Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

niedziela, 28 sierpnia 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Małgorzata Garkowska

Małgorzata Garkowska - rocznik 1977. Mama trójki dzieci, mieszka z trzema kotami. Płocczanka. Dotychczas publikowała swoje utwory w zbiorach wierszy (m.in. Kroki po śladach: wiersze, szkice poetyckie ,,Antologia najmłodszej poezji płockiej'', ,,Kraina pozabrzeżna: wiersze Małachowiaków'' - pod nazwiskiem panieńskim Mielcarek). Pojawiła się również w antologii drabbli ,,Postosłowie''. Pisywała do portalu internetowego Szortal i czasopism internetowych ,,Weryformat'' i ,,Drabble na niedzielę'' związanych z forum literackim Weryfikatorium. ,,Układanka z uczuć'' jest jej powieściowym debiutem.
 
   Dziś macie okazję bliżej poznać Małgorzatę Garkowską. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.  

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Układanka z uczuć''.

    Sponsorem nagród jest wydawnictwo Zysk i S-ka.
   FanPage wydawnictwa na Facebooku: klik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Zysk i S-ka.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Małgorzacie Garkowskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 28 sierpnia lipca 2016 roku do 2 września 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 12 września 2016 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ,,Układanka z uczuć'' Małgorzaty Garkowskiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

31 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Małgorzato
  1. Kiedy uświadomiła sobie Pani że pragnie zostać pisarką i jak na tą wiadomość zareagowało Pani otoczenie?
  2. Jak radzi sobie Pani z ewentualną krytyką? Jest konsktryktywna czy raczej podcina Pani skrzydła?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Małgorzato
  1. Kiedy uświadomiła sobie Pani że pragnie zostać pisarką i jak na tą wiadomość zareagowało Pani otoczenie?
  2. Jak radzi sobie Pani z ewentualną krytyką? Jest konsktryktywna czy raczej podcina Pani skrzydła?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby miała Pani szansę napisać wspólną książkę z innym pisarzem kogo by Pani wybrała i dlaczego?
  Magdalena

  OdpowiedzUsuń
 5. 1.Uczucia towarzyszą nam od najmłodszych lat i budują nas codziennie, każdego dnia ich doświadczamy. Jak Pani uważa czy wszystko co nam się przydarza w życiu to czysty przypadek czy zostało to z góry zaplanowane?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pani Małgorzato czy własne ścieżki życiowe skłoniły Panią do napisania pierwszego debiutu?
  monika.deja@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Wielu debiutantów uskarża się na trudności z wydaniem swojej książki - mówią o długim okresie oczekiwania lub braku odpowiedzi od wydawców. Pani też miała takie problemy czy wszystko poszło gładko?
  2. Czym jako pisarka chciałaby Pani uwieść czytelnika: oryginalną fabułą, ciekawymi postaciami bohaterów, czy własnym, niepowtarzalnym stylem?
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Agnieszka Z "Układanki z uczuć" tkwi w świecie pozorów, żyje pod dyktando męża. Kiedy poznała Pawła, była przekonana, że dla tej miłości może poświęcić wszystko. Czy myśli Pani, że w dzisiejszym świecie, gdzie kobiety są bardzo wyzwolone, niezależne, takich kobiet jak Agnieszka jest nadal tyle samo, co kilkadziesiąt lat temu, i czy dla miłości warto poświęcić naprawdę wszystko?
  2. W jednej z recenzji "Układanki z uczuć" przeczytałam, że stworzyła Pani niejednoznacznych bohaterów. Czy trudniej jest wykreować takich właśnie bohaterów czy może tych konkretnych, zdecydowanych, złych lub krystalicznie czystych?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Często słyszę, że ulubionym zwierzęciem domowym Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic"- ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Czy również posiada Pani kota?
  2. Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania? Może fitness?
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Skąd czerpała Pani inspiracje do napisanie książki?
  2. Czy już jako dziecko marzyła Pani o karierze pisarki, czy może dopiero później zmieniły się Pani plany dotyczące kariery?

  email: wybielona@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Uwielbiam czytać, ale gdy porównuję siebie z moją żoną, to wychodzi na to, że moja żona czyta i więcej, i szybciej ;) Co Pani na to, aby wprowadzono w Polsce Dzień Kobiet Czytających?
  2. Uwielbiam piec, oczywiście głównie dla Mojej Żony :) Ostatnio specjalizuję się w ciastkach owsianych z różnymi dodatkami, np. rodzynki, orzechy, suszona żurawina. Wspólnie z Żoną kochamy serniki. A jakimi ciastkami/ciasteczkami Pani najchętniej się delektuje? Sama Pani piecze?
  Pozdrawiam
  bogdan061177@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy zanim Pani zacznie pisać powieść, wie Pani jak się potoczą losy bohaterów od początku do końca, i nie chce Pani nic zmienić, czy jednak dopuszcza Pani, że mogą się zbuntować i wybrać własną drogę i wtedy powieść wygląda całkiem inaczej, niż wcześniej Pani sobie zaplanowała?
  2. Czy w trakcie pisania swoich powieści dzielila się Pani ich fragmentami ze swoimi najbliższymi, może z kimś z rodziny, albo z przyjaciółką? Czy raczej nikt nie miał takiej możliwości, bo nie chciała Pani się sugerować czyjąś opinią i wolała Pani dokończyć książkę po swojemu?
  Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Proszę sobie wyobrazić, że cofa się Pani w czasie i spotyka ze swoją dziecięcą wersją. Jaką radę chciałaby Pani dać sobie na przyszłość, po błędach i próbach jakie przetrwała Pani do dnia dzisiejszego?
  2. Jak wyglądałby Pani przepis na miłość?

  bohaterkatragiczna@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Czym jest dla Pani przyjaźń? Z którym bohaterem książkowym najbardziej chciałaby Pani się zaprzyjaźnić i dlaczego akurat z tym? Czym takim wyróżniałby się ten przyjaciel?
  2. Lubimy grać. Popularną grą w Polsce jest toto-lotek. Dziś wygrywa Pani horrendalną sumę pieniędzy. I co wtedy? Zakłada Pani swoje wydawnictwo? Może kupi Pani bezludna wyspę i w spokoju będzie tam Pani tworzyła kolejne dzieła? A może zbuduje Pani super nowoczesny szpital i ludzie będą tam leczenie bez kolejek i bezpłatnie? Co zrobi Pani z tą sumą pieniędzy?
  Pozdrawiam, Anna Nawrocka

  OdpowiedzUsuń
 15. Jaki z tematów jest dla Pani tym nietykalnym, tematem tabu, w literaturze w kontekście Pani własnej twórczości? Czego nigdy, przenigdy pani pióro nie uwieczni na papierze?
  freedminds@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Jakiego poetę by Pani wskrzesiła i usadziła obok siebie w fotelu w celu konwersacji między-wiekowej?:D O co by go Pani spytała i jak spożytkowała pozyskaną wiedzę?
  ToNetic333@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam serdecznie. Proszę wybaczyć ale czasami zadaje kobietom pytania oparte na cytatach innych kobiet (szczególnie tych bardzo znanych, ale tylko takich które są znane z mądrych wypowiedzi). Niestety, jak mi się wydaje cytaty mężczyzn, a szczególnie polityków są dużo bardziej popularne w świecie (kto nie zna choćby jednego cytatu Hitlera, czy Churchilla). Jednak kobiety potrafią w jednym zdaniu wypowiedzieć czasami więcej niż nie jeden mężczyzna w wielu słowach, tylko jakoś ich przesłania nie potrafią się przebić.

  Brigitte Bardot :

  "Każda miłość trwa tak długo, na ile zasługuje"

  Dla mnie określenie "miłość zasługuje" brzmi dość dziwnie żeby nie powiedzieć metafizycznie.

  1. Czy zgodzi się Pani z takim dość odważnym spojrzeniem na miłość i jej kres???  Sarah Bernhardt

  "Gbur jest przekonany, że wszystkie kobiety są łatwe do zdobycia. Dżentelmen tak nie myśli, ale ma nadzieję"
  2. Czy dla Pani te słowa nie są dość prostym, ale sensownym opisem podejścia mężczyzn do kobiet ?
  Czy ta wypowiedź nie oznacza że tak właściwie gbur niewiele się różni od dżentelmena ? (podejście takie same, tylko forma podejścia do tematu inna)
  Pozdrawiam Ireneusz Piątek
  Markiz25@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Dowiedziałam się z pani biografii,że jest to pani pierwsza powieść.Poezja jak dotąd była numerem jeden.
  "Poezja to jest przecież to, co tak nierówno drukują zawsze u spodu w gazetach, a niekiedy wycinają potem nożyczkami."powiedział wspaniały bajkopisarza- Hans Christian Andersen.
  Jeżeli myśli pani o sobie to jest to określenia -poetka czy bardziej pisarka?
  Co jest w tej chwili bliższe pani sercu,poezja czy jednak powieść.
  jolunia559@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Wierzy pani, że człowiek, który zdradza żonę nawet kiedy mu się ona podoba i traktuje ją bardziej jak element wyposażenia niż żywą osobę, jest w stanie zmienić się (z gbura, który udaje dżentelmena, w prawdziwego dżentelmena)... i kochać jak swoje dziecko, które może okazać się nie jego?

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Pisanie na pewno wciąga i uzależnia. Spróbowało się raz i chce się jeszcze, więcej. Jakie są więc Pani dalsze plany pisarskie? Czy myślała Pani o pisaniu książek dla dzieci i młodzieży? Czy pozostanie Pani w kręgu powieści dla dorosłych?
  2. "– Jeanno, kobiety potrafią kochać o wiele mądrzej niż my! One nie kochają mężczyzny dla jego wyglądu. Nawet jeśli on się im bardzo podoba. – Joaquin westchnął błogo. – Kobiety kochają cię przez wzgląd na twój charakter. Twoją siłę. Twoją mądrość. Albo dlatego, że potrafisz zaopiekować się dzieckiem. Bo jesteś dobrym człowiekiem, masz honor i godność. One kochają cię inaczej niż mężczyzna kobietę. Nie z powodu kształtnych łydek ani nie dlatego, że w swoim garniturze budzisz zazdrość u jej koleżanek z pracy. Owszem, istnieją też takie kobiety, ale są tylko jak zły przykład dla innych" (Nina George "Lawendowy pokój"). Co sądzi Pani o tym cytacie? Czy uważa Pani, że kobiety i mężczyźni inaczej kochają? Co dla kobiet jest ważne w miłości, w wyborze Tego Jedynego?
  ewelinkapoc@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Osoby piszące wiersze zawsze kojarzyły mi się z artystycznymi duszami, bardzo wrażliwymi i empatycznymi, potrafiącymi dostrzec magię w codzienności. W "Układance uczuć" opowiedziała Pani historię, która potrafi zdruzgotać, jest do bólu wiarygodna i życiowa, co z kolei sugeruje, że jest Pani osobą mocno stąpającą po ziemi. Jaka zatem jest Małgorzata Garkowska? :)
  2. Mam wrażenie, że obecnie modne są podziały, tworzenie kategorii, zaszufladkowanie, np. dzielenie literatury na kobiecą i tą dla mężczyzn. Co Pani o tym sądzi? Do kogo kieruje Pani swoją książkę?
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Wspominając dzieciństwo nasuwa mi się obraz moich dziadków, którzy siedzą przed kominkiem, dziadek pali fajkę, w całym domu unosi się zapach wanilii, a babcia robi na drutach ciepły sweter dla kolejnego wnuka. W kominku pali się ogień, w domu jest ciepło i przyjemnie, a dziadek zaczyna gawędzić o czasach wojennych (mój dziadek przeżył I i II wojną światową). Czasem babcia coś dopowie i tak za każdym razem moja wiedza o tych czasach się pogłębia. Na lekcjach historii w szkole bardzo często wykorzystywałam te wiadomości, co bardzo podobało się moim nauczycielom. Oczywiście również dużo czytam książek o tematyce historycznej, wojennej. Czy i Pani czerpała też wiadomości od dziadków, a potem wykorzystała w swoich powieściach? Czy może dzięki rozmowom z dziadkami czy też innymi członkami rodziny naszły Panią konkretne pomysły do wykorzystania w książce? Jak bardzo Pani życie czy też życie kogoś z rodziny wpisuje się na karty Pani książek? Czy wydarzenia jakie Panią dotąd spotkały stają się inspiracją dla losów bohaterów? A jeśli tak, to jakie?
  2. W Polsce rynek wydawniczy jest bardzo pokaźny. Mamy to szczęście, że jest dużo wydawnictw, ale jak tworzyć w Polsce i nie zwariować, a przy tym jeszcze zarobić na życie, czynsz i opłaty? Czy jest szansa wydać książkę, zwłaszcza debiut, bez protekcji, sponsoringu i tzw. „pleców”? Jakich rad udzieliłaby Pani początkującym pisarzom, zwłaszcza tym, którzy się boją, że zostaną odrzuceni przez wydawcę?
  Pozdrawiam
  Teresa

  OdpowiedzUsuń
 23. 1) W jakiej kolejności układały się Pani uczucia w trakcie pisania powieści i w jaki ułożyły się obraz (nie mam na myśli książki i jej okładki)?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?

  Pozdrawiam serdecznie,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Jaka piękna okładka tej książki :)Chętnie poznam bliżej autorkę.

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Kocham czytać bajki. Obawiam się, że nigdy nie wyrosnę z tego. Zawsze dziadek mi czytał, potem czytałam sama i teraz nie wyobrażam sobie, żebym moim dzieciom nie czytała. Moje dzieci i ja kochamy bajki braci Grimm. Czy lubi Pani czytać bajki? Jakie by nam Pani poleciła?
  2. Czym jest dla Pani przyjaźń? Z którym bohaterem Pani książek najbardziej chciałaby Pani się zaprzyjaźnić i dlaczego akurat z tym? Czym takim wyróżniałby się ten przyjaciel?
  Pozdrawiam, Gosia
  pawlaczykgosia@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Często zdarza mi się, że kupuję książkę dzięki rekomendacji znanej osobistości: aktorki, dziennikarki czy innej pisarki. Przyznam, że jeszcze nigdy nie zawiodłam się i dzięki temu nasza domowa biblioteczka rozrasta się w błyskawicznym tempie. Czyje rekomendacje na stronie tytułowej Pani książek byłyby dla Pani satysfakcjonujące?
  2. Gdyby żyła Pani w ubiegłym stuleciu, to którą ze znanych osób chciałaby Pani być i dlaczego?
  aniawolniak12@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...