"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

czwartek, 7 lipca 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala. 
Introwertyczka, miłośniczka języka francuskiego i muzyki jazzowej. Nałogowa czytelniczka. Lubi wstawać wcześnie rano, pić kawę z kardamonem i wsłuchiwać się w ciszę. Ma słabość do powieści Marca Levy`ego i domowych słodyczy wegańskich. W swoim dorobku literackim posiada między innymi powieść obyczajową „To, co najważniejsze” (2012) oraz powieści kryminalne: „Kiedyś cię odnajdę” (2014) „Zapłata” (2015) i ,,Dobra matka'' (2016).

  Dziś macie okazję bliżej poznać Małgorzatę Rogalę. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych 20, na które autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Dobra matka'' Małgorzaty Rogali.Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Czwarta Strona.
FanPage wydawnictwa na Facebooku: klik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Polecam też przeczytać poprzedni wywiad z autorką: klik

Do dzieła kochani!!!


Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Małgorzacie Rogali na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 7 lipca 2016 roku do 12 lipca 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 19 lipca 2016 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ,,Dobrej matki'' Małgorzaty Rogali.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

18 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiemy,że świetnie wychodzi Pani pisanie, ale czy lubi Pani też czytać? Jeśli tak,to jaki gatunek najchętniej?
  marzent@interia.pl


  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Niektórzy pisarze wierzą w obecność "weny twórczej" i usprawiedliwiają swoje pisarskie zaległości brakiem tego czynnika. Czy Pani również należy do grupy osób, które nie są w stanie pisać, jeśli nie czują pewnego rodzaju natchnienia?

  2. Jaki jest Pani przepis na idealny kryminał?

  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. W swoich książkach przypisuje Pani ogromne znaczenie przyjaźni. Czy jest coś czego nie wybaczyłaby Pani przyjacielowi?
  2. Czy czyta Pani gównie kryminały, czy też zdarza się Pani sięgać po powieści fantasy, literaturę faktu, horrory?

  marlenajablonska9@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Mówiąc o swojej najnowszej książce, "Dobra matka", użyła Pani kiedyś sformułowania "włożyłam kij w mrowisko";). Czy teraz, jakiś czas po premierze książki,gdy znany jest już Pani, przynajmniej częściowo, głos czytelników na jej temat, jest Pani zadowolona z efektów tego zamieszania w mrowisku;)?

  2. Kocha Pani język francuski i kulturę francuską. Przepraszam, jeśli nie doczytałam, może była gdzieś o tym mowa, ale ciekawi mnie skąd dokładnie wzięła się u Pani ta pasja i miłość:), od czego się zaczęła;)?

  Pozdrawiam serdecznie:),

  Kinga K.
  carastrega35@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. życzę powodzenia graczom i czekam na wywiad:D

  OdpowiedzUsuń
 7. Jako czytelniczka - podczas lektury Pani książek doświadczałam wiele uczuć, przeżyć i emocji, m.in. rosnące napięcie, ciekawość, smutek i /lub tęsknotę, radość czy rozbawienie. Jakich emocji doświadcza Pani podczas pisania? Czy opowieść powstaje wśród emocji, czy w wyniku metodycznej pracy i planu, w którym nie ma miejsca na przeżywanie?


  Czy zdarzyło się kiedyś, że zmieniła Pani zakończenie książki lub jakiś jej wątek pod wpływem rozmów z bliskimi, czytelnikami … czy silnych emocji związanymi z jakimś aktualnym wydarzeniem czy innym dziełem: książką, filmem?

  OdpowiedzUsuń
 8. 1.Komu ze współczesnych ludzi pióra, sztuki, polityki podarowałaby Pani swoją książkę
  w dowód sympatii, i dlaczego oraz która książka by to była;)?

  2.Gdyby ktoś wynalazł wehikuł czasu, w której epoce literackiej Pani chciałaby się znaleźć?

  Pozdrawiam Patrycja Fornal.
  patyszkaaa@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy gdyby mogła pani coś zmienic w swoim życiu z przeszłości to co by to było?
  Gdyby miała pani możliwośc ,,wskrzeszenia'' do naszego świata jakiejś pani ulubionej postaci z pani ulubionej ksiązki to która by to była postac?

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Gdyby Pani znalazła w lesie martwe ciało i podniosła odruchowo zakrwawiony nóż? Co by Pani zrobiła?
  2. Widzę że obie uwielbiamy twórczość Bernarda Miniera? Kiedy się ona narodziła jaka jest Pani ulubiona powieść i dlaczego?
  emilla.2421@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Dzisiejsze czasy zdominowały komputery i sieć, a wielu ludzi za ich pośrednictwem wystawia na widok publiczny całe swoje życie, nie zważając na czyhające niebezpieczeństwo - o tym jest "Dobra matka". Jak Pani myśli, dokąd to nas zaprowadzi, czy coś w tej kwestii kiedyś się zmieni?
  2. W jednej z recenzji "Dobrej matki" przeczytałam, że w bohaterce jaką jest Agata Górska pokazała Pani, że kobiecość to zawsze siła. A także to, że najlepsze w życiu wsparcie kobieta może otrzymać właśnie od drugiej kobiety. Czy osobiście bardziej ufa Pani w siłę i pomoc ze strony kobiety czy mężczyzny?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Nie raz zdarzyło mi się po przeczytaniu kryminału chodzić z duszą na ramieniu po zmroku nawet we własnym domu, albo miewać koszmarne sny. Pani kryminały obfitują w zabójców, psychopatów i morderstwa. Czy po całym dniu pisania i przebywania w psychice zbrodniarzy potrafi Pani oderwać się od fikcji literackiej, wrócić do rzeczywistości i zachować spokój??
  2. Nawiązując do "Dobrej matki" mam wrażenie, że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że ich prywatne treści i zdjęcia mogą trafić w niepowołane ręce i świadomie wpuszczają do swojego życia obcych. Czy będąc osobą znaną bardziej uważa Pani na to z czym dzieli się w internecie? Czy potrafi Pani powiedzieć gdzie jest ta granica po przekroczeniu, której narażamy się na niebezpieczeństwo ze strony internetowych przestępców?
  darya83@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  2) Co byłaby Pani w stanie zrobić, by dostać w swe ręce książkę, która jest Pani marzeniem, a jest wręcz nie do zdobycia?
  Pozdrawiam, martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Tak się składa, że również bardziej należę do grupy introwertyków i właściwie dobrze mi z tym. Lubię swoje towarzystwo, nie przeszkadza mi, kiedy jestem sama. A czy Pani podoba się bycie introwertykiem? Czy jednak bycie nim przeszkadza w Pani życiu?

  2. W pisaniu to jest fajne, że tworzymy swój własny wyimaginowany świat. Możemy zrobić wszystko, bo to my jesteśmy tutaj twórcami i nikt nie musi narzucać nam swojej woli. Co jednak Pani najbardziej lubi tworzyć w swoim świecie książek? Postacie, miejsca? Co najlepiej się Pani pisze, opisuje?

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Przy pisaniu książek bardzo przydatna jest znajomość psychologii (niekoniecznie fachowej, może być intuicyjna) - relacje z ludźmi, z samym sobą, radzenie sobie itp. Jest Pani introwertyczką, dlatego mam wrażenie, że lubi Pani czytać treści dające do myślenia. Moje pytanie więc brzmi: Czy interesuje się Pani, chociaż w małym stopniu tą dziedziną nauki, czy raczej pisze Pani intuicyjnie?

  2. Co poradziłaby Pani osobie, żeby ją zmotywować do realizacji marzeń?

  vicky-7@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Bliskie są Pani słowa Marka Hłaski: „Pisanie jest rzeczą bardziej intymną od łóżka; przynajmniej dla mnie’’. Co Pani przez to rozumie? Ile siebie daje czytelnikom w swoich powieściach?
  2. Potrafi nas otoczyć, śledzi każdy nasz krok, może zawładnąć umysłem i zaoferować kilka nieprzespanych nocy...to ona - Inspiracja ;) Tematy podobno leżą na ulicy, wystarczy po nie sięgnąć. Skąd Pani czerpie inspirację? Czyta Pani rubryki kryminalne w gazetach, wykorzystuje zasłyszane historie czy to wyłącznie działanie wyobraźni?
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...