"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

wtorek, 6 listopada 2018

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Piotr Podgórski

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.Piotr Podgórski vel Piter Murphy to pseudonim pisarza, który urodził się i wychował na Podkarpaciu. Jest nie tylko autorem powieści i opowiadań, ale znanym w świecie czytelników blogerem, prowadzącym blog Pisany inaczej. Interesuje się literaturą, filmem i psychologią, a ponad to kocha zwierzęta, przyrodę i piesze wycieczki.

  Dziś macie okazję poznać bliżej pana Piotra Podgórskiego. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autor odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu. PS. Autor zastrzega sobie możliwość nieudzielenia odpowiedzi na zbyt osobiste pytania.

   Jedna osoba, która zdaniem autora zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Zagubione życie'' Piotra Podgórskiego.

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Lucky.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) panu Piotrowi Podgórskiemu na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 6 listopada 2018 roku do 11 listopada 2018 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 18 listopada 2018 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści 
''Zagubione życie'' Piotra Podgórskiego.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

21 komentarzy:

 1. 1Jakie są według Pana blaski i cienie pracy pisarza?
  2.Co było inspiracją do napisania Pana najnowszej książki?
  3. Jakich rad udzieliłby Pan osobie, która również chciałaby zacząć pisać?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czym dla Pana jest SŁOWO?
  Pisany inaczej, czyli jak?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również z niecierpliwością czekam na wywiad., bloga Autora regularnie odwiedzam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy pisząc te ksiazke miał pan wizje juz zakończenia ?czy zakończenie przyszło z końcówka pisania Czy zmieniłby pan cos w tej książce ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Pojdzie Pan ze mną na grzyby? Przy okazji porozmawiamy sobie o pisaniu i czytaniu... rocznik79@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Katarzyna Zawiechawtorek, 06 listopada, 2018

  1. Która z przeczytanych ostatnio książek najbardziej Pana poruszyła i nie pozwoliła długo o sobie zapomnieć?
  2. Jaka jest Pana ulubiona forma relaksu?
  Pozdrawiam - czytelniczka z Podkarpacia

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia, książka bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Czy był moment w książce, lub czy były takie momenty, które wywoływały silne emocje w Panu podczas pisania?
  2. Piszę książki dla samej siebie tzw. do szuflady, nie pokazuję ich nikomu, jednak ostatnio mam zastój pół roku i nie mogę się zebrać. Co Pan robi w takich sytuacjach, gdy jest taki smutny czas, jak Pan sobie radzi?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pytanie 1.Skąd wziął się Pana pseudonim?
  Pytanie 2. Pisząc książkę, jak dużo Pana samego i Pana przeżyć życiowych w nich Pan zamieszcza? Czy w ogóle inspiruje się Pan własnym życiem, czy obserwacjami otoczenia i zachowań innych ludzi?

  OdpowiedzUsuń
 11. Pisze Pan książki z literatury raczej kobiecej. Czy czuje się Pan w jakiś sposób dyskryminowany? Czy wydawnictwo z początku nie chciało wydać Pana książek, bojąc się, że kobiety raczej podejdą nieufnie do książek opowiadających o kobietach napisanej przez mężczyznę? Nie ma co ukrywać, ale głównie romanse i książki obyczajowe piszą kobiety. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Jaką najbardziej szaloną rzecz w życiu Pan zrobił?
  2. Skąd wziął się pomysł na prowadzenie bloga i napisanie pierwszej książki?

  OdpowiedzUsuń
 13. Z opisu książki wynika, że można ją zakwalifikować jako powieść obyczajową z wątkiem kryminalno-sensacyjnym. Wnioskuję zatem, że jest Pan doskonałym obserwatorem ludzi. Czy zatem każdemu człowiekowi można przyczepić "etykietę", "zaszufladkować go", uznać, że już wie się wszystko na jego temat?

  OdpowiedzUsuń
 14. 1.Czy tytuł książki "Zagubione życie" był jedynym czy rozważał Pan inne propozycje, jeżeli tak to jakie? 2. Czy lubi Pan poezję, czy odgrywa ona w Pana życiu jakąś rolę?

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Czy jest w gronie pana najbliższych/ przyjaciół osoba, która powiedziała, że nigdy nie przeczyta tego co pan napisał?
  2. Czy ma pan już pomysł na kolejną pozycję w swoim dorobku?

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Czy w gronie rodziny i znajomych są też takie osoby , które uwielbiają czytać a wręcz pochłaniają książki?
  2. Pochodzi Pan z Podkarpacia, z regionu w którym nie byłam. Jak Pan mnie zachęci-mieszkankę Wielkopolski, do podróży na "koniec" Polski:-)?

  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 18. Skoro tak świetnie Pan rozpracowuje psichikę i dusze kobiet - bohaterek Pańskich książek, to czemu ma Pan "męski pseudonim"? Nie kusiło Pana przyjęcie kobiecego przydomku, tak dla zmylenia przeciwnika-czytelnika?

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Wiem, że lubisz piesze wycieczki. Gdybym zaplanowała taką wędrówkę "z buta" dookoła Polski to czy byłbyś zainteresowany, czy byłbyś gotów rzucić wszystko dla takiej przygody?
  2. Jako kobieta wolę czytać książki, w których głównymi bohaterkami są kobiety. W Twoich powieściach również kobiety są postaciami nadrzędnymi. Skąd taka znajomość kobiecej psychiki?

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Co w drodze od myśli o napisaniu książki do jej faktycznego wydania było dla Ciebie najtrudniejsze? Jakiś wątek fabuły, oddanie emocji bohaterów, wymyślenie odpowiedniego tytułu, czekanie na odpowiedź z wydawnictwa po wysłaniu pierwotnej wersji tekstu, jego redakcja, a może pogodzenie chęci pisania z codziennymi obowiązkami?
  2. Czy lubisz Jolantę - wykreowaną przez siebie postać? :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...