Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

poniedziałek, 20 października 2014

Konkurs z Piotrem Ferensem

Piotr Ferens-Wrocławianin, rocznik 1973. Człowiek (zbyt) wielu zainteresowań. Miłośnik komputerów. Kocha podróże w dowolnym kierunku, książki, magię oraz duże, ciężkie motocykle i bujanie w przestworzach na motolotni. Pianista amator, a także miłośnik gier planszowych. Pisze od lat młodzieńczych i tak już zapewne pozostanie, bo pisanie to podróż, w którą nie sposób nie wyruszać każdego dnia. Jest autorem wielu opowiadań. Książka "Na Krańcach Luster" to literacki debiut powieściowy. Obecnie pracuje nad kolejnymi tytułami.


Dziś macie niepowtarzalną okazję poznać bliżej sylwetkę Piotra Ferensa. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autora, następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Trzy osoby, które według pisarza wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Na krańcach luster'' {recenzja: klik} wraz z autografem i dedykacją. Fundatorem nagród jest Piotr Ferens.

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2. Sponsorem nagród jest Piotr Ferens.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Piotra Ferensa na temat jego twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 20 października 2014 roku do 25 października 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 30 października 2014 roku.
6. Nagrodą są 3 egzemplarze książki ''Na krańcach luster''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                             banerek dla zainteresowanych

19 komentarzy:

 1. Chętnie bym wzięła udział, ale ta książka niedługo do mnie trafi :). Życzę innym powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Czy chciałby Pan podobnie jak bohaterowie "Na krańcach luster" przejść do innego świata dzięki takiemu magicznemu lustru?
  2. W recenzji cyrysi Pana książki przeczytałam, że nie ma w niej wątku miłosnego. Czy w kolejnej książce przewiduje go Pan?
  3. Jest Pan człowiekiem (zbyt) wielu zainteresowań - komputery, podróże, książki, magia, motocykle, motolotnia, pianino, gry planszowe... Jakie posiada Pan jeszcze zainteresowania, o których nie wiemy?

  pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. 1) Zapewne ma Pan przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym dla Pana jest SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pana wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Panu talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  Pozdrawiam!
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry :-) miałam niewątpliwą przyjemność chodzić z Piotrem do liceum i jeśli mogę z przymrużeniem oka odnieść się do pytania nr 3... Kiedy Piotr dostawał z wypracowania ocenę słabszą niż celujący to smialismy się, że chyba miał gorszy dzień ;-) i nie było w tym żadnej złośliwości ponieważ zawsze czytaliśmy z zapartym tchem jego "dzieła małe i duże " :-) Pozdrawiam - Magda Jewiarz tiger7805@wp.pl

   Usuń
 4. Piotrze powiedz mi proszę co skłoniło Cię do publikacji tej powieści? Pytam ponieważ miałam tą przyjemność bytować w Twoim towarzystwie czas jakiś i wtedy wydawało mi się (nad czym ubolewałam), że Twoja twórczość pozostanie w szufladzie. Czy to wewnętrzne poczucie dojrzałości pisarskiej czy może przychylne opinie czytelników? A może był jakiś inny powód? Pozdrawiam serdecznie! Magda Jewiarz tiger7805@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzień dobry :)

  1. Skąd zrodził się u Pana pomysł na tak interesującą i zaskakującą książkę?
  2. Czy może Pan uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić czytelnikom nad czym Pan teraz pracuje, o czym będzie kolejna Pana powieść i czy będzie utrzymana w podobnym klimacie jak "Na krańcach luster" ?
  3. Kto jest Pana literackim guru i jaka książka wywarła na Panu największe wrażenie?

  Pozdrawiam :)
  bassia5@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Moja miłość do słodkości jest doprawdy nierozerwalna. Gdy się złoszczę- sięgam po słodycze, jestem szczęśliwy- także sięgam po słodycze. A gdyby dziwnym trafem zamienił się Pan w "coś słodkiego", co by to było? Jakie miałby Pan nadzienie?

  2. Nasz byt to ciągła gonitwa za nieubłaganym losem. Jedni ścigają marzenia, drudzy łapią w siatkę życia motyle nadziei, gnając na oślep przed siebie, zaś inni ciągle poszukują własnego kawałka ziemi. Jaki jest Pana cel? Jak ważne są dla Pana obiekty naszych starań?

  3. Jaką melodię ma Pana życie?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Jak Pan myśli, co takiego może oczarować czytelnika w Pańskiej książce? Czy wierzy Pan w to, że jest ona w stanie trafić na miejsce w czyimś sercu jako jedna z ulubionych?
  2. Często spotkałam się ze stwierdzeniem, że autorzy kryminałów zahaczających o elementy nadprzyrodzone (np. postacie uwięzione w lustrach ;)) widywali takie rzeczy w koszmarach albo wyobrażeniach za czasów swojego dzieciństwa. Czy Pan również tak miał? Jeśli nie, skąd pomysł na wykorzystanie takich elementów fabuły?
  3. I moje nieśmiertelne pytanie - wchodzi pan do windy, a tam schody. Co Pan robi?

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Oglądając pewien film, zauważyłam na ścianie restauracji jednego z głównych bohaterów tekst: „Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry”. Zgadza się Pan z tą myślą? Gdy postanowił Pan napisać, a następnie wydać swoją książkę, to dosięgły Pana w którymś momencie wątpliwości typu: „książka się nie przyjmie”, „skrytykują ją” itp.?
  2. Jakiemu miastu nadałby Pan miano tego najpiękniejszego?
  3. Co jest dla Pana ważniejsze- iść czy dojść? Co czuł Pan w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Panu towarzyszyły, gdy ją Pan skończył?

  e- mail: joanna.stoczko@op.pl

  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka zapowiada się świetnie, więc tym chętniej czekam na wywiad z jej autorem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Lubi Pan magię, ale czy w nią wierzy? Czy magia to tylko sztuczki oszukujące wzrok czy również coś głębszego, jak np. przeznaczenie?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pan do dziś?
  3. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobił Pan w swoim życiu, a co chciałby jeszcze zrobić?
  Pozdrawiam Sylwia
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Czy przed przystąpieniem do pisania powieści ma Pan już stricte określoną fabułę; czy bohaterowie, ich losy, zwroty akcji powstają dopiero z chwilą tworzenia powieści?
  2. Czy po wydaniu książki „Na krańcach luster" Pana życie się zmieniło? Jakie są plusy i minusy bycia autorem?
  3. Czym jest dla Pana pasja i czy wyobraża Pan sobie życie bez niej?
  Pozdrawiam,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Stwierdziłam że zadam trzy pytania i spróbuje, a może mi się uda.

  1.”Magia jest w nas i bez niej nie potrafimy żyć”- czy zgadza się pan z tym cytatem?

  2.Czy lubi pan często usiąść, wziąć książkę i poczytać. W ciszy. Czy posiada pan jakaś swoja ulubioną serię książek lub autora, którego pan ceni?

  3. Widzie że pan lubi podróże. Jakby była możliwość to do jakiej krainy pan by się przeniósł i co pan by wziął ze sobą? Chociaż znając ludzka wyobraźnie, przenieść można się w każdej chwili.
  Życie weny do kolejnych książek.

  Pozdrawiam
  Mroczna@vip.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1 Czy szczęście jest ważne w Pana życiu i kiedy czuje się Pan w pełni szczęśliwy?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Gdyby wiedział Pan, że ma przed sobą tylko jeden dzień życia, jakby go Pan spędził i co by robił w tych ostatnich minutach? Oprócz spędzenia czasu z najbliższymi bo tego pragnie każdy z nas.

  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1.Wielu ludzi obecnie stwierdza, że rzadko czyta książki. Są wśród nich i tacy, którzy w ciągu roku nie przeczytają ani jednej. Jak Pan myśli, czy możliwe jest pełnowymiarowe i pełnowartościowe życie bez literatury? Czy istnieje jej jakiś dobry zamiennik?
  2.Jaką zasadą kieruje się Pan podczas pracy twórczej –pisania?
  3.Proszę dokończyć zdanie: „Dobry pisarz to…”

  Pozdrawiam serdecznie
  nieidentyczna
  zuniek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. "Na Krańcach Luster" to Pana debiutancka książka, ale pisze Pan już od lat. Czy był jakiś moment (np. w gronie rodzinnym lub wśród znajomych), że przepełniony dumą i świadomością docenienia przez czytelników powiedział sobie Pan: "Jestem dobry w tym co robię!"?
  2. Czy można mieć ZBYT dużo zainteresowań? Czy po prostu czas jest psikusem, bo ucieka jak szalony ;)?
  3. Osoby niewidome mają wyostrzone inne zmysły, dzięki czemu potrafią doskonale dostosować się do swojej sytuacji. Czy u pisarza również następuje wyostrzenie słuchu, wzroku czy innego zmysłu, umożliwiające wyłapywanie z otoczenia ciekawych rozmów, zdarzeń bądź cech u nieznajomych, które po zapamiętaniu zostają wykorzystane w książkach? Czy umysł autora może odpocząć od pracy, kiedy na każdym kroku czyha...inspiracja?

  Pozdrawiam :)
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Czy zgadza się Pan z twierdzeniem, że w każdym człowieku tkwi materiał na przynajmniej jedną powieść, wystarczy tylko go odnaleźć?
  2. Co wg. Pana jest ważniejsze podczas pisania - talent i wyobrażnia, czy wypracowany przez ciężką pracę styl?
  3. Wg. psychologów najlepiej zakochać się w molu książkowym, ponieważ to osoby, które podczas kłótni najlepiej i najłatwiej przyjmują perspektywę drugiej strony. Co Pan o tym myśli? Czy rzeczywiście tak jest?

  pozdrawiam,
  aaagusiek12@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Potrzebujesz pilnych pieniedzy na uregulowanie swoich problemów finansowych? jesli tak, wyslij e-mail: garrantiloans@gmail.com lub WhatsApp: +905 396 242 548, aby uzyskac wiecej informacji.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...