"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

niedziela, 24 lipca 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Małgorzata Falkowska

Małgorzata Falkowska (1989 r.) – pochodząca z Włocławka, od kilku lat mieszkająca na stałe w Toruniu. Absolwentka Pedagogiki specjalnej na UMK w Toruniu i APS w Warszawie. Na co dzień pracuje jako terapeuta zajęciowy w Środowiskowym Domu Samopomocy Fundacji im. B rata Alberta w Toruniu oraz uczy przyszłych terapeutów i oligofrenopedagogów na jednej z toruńskich uczelni. Uważa, ze w życiu najważniejsza jest rodzina, ambicja i samorealizacja. Szczęśliwa żona, córka, wnuczka, siostra i chrzestna. Podążając za spełnieniem marzeń z dzieciństwa pisze książki.

  Dziś macie okazję bliżej poznać Małgorzatę Falkowską. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych ok. 50, na które autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Dwie osoby, która zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Mąż potrzebny na już''.


  Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Videograf.
  FanPage wydawnictwa na Facebooku: klik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
 

 Do dzieła kochani!!!


Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Videograf.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Małgorzacie Falkowskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 24 lipca 2016 roku do 29 lipca 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 6 sierpnia 2016 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ,,Mąż potrzebny na już'' Małgorzaty Falkowskiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9.
Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda swój adres mailowy w poście konkursowym. W przeciwnym razie w ciągu 7 dni laureat musi sam się ze mną skontaktować. Po upływie tego czasu nagroda przepada. 
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

24 komentarze:

 1. 1. Berka chcąc wywiązać się ze swego noworocznego postanowienia desperacko poszukuje kandydata na męża. Mówi się, ze miłości nie powinniśmy szukać na siłę, że przyjdzie sama, gdy najmniej będziemy się jej spodziewać... A jakie jest Pani zdanie na ten temat - czy szukać męża "na wariata" tak jak Berka, a może spokojnie czekać na to, co ześle nam los?
  2. Berka w ramach postanowień noworocznych zamierza w ciągu roku wyjść za mąż. Ale statystyki mówią, że większość ludzi już 2 stycznia łamie swoje noworoczne postanowienia. A czy Pani robi postanowienia noworoczne, jak jest z ich dotrzymywaniem?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Pani Małgosiu..., czy dziś, z perspektywy autorki będącej już po premierze swojej debiutanckiej książki, wie już Pani że pisarstwo to będzie wybór na całe życie i czy właśnie tak wyobrażała Pani sobie ten zawód, zajęcie, przedsięwzięcie...:)?

  2. Czy powieść "Mąż potrzebny na dziś", to jednorazowa historia, czy też przewiduje Pani powrót do tej opowieści, tych bohaterów i ich dalszych losów:)?

  uleczkaa38@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuł konkursowej książki odważny, intrygujący i co najmniej zastanawiający. Czy ma coś wspólnego z Pani przeżyciami. Jeżeli nie to skąd się wziął pomysł ?

  OdpowiedzUsuń
 4. hmm, mąż potrzebny od zaraz...to albo fasolka w brzuszku albo rychło po 40 i chęć na "fasolkę"...przynajmniej tak mi sie jakoś zobrazował wizerunek pl kobiety..:) ale tak z podobnej beczki - wyobraża pani sobie męża wybranego z przymusu w pl?? w niektórych krajach ojciec każe to trzeba, taka kultura, potrafiłaby się pani znaleźć w takiej sytuacji?? oj ..ja nieee:(

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czy w związku z panującą obecnie modą na wolne związki rozważała Pani tytuł "Partner potrzebny na już"?
  2. Niektórzy nie szukają swojej drugiej połówki - wolą pozostać singlami. Jakie jest Pani zdanie na ten temat? Czy uważa Pani, że będąc singlem też można być szczęśliwym?
  Pozdrawiam, Perus

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Jakie cechy powinien posiadać mąż (prawie) idealny? (W końcu ideały nie istnieją). Jakie cechy powinien tolerować u piszącej żony? ;)
  2. Marzyła Pani od dziecka o pisaniu książek. Kto był wtedy dla Pani pisarskim guru i jakie lektury były wówczas Pani ulubionymi? Czy wraca Pani do nich także dziś?

  OdpowiedzUsuń
 7. sarajewianka
  1. Rozumiem, że skoro na uczelni prowadzi Pani zajęcia dla oligofrenopedagogów, to sama, w ramach terapii zajęciowej, opiekuje się Pani osobami upośledzonymi umysłowo. To bardzo trudna praca, gdyż terapeuta nie otrzymuje od swojego podopiecznego "bezpośredniej zwrotnej wiadomości, reakcji". Skąd czerpie Pani siłę, by takim osobom dawać swój czas, swoją obecność i uwagę?
  2. W Pani życiu najważniejsza jest rodzina, która niestety w ostatnich czasach wśród młodych ludzi wcale nie stoi na pierwszym miejscu. Proszę przybliżyć, jeśli nie jest to zbyt osobiste pytanie, jakim skarbem jest dla Pani Pani rodzina - mąż, mama, babcia, siostra...
  moje.sarajevo@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam tylko jedno pytanie:
  Zakładając, że Niebo istnieje, co chciałaby Pani usłyszeć od Boga u bram Raju? [zdaję sobie sprawę z Pani młodego wieku, więc chyba będzie Pani musiała wytężyć wyobraźnię :)]

  Krysiu u mnie też konkurs z pytaniami do autora - Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. 1) Tak się zastanawiam… czy na pewno mąż jest potrzebny? Czy wystarczy partner, a może… partnerka? Dlaczego zdaniem Pani ludzie powinni dobierać się w pary i tak funkcjonować na co dzień?
  2) Jeśli może Pani zdradzić… jakie inne wielkie marzenie z dzieciństwa zostało spełnione albo się wkrótce spełni?

  Pozdrawiam serdecznie,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam. :)

  1. Jakie jest Pani ulubione danie? Załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinna mieć według Pani składniki?
  2. Załóżmy, że na chwilę mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Jaką by Pani wybrała i dlaczego? A może źadną?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Jakie wartości w życiu są dla Pani priorytetem?
  2. Proszę wyciągnąć jednego ze swoich ulubionych bohaterów z wybranej lektury i opowiedzieć mu czym jest literatura według Pani.

  bohaterkatragiczna@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1-Pani Małgosiu.Jest pani piękną młodą i utalentowaną kobietą/moi synowie są starsi,a ja to juz chyba "dinożaur"jak mawiał mój syn/
  Pani książka to głos Waszego pokolenia jak mniemam-wolność,wolne związki ,singielki itp.Ja tu "natruję" -"w moich czasach było inaczej/_ha,ha.
  1-Jaki styl życia jest pani bliższy-tradycja czy nowoczesność na co dzień?
  2-PIsarz jest zazwyczaj też molem ksiązkowym.Jaki rodzaj literatury jest pani najbliższy?
  Pozdrawiam i cieszę się,że jest Was,młodych,zdolnych pisarzy coraz więcej!
  jolunia559@wp.pl
  2-

  OdpowiedzUsuń
 13. Z tego, co widzę jest Pani dość zapracowana osoba. Kiedy w tym życiu czas na pisanie?
  Co skłoniło Panią do napisania książki?
  Po,
  Kasia s.

  OdpowiedzUsuń
 14. Anka.firanka

  1. Ile w Pani Berki albo innej z dziewczyn z książki?
  2. Zakładając, że książka odniesie duży sukces (i tego życzę) czy zrezygnuje Pani z pracy, aby oddać się pisaniu?

  OdpowiedzUsuń
 15. czytałam o książce dużo dobrego :)
  1. dlaczego akurat komedia i czy to jedyny gatunek jakiego pani sięgnie. Widząc biografię czekam na jakąś specjalistyczną książkę, co pani na to
  2. jaki ma pani plan na przyszłość, nie chodzi mi tylko o pisanie, ale o całokształt? przecież każdy o czymś marzy

  OdpowiedzUsuń
 16. Współczesna kobieta to istota niezależna, czerpiąca z życia to co najlepsze, można zaryzykować stwierdzenie, że nawet hedonistka. Przestaje utożsamiać siebie z tym co utylitarne, nie ma być jedynie użyteczna, działa na własnych zasadach i naprawdę dobrze jej to wychodzi. My Półki, choć myślę, że to bardziej zależy od motywacji płci niż nacji, wchodząc w relację z facetem stajemy się, wpisujemy się w użyteczność, która jest nam przypisana kulturowo. Jak kobieta, zgodnie z własnym sumieniem i potrzebami, ma w poszukiwaniu drugiej połówki nie zatracić gdzieś po drodze siebie, swoich marzeń i pragnień? Czy wizja kreowania przez otoczenie, starej panny-wariatki, posiadającej stado kotów to jedyne, ma co może liczyć kobieta, której mąż nie jest potrzebny od/na zaraz?
  ecommoda@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeśli miałaby Pani wybrać jednego autorka/-ę, który zainspirował/-a Panią do napisania pierwszego zdania w karierze? Dlaczego właśnie ta osoba?

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. To, że kocha Pani czytać z pewnością wiedzą osoby z Pani otoczenia, ale czy wiadomość o wydaniu książki była zaskoczeniem? Jakie były reakcje bliskich i kto jako pierwszy przeczytał "Męża potrzebnego na już"?
  2. Pani książka została objęta patronatem przez świetnych blogerów, tych znanych, lubianych, często odwiedzanych :) Myślę, że to niezwykle ważne, zwłaszcza gdy chodzi o debiut. Jak ocenia Pani wkład blogerów w promocję książki?
  Pozdrawiam!
  Kasia

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...