Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

sobota, 2 listopada 2013

Konkurs z Pawłem Leśniakiem

Paweł Leśniak (ur. 22 lutego 1989)- polski pisarz fantasy. Urodził się w Nowym Sączu, gdzie mieszka i pracuje. Zawodowy sportowiec, piłkarz Sandecji Nowy Sącz z którą w 2009 roku awansował do pierwszej ligi, jak i dwa lata później zdobył z tym klubem czwarte miejsce w pierwszej lidze. Swą przygodę z pisaniem rozpoczął w 2004 roku, gdzie pisał krótkie powiadania fantasy. Opowiadania te przerysowywał na papier w formie komiksu. Pracę nad pierwszą książką rozpoczął w zimie w 2008 roku na obozie dochodzeniowym z drużyną. Zajęło mu to dwa lata.
Swój debiut literacki zaliczył 24 września 2012 roku książką „RÓWNOWAGA”, którą wydano przez wydawnictwo Zysk i s-ka z Poznania.
Trzecią pasją Pawła jest rysunek i malarstwo. Sam tworzy i szkicuje portrety swych bliskich i znajomych, a w wolnym czasie poświęca się rysunkom fantasy. Paweł postawił już pierwsze kroki w malarstwie i ma nadzieję, że kiedyś uda mu się pokazać je światu. Zaledwie kilka miesięcy po debiucie literackim, Paweł został nominowany do Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądeczyzny 2012. Dnia 15 marca 2013 na gali wielkiego finału otrzymał wyróżnienie z kategorii Zaskoczenie Roku - Literacki Debiut. Nagrodę w formie statuetki jak i listu gratulacyjnego napisanego przez Panią Martę Mordarską, Radną Województwa Małopolskiego, wręczał Jerzy Wituszyński, Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza.
Obecnie ukazała się kontynuacja debiutanckiej powieści, druga część przygód Desmonda Pearce'a zatytułowana ,,Zachwianie''.
Z kolei książka "RÓWNOWAGA" zostanie przetłumaczona na języki: słowacki i angielski (USA).

Oficjalna strona Pawła Leśniaka: klik
Recenzja książki ,,Równowaga'': klik 
Recenzja książki ,,Zachwianie'': klik

Tym razem zbieram pytania do Pawła Leśniaka. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autora. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Dwie osoby, które według autora wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzymają nagrodę, w postaci  pakietu książek ,,Równowaga'' i ,,Zachwianie'' ufundowany przez wydawnictwo Zysk i S-ka.

Z całego serca zachęcam do udziału w powyższym konkursie. Nawet jeśli nie interesujesz się fantastyką to możesz powyższą nagrodę przeznaczyć na prezent dla kogoś innego. Naprawdę warto!

Bardzo proszę również o uważne czytanie cudzych komentarzy, żeby wasze pytania do autora nie pokrywały się z innymi. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest : wydawnictwo Zysk i S-ka
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Pawła Leśniaka na temat jego twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 2 listopada 2013 roku do 9 listopada 2013 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi  ok.16 listopada 2013 roku.
6. Nagrodą jest pakiet książek: ,,Równowaga'' i ,,Zachwianie''
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
banerek dla zainteresowanych

37 komentarzy:

 1. 1. Skąd wziął Pan pomysł na napisanie takich książek? Czytając recenzje wydaje mi się, że to nie jest książka, jaką napisałby polak. W jednej z opinii ktoś napisał, że 'Równowaga' jest napisana w 'hollywoodzkim stylu'. Ciekawi mnie, skąd się zrodził taki pomysł.
  2. W Pańskiej książce występują anioły i demony. Wierzy w nie Pan, czy traktuje wyłącznie jako fikcję literacką?
  3. Polska fantastyka - czy według Pana jest lepsza niż innych krajów?

  kyou@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki nie w moim typie zupełnie, ale wywiad z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja mam jedno pytanie :)
  W którym miejscu sport styka się z literaturą?

  magnolied@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Widzę, że w Pańskich zainteresowaniach znalazło się malarstwo. Czy pisząc jakiś tekst, widzi Pan przed oczyma jego postaci? Zapewne tak. W takim razie, czy czasami przelewa Pan na papier ten obraz? A może jest odwrotnie, maluje Pan jakieś postaci, które potem pojawiają się w Pana powieściach?
  2. Jakie wydarzenia bądź jakie myśli, filmy, książki, etc., skłoniły Pana do pisania lub wywołały w Panu zainteresowanie pisaniem?
  3. Czy kiedykolwiek czerpał Pan inspiracje ze swoich snów?

  zaslodkakawae@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wprawdzie pytań nie mam , ale chętnie przeczytam wywiad

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja książki mam, ale wywiad na pewno poczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. a ja pomyślę nad pytaniem;) udostępnię u siebie na fb;) pozdrawiam ciepło;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Autor mignął mi gdzieś na Targach Książki, strasznie sympatyczny chłopak:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Życzę powodzenia wszystkim zgłaszającym się do konkursu! 8)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Gdyby była możliwa taka sytuacja, że przez jedną dobę będzie Pan obdarzony jakąś nadprzyrodzoną mocą - jaką by Pan moc wybrał i jak ją wykorzystał?
  2. Czy przypomina Pan sobie jakiś przerażający sen, o którym po przebudzeniu pomyślał Pan z ulgą: "Dobrze, że to tylko sen"?
  3. Jakie są Pana literackie plany na przyszłość - będzie Pan wierny gatunkowi fantasy czy myśli Pan o spróbowaniu swych sił w innym gatunku?

  Dorota
  april.dp1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. O, w sumie ten wywiad będzie bardzo interesujący. Osobiście chciałbym się dowiedzieć:
  1. Jak koledzy z drużyny reagują dowiadując się o pasji Pawła?
  2. Czy piłkarze czytają/samodoskonalą się poza boiskiem i czy możesz przytoczyć jakiś przykład kolegi ze swojej drużyny/drużyny przeciwko której grałeś, który imponuje inteligencją/oczytaniem?
  3. Multum pasji i zainteresowań - to doprawdy imponujące. Czy ma to związek ze zwykłym nadmiarem energii, czy może jest kwestią wychowania, odpowiedniego wykształcenia lub jeszcze jakiegoś innego czynnika?

  luk2005qaz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. To ja też zadam jakieś pytania od siebie :)
  1) Tworzy Pan w ciszy czy przy jakiejś muzyce?
  2) Jeśli przy muzyce, to jakiej muzyki słuchał Pan przy tworzeniu tych powieści? Czegoś co słucha Pan na co dzień, czy czegoś całkowicie odmiennego?
  3) Co powie Pan coraz większej liczbie nastolatków, którzy są zniechęceni do książek by zachęcić ich do czytania?

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Czytałam jeden z wywiadów z Panem na internecie. Wspomniał Pan, że od dzieciństwa interesował się pan pisaniem. Co w takim razie wzbudziło tę pasję do pisania?
  2. Bardzo spodobał mi się rysunek z łamiącą się aureolą. Czy obraz ten przedstawia anioła przechodzącego na stronę zła, a może coś innego?
  3. Czy koledzy z drużyny czytają Pana książki? :)

  email: nightmare26@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie mogę się doczekać gotowego wywiadu :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie próbuję tym razem swoich sił, ale czekam na wywiad. Z lubością je czytuje, gdyż uwielbia poznawać nowych twórców polskich.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jakoś nie mam weny na pytanie, ale wywiad z przyjemnością przeczytam :) Paweł Leśniak wydaje się bardzo dynamiczną i interesującą osobą.

  OdpowiedzUsuń
 17. Książka bardzo ciekawa, chociaż język autora pozostawia wiele do życzenia i ciężko nazwać go "literackim". Mimo wszystko warto po nią sięgnąć.
  Jak by miał Pan szansę cofnąć czas i inaczej opisać zachowanie zgwałconej kobiety, to co by Pan zmienił?
  Pozdrawiam
  ebooki4you@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Życzę powodzenia uczestnikom konkursu. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Czym Pan się kierował obsadzając bohaterów jak i wydarzenia w Miami a nie np. w Warszawie?
  2. Czy według Pana, polskiemu autorowi jest trudniej dotrzeć z fantastyką do czytelników?

  riana@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Kto lub co znalazłoby się na stworzonym przez Pana rysunku, który miałaby promować trylogię (słyszałam, że ma powstać 3 część :)) Pana książek?
  2. Gdyby miał Pan możliwość stać się na kilka chwil głównym bohaterem powieści - Desmondem Pearce. Którą scenę by Pan wybrał? Dlaczego akurat ją?
  3. Czym jest dla Pana pasja? Czy wyobraża Pan sobie życie bez niej?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. A ja chciałabym się dowiedzieć, czy gdyby była taka możliwość spotkania się ze Stephenem Kingiem, o co chciałby Pan Go zapytać, o czym porozmawiać?

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Skąd w Panu tyle różnych pasji? Jak Pańscy rodzice się na nie zapatrywali, gdy był Pan chłopcem?
  2. Od dzieciństwa interesował się Pan pisaniem. Czy Pański polonista wiedział o tym? Jeśli tak, to jak Pana wspierał, zachęcał do pisania? Jeśli nie, jak oceniał Pańskie wypracowania?
  3. Jest Pan bardzo młody, więc czasy szkolne nie są tak odległe. Uczniowie nie za bardzo chcą czytać książki, bo lektury pozostawiają wiele do życzenia dla młodego czytelnika. Co by Pan umieścił w kanonie lektur?
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Sąd Pan czerpie inspiracje i pomysły na swoje książki, na postacie i akcję?
  2. Jak Pan dzieli czas między wszystkimi swoimi pasjami i zajęciami, sport, malarstwo, praca, gdzie Pan odnajduje miejsce na pisanie?
  3. Z jakiej pasji byłoby dla Pana najciężej zrezygnować, jeśli by zaszła taka potrzeba?

  Mój e-mail: sylwka.sk91@wp.pl

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Jak wiadomo nie wielu ludzi lubi czytać książki. Czy nie jest pan pośmiewiskiem wśród kolegów, którzy uprawiają sport?
  2. Jak pan myśli, dlaczego polscy pisarze nie interesują sie literaturą fantastyczną?
  3. Czy odgania sie pan od fanek? ;D

  karka0912@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja także bardzo chętnie przeczytam wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Prawdopodobnie każdy z nas ma swój sposób na uwiedzenie kogoś, kto niezmiernie przypadł nam do gustu. Czy zawierając znajomości powołuje się Pan na swoje piłkarskie umiejętności i dokonania, a może fakt, iż jest pan pisarzem bardziej przemawia do nowo poznanych kobiet?

  2. Co motywuje Pana do pisania? Pieniądze, rosnąca grupa czytelników, a może po prostu pasja i chęć ujarzmienia słów oraz myśli za pomocą klawiatury?

  3. Czy ma Pan sprawdzone sposoby na przywołanie weny? Jak radzi sobie Pan z chwilową (tymczasową) niemożnością pisania?

  OdpowiedzUsuń
 27. Witam,
  moje pytanie do autora:
  - Czy zdarza się, że gdy książka jest już wydana, nie jest Pan w pełni zadowolony z efektu i z chęcią by Pan coś zmienił? może postać, jej cechy, jakieś wydarzenie, czy chociażby... okładkę?
  - Czy umówi się Pan ze mną na randkę? ;) A może unika Pan kobiet, które robią pierwszy krok i spotkań "w ciemno"? ;)

  Pozdrawiam,
  biedronka
  biedro_nka@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. Wiatam,
  mam jedno frapujące pytanie o ile w sporcie pewnikiem jest, że bramki są dwie a piłka jest okrągła to co jest pewnikiem, znakiem rozpoznawczym w Pana twórczości?

  OdpowiedzUsuń
 29. 1. Jaką książkę, która wyszła już spod pióra innego pisarza chciałby Pan napisać?
  2. Czy chciałby Pan, aby pańskie książki zostały w przyszłości zekranizowane?
  3. Co jest dla Pana ważniejsze: literatura czy malarstwo?

  Pozdrawiam serdecznie!
  alcia1993@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 30. 1. Tak wiele pasji... Czy znajduje Pan czas, aby to wszystko ze sobą pogodzić?
  2. Czy przy pisaniu swoich książek miał Pan jakąś osobę, która Pana inspirowała i dodawała Panu otuchy?
  3. Co daje Panu takiego "kopa", kiedy ma Pan wszystkiego dość?

  OdpowiedzUsuń
 31. 1. Skąd pomysł by akcję swych powieści umieścić w Miami czy Las Vegas? Sądzi Pan, że gdyby główny bohater pochodził z Sandomierza czy Krakowa, to byłby mniej interesujący, wyrazisty?

  2. Piłka nożna, pisarstwo, malarstwo i rysunek... Gdyby dysponował Pan wolnym czasem, to czego chciałby Pan jeszcze spróbować? O czym zawsze Pan marzył, ale nigdy nie było okazji by zrealizować swe pragnienia?

  3. Czy zdarzyło się Panu usłyszeć o sobie "on przełamuje stereotyp piłkarza"? Co prawda minęły już czasy, kiedy każdego sportowca posądza się o to, że nie potrafi wydukać zdania, a w głowie mu tylko piękne dziewczyny i szybkie samochody, ale nadal rzadko spotyka się piszących piłkarzy (i nie mam tu na myśli "literatury" w stylu "Pierwsza połowa" Radka Majdana).

  joannasobczak89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 32. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 33. 1. Niespełna trzy lata temu, Sandecja wraz z panem w składzie i od rundy wiosennej nowym trenerem Mariuszem Kurasem przez długi czas walczyła o miejsce premiowane awansem do ekstraklasy, niestety wówczas się nie udało, jednak fani wierzyli iż w następnym sezonie uda się awansować, realia były jednak inne, były miejsca zamiast z przodu tabeli, tuż przed strefą spadkową, w tym sezonie również znakomicie nie jest a Sandecji bliżej jest do strefy spadkowej niż do awansu, w między czasie trenerzy długo na ławce trenerskiej nie zagrzewali napierw zwolnienie Mariusza Kurasa, potem krótkie przygody (również nie udane) Roberta Moskala, Jarosława Araszkiewicza, Janusza Świerada, Mirosława Hajdo, duetu Stanisława Bodziony I Dariusza Peciaka a teraz widmo szybkiego rozstania się z Ryszardem Kuźmą, z którym z nich Panu osobiście najlepiej się pracowało i żałował Pan, że został on zwolniony, Czy nie sądzi Pan, że Sandecja powinna postawić na długotrwały rozwój i pracę z jednym szkoleniowcem dającym efekty nie w miesiąc czy dwa ale po roku lub dłużej i czy nie chciałbym Pan sam zająć miejsca na ławce trenerskiej, i poprowadzić kolegów nawet bez doświadczenia ale z wielką znajomością drużyny do jakiś sukcesów.
  2. Podobno pisarzy rozpoznaje się po tym o czym marzą, co chcieliby osiągnąć i jak określają siebie samych, no właśnie jakie Pan ma marzenie lub marzenia, o jakie sukcesy Pana interesują, sportowe, plastyczne czy pisarskie a może wszystkie na raz by stać się znanym we wszystkich tych zainteresowaniach, jak opisał by się Pan jako człowieka z charakteru, nie jako postać w książce tylko tak jakby po prostu miał Pan coś o sobie powiedzieć, coś czego w internecie i wywiadach znaleźć nie można.
  3. Gdyby Pan miał jeden dzień, w którym mógłby Pan skorzystać ze wszystkich cudów i nieistniejących przynajmniej teraz jeszcze rzeczy, takich jak wehikułu czasu, teleportacji na drugi kraniec ziemi, czy przenikanie do umysłów i myśli innych ludzi, co Pan by wykorzystał i co robił by Pan w taki dzień, malował sceny i portrety przenosząc się w daleką przeszłość, odkrywał nowe nieznane dla siebie krainy daleko od Polski, poznawał co tak naprawdę inni, koledzy, przyjaciele rodzina o Panu myślą a może coś zupełnie innego, jakaś skrywana przed światem zachcianka, lub senne marzenie, którego nie da się przynajmniej dzisiaj jeszcze spełnić?

  Jakub Kowalski
  kowalski_kuba@onet.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...