"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

piątek, 22 września 2017

''Małżeństwo z odzysku'' Agata Przybyłek [PATRONAT MEDIALNY]

Małżeństwo z odzysku
Agata Przybyłek
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Ilość stron: 400
Ocena: 7/10
Patronat medialny: 
  Czy jedno niewinne spojrzenie w kobiecy dekolt może świadczyć o zdradzie? Tak, jeśli to twój mąż wpatruje się w dekolt innej!

  Zuzanna z przyjaciółką bawią się w prywatne biuro detektywistyczne, ale wcale nie jest im do śmiechu, gdy podążając tropem szanownego małżonka pakują się w kłopoty. W dodatku ktoś inny wciąż siedzi im na przysłowiowym ogonie…

  Jakby Zuzanna miała mało problemów na głowie, postanawia znaleźć nową dziewczynę swojemu byłemu chłopakowi! [opis wydawcy]

  Agata Przybyłek - studentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, autorka powieści kobiecych, blogerka i recenzentka (prowadzi bloga „Informator Czytelniczy”), swego czasu dziennikarka portalu rodzicielskiego. Przygodę z literaturą zaczęła od opowiadań, z których kilka zostało nagrodzonych w różnych konkursach literackich i ukazało się drukiem, potem pisała wiersze, a następnie powieści. To tym oddała serce. Na napisanie pierwszej książki zdecydowała się po zawodzie miłosnym, a tworzenie fabuły potraktowała jako autoterapię. Tak powstała jej debiutancka, humorystyczna powieść ,,Nie zmienił się tylko blond'' wydana w 2015 r. Oprócz tej serii ma na koncie również komediowy cykl małżeński oraz poruszającą, świetnie przyjętą przez czytelniczki powieść ''Bez Ciebie''.

  Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że Agata Przybyłek bezapelacyjnie znajduje się w gronie tych niewielu pisarzy, po których książki mogę sięgać zupełnie w ciemno, bo wiem, że na pewno się nie zawiodę. Nie inaczej było tym razem. Dostałam w swoje ręce zwariowaną komedię romantyczną, która nie tylko rozbawiła mnie do łez, ale także sprowokowała do kilku przemyśleń na temat złożoności międzyludzkich relacji, zarówno damsko-męskich jak i rodzinnych więzów. Jestem jak najbardziej usatysfakcjonowana.

  Gdzie leży granica między niewinnym flirtem a zdradą? Czy to, co na pierwszy rzut oka wydaję się oczywiste, zawsze takie jest? Pewnego dnia Zuzanna dostaje od tajemniczego anonima zdjęcie, na którym jej mąż z żywym zainteresowaniem wpatruje się w odsłonięty dekolt atrakcyjnej blondynki. Wszystko wskazuje na to, że Ludwik ma romans. Zrozpaczona Zuzka wspólnie z najbliższą przyjaciółką Beatą postanawia w dyskretny i skuteczny sposób przeprowadzić obserwację niewiernego małżonka. Tylko czy śledztwo przyniesie pożądane rezultaty? Jedno jest pewne - nie obejdzie się bez kłopotów.

  Ogromnie stęskniłam za szaloną Zuzanną. Ta dziewczyna to doskonałe antidotum na nudę i ponury nastrój. Ma prawdziwy dar wyolbrzymiania niektórych spraw i pakowania się w coraz to bardzie wyszukane i absurdalne tarapaty. Toteż nie sposób z powagą obserwować jej poczynania. Autorka doskonale wykreowała jej portret charakterologiczny oraz psychologiczny. Jak każdy z nas posiada wady, miewa słabości, ulega emocjom, a co za tym idzie – jest autentyczniejsza i bardziej ludzka. Również drugoplanowe postacie są czynnymi uczestnikami wydarzeń i wnoszą do powieści sporo ożywczego kolorytu, a w szczególności notorycznie wybierająca się na tamten świat matka Zuzy oraz sympatyczny sąsiad – pan Kazio, zakręcony na punkcie tworzenia własnego biznesu. Z tak oryginalną i barwną plejadą osobowości rozrywka gwarantowana.

  Bezsprzecznie największą zaletą powieści jest prowizoryczne szpiegostwo zdesperowanej mężatki i jej przyjaciółki. Zazdrość bywa jednak złym doradcą i może wyprowadzić nas do… lasu 😏 A to zaledwie przedsmak atrakcji. Obie kobiety same stają się celem podejrzanego stalkera. Co z tego dalej wyniknie? Próżno tu szukać sielskich obrazków z codziennej egzystencji wiejskiej społeczności. Uświadczymy za to szczyptę sensacji z odrobiną zabawy detektywistycznej. Całość staje się jeszcze bardziej interesująca przez wplecenie pobocznego wątku związanego z poszukiwaniem odpowiedniej kandydatki na przyszłą żonę dla Teodora - byłego narzeczonego Zuzy. Będzie się działo! Przygotujcie się na taktykę w stylu pies ogrodnika: sam nie zje i drugiemu nie da.

  Do gustu przypadł mi także styl pisania Agaty Przybyłek. Swobodnie operuje formą, zręcznie bawi się językiem i z niebywałą lekkością tworzy plastyczne opisy. Lecz żeby nie było tak słodko, to do tej beczki miodu dodam łyżkę dziegciu, a jest nią nierównomierne tempo akcji. W pewnych momentach wkradają się niepotrzebne dłużyzny, które znacznie spowalniają narrację. Jednak najbardziej ubolewam nad tym, że tak mało było komizmu sytuacyjnego. Zwłaszcza że autorka doskonale sprawdza się w konwencji groteskowego utworu, czego najlepszym dowodem jest nietypowa reklama pasieki w wykonaniu Zuzy i pana Kazia (dawno się tak nie uśmiałam). Mam jednak nadzieję, że w następnym tomie mój niedosyt całkowicie zniknie. Ale generalnie nie jest to jakiś rażący mankament, który wpłynąłby znacząco na ostateczną ocenę.

Podsumowując:
   ,,Małżeństwo z odzysku'' to pełna żartobliwego wdzięku opowieść o braku wzajemnego zaufania, odwiecznych ludzkich lękach i tęsknotach, a przede wszystkim o pogoni za prawdą i za własnym szczęściem. Mądrze uświadamia, że o dobre relacje z partnerem zawsze należy dbać, nawet po wielu latach spędzonych ze sobą. W przeciwnym razie możemy być narażeni na nieoczekiwane niespodzianki. Jakie? Dowiecie się tego z niniejszej lektury. Polecam! 
 Cykl: Takie rzeczy tylko z mężem 
tom I - ,,Takie rzeczy tylko z mężem'' - recenzja: KLIK,
tom II - ,,Kobiety wzdychają częściej''- recenzja: KLIK


 https://www.facebook.com/magdalenamajcherautorka/?fref=ts

24 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. W naszym prostym zyciu milosc odgrywa bardzo szczególna role. Teraz jestesmy w stanie uczynic twoje zycie milosne zdrowym i nie ma miejsca na zadne klopoty. Wszystko to jest mozliwe dzieki AGBAZARA TEMPLE OF SOLUTION. Pomógl mi rzucic zaklecie, które przywrócilo mojego zaginionego kochanka z powrotem na 48 godzin, które zostawily mnie dla innej kobiety. mozesz takze skontaktowac sie z nim ( agbazara@gmail.com ) lub WhatsApp / Call: ( +2348104102662 ), i byc szczesliwym na wieki, tak jak teraz z jego doswiadczeniem.

   Usuń
 2. brzmi świetnie! wspomniałaś, że to jest kontynuacja przygód głównej bohaterki, a jaki tytuł ma pierwsza część ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaraz dopiszę w recenzji wszelkie wyjaśnienia, bo faktycznie nie każdy jest zorientowany w tym cyklu.
   Pierwszy tom nosi tytuł: ,,Takie rzeczy tylko z mężem'' - http://cyrysia.blogspot.com/2016/07/takie-rzeczy-tylko-z-mezem-agata.html
   A drugi tom nosi nazwę: ,,Kobiety wzdychają częściej'' - http://cyrysia.blogspot.com/2017/01/kobiety-wzdychaja-czesciej-agata.html
   A powyższa powieść jest trzecią częścią serii.

   Usuń
  2. dziękuję za informację! :)

   Usuń
 3. Już dużo dobrego słyszałam o książkach pani Przybyłek. A to śledztwo bardzo mnie intryguje. Chętnie poznam tę i poprzednie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że i mi przypadnie do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym przeczytała, lubię humor w książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę w końcu poznać twórczość Przybyłek, skoro wydała już tyle ciekawych tytułów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z chęcią przeczytam tą książkę. Twoja recenzja mnie zachęciła do przeczytania jej.
  Serdecznie pozdrawiam.
  https://nacpana-ksiazkami.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń
 8. O, ten wątek sensacyjny mnie zaintrygował :) Z pewnością poszukam poprzednich tomów w bibliotece ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo chętnie przeczytam pierwszy tom :) Nazwisko tej autorki jest mi już znane ze słyszenia. Oby to się zmieniło i następnym razem mogłabym pochwalić się znajomością jakiejś lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie mam większej ochoty na twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przybyłek polecałam mi Asia Szarańska, a że teraz taka depresyjna pogoda to moze warto trochę wyść z mroków kryminałów, historii Czarnobyla czy II wojny światowej ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czyli, że znowu sporo się dzieje w życiu Zuzy. Muszę przeczytać ten cykl :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zwariowana komedia romantyczna? To brzmi zachęcająco :) Czas rozejrzeć się za poprzednimi częściami :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo lubię książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zachęcony,z ciekawością przeczytam książkę.Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Z chęcią się skuszę na lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Brzmi lekko, wręcz zwiewnie :) Odsapnięcie od codzienności :)

  OdpowiedzUsuń
 18. W naszym prostym zyciu milosc odgrywa bardzo szczególna role. Teraz jestesmy w stanie uczynic twoje zycie milosne zdrowym i nie ma miejsca na zadne klopoty. Wszystko to jest mozliwe dzieki AGBAZARA TEMPLE OF SOLUTION. Pomógl mi rzucic zaklecie, które przywrócilo mojego zaginionego kochanka z powrotem na 48 godzin, które zostawily mnie dla innej kobiety. mozesz takze skontaktowac sie z nim ( agbazara@gmail.com ) lub WhatsApp / Call: ( +2348104102662 ), i byc szczesliwym na wieki, tak jak teraz z jego doswiadczeniem.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...