Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

sobota, 30 września 2017

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Wojciech Nerkowski
Wojciech Nerkowski – ur. w 1977 scenarzysta filmowy i telewizyjny, tłumacz literatury anglosaskiej. Współtwórca popularnych seriali, m.in. Singielki, BrzydUli, Egzaminu z życia oraz Na Wspólnej. Wykładowca scenariopisarstwa.  Dziś macie okazję poznać bliżej pana  Wojciecha Nerkowskiego. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autor odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, która zdaniem autora zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Spisek scenarzystów'' [recenzja - KLIK]
 
Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. 
 
Do dzieła kochani!!!

 
 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Czwarta Strona. 
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) panu Wojciechowi Nerkowskiemu na temat jego twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 30 września 2017 roku do 5 października 2017 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 13 października 2017 roku.
6. Nagrodą jest 1 egzemplarz ,
,Spisek scenarzystów'' Wojciecha Nerkowskiego.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

14 komentarzy:

 1. 1. Czym dla Pana jest SŁOWO?
  2. Co jest najłatwiejsze, a co najtrudniejsze podczas pisania scenariusza?
  Pozdrawiam, Martucha

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Czy życie bez czytania, bez literatury może być pełnowartościowe? Czy ewentualnie istnieje jakiś zamiennik czytania?
  2. Czy podczas pisania potrzebuje Pan ciszy i samotności czy raczej w tle słucha Pan muzyki? Co towarzyszy Panu w trakcie tworzenia scen kryminalnych?

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia. Ja już swój egzemplarz mam 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę wszystkim powodzenia! ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Skąd czerpie Pan pomysły na fabułę?
  2. Czy postacie drugoplanowe są równie ważne dla Pana jak i główni bohaterowie? Skąd pomysł na ich kreacje?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy jest osoba, której życie chciałby Pan opisać scenariuszem, tak by powstał film biograficzny? Kim ta osoba jest? A może taki film już powstał? Jezeli tak, to jakie były mocne, a jakie słabe strony scenariusza?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Wydaje się, że jako współautor takich seriali jak: "BrzydUla", "Singielki", "Na Wspólnej" czy "Egzamin z życia" doskonale orientuje się Pan w świecie okołofilmowym, w tym scenarzystów, których mamy w tytule Pańskiej powieści. Czy uważa Pan za plus to, że zna Pan ten świat od kulis i w jakiś sposób było to pomocne przy pisaniu książki?
  2. Komedia kryminalna to gatunek, który nie epatuje nadmiernym okrucieństwem, a z drugiej strony powinien bawić. Czy według Pana, któregoś z tych elementów powinno być więcej, czy może lepiej zachować równowagę?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy bycie scenarzystą pomaga, czy przeszkadza w pisaniu powieści? Z pozoru wydawać by się mogło, że pomaga, ponieważ pisząc scenariusze zyskuje się doświadczenie w tworzeniu interesujących historii. Z drugiej strony jednak, przedstawienie takiej historii w powieści wymaga innych środków wyrazu. Niewielka liczba scenarzystów, którzy zostali pisarzami, wskazuje, że to wcale nie jest łatwe...
  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Czy jako wykładowca scenopisarstwa widzi Pan jakiś potencjał "wysokich lotów" na przyszłość w tym zakresie?

  2. Woli Pan pisać scenariusze czy raczej książki, a może jest to Panu obojętne?

  e-mail: mariola163@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Jaki jest Pana ulubiony deser?
  2. Jak najchętniej spędza Pan wakacje? W namiocie, domku czy hotelu?

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Z jakim bohaterem literackim mógłby się Pan utożsamić, dlaczego?
  2. Gdyby do końca świata pozostały jedynie 24 godziny, a Pan podsumowałby swoje życie, czy mógłby Pan powiedzieć 'miałem wspaniałe, szczęśliwe życie!' a może z przykrością stwierdziłby Pan, że nie wykorzystał otrzymanej szansy?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Gdyby mógł się Pan zaprzyjaźnić z wybranym bohaterem literackim to kogo by Pan wybrał i dlaczego?
  2. Kim chciał Pan zostać w dzieciństwie? Spełniło się Pana marzenie, czy może dopiero zamierza je Pan zrealizować?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...