"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

poniedziałek, 20 października 2014

Konkurs z Niną Reichter

Nina Reichter, z wykształcenia prawniczka, autorka serii ''Ostatnia spowiedź'', która podbiła serca nie tylko nastolatek, ale i dorosłych czytelniczek, co zapewniło jej miejsce w gronie popularnych autorek literatury kobiecej.
Czy Reichter poznała przepis na bestseller? Być może.
Młodsze czytelniczki znajdują w jej książkach romantyczne głębokie uczucie, a dojrzałe kobiety - własne życiowe decyzje, ich konsekwencje, wnioski i tęsknotę za naiwnością.

Książki Reichter, choć reklamowane jako młodzieżowe, z typowymi młodzieżówkami mają niewiele wspólnego. I to chyba dla nich najlepsza rekomendacja. 
Pisarka urodziła się w Polsce. Razem z mężem mieszka za granicą.
Prywatnie jest fanką kuchni fusion, wielbicielką kotów rasy Devon Rex i – jak mówi – ''team playerem''. Pytana o motto życiowe, wymienia jedno: ''Nie być roszczeniową''. Na pytanie, czy kocha pisać, odpowiada: ''Nie wiem nawet, czy to lubię. Na pewno jednak lubię, gdy » jest już napisane «''.

Recenzje ''Ostatniej spowiedzi'':  tom Itom II oraz tom III

Jak się zapewne domyślacie, dziś macie niepowtarzalną okazję poznać bliżej sylwetkę Niny Reichter. Przez najbliższe kilka dni na moim blogu, w komentarzu można zadawać do niej swoje pytania (1-maksymalnie 3). Spośród puli nadesłanych pytań autorka wybierze 30-40 jej zdaniem najciekawszych i na nie odpowie. Następnie gotowy wywiad umieszczę w odpowiednim poście.

Dwie osoby, które według Niny wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie otrzymają nagrodę w postaci ( wybranego przez siebie) dowolnego tomu ''Ostatniej spowiedzi''. Fundatorem nagród jest wydawnictwo Novae Res.

Nie od dziś wiadomo, że trylogia ''Ostatnia spowiedź'' stała się czytelniczym hitem. Z tego względu bardzo proszę o poważne, przemyślane pytania. Warto chwilkę usiąść i zastanowić się o co tak naprawdę chcielibyście zapytać tak wspaniałą pisarkę, bo druga taka okazja może się nie trafić!

Proszę również nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2. Sponsorem nagród jest Novae Res.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Niny Reichter na temat jego twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 20 października 2014 roku do 25 października 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 31 października 2014 roku. Przy czym zastrzegam sobie możliwość przesunięcia tej daty, gdyż autorka ma wiele zobowiązań zawodowych.
6. Nagrodą jest jeden dowolnie przez siebie wybrany tom z serii ''Ostatnia spowiedź'''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                             banerek dla zainteresowanychPoprzedni konkurs: KLIK


35 komentarzy:

 1. Niesamowite!
  Ale się cieszę, że mogę zadać pani kilka pytań! :)
  Nie zależy mi na nagrodzie (choć byłaby wspaniała) - jestem wielką fanką pani twórczości :)

  A oto pytania:
  1. Bardzo, bardzo jestem ciekawa, czy była pani (a może nadal jest) fanką Tokio Hotel? Jeżeli tak, to który z braci Kaulitz jest pani ulubieńcem?
  2. Ma pani w planach napisanie kolejnych powieści? Jeżeli tak, to czy byłaby to tematyka podobna do OS?
  3. Jaka scena z OS jest pani ulubioną?

  Pozdrawiam
  Mała Pisareczka
  krytykbook@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Banner zaraz zamieszczę :)
  1) Wszyscy oczekują na premierę trzeciego tomu Ostatniej spowiedzi, a ja swoim pytaniem chciałabym wybiec jeszcze dalej w przyszłość - czy planuje pani napisać kolejne książki, a jeśli tak, to czy może pani zdradzić nam coś więcej na ten temat?
  2) Jak - w skrócie - wyglądała pani pisarska droga od napisania pierwszego zdania do premiery pierwszego tomu ,,Ostatniej spowiedzi"?
  3) Tak nawiązując do tytułu trylogii: ,,Ostatnia spowiedź to dla mnie...?" Czym jest dla pani Ostatnia spowiedź? Spełnionym marzeniem, początkiem pisarskiej przygody czy może jeszcze czymś innym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *pierwsze pytanie niechcący jest dublem - po prostu gdy dodawałam komentarz, nie było jeszcze komentarza Małej Pisareczki :).

   Usuń
 3. Może tym razem się uda :)

  1. Co Pani czuła, widząc swoją pierwszą książkę na półce w księgarni?
  2. Czy planuje Pani pisać książki nie będące częścią jakiejś serii?
  3. Przyznam, że moją uwagę do książek przyciągnęły piękne okładki. Czy brała Pani udział w ich wyborze i czy jest Pani z nich zadowolona? :)

  enka14@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 4. 1.Jeśli byłaby szansa na ekranizację "Ostatniej spowiedzi" jakich aktorów widziałaby pani w roli Bradina i Ally?
  2. Czym inspirowała się Pani podczas pisania serii? Czy w grę wchodziła tylko wyobraźnia, czy może doświadczenia własne bądź znajomych?

  dominika.justyna@poczta.onet.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba u nikogo nie ma tylu nieznanych mi polskich pisarzy, co u Ciebie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Moja miłość do słodkości jest doprawdy nierozerwalna. Gdy się złoszczę- sięgam po słodycze, jestem szczęśliwy- także sięgam po słodycze. A gdyby dziwnym trafem zamieniła się Pani w "coś słodkiego", co by to było? Jakie miałaby Pani nadzienie?

  2. Ma Pani niesamowitą możliwość spotkania się z Ally oraz Bradinem, bohaterami z Pani książek. Jakie miejsce wybrałaby Pani na spotkanie i o co chciała ich zapytać?

  3. Słyszymy ją, gdy spokojnie powiewa w lesie. Dostrzegamy ją także ukrytą pomiędzy metrem, a ruchliwą drogą. Można powiedzieć, że jest niesamowitą czarodziejką, bowiem jak nikt działa na nasze uczucia. Rozwesela, smuci i zabawia. To właśnie melodia. Kobieta, której nie widzimy, ale słyszymy doskonale. Jaką melodią jest Pani życie? Czy jest pobudzającym rockowym koncertem, czy jednak powolną operą mydlaną?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Jakimi cechami, według Pani, powinien charakteryzować się pisarz, autor książek?
  2. Czy podczas pisania OS miała Pani wewnętrzne dylematy, przełamy, czy był taki moment, kiedy pisząc zdała sobie Pani sprawę, że coś Pani robi nie tak (w Pani życiu osobistym), czy na jakiejś płaszczyźnie dopadły Panią wyrzuty sumienia?
  3. W powieści nie brakuje sentencji, czy nauczyła Pani czegoś samą siebie, nie tylko czytelniczki?

  sylwus0119@gmail.com

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak brzmiało pierwsze zdanie, które stworzyła Pani podczas pisania pierwszego tomu książki OS.

  magnitudoa@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Z którym bohaterem/ bohaterką swoich powieści czuje się Pani najbardziej związana i dlaczego?
  2. Czy show-biznes jako środowisko ma swoje własne prawa wg Pani? Jeśli tak, to jakie?

  email: wybranyswiathistorii@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  Pozdrawiam serdecznie :)

  martucha180@tlen.pl
  Banerki na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Oglądając pewien film, zauważyłam na ścianie restauracji jednego z głównych bohaterów tekst: „Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry”. Zgadza się Pani z tą myślą? Gdy postanowiła Pani napisać bloga, to spodziewała się Pani, ze skonczy sie to pierwsza debiutancka powiescia? Gdy wydawala Pani I czesc "Ostatniej spowiedzi", to dosięgły Panią w którymś momencie wątpliwości typu: „książka się nie przyjmie”, „skrytykują ją” itp.?
  2. „Nikt nie może uciec przed własnym sercem. Dlatego już lepiej słuchać, co ono mówi. Aby żaden niespodziewany cios nigdy cię nie dosięgnął”- możemy przeczytać w „Alchemiku” Paula Coelho. W pracy i w życiu prywatnym częściej słucha Pani serca, czy jednak rozumu? Co w Pani przypadku jest bardziej zawodne?
  3. Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron, kolejnych zdan książki (bloga)? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy skończyła Pani niesamowicie emocjonująca historie prostej, nieśmiałej dziewczyny i znanego, zabójczo przystojnego rockmana?

  Móc zadac pytania tak niesamowitej pisarce, to juz jest nagroda sama w sobie. Z niecierpliwością oczekuje na kolejne pelne napiecia i emanujące prawdą Pani ksiazki.

  e- mail: joanna.stoczko@op.pl

  Pozdrawiam bardzo serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ponieważ nie znam kompletnie, poczekam na wywiad, żeby dowiedzieć się czegoś o pisarce:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak miałabym nie skorzystać z tej okazji! wezmę udział ale pytania napisze w innym terminie. Muszę nad nimi pomyśleć:P

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam tylko pierwszy tom, poczekam więc na zapewne ciekawą rozmowę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Z pewnością każdy fan serii zgodzi się ze stwierdzeniem, że dodanie soundtracku do odpowiednich cen książki było strzałem w dziesiątkę. I tu rodzi się pytanie: skąd wziął się taki pomysł i czy to wybrane piosenki inspirowały kolejne sceny, czy wręcz przeciwnie- szukała ich Pani już po napisaniu rozdziału?

  2. Bohaterowie serii muszą przejść naprawdę wyboistą drogę by odnaleźć wspólne szczęście, a los stawia przed nimi coraz to nowe wyzwania. Zapewne również dla Pani, jako pisarki wyzwaniem było znalezienie rozwiązań dla tych wszystkich problemów. Czy zdarzyło się kiedyś, że podczas pisania, historia skomplikowała się do tego stopnia, że nie wiedziała Pani jakie rozwiązanie powinni wybrać bohaterowie? Jeśli tak jaka to była sytuacja?

  3. Często zdarza się, że autorzy powracają do swoich serii w krótkich nowelkach, lub tomach pisanych z perspektywy innego bohatera. Czy planowała Pani podobny powrót do serii, czy tom III jest ostatecznym rozstaniem z Bradinem i Ally?

  Chciałam jeszcze zapytać o to, czy inne powieści także są planowane, ale przekroczyłabym limit, a takie pytanie już padło. Dlatego nie pozostaje mi nic innego niż trzymać kciuki i mieć nadzieję, że odpowiedź będzie twierdząca, bo z przyjemnością zgromadziłabym na swojej półce jak największą kolekcję książek Pani autorstwa ;-)

  Pozdrawiam serdecznie!

  patrycja.kuchta.uK@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Każda z nas zawsze marzyła o księciu z bajki, przystojnym z poczuciem humoru. Jaki typ mężczyzn się dla Pani podobał jak była Pani nastolatką?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobiła Pani w swoim życiu, a co chciałaby zrobić?
  Pozdrawiam Sylwia
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. O, wiedziałam, że będzie możliwość zadania pytań autorce na twoim blogu. :D

  1. Zauważyłam, że wielu pisarzy ma w swoim domu mruczące istoty, zwane kotami. Dlatego też moja myśl brzmi tak: czy koty lubią przeszkadzać w pisaniu czy jednak dają tę siłę, by przetrwać zastój słów i zacząć tworzyć dalej?
  2. Jaka jest Pani pierwsza myśl, gdy tylko otwiera swoje oczy z rana, tuż po przebudzeniu?

  To są dwa pytania, które bardzo mnie nurtują. Wiem, że żadne z nich nie zostanie wybrane. ^^
  Pozdrawiam!
  ivy.ksiazkoholiczka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1.Młodsze czytelniczki znajdują w Pani książkach romantyczne głębokie uczucie, a dojrzałe kobiety - własne życiowe decyzje, ich konsekwencje, wnioski i tęsknotę za naiwnością. Jak i co zrobić, aby zainteresować książką różne pokolenia kobiet?
  2. "Poczuj, jak kocha ten, którego kochają tysiące..." Czy chciałaby Pani to poczuć?
  3. Czy czytając książki, szuka Pani w nich odpowiedzi na nurtujące Panią pytania?

  pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. W jakim momencie pojawił się pomysł na książkę i ile razy się zmieniał, zanim przelała go Pani na papier?
  2. Do której z bohaterek OS Pani najbliżej?

  Pozdrawiam,
  Sensitiva :)
  juliaglodkowska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Strasznie się cieszę że mogę pani zadać kilka pytań, nigdy nie miałam takiej możliwości. Lubie tylu autorów, ale nigdy ich nie pytałam o nic.

  1.Czytając trochę o pani natknęłam się na część wywiadu w którym spytano panią o ulubioną książkę. Odpowiedziała pani jeśli można zacytuje „Nie umiałabym wybrać jedne. Ale gdyby na świecie miał pozostać tylko jeden autor, to bez zastanowienia King – bo genialny Yates już nie żyje.” Trochę zaintrygowało mnie to o King'u , bo ja też bardzo lubie tego pisarza i jego ksiązki. Też chciałam dowiedzieć się kim był Yates, więc poszperałam w internecie i jego dzieła mnie zaciekawiły. Możliwe że dzięki pani znajdze jego dzieła i je przeczytam(Albo sie postaram). Mało jest autorów książek, którzy lubią innych autorów. Ale ja mam pytanie co do King'a. Za co pani lubi tego autora, czy brała pani jakieś inspiracje z jego dzieł do własnych książek, albo dzięki niemu zaczęła pani pisać inne książki (chodzi mi czy pani pisała jakiegoś bloga, książkę, której pani nie opublikowała)?

  2.A teraz zadam takie pytanie nie związane z książkami. Tak jak we wcześniejszym pytaniu znalazłam, że pani lubi koty. Nie byle jakie. Rasa Devon Rex jest jedną z moich ulubionych, jestem wielka miłośniczką kotów, każdej rasy. Ale ulubione to Devon Rexy, Sfinksy i koty Brytyjskie. Sama mam dwa w domu. Chciałabym wiedzieć za co pani tak lubi te koty (Devon Rex) i czy pani posiada kota, lub koty?

  3.No i ostatnie pytanie. Takie krótkie. Czy ma pani jakieś rady dla młodych pisarzy, którzy zaczynają swoją przygodę? Chciałabym strasznie wiedzieć. Pisze własne opowiadania i historie, ale potrzebuje jakieś rady.

  Chciałabym pani tylko jeszcze podziękować za tak wspaniałe książki. Nie mogę się doczekać „Ostatniej Spowiedzi. Tom III”. Życze pani inspiracji do kolejnych udanych części, lub nowych powieśći i nowych fanów, których jest naprawdę dużo.

  Pozdrawiam
  Mroczna@vip.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Pani motto życiowe to ''Nie być roszczeniową'' dlaczego akurat to. Jakie to motto ma przesłanie dla Pani?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Gdyby wiedziała Pani, że ma przed sobą tylko jeden dzień życia, jakby go Pani spędziła i co by robiła w tych ostatnich minutach? Oprócz spędzenia czasu z najbliższymi bo tego pragnie każdy z nas.

  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Ale super! Już się nie mogę doczekać tego wywiadu! :) Moje pytania:

  1. Czy ma Pani w planach napisać kolejną książkę? Z jakiego gatunku i o czym ona by była?

  2. Pamięta Pani może jedną z pierwszych książek przeczytanych przez Panią, która najbardziej utkwiła Pani w pamięci?

  3. I ostatnie pytanie, które nurtowało mnie chyba od zawsze - jeśli zdarzyłoby się tak, że Pani seria zostałaby zekranizowana, jakich aktorów widziałaby Pani w roli bohaterów? Zaznaczam, że nie mogą to być bracia z TH :)

  Pozdrawiam serdecznie i bardzo żałuję, że nie będę mogła pojawić się na targach w niedzielę :( Tak bardzo chciałabym zamienić z Panią kilka zdań :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a, zapomniałabym. adres email: blask_ksiazek@op.pl

   Usuń
  2. + trzecie pytanie trochę podobne do pytania Dominisi, jednak ja tutaj pytam również o innych bohaterów, nie tylko Bradina i Ally :)

   Usuń
 23. witam
  1. ktora postac pisze sie pani najciezej i dlaczego??
  2. gdyby byla taka mozliwosc i mogla by pani przezyc jeden dzien jako inna osoba nie koniecznie juz zyjaca kto to by byl i w jakim momencie zycia tej osoby by pani chciala trafic?

  pozdrawiam Anita
  Mementox@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy w Pani życiu stało się coś co skłoniło lub zainspirowało Panią do napisanid tej histori?
  Czy po wydaniu pierwszej książki było coś co w tej chwili chciała by Pani w niej zmienić?
  marta-czaicka@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam serdecznie. Pamiętam jak dostałam OS na 18 urodziny. Zwykłą niezwykłą książkę, gdzie bohaterowie są tacy jak my. Stąd moje pytanie, czy Ally posiada Pani cechy charakteru? Czy wręcz przeciwnie, utożsamia kogoś kim Pani chciałaby skrycie być?
  Bardzo dziękuję za tą serię, która zmienia nasz swiatopogląd
  Pozdrawiam Ewa
  dorisek12@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. justyna238@spoko.pl

  1. Proszę sobie wyobrazić, że może Pani uratować jakąś książkę przed zapomnieniem. Sprawić, że ktoś (chociaż jedna osoba) przeczyta ją za kilkaset lat i znajdzie w niej pocieszenie/ukojenie/dobrą radę. Jaka to by była książka? Taka, która kojarzy się Pani z dzieciństwem? A może jakaś poważniejsza lektura? Czy może Pani książka?

  2. Czy napisanie i wydanie książki było Pani marzeniem z dzieciństwa, czy może wzięła się Pani za swoją powieść tak 'z marszu' i się po prostu udało?

  3. Pani twórczość jest znana i ceniona. Czuje się Pani spełniona zawodowo czy też ma Pani większe ambicje i chce coś więcej osiągnąć?

  OdpowiedzUsuń
 28. 1. Co sądzi Pani o blogach książkowych? Czy podoba się Pani ich zamysł? Czy mogłaby Pani prowadzić taki blog?
  2. Gdyby znalazła się Pani w środku świata, w którym trwa wojna między ludzmi, a np. Demonami, czy walczyłaby Pani? Czy może po prostu się poddała? Jeśliby Pani walczyła, to dla kogo?
  3. "Najpiękniejsze są niespełnione marzenia" napisał w jednej ze swoich powieści Rafał Kosik. Czy Pani ma takie marzenia? Czy może wraz z wydaniem książki zrealizowała Pani swoje wszystkie sny?
  Martyna.kapitanska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 29. 1. Czy przed przystąpieniem do pisania książki ma Pani już stricte określoną fabułę; czy bohaterowie, ich losy, zwroty akcji powstają dopiero z chwilą tworzenia powieści?
  2. Czy po wydaniu książek Pani życie się zmieniło? Jakie są plusy i minusy bycia pisarką?
  3. Czy zgadza się Pani ze słowami: "Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca" (cytat pochodzi z książki "Cień wiatru" Carlos Ruiz Zafón)?
  Jeśli tak, to proszę nam zdradzić tytuł pierwszej powieści, która Panią oczarowała.
  Pozdrawiam serdecznie,
  e-mail: kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...