym, że tak mało było komizmu sytuacyjnego. Zwłaszcza że autorka doskonale sprawdza się w konwencji groteskowego utworu, czego najlepszym dowodem jest nietypowa reklama pasieki w wykonaniu Zuzy i pana Kazia (dawno się tak nie uśmiałam). Mam jednak nadzieję, że w następnym tomie mój niedosyt całkowicie zniknie. Ale generalnie nie jest to jakiś rażący mankament, który wpłynąłby znacząco na ostateczną ocenę.

Podsumowując:
   ,,Małżeństwo z odzysku'' to pełna żartobliwego wdzięku opowieść o braku wzajemnego zaufania, odwiecznych ludzkich lękach i tęsknotach, a przede wszystkim o pogoni za prawdą i za własnym szczęściem. Mądrze uświadamia, że o dobre relacje z partnerem zawsze należy dbać, nawet po wielu latach spędzonych ze sobą. W przeciwnym razie możemy być narażeni na nieoczekiwane niespodzianki. Jakie? Dowiecie się tego z niniejszej lektury. Polecam! 
 Cykl: Takie rzeczy tylko z mężem 
tom I - ,,Takie rzeczy tylko z mężem'' - recenzja: KLIK,
tom II - ,,Kobiety wzdychają częściej''- recenzja: KLIK


 https://www.facebook.com/magdalenamajcherautorka/?fref=ts

24 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. W naszym prostym zyciu milosc odgrywa bardzo szczególna role. Teraz jestesmy w stanie uczynic twoje zycie milosne zdrowym i nie ma miejsca na zadne klopoty. Wszystko to jest mozliwe dzieki AGBAZARA TEMPLE OF SOLUTION. Pomógl mi rzucic zaklecie, które przywrócilo mojego zaginionego kochanka z powrotem na 48 godzin, które zostawily mnie dla innej kobiety. mozesz takze skontaktowac sie z nim ( agbazara@gmail.com ) lub WhatsApp / Call: ( +2348104102662 ), i byc szczesliwym na wieki, tak jak teraz z jego doswiadczeniem.

   Usuń
 2. brzmi świetnie! wspomniałaś, że to jest kontynuacja przygód głównej bohaterki, a jaki tytuł ma pierwsza część ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaraz dopiszę w recenzji wszelkie wyjaśnienia, bo faktycznie nie każdy jest zorientowany w tym cyklu.
   Pierwszy tom nosi tytuł: ,,Takie rzeczy tylko z mężem'' - http://cyrysia.blogspot.com/2016/07/takie-rzeczy-tylko-z-mezem-agata.html
   A drugi tom nosi nazwę: ,,Kobiety wzdychają częściej'' - http://cyrysia.blogspot.com/2017/01/kobiety-wzdychaja-czesciej-agata.html
   A powyższa powieść jest trzecią częścią serii.

   Usuń
  2. dziękuję za informację! :)

   Usuń
 3. Już dużo dobrego słyszałam o książkach pani Przybyłek. A to śledztwo bardzo mnie intryguje. Chętnie poznam tę i poprzednie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że i mi przypadnie do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym przeczytała, lubię humor w książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę w końcu poznać twórczość Przybyłek, skoro wydała już tyle ciekawych tytułów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z chęcią przeczytam tą książkę. Twoja recenzja mnie zachęciła do przeczytania jej.
  Serdecznie pozdrawiam.
  https://nacpana-ksiazkami.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń
 8. O, ten wątek sensacyjny mnie zaintrygował :) Z pewnością poszukam poprzednich tomów w bibliotece ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo chętnie przeczytam pierwszy tom :) Nazwisko tej autorki jest mi już znane ze słyszenia. Oby to się zmieniło i następnym razem mogłabym pochwalić się znajomością jakiejś lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie mam większej ochoty na twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przybyłek polecałam mi Asia Szarańska, a że teraz taka depresyjna pogoda to moze warto trochę wyść z mroków kryminałów, historii Czarnobyla czy II wojny światowej ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czyli, że znowu sporo się dzieje w życiu Zuzy. Muszę przeczytać ten cykl :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zwariowana komedia romantyczna? To brzmi zachęcająco :) Czas rozejrzeć się za poprzednimi częściami :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo lubię książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zachęcony,z ciekawością przeczytam książkę.Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Z chęcią się skuszę na lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Brzmi lekko, wręcz zwiewnie :) Odsapnięcie od codzienności :)

  OdpowiedzUsuń
 18. W naszym prostym zyciu milosc odgrywa bardzo szczególna role. Teraz jestesmy w stanie uczynic twoje zycie milosne zdrowym i nie ma miejsca na zadne klopoty. Wszystko to jest mozliwe dzieki AGBAZARA TEMPLE OF SOLUTION. Pomógl mi rzucic zaklecie, które przywrócilo mojego zaginionego kochanka z powrotem na 48 godzin, które zostawily mnie dla innej kobiety. mozesz takze skontaktowac sie z nim ( agbazara@gmail.com ) lub WhatsApp / Call: ( +2348104102662 ), i byc szczesliwym na wieki, tak jak teraz z jego doswiadczeniem.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...