"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

sobota, 24 listopada 2018

Wywiad z Agnieszką Ziętarską


Przemysław Grzelak Czy doświadczenie macierzyństwa w jakiś sposób wykorzystuje Pani do swej pracy literackiej? Może jest to inspiracja, kopalnia pomysłów?

Agnieszka Ziętarska- strona autorska Bycie mamą całkiem mnie zmieniło, więc uważam, że w każdym działaniu czy też planach jest odrobina właśnie tych doświadczeń macierzyństwa. Teraz nie podchodzę do wszystkiego tak poważnie i potrafię się śmiać z pozornie mało zabawnych sytuacji 😉 Wiele razy pomysły czerpałam właśnie z naszej codzienności, w której dzieciaki grają pierwsze skrzypce :)


Przemysław Grzelak Święta prawda, to samo stwierdziłem po tym, jak zostałem ojcem dwóch małych robaczków ;)

Barbara Pawlik Dlaczego taki tytuł ? Czy ciężko było zainteresować czytelnika pierwsza książką ? Co Panią najbardziej zaskoczyło ? Pozdrawiam

Agnieszka Ziętarska- strona autorska Tytuł odzwierciedla w zasadzie główny problem całego cyklu, ale nie mogę zdradzić szczegółów ;) Co do zainteresowania, dopiero się przekonamy, bo książka od tego tygodnia zaczyna pojawiać się w księgarniach w wersji papierowej. Mam nadzieję, że opinie będą pozytywne, ale myślę, że przekonamy się o tym za jakieś kilka miesięcy. :)

Jolanta Ostaszewska Jakie książki miały wpływ na to, kim Pani jest dzisiaj, nie tylko w życiu zawodowym? Jakie bajki z dzieciństwa wspomina Pani najmilej? Wymarzone miejsce na podróż życia.

Agnieszka Ziętarska- strona autorska Kiedyś czytałam dosłownie wszystkie gatunki od thrillerów medycznych po romanse i dramaty. Możliwe, że to właśnie dlatego w cyklu Niezmienni jest wszystkiego po trochu ;) Jeśli miałabym wybrać jedną pozycję jest to cykl Millennium Stiega Larssona :)

W dzieciństwie nałogowo wracałam do Kubusia Puchatka i dziś również czytam go moim maluchom 😍

Podróż życia? Dziś nie liczy się dla mnie miejsce, a osoby, które będą mi towarzyszyć. Z moją rodziną podróżą życia jest dla mnie niedzielna wycieczka nad morze ;)

Małgorzata Duda-Löffler Architekt nieodmiennie kojarzy mi się z dużą wyobraźnią przestrzenną czy w Pani przypadku pomaga ona w konstruowaniu opowieści?

Agnieszka Ziętarska- strona autorska Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Faktycznie może tak być. Od pierwszych zdań wiedziałam już, jak potoczy się cała trylogia :)

Natalia Tyczyńska W tym roku ile Pani wydała książek?  Ile książek Pani planuje wydać w 2019 roku? Jakie są marzenia? :)

Agnieszka Ziętarska- strona autorska "Samobójca " jest moją pierwszą wydaną książką :) To debiut :)Chciałabym, żeby dwa kolejne tomy pojawiły się właśnie w 2019 roku. Trzymam mocno kciuki za ten plan :)

Co do marzeń ... Mam w szufladzie kilka innych powieści oraz pomysł na kolejną, więc marzy mi się, by kiedyś zostały wydane :)

Natalia Tyczyńska Agnieszka Ziętarska- strona autorska Ja kibicuję i trzymam kciuki, żeby spełniło się marzeniem :)

Agnieszka Ziętarska- strona autorska Natalia Tyczyńska Dziękuję pięknie 😘

Agata Warczachowska Gdyby miała Pani możliwość urodzić się ponownie i wybrać tor swojego życia - co by Pani chciała zmienić, poprawić, wybrać, postanowić? A może chciałaby Pani przeżyć swoje życie raz jeszcze niczego nie zmieniając?

Agnieszka Ziętarska- strona autorska Zdecydowanie wybieram opcję, by przeżyć swoje życie dokładnie takie jakim było do tej pory. Dlaczego? Jestem tu gdzie chciałam być, robię to, co kocham i otaczają mnie bliscy. Nie zamieniłabym tego na żadną inną przyszłość :)

Agata Warczachowska 👌

Katarzyna Rebuś-Gumółka Czy myślała Pani o pisaniu pod pseudonimem?Czy nie bała się Pani negatywnego odbioru Pani książki?

Agnieszka Ziętarska- strona autorska :) Szczerze mówiąc nie chciałam pseudonimu. Cały czas towarzyszy mi jakaś doza niepewności i nie ukrywam, że bardzo ciężko się jej wyzbyć całkowicie. Nie jest to jednak strach. Z książkami tak już jest, że nie każdemu dana pozycja przypadnie do gustu, więc pozostało tylko się z tym pogodzić :)
Katarzyna Rebuś-Gumółka Agnieszka Ziętarska- strona autorska dziękuję za odpowiedź😊

Agnieszka Ziętarska- strona autorska Katarzyna Rebuś-Gumółka To ja dziękuję ;)

Karolina Ludmiła Mazur Po przeczytaniu recenzji nigdy nie wpadłabym na to, że opisywana książka nosi tytuł "Samobójca", skąd ten pomysł? odnosi się do postaci Feliksa? pierwsze skojarzenie to "Sala samobójców", a ten symbol na okładce? też mnie intryguje?

Agnieszka Ziętarska- strona autorska Ciężko odpowiedzieć na te pytania bez zagłębiania się w fabułę, ale mogę powiedzieć, że tak naprawdę wszystko się zaczyna właśnie od tytułowego "Samobójcy". Symbol natomiast jest odniesieniem do Niezmiennych oraz pewnego przedmiotu, który im towarzyszy :)

Karolina Ludmiła Mazur Dziękuję za odp:)

Agnieszka Ziętarska- strona autorska 😘😘

Malgorzata Ropska Czy ta książka przywołuje u Pani jakieś wspomnienia z dzieciństwa ew. młodzieńczych lat?

Agnieszka Ziętarska- strona autorska Jedyne wspomnienia, które mogłaby przypominać, to książkowe początki oraz nieśmiałe próby wśród wszystkich gatunków literackich. Do czytania przekonała mnie właśnie fantastyka i to jest w zasadzie jedyne powiązanie między cyklem Niezmienni, a moim życiem :)

Ilona Jankowska Kim chciała Pani zostać w dzieciństwie? 😊

Agnieszka Ziętarska- strona autorska Od podstawówki do zakończenia gimnazjum utrzymywałam, że zostanę weterynarzem. Jak widać los miał dla mnie inny plan ;)

D. B. Foryś - strona autorska Gdybyś została superbohaterem, jaka byłaby Twoja moc? 😎

Agnieszka Ziętarska- strona autorska Myślę, że umiejętność uleczenia każdej rany czy choroby byłaby super ;) Chciałabym być w stanie pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują...

D. B. Foryś - strona autorska Ale z Ciebie dobry człowiek... Ja to bym celowała wiesz, w podróże w czasie albo umiejętność przewidywania wygrywających numerów lotka czy coś :)

Agnieszka Ziętarska- strona autorska ;) cóż...nie ma nic, co chciałabym zmienić w swoim życiu, więc podróże w czasie, by mi się nie przydały. No chyba, że miałyby mieć istotny wpływ na historię :P ;) wolę też, żeby życie mnie zaskakiwało, także odpuszczę przewidywanie przyszłości :)

Maria Gwiazda Czy dla Pani pisanie to sztuka, czy praca?

Agnieszka Ziętarska- strona autorska Pisanie jest dla mnie rozrywką, czyli można powiedzieć, że w pewnym sensie sztuką. Przelanie pomysłów i myśli na papier daje mi poczucie spełnienia i odrywa mnie od problemów codzienności :)

Maria Gwiazda Dziękuję za odpowiedz.Agnieszka Ziętarska- strona autorska

❤️ Bardzo dziękuję wszystkim za wspaniałe pytania. Niektóre zmusiły mnie do przemyśleń i głębszych refleksji, inne natomiast przywołały uśmiech. Jesteście naprawdę wyjątkowi! Po raz pierwszy miałam okazję uczestniczyć w wywiadzie i wiem, że nigdy nie zapomnę tego doświadczenia. ❤️ Przede wszystkim pragnę jednak podziękować Cyrysi ❤️ Zarówno za wspaniałą recenzję jak i podjęcie się zorganizowania wywiadu!❤️To była bardzo trudna decyzja, ale ostatecznie zdecydowałam, że nagrodę otrzyma Pani Karolina Ludmiła Mazur. 
W imieniu swoim oraz wszystkich Czytelników mojego bloga dziękuję Agnieszce Ziętarskiej za niezwykle interesujący wywiad.

Laureatce zwycięskiego pytania serdecznie gratuluję i czekam na maila wraz z danymi do wysyłki nagrody.

Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco,
Cyrysia

9 komentarzy:

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...