Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 13 lipca 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Ewa Seno

Ewa Seno urodziła się 19 września 1985 roku w Poznaniu jako najmłodsza z trójki rodzeństwa. Od urodzenia mieszka w małej miejscowości niedaleko Poznania. Ukończyłam liceum handlowe w ZSH im. Oscara Langego w Poznaniu, po którym podjęła posadę recepcjonistki w motelu znajdującym się w jej miejscowości. W 2011 roku urodziła synka i od tego czasu opiekuję się nim w domu. Uwielbia czytać książki, oglądać dobre filmy, jest wielką fanką serialu „Pamiętniki Wampirów”. Lubi również gotować, jej rodzina przyzwyczaiła się już do eksperymentów w kuchni. Nienawidzi prasowania i mycia okien.

  Zadebiutowała powieścią ,,Tatuaż z lilią’’, pierwszym tomem serii Antilia, który zdobył sporą popularność wśród fanek gatunku paranormal romance. A obecnie na rynku wydawniczym pojawiła się książka ,,W ogień. ’’, będąca pierwszą częścią nowej serii – Kontrakt.

  Dziś macie okazję bliżej poznać Ewę Seno. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Dwie osoby, która zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''W ogień'' Ewy Seno.

 
  Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Feeria
  FanPage wydawnictwa na Facebooku: klik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Polecam też przeczytać poprzedni wywiad z autorką: klik

Do dzieła kochani!!!


Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Feeria.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Ewie Seno na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 13 lipca 2016 roku do 18 lipca 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 26 lipca 2016 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ,,W ogień'' Ewy Seno.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda swój adres mailowy w poście konkursowy. W przeciwnym razie w ciągu 7 dni laureat musi sam się ze mną skontaktować. Po upływie tego czasu nagroda przepada.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

37 komentarzy:

 1. Czy tak jak bohaterka Pani książki podjęła by Pani każde wyzwanie aby pomścić swoją przyjaciółkę,do jakich czynów byłaby Pani zdolna ?
  Czy uważa Pani,że jest możliwa czysta przyjaźń między kobietą i mężczyzną.Czy zawsze pojawia się niestety podtekst erotyczny ?
  Pozdrawiam. Hania Uchman

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak to się stało że zaczęła Pani pisać?
  Robi to Pani na przymus czy z czystej przyjemności?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Co Pani robi, gdy opuszcza Panią wena? Gdzie potem szuka natchnienia?
  2. W jakiej sytuacji byłaby Pani zdolna zawrzeć pakt z diabłem?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czy jeśli pisze lub czyta Pani książkę związuje się pani z jej bohaterami?
  2. Jeśli chodzi o pisanie książki, to czy każdy może ją napisać?
  Julia, juliagn@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. W "W ogień" przeplata Pani zwykłe życie ze światem fantastycznym paranormal romance. Co było dla Pani najtrudniejsze w przedstawieniu świata fantastycznego?
  2. Przyjaźń dla Emily jest czymś ważnym. A ile dla Pani znaczy przyjaźń? Czy byłaby Pani w stanie zrobić dla niej wszystko, nawet oddać za nią swoje marzenia, pasje, całe życie?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawiam się czy przyjemność z pisania zanika, kiedy jest sukces i czuć presję napisania kolenych, równie dobrych części ?

  E-mail: alicjone47@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy łatwiej skończyć książkę, jeśli wie się, że będzie kolejna część, czy wręcz przeciwnie?
  Moje pytanie z ciekawości, poza konkursem, książkę mam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Czy pisanie tego typu powieści jak "Tatuaż z lilią" przypomina Pani lata swojej młodości, które (na przykład) były bogate w emocje czy wydarzenia podobne do tych, opisanych w Pani książkach?
  2. Czy według Pani łatwiej jest zdobyć serca młodszych czytelników ze względu na niedoświadczenie i mniejsze wymagania jeśli chodzi o literaturę czy wręcz przeciwnie?

  ania0134@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Pracowała Pani jako recepcjonistka, a ja akurat w tym momencie też pracuję na tym stanowisku. Ciekawi mnie, czy w trakcie swojej pracy miała Pani jakieś wyjątkowo ciekawe i śmieszne historie i czy jakakolwiek sytuacja z tamtego czasu przyczyniła się do wprowadzenia jakichś elementów w Pani książkach? Pozdrawiam gorąco ;)

  marysia.17.s@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Pracowała Pani jako recepcjonistka, a ja akurat w tym momencie też pracuję na tym stanowisku. Ciekawi mnie, czy w trakcie swojej pracy miała Pani jakieś wyjątkowo ciekawe i śmieszne historie i czy jakakolwiek sytuacja z tamtego czasu przyczyniła się do wprowadzenia jakichś elementów w Pani książkach? Pozdrawiam gorąco ;)

  marysia.17.s@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Czekam z niecierpliwością na wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Jaki tytuł nosiłaby Pani autobiografia?
  2. Napisanie której z książek było większym wyzwaniem - debiutu czy powieści rozpoczynającej zupełnie nową serię, mając już za sobą kilka wydanych książek?

  veroniqusia@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Okładka mocno mnie kusi, aby sięgnąć po książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Dobra książka jest dla duszy czytelnika jak tatuaż - nigdy się nie zetrze i pozostanie na zawsze. Jaka książka jest tatuażem dla Pani duszy?
  2. Uwielbia Pani eksperymentować w kuchni oraz w literaturze. Jak Pani wyobraża sobie idealną ucztę literacką dla Pani Czytelników?
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ostatnio modne są książki pisane we współpracy z innym autorem. Czy to w formie korespondencji dwóch bohaterek, czy też poprzez przedstawianie różnych punktów widzenia różnych postaci. Czy chciałaby Pani kiedyś podjąć się napisania takiej książki i jeśli tak, to z jakim autorem chciałaby Pani przy tym projekcie współpracować?
  Pozdrawiam! ;)
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Postrzega Pani siebie jako osobę dojrzałą i poważną czy raczej duch młodości i energii dominuje w Pani życiu?
  2. Czy jako mała dziewczynka myślała Pani o pisaniu jakichś krótkich historyjek, opowiadań?

  E-mail:bartosz.lauks@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Jako mama dwóch niesfornych dziewczynek wiem, że czasami przy dzieciach ciężko jest zrobić cokolwiek. Jak więc udaje się Pani pogodzić wychowywanie synka i prace nad książką/książkami?

  2. Czy ma Pani pomysł na kolejną książkę? Jeśli tak, to czy zdradzi nam Pani o czym będzie?  e-mail: ewelinanawara1991@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Pierwsza seria pani autorstwa jest dla mnie niezwykle ważna, stąd moje pytanie- Skąd pomysł na takie zaskakujące i nieprzewidywalne zakończenie serii "Antilia"?
  2.Sama chcę kiedyś zostać pisarką, ale z polskich autorów czytałam tylko pani dzieła, dlatego chciałam się spytać- jakie cechy powinien mieć dobry pisarz ?


  email: olamac21@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i zapomniałam o podpisie :D Ola M.

   Usuń
 19. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja też uwielbiam Pamiętniki Wampirów <3 Co się Pani bardziej podobało; książka czy film? (mama nadzieję, że Pani czytała)
  Co skłoniło Panią do pisania książek?

  krolewskierecenzje@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Ogień, żywioł przed którym nie da się uciec, czy " sparzyła się" Pani w życiu?
  Mając małe dzieci, obowiązki, kiedy Pani znajduje czas na pisanie?
  Adres daisybubu@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Jestem po przeczytaniu pewnej książki gdzie dziewczyna chce uratować swoją przyjaciółkę, która popełniła samobójstwo(w innym świecie). I tu rodzi mi się pytanie:Co miałaby Pani "za to", że uratowała swoją przyjaciółkę. Jeśli okazałoby się, że to nie jest już tą samą osobą co kiedyś i nie oamieta Waszej przyjaźni po tym wszystkim co dla niej się zrobiło. Walczylaby Pani dalej o nią?.
  2.dlaczego zemsta jest głównym motywem książki?? Co skłoniło Panią do użycia "go" w książce? Czy jest specjalny powód?
  Pozdrawiam.
  degustatorkaksiazek@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Czy wolna wola ma jakieś znaczenie dla Pani? (Odnoszę się do książki)
  2. Ratując przyjaciółkę sugeruje się Pani swoimi przekonaniami, czy jej dobrem. Wiadomo każda z Was ma inne pojęcie dobra dla niej.

  Dziękuję
  rusin1988@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. anita.piesiak@vp.pl

  1. Do jakiego mitycznego stwora/mitycznego bóstwa porównałaby pani siebie? Czym kierowała się pani przy wyborze takiej postaci?

  2. Ma pani możliwość napicia się z fontanny wiecznej młodości, a co za tym idzie - być nieśmiertelną. Czy decyduje się pani na taki czyn? Jeśli tak to co chciałaby pani zrobić dla świata, co zmienić? Wiadomo, że słowa mają moc zmieniania ludzi.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Jest Pani najmłodsza z trójki rodzeństwa. Jak oni postrzegają Pani sukcesy, czy wspierają i całym sercem kibicują w zdobywaniu gór, czy wręcz przeciwnie, pojawia się tutaj taka rodzinna rywalizacja i zazdrość? Czy z którymś z rodzeństwa ma Pani relacje: najlepszy przyjaciel?

  2. Przy pisaniu pojawia się często napięcie, poczucie niemocy. Proszę powiedzieć, w jaki sposób Pani to odreagowuje? Gdzie jest Pani taki mały, bezpieczny świat, w którym można się skryć, kiedy wszystko spada na głowę, a pisanie tylko pogarsza sytuacje?


  bohaterkatragiczna@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 26. 1)Jak wygląda Pani dzień podczas pisania?
  2)Czy lubi Pani czytać?Jeśli tak, to jaki gatunek jest Pani najbliższy?

  marzent@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. 1)Co poradziłaby Pani osobie,która chciałaby zacząć przygodę z pisaniem?
  2)Czy były w Pani otoczeniu takie osoby,które nie wierzyły,że uda się Pani napisać książkę?Jeżeli tak to jak sobie Pani radziła z ich pesymizmem.

  justynadyr@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. Czy ma Pani jakieś szczególne wydarzenie, przez które zaczęła Pani pisać? Jeśli tak to można wiedzieć jakie, a przynajmniej czy było wesoły czy raczej przykre i chciała Pani wyrzucić emocje po przez pisanie?
  Czy ma Pani jakąś książkę, do której lubi Pani wracać non stop choćby do jakiegoś ciekawego/zabawnego/miłosnego fragmentu?
  Pozdrawiam, Maja Parzeńska.
  maja.parzenska@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 29. Witam.
  1. Załóżmy, że na 24 godziny mogłaby się Pani przenieść do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Jaką by Pani wybrała i dlaczego? A może żadną?
  2. Jakie jest Pani ulubione danie? Jeśli już przy tym jesteśmy, załózmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa, jakie według Pani powinna mieć składniki?
  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 30. 1. Tak się składa, że sama byłam fanką "Pamiętników wampirów" i śledziłam z niecierpliwością każdy nadchodzący odcinek. Wielokrotnie płakałam, a także śmiałam się i oczywiście byłam zakochana po uszy w Damonie jak i w Stefanie ;). Byłam fanką, ale po piątym sezonie przestałam oglądać ten serial. Niestety, według mnie moje ukochane PW zepsuło się okropnie i zrobiło się zbyt naciągane. A jak Pani uważa? Co sprawiło, że w ogóle zaczęła Pani oglądać "Pamiętniki..."? Który sezon jest dla Pani najlepszy? No i oczywiście muszę zapytać...Damon czy Stefan? ;)

  2. Co jest dla Pani największą frajdą w pisaniu książek?

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 31. 1. Co Pani uznaje za swój największy sukces?
  2. Czy ma Pani miejsce, w którym przychodzą Pani najlepsze pomysły?

  Anna Z.
  e-mail: anulaz5@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 32. 1) Czym dla Pani jest SŁOWO?
  2) Lubi Pani gotować, ja wręcz przeciwnie. Proszę podzielić się ze mną i innymi prostym przepisem na smaczne jedzonko. Co by Pani zaserwowała swoim czytelniczkom?

  Pozdrawiam serdecznie,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 33. 1- Czy Pani dzieciństwo ukształtowało w pasję do czytania i pisania książek?
  2- Jakie zdarzenie dodało Pani motywacji do napisania tej książki ?
  Pozdrawiam :)
  dominikastarzyk97@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 34. Witam ,jestem ciekawa czy karierę pisarki ,autorki ksiażek -wymarzyla sobie pani od dziecka ? Czy to już byla dojrzala decyzja ? pozdrawiam serdecznie
  jolantamurawska8@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...