Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

poniedziałek, 2 marca 2015

Konkurs z Karoliną Wilczyńską

Karolina Wilczyńska (ur. 1973 r.)
– zodiakalna Panna i numerologiczna jedenastka.
Przede wszystkim kobieta, ze wszystkimi zaletami i wadami tej płci. Prowadzi podwójne życie – w jednym jest prezesem własnej fundacji, trenerką, terapeutką i wykładowcą uniwersyteckim, w drugim – żoną, matką nastolatka i właścicielką jamnika z charakterem. Często zastanawia się, które z tych żyć wymaga więcej zorganizowania, cierpliwości i energii. Posiada dar nieograniczonego rozciągania czasu i dzięki temu w wolnych chwilach haftuje, ozdabia przedmioty techniką decoupage’u i tworzy biżuterię, rozmyślając przy tym o rzeczach ważnych i błahych.
Z tych rozmyślań powstają historie, które potem opisuje.
 Uwielbia słoneczniki i bursztyny, nie znosi chamstwa, bezmyślności i braku tolerancji. Przez świat podąża z nieustającą wiarą w dobro i sprawiedliwość, znosząc z godnością spotkania z mniej sympatyczną częścią ludzkości. Stara się zachować jak najwięcej z dziecięcej części swojej natury, dzięki czemu ma nadzieję nie stać się obojętną na los innych. Idzie przez życie w glanach lub boso zależnie od tego, kogo i co spodziewa się spotkać. Najważniejszy dla niej jest człowiek (nie mylić z tłumem i ciżbą). Widok bezmyślnych ludzkich oczu, chamstwa i głupoty powoduje u niej długie okresy melancholii. Z niegasnącym zainteresowaniem słucha ludzkich historii.
Ambasadorka kampanii społecznej promującej czytelnictwo „Książka jest kobietą”
Więcej o mnie na stronach  „Rozmowy, spotkania…”  i „Moje pasje” .

Oficjalna strona autorki: http://karolinawilczynska.eu/

Dziś macie szansę na bliższe poznanie Karoliny Wilczyńskiej. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście.

Dwie osoby, która według pisarki wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Jeszcze raz, Nataszo'' (recenzja tej książki na zaprzyjaźnionym blogu: klik).

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Czwarta Strona.
Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Mam również prośbę do stałych uczestników tej zabawy konkursowej. Byłabym Wam bardzo wdzięczna za urozmaicenie swoich pytań, aby zwalczyć tzw. rutynę :)
Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Świat książki.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Karoliny Wilczyńskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 2 marca 2015 roku do 6 marca 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 13 marca 2015 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Jeszcze raz, Nataszo''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                             banerek dla zainteresowanych

32 komentarze:

 1. Powodzenia, nie czytałam nic autorki, więc tym chętniej zapoznam się z wywiadem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam!
  dana1403@interia.pl

  1. Ile Pani doba ma godzin? Dla mnie jest Pani kobietą "wielofunkcyjną".Jak Pani potrafi pogodzić wszystkie obowiązki, bo jest Pani terapeutką, dziennikarką, pisarką, jeszcze fundacja?
  2. Czy trudno pisać o emocjach?
  3. Czy tytułowa Natasza jest dla nas kobiet wzorem?

  Dziękuję i gorąco pozdrawiam Danuta Kisiel.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień Dobry,
  1. Czy podobnie, jak główna bohaterka książki "Jeszcze raz, Nataszo", utraciła Pani kiedyś szczęście i radość?
  2. Jak wygląda Pani osobista definicja szczęścia?
  3. Na kim, wzoruje Pani swoje teksty? Mam tutaj na myśli pisarza, którego nigdy Pani nie zapomni ;-) Pozdrawiam Katarzyna Żarska ( e-mail katarzyna-zarska@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1.Czy miała kiedyś Pani tak, że kilka miesięcy po napisaniu książki chciała zmienić jej zakończenie?
  2.Gdyby musiała się Pani przeprowadzić do innego kraju gdzie by to było i dlaczego?
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie INNA
  http://happy1forever.blogspot.com/

  mój mail 1najka1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki tej pisarki jeszcze przed mną:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja tym razem zapytam o coś takiego Muzyk czy aktor raczej musi urodzić się z duszą artysty a pisarz ? Można nim się stać tylko dzięki talentowi, pasji determinacji i wierze we własne możliwości czy jednak trzeba mieć w genach to coś co się nazywa " pisarską duszą" ?
  E mail ania. glod @amorki.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Tę książkę już czytałam, a Pani Karolinie zadawałam pytania, więc spasuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. 1) W poszukiwaniu ciekawych artykułów na Internecie, przypadkiem natknęłam się na pewien nietypowy dialog…
  Miłość: Po co Ty jesteś, skoro ja istnieje?
  Przyjaźń: Bo ja daje nadzieję, tam gdzie Ty zostawiłaś ból i spustoszenie…
  Jak Pani uważa- czy przyjaźń jest dobrym lekarstwem na nieudany związek? A może balsamem na dotkliwe rany jest nowa miłość, nowy związek? Jakie jest Pani stanowisko w tej sprawie?
  2) Czytać można wszędzie. Każde miejsce jest do tego odpowiednie, ale do niektórych książek trzeba się przygotować, znaleźć idealne warunki. Pragnę zatem dowiedzieć się w jakim miejscu najlepiej czytać „Jeszcze raz, Nataszo”? W jakim miejscu można w pełni zrozumieć sens książki? Jakie miejsce jest idealne, aby dogłębnie przeanalizować historię głównej bohaterki?
  3) Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?

  joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Pani książka "Ta druga" wywarła na mnie spore wrażenie i skłoniła do refleksji. Czy spotkała Pani taką osobę, która byłaby pierwowzorem Leny, która po pewnym czasie zmieniła sposób patrzenia na swoje życie, rodzinę?
  2. Co Panią zainspirowało do napisania powieści "Ta druga"?

  email: wybranyswiathistorii@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam,
  1. Gdyby przyszło Pani spędzić 1 dzień z dala od zgiełku codzienności, to jakie byłoby to miejsce. Chodzi mi tutaj nie o konkretną nazwę miejsca jak np Hawaje tylko co znajdowałoby się w takim magicznym miejscu, żeby mogła Pani zapomnieć o świecie i skupić się tylko na sobie :)
  pozdrawiam
  Ania P. anpit@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam autorki, ale chętnie przeczytam wywiad. :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Hmmm... Pomyślę nad pytaniami, może wyjdą jakieś sensowne. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czekam na wywiad, bo chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o autorce ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Jest Pani ambasadorką kampanii społecznej promującej czytelnictwo o nazwie „Książka jest kobietą”. A więc jaką kobietą jest Pani książka: "Jeszcze raz, Nataszo"?

  2. Gdyby mogła Pani posiąść jedną, nadzwyczajną moc, którą by Pani wybrała? Dlaczego?

  3. Jakim obrazem byłoby Pani życie, dlaczego?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Czy jest Pani zadowolona ze współpracy z wydawnictwem i dlaczego właśnie Czwarta Strona?
  2. Jaki jest Pani ulubiony cytat książkowy?
  3. Jak Pani rozpoczyna swoje powieści? Poprawia Pani często pierwsze zdanie, które jest tak ważne, czy słowa płyną same?

  aaagusiek12@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. "Zapatrzona w siebie, zapomniałam o upływie czasu, o tym, że nikt nie jest nam dany na zawsze, nawet rodzice." - to cytat z "Jeszcze raz, Nataszo". Czy myśli Pani, że nikt i nic nie jest nam dane raz na zawsze? A może coś takiego jednak jest?
  2. Bohaterkami Pani powieści są kobiety dobrze nakreślone psychologicznie, autentyczne, prawdziwe, bliskie każdej kobiecie. Czy trudno jest wykreować taką postać, która w stu procentach będzie wierna rzeczywistości?
  3. Czego chciałaby spróbować jeszcze raz, Pani Karolino?

  pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Bardzo często czytam, że ulubionym zwierzęciem domowym dla Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic" (Nina George - "Lawendowy pokój"). Ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Czy również posiada Pani kota?
  2. Wspominając dzieciństwo nasuwa mi się obraz moich dziadków, którzy siedzą przed kominkiem, dziadek pali fajkę, w całym domu unosi się zapach wanilii, a babcia robi na drutach ciepły sweter dla kolejnego wnuka. W kominku pali się ogień, w domu jest ciepło i przyjemnie, a dziadek zaczyna gawędzić o czasach wojennych (mój dziadek przeżył I i II Wojną Światową). Czasem babcia coś dopowie i tak za każdym razem moja wiedza o tych czasach się pogłębia. Na lekcjach historii w szkole bardzo często wykorzystywałam te wiadomości, co bardzo podobało się moim nauczycielom. Oczywiście również dużo czytam książek o tematyce historycznej, wojennej. Czy i Pani czerpała też wiadomości od dziadków, a potem wykorzystała w swoich powieściach? Czy może dzięki rozmowom z dziadkami czy też innymi członkami rodziny naszły Panią konkretne pomysły do wykorzystania w książce? Jak bardzo Pani życie czy też życie kogoś z rodziny wpisuje się na karty Pani książek? Czy wydarzenia, jakie Panią dotąd spotkały stają się inspiracją dla losów bohaterów? A jeśli tak, to jakie?
  3. Pisanie na pewno wciąga i uzależnia. Spróbowało się raz i chce się jeszcze, więcej. Jakie są więc Pani dalsze plany pisarskie? Czy myślała Pani o pisaniu książek dla dzieci i młodzieży? Czy pozostanie Pani w kręgu powieści dla dorosłych?
  Dziękuję za odpowiedzi.
  Pozdrawiam
  szczesliwamama95@gmailcom

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Dziś Dzień Teściowej. Którą Pani książkę poleciłaby mi Pani dla mojej Teściowej? Dodam, że Teściowa kocha czytanie i tę pasją zaraziła moją żonę, moją córkę i teraz mnie :) Dzięki taakiemu prezentowi na pewno zaprocentuję i może wreszcie przekona się, że jestem dobrym wyborem dla Jej córki :) Teściowa kocha twórczość polskich Autorek.
  2. Ma już Pani konkretny dorobek pisarski, a czy myślała Pani kiedykolwiek o napisaniu książki dla dzieci?
  3. Czy pisząc książki myśli Pani już o blogerach i krytykach literackich? Zdarzyło się Pani zmienić coś specjalnie, ponieważ uznała Pani, że to się nie spodobać i zostanie skrytykowana?
  Pozdrawiam,
  Bogdan
  bogdan061177@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Posiadam wiele książek na półce, ale jak by Pani zachęciła mnie, abym sięgnęła w pierwszej kolejności po "Jeszcze raz Nataszo", a nie po inną książkę?
  2. Dużo się ostatnio mówi i pisze o zwyczajach pisarzy. Rozkłada się ich warsztat na czynniki pierwsze: autor pisze codziennie od 7.00 do 14.00, minimum 300 słów, inny polega na natchnieniu, jeszcze inny czerpie energię twórczą z wyjazdów na Mazury. A jak Pani pracuje: metodycznie, a może w zaciszu domu, w kawiarni, w parku?
  3. Pisarz to człowiek, który żyje raczej z dala od reflektorów, z dala od kamer. Taki zawód – to książki i ich bohaterowie bywają popularniejsi od samych twórców. Proszę mi powiedzieć, czy często jest Pani zaczepiana na ulicach, czy też w restauracjach i proszona o autograf?

  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. „Podróże kształcą”, a zatem czy lubi Pani podróżować? Szukając inspiracji do nowej książki dokąd udałaby się Pani w podróż? Jaki to mógłby być kraj i dlaczego akurat ten?
  2. Czy pisząc książkę myśli Pani już o recenzjach? Czy boi się Pani nieprzychylnych i często niesprawiedliwych ocen swojej powieści? Jak radzi sobie Pani ze strachem przed negatywnymi recenzjami książek?
  3. Dość często zachęcają mnie do kupna określonej książki referencje na okładce znanej osoby. Przyznam, że takie referencje działają na mnie i jeszcze nigdy nie zwiodłam się. Referencje jakiej znanej osoby na okładce Pani książki są Pani marzeniem?
  Dziękuję za odpowiedzi.
  Pozdrawiam, Teresa
  teresakacza@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Wolałaby Pani mieszkać na Antarktydzie czy w Afryce ? Dlaczego ?
  2. Co Pani czuje gdy czyta własną książkę ?
  3. Jest coś czego Pani się boi ?
  iza.batraniec@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy wierzy Pani w przeznaczenie?
  Kto najczęściej doradza Pani coś podczas pisania?
  Z kim najchętniej rozmawia Pani o świeżo napisanych powieściach, bo ceni Pani zdanie tej osoby?
  Pozdrawiam serdecznie :)
  joasmol@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. 1.Jaki był najmilszy komplement pod adresem Pani dotyczący książki?
  2. Czy zdarzyło sie takie pytanie, które kompletnie Panią zaskoczyło czy wprowadziło niepokój lub tak od razu ciężko było Pani odpowiedzieć?
  3. Jaka nagroda za twórczość, pisanie byłaby dla Pani najważniejsza, najbardziej cenna?
  Pozdrawiam
  elunia 6791@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Jaką powieść poleciłaby Pani na prezent dla 18-letniej dziewczyny?
  Pozdrawiam
  Misiek0501@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Jak wykreować bohatera, który będzie wzbudzał w czytelniku skrajne emocje i nie pozwoli o sobie łatwo zapomnieć?
  2. Co czuje autor, który pisze ostatnie zdanie swojej powieści?
  3. Czym jest dla Pani pasja i czy wyobraża sobie Pani życie bez niej?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...