Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

niedziela, 28 sierpnia 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Martyna Kubacka

Martyna Kubacka, rocznik 1987, zodiakalny byk. W 2009 roku ukończyła studia licencjackie (filologia polska) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku. Edukację kontynuowała w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku i w 2011 roku uzyskała tytuł magistra pedagogiki. Prywatnie żona i matka. Uwielbia spędzać czas ze swoją rodziną. Największą radość sprawiają jej spontaniczne rodzinne wycieczki. Jest straszną gadułą. Uważa, że każdy temat jest dobry do rozmowy, a dialog zbliża ludzi i zacieśnia więzi między nimi. Kocha śmiać się oglądając programy kabaretowe i jest uzależniona od czekolady. Zadebiutowała powieścią ,,Bezczelna''. Natomiast 22 sierpnia odbyła się premiera kolejnej książki, zatytułowanej ,,Bez pamięci'', a także przyszły na świat synowie autorki: Patryk i Bartuś.
   Dziś macie okazję bliżej poznać Martynę Kubacką. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych 30-40, na które autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Bez pamięci''.

   Sponsorem nagród jest wydawnictwo Lucky..
   FanPage wydawnictwa na Facebooku: klik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!


Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Lucky.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Martynie Kubackiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 28 sierpnia lipca 2016 roku do 1 września 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 8 września 2016 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ,,Bez pamięci'' Martyny Kubackiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

35 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Martyno, dużo osób o tym marzy ale nielicznym się udaje. 1. Kiedy przyszło Pani do glowy: "stworzę własną książkę, będę pisarką" i jak na takie wyznanie zareagowali ludzie wokół Pani?
  2. Czy gdyby któryś z Pani synów chciał podążyć tą samą drogą co Pani, jaka byłaby Pani reakcja? Zachecałaby go Pani czy raczej odradzała ten zawód?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Skąd, jeśli może Pani zdradzić sekret, pomysł na wątek z utratą pamięci?
  2. Czy w Pani powieści opiekunowie osób, które tracą pamięć w wyniku tak naprawdę niezbadanej do końca choroby zwanej alzheimerem mogą znaleźć jakieś treści dotyczące tego, jak zachowuje się człowiek, który traci pamięć, jak być dla niego wsparciem, czy może Pani książka zupełnie odbiera od prawdziwych, realnych problemów takich osób i ich opiekunów(pytam, bo widzę, że studiowała Pani również pedagogikę i ciekawi mnie, czy może wiedza ze studiów została wykorzystana w powieści).
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Wydaje mi się, że bardzo ciężko jest "przelać na papier" wszystkie emocje, które towarzyszą człowiekowi. Stąd też moje pytanie: gdyby miała Pani wybrać, czy napisać książkę o bólu, czy o szczęściu, co by Pani wybrała i dlaczego? A może znalazłaby Pani coś pomiędzy jednym, a drugim?

  2. Sądząc po opisie Pani najnowszej książki, główna bohaterka traci pamięć. Gdyby (nie daj Bóg!) coś podobnego przytrafiło się Pani, jaka byłaby pierwsza rzecz, którą by Pani zrobiła? Sprawdzenie notesu, ostatnich połączeń, czy może coś innego? :)


  Mój e-mail: naomi.stark.malfoy(at)gmail.com :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. W jakie miejsca lubi Pani najbardziej podróżować? Chodzi o te podróże małe i duże ;)
  2. Bardzo lubię książki z motywem utraty pamięci, ciekawi mnie to, jak wygląda życie takiej osoby która straciła pamięć. Gdyby życie dawało Pani mocno w kość i miałaby Pani chwile mocnego zwątpienia, chciałaby Pani stracić pamięć i zacząć wszystko od nowa, czy wolałaby Pani mimo wszystko żyć tak jak dotychczas, mimo trudności?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czemu mogłaby Pani poddać się bez pamięci? (jakiemu uczuciu, czynności?)
  2. A teraz dość wścibskie pytanie: Jakie najcenniejsze wspomnienie przechowuje Pani w swej pamięci? A może jest jakieś, które starała się Pani wyprzeć ze swej świadomości?

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia i gratulacje dla szczęśliwej mamy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Kasia i Piotr z "Bez pamięci" stają przed trudną przeszłością, z którą muszą sobie poradzić. A przyszłość również jest niepewna. Czy uważa Pani, że już samo uczucie może być wystarczająco silne, żeby pokonało przeszłość i zmieniło przyszłość? A może potrzeba do tego jeszcze czegoś więcej?
  2. "Bez pamięci" to miszmasz gatunkowy, w którym znajdziemy sensację, kryminał, thriller, romans, humor. A które elementy/wątki książki były dla Pani największym wyzwaniem?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pani Martyno, czy lubi Pani zaskakiwać swoich czytelników?
  Pytam, ponieważ tytuł Pani książki skojarzył mi się z określeniem "zakochać się bez pamięci". Cudowna, romantyczna okładka zdawała się potwierdzać, że chodzi przede wszystkim o historię miłosną. Natomiast z recenzji Cyrysi dowiedziałam się, że to powieść z dreszczykiem, w której niebagatelną rolę odgrywa wątek kryminalny. Krótko mówiąc zaskoczyła mnie Pani, zanim jeszcze zaczęłam czytać...
  Pozdrawiam i gratuluję narodzin bliźniąt,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 10. Z którym wydawnictwem lepiej się Pani współpracowało - Novae Res czy Lucky? I dlaczego zdecydowała się Pani po udanym debiucie na wydanie kolejnej książki z innym wydawnictwem?

  Kludka

  OdpowiedzUsuń
 11. 1.Pani Martyno, czy kiedykolwiek śniła się Pani fabuła książki? Chodzi o to, że przed snem nie była do końca dopracowana, nie wiedziała Pani jak rozwiązać niektóre wątki, dopracować charaktery postaci, ale kiedy Pani się rano obudziła wszystko już było wiadome, każdy najmniejszy szczegół?

  2. Gdyby miała Pani napisać książkę w klimatach fantasy o czym by ona była? Typowo wilkołaki lub wampiry? Może sięgnęłaby Pani głębiej i połączyła jakieś wierzenia czy mitologie? Czy może jeszcze zupełnie coś innego?

  E-mail: sylwucha_k@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. No ja udziału nie wezmę ale życzę innym powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 13. e-mail paulinka.o@op.pl

  1. Często zdarza nam się zapominać najdrobniejszych rzeczy, wspomnienia są trwalsze w naszej pamięci jednak również z czasem umykają i napełniają wymieniają się z nowymi. Wyobraża sobie Pani życie bez wspomnień dnia następnego, minionych lat? Jacy byli by ludzie?

  Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Gdyby miała Pani szansę napisać wspólną książkę z innym pisarzem to współpraca z którym sprawiłaby Pani największą radość i dlaczego?
  Magdalena

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Często słyszę, że ulubionym zwierzęciem domowym Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic"- ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Czy również posiada Pani kota?
  2. Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania? Może fitness?
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Z twórczością jakiego pisarza/pisarki czuje się Pani najbardziej związana?
  2. Literatura jakiego gatunku pozwala Pani najskuteczniej oderwać się od rzeczywistości?

  email: wybielona@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Pani Martyno, czy lubi Pani kończyć pisać książki i jakie to jest uczucie, gdy stawia Pani ostatnią kropkę, czy to jest tylko i aż radość i satysfakcja, że udało się Pani skończyć książkę, czy też troszkę smutku i żalu, że zakończyła Pani przygodę z tą książką, jej bohaterami, ich emocjami, relacjami, bo zżyła się Pani z nimi i trudno było się Pani z nimi rozstać?
  2. Czy zanim Pani zacznie pisać powieść, wie Pani jak się potoczą losy bohaterów od początku do końca, i nie chce Pani nic zmienić, czy jednak dopuszcza Pani, że mogą się zbuntować i wybrać własną drogę i wtedy powieść wygląda całkiem inaczej, niż wcześniej Pani sobie zaplanowała?
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Uwielbiam czytać, ale gdy porównuję siebie z moją żoną, to wychodzi na to, że moja żona czyta i więcej, i szybciej ;) Co Pani na to, aby wprowadzono w Polsce Dzień Kobiet Czytających?
  2. Uwielbiam piec, oczywiście głównie dla Mojej Żony :) Ostatnio specjalizuję się w ciastkach owsianych z różnymi dodatkami, np. rodzynki, orzechy, suszona żurawina. Wspólnie z Żoną kochamy serniki. A jakimi ciastkami/ciasteczkami Pani najchętniej się delektuje? Sama Pani piecze?
  Pozdrawiam
  bogdan061177@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Czy ma Pani jakieś rytuały związane z pisaniem, czy np ma Pani swoje ulubione miejsce, gdzie tylko tam ma Pani wenę, albo ulubiony długopis, albo tylko i wyłącznie pisze pani na komputerze z kubkiem kawy pod ręką, a może jeszcze najlepiej się Pani pisze słuchając jakiejś konkretnej muzyki?
  2. Jak Pani uważa, czy łatwo jest pozyskać nowych czytelników, gdy ciągle pojawiają się na rynku wydawniczym nowi autorzy, czy wystarczy tylko piękna okładka, która od razu zachęca do czytania, czy jednak trzeba nas zachęcić do siebie niebanalną fabułą, ciekawymi, czasami może i irytującymi bohaterami i ich problemami, by zachęcić nas do czytania i wkraść się sprytnie do naszych serc i tam pozostać?

  katarzyna.pacyniak@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Jak bardzo bała się Pani przyjścia na świat swoich dwóch pociech? Co było w tym strachu najgorszego bądź irracjonalnego?
  2. Jak się czuje Pani w nowej roli- matki? Czy przeszkodzi ona w Pani karierze pisarskiej czy wręcz przeciwnie- stanie się ona nową siłą?

  bohaterkatragiczna@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Czym jest dla Pani przyjaźń? Z którym bohaterem książkowym najbardziej chciałaby Pani się zaprzyjaźnić i dlaczego akurat z tym? Czym takim wyróżniałby się ten przyjaciel?
  2. Lubimy grać. Popularną grą w Polsce jest toto-lotek. Dziś wygrywa Pani horrendalną sumę pieniędzy. I co wtedy? Zakłada Pani swoje wydawnictwo? Może kupi Pani bezludna wyspę i w spokoju będzie tam Pani tworzyła kolejne dzieła? A może zbuduje Pani super nowoczesny szpital i ludzie będą tam leczenie bez kolejek i bezpłatnie? Co zrobi Pani z tą sumą pieniędzy?
  Pozdrawiam, Anna Nawrocka

  OdpowiedzUsuń
 22. Proszę wyobrazić sobie taką sytuację: budzi się Pani w szpitalu i zupełnie nic nie pamięta. Głowę przeszywa okropny ból - zarówno fizyczny, jak i ten psychiczny, ogarnia Panią panika. Odbicie w lustrze pokazuje zupełnie obcą osobę. I nagle w drzwiach szpitalnej sali pojawia się mężczyzna twierdzący, że jest Pani mężem, jednak czuje Pani niepokój i jakaś nieopisana siła każe trzymać się od tego człowieka z daleka. Co Pani robi - oddala od siebie obawy i wierzy wersji nieznajomego, czy też zdaje się na swoją intuicję i sama próbuje odkryć swoją tożsamość?
  Pozdrawiam serdecznie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Jak pisze pani książkę to czy ciężko jest przelać emocje, gdy już wczuje się w bohatera? Nie przytłaczają Panią te emocje i daje Pani radę je wszystkie zebrać "w kupę" i przelać na papier do książki czy raczej omija je Pani?

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń
 24. Ile jest w Pani tej "Bezczelnej" dziewczyny? :D Na kimś musiała się Pani wzorować by wykreować taką bombę, tylko kto to był i gdzie teraz jest?

  ToNetic333@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. Swoje pytania połączę z cudowną książką "Bezczelna" :)
  Już na wstępie podkreślę, że ta współczesna baśń zachwyca swoim asortymentem. Jej "motywy baśniowe" uzmysławiają, że współczesność może być nasycona cudownością. Trzeba właściwie odkryć źródła magicznych wydarzeń. Czytając, poznajesz historie prawdziwych, realnych bohaterów, którzy każdego dnia przechodzą z jednego świata do drugiego. Mieszają w swoich wspomnieniach to, co nierealne, z tym, co swoją realnością przytłacza. Złoty środek! Tak jak w baśniach Andersena zauważasz wciąż motyw walki dobra ze złem, motyw miłości, która zwycięża, sprawiedliwości i dobra. Cała książka powinna być nazwana motywem życia. Pani Martyno, skąd takie zamiłowanie do tego co baśniowe?

  "Byłam pewna, że nauczę je kochać".
  Ukazać w książce ogrom szczególnych uczuć to niesamowite wyzwanie! Najbardziej zainteresowały mnie te trampki! :) Niech Waszym pantofelkiem będą trampki. Niech Waszą odwagą będzie Wasza słabość. Jak Pani sobie radzi z życiowymi problemami?

  Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Gdyby mogła Pani zrobić jedną rzecz, bez poniesienia jakichkolwiek konsekwencji, to co by to było?

  2. Czym jest dla Pani sukces?

  ewelinaja1992@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 27. Jeżeli mogłaby Pani napisać książkę we współpracy z innym autorem to kto by to był? Dlaczego? ;)
  zozoolaa@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. 1. Ja, podobnie jak Pani, również uwielbiam oglądać kabarety. Zastanawia mnie więc, która grupa kabareciarzy jest Pani ulubioną i dlaczego?

  2. Sądzę, że miejsce, w którym pisarz tworzy książki, może mieć wpływ na powstałe później teksty. Czy uważa Pani, że np. tworząc historie podczas pobytu na wsi, autor zgrabniej opisuje Czy Pisze Pani wyłącznie w domu, czy może również na rodzinnych wycieczkach, rozkoszując się krajobrazem?

  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 29. Mam dla Pani luźne pytanko, jak ja wielbi Pani czekoladę, więc to z nią będzie związane. Czy pisząc kolejne dzieło i przegryzając w trakcie czekoladę magicznie przybywa jakiś nowy świetny wątek do Pani głowy?

  OdpowiedzUsuń
 30. Witam serdecznie.
  Ponieważ temat pamięci, czy tez jej utraty jest dość skomplikowany postanowiłem podeprzeć się cytatami dwóch bardzo znanych ludzi. Pierwszy do znakomity pisarz, noblista Gabriel Garcia Márquez, a drugi to jeden z największych umysłów filozoficznych Fryderyk Nietzsche.

  G.G. Marquez:

  "Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre, [...] dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości"

  1. Czy nie wydaje się Pani że określenie "Pamięć serca" bardzo dobrze odzwierciedla w sensie metafizycznym umiejscowienie pamięci? Czy zgadza się Pani z tym co napisał pisarz?

  F. Nietzsche:

  "Kto nie umie przysiąść na progu chwili, puszczając całą przeszłość w niepamięć, kto nie jest zdolny trwać w miejscu jak bogini zwycięstwa, nie doznając zawrotu głowy ani lęku, ten nigdy nie dowie się, czym jest szczęście"

  1. Czy według Pani filozof ma rację twierdząc, że trzeba czasami puścić całą przeszłość w niepamięć (o ile to w ogóle jest możliwe), żeby zaznać na nowo szczęścia? Czy zgadza się Pani z autorem że jest to warunek konieczny do spełnienia na drodze do szczęścia, czy może jednak można zaznać nowego szczęścia z „garbem przeszłości?

  Pozdrawiam
  Ireneusz Piątek
  Markiz25@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 31. 1. Czy jest Pani osobą żyjącą dniem dzisiejszym i nie żałującą niczego, czy może były sytuacje w Pani życiu, które chciałaby Pani wymazać z pamięci?
  2. Gdyby miała Pani możliwość wyjść na kawę i ''pogaduszki'' z jakimś autorem, kto by to był?

  goschebooks@gmail.com

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 32. 1. Pisanie na pewno wciąga i uzależnia. Spróbowało się raz i chce się jeszcze, więcej. Jakie są więc Pani dalsze plany pisarskie? Czy myślała Pani o pisaniu książek dla dzieci i młodzieży? Czy pozostanie Pani w kręgu powieści dla dorosłych?
  2. "– Jeanno, kobiety potrafią kochać o wiele mądrzej niż my! One nie kochają mężczyzny dla jego wyglądu. Nawet jeśli on się im bardzo podoba. – Joaquin westchnął błogo. – Kobiety kochają cię przez wzgląd na twój charakter. Twoją siłę. Twoją mądrość. Albo dlatego, że potrafisz zaopiekować się dzieckiem. Bo jesteś dobrym człowiekiem, masz honor i godność. One kochają cię inaczej niż mężczyzna kobietę. Nie z powodu kształtnych łydek ani nie dlatego, że w swoim garniturze budzisz zazdrość u jej koleżanek z pracy. Owszem, istnieją też takie kobiety, ale są tylko jak zły przykład dla innych" (Nina George "Lawendowy pokój"). Co sądzi Pani o tym cytacie? Czy uważa Pani, że kobiety i mężczyźni inaczej kochają? Co dla kobiet jest ważne w miłości, w wyborze Tego Jedynego?
  ewelinkapoc@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 33. 1. W recenzji Cyrysi można przeczytać pochwałę, dotyczącą polepszenia się Pani warsztatu pisarskiego. Pisarz musi chyba cały czas się doskonalić, uczyć tego, jak dotrzeć do czytelników. Jak w Pani przypadku przebiega ta trudna nauka?
  2. Zarówno pisanie książki, jak i wychowywanie dzieci to bardzo ciężka praca. Oczywiście te zajęcia dają mnóstwo radości i satysfakcji, ale i potrafią doprowadzić do skrajnego wyczerpania ;) Jakie punkty wspólne Pani znajduje w tych pasjonujących pracach? Czy potrafią się uzupełniać czy póki co, wykluczają się?

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...