"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

czwartek, 15 listopada 2018

Startuje konkurs największej akcji czytelniczej w Polsce. Można wygrać smartfona!

  Teraz każdy może stać się „Krzewicielem Inkunabułów”! I zarazem sporo na tym zyskać! „Krzewiciele Inkunabułów” to konkurs związany z największą akcją promującą czytelnictwo w Polsce – Czytaj PL. Włączając się w nią czynnie, można stać się właścicielem czytnika e-booków, smartfona czy czytelniczej koszulki z limitowanej serii. Ale wśród „Krzewicieli Inkunabułów” nie ma przegranych.

  Zadanie postawione przed uczestnikami konkursu „Krzewiciele Inkunabułów” jest proste: należy wydrukować plakat pobrany ze strony CzytajPL.pl. Następnie wystarczy powiesić plakat akcji w swojej miejscowości, w możliwie najlepiej widocznym miejscu, w którym będzie miało do niego dostęp jak najwięcej osób. Może to być stołówka w miejscu pracy, osiedlowa biblioteka albo słup ogłoszeniowy. Tym samym uczestnik podzieli się dostępem do książek z innymi – na każdym plakacie umieszczono kod QR pozwalający na darmowe wypożyczanie 12 bestsellerowych e-booków. Ostatni krok to sfotografowanie wyeksponowanego plakatu i zgłoszenie zdjęcia do konkursu poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie:


  Zdjęcie wywieszonego plakatu należy zgłosić za pomocą formularza do 30 listopada. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie mogą wypełnić dowolną ilość zgłoszeń. Każdy uczestnik konkursu po przesłaniu zdjęcia otrzymuje kod rabatowy obniżający cenę e-booków nieobjętych innymi promocjami o 40 procent (pięciokrotnego wykorzystania). Na zwycięzców czekają: 50 sztuk wyjątkowych czytelniczych koszulek z ilustracjami Pawła Króla, 3 smartfony Huawei, 3 bony na e-booki od Woblink.com (o wartości 500 zł, 250 zł i 100 zł), czytnik PocketBook Touch Lux 4 oraz czytnik PocketBook Basic Lux 2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 grudnia na fanpage’u CzytajPL.

 W zeszłym roku uczestnicy konkursu zgłosili niemal 200 plakatów rozwieszonych w Polsce i za granicą. To dzięki nim akcja została rozszerzona na 6 kolejnych krajów (w tym Indie, Japonię i Australię), ale także inne kontynenty!

  Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada. Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy zeskanować kod QR umieszczony m.in. na każdym plakacie, aby otrzymać dostęp do darmowych e-booków. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie CzytajPL.pl.

 Akcja Czytaj PL już po raz szósty organizowana jest przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO – oraz platformę Woblink.com. Partnerem strategicznym jest Instytut Książki.

 Akcja Czytaj PL jest organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

 Organizatorzy Czytaj PL: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink; partner strategiczny: Instytut Książki

 Wydawcy: Znak, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Karakter, Wydawnictwo Poznańskie, Czwarta Strona, Wydawnictwo Jaguar, Smak Słowa, Wydawnictwo Videograf

  Miasta partnerskie: Kraków, Białystok, Częstochowa, Gdynia, Legnica, Lublin, Opole, Poznań, Przemyśl, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Toruń, Wrocław

  Miasta Literatury UNESCO biorące udział w akcji: Dublin, Nottingham, Praga, Reykjavík

  Pozostałe miasta, w których będą rozwieszone plakaty akcji Czytaj PL: Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Dusseldorf, Gdańsk, Katowice, Kijów, Łódź, Mińsk, Mysłowice, Rybnik, Tychy, Warszawa, Wiedeń, Wilno, Zabrze oraz ok. 500 innych miejscowości

Szczegółowy regulamin konkursu: akcja.czytajpl.pl/konkurs_krzewiciele.pdf  Skusicie się?

7 komentarzy:

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...