Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 18 kwietnia 2018

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Bożena Pajdosz

 Dziś macie okazję poznać bliżej panią Bożenę PajdoszPrzez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 3). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Puch niemarny'' oraz butelkę wina z rodzinnej winnicy pani Bożeny 😊

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!! Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest Bożena Pajdosz.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 3) Bożenie Pajdosz na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 18 kwietnia 2018 roku do 23 kwietnia 2018 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 30 kwietnia 2018 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści ,,Puch niemarny'' Bożeny Pajdosz oraz butelka wina z rodzimej winnicy autorki.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

14 komentarzy:

 1. 1. Jaka była pierwsza książka sprawiła że Pani płakała ?
  2. Czy kiedykolwiek rozważała Pani pisanie pod pseudonimem?
  3. Co jest najtrudniejsze w pisaniu książek ?

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. W wielu książkach bohaterowie wierzą w to, że miłość zwycięża wszelkie przeciwności. Czy według Pani, miłość wystarczy by pokonać przeciwności życia, czy czasem to trochę za mało?
  2. Co najbardziej lubi Pani w winie?
  3. Jakie jest Pani wymarzone miejsce na wakacje i dlaczego?

  Ps. Chętnie skosztuje wraz z narzeczonym wina z rodzinnej winnicy Pani Bożeny :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czy pomaga Pani synowi przy produkcji wina, czy tylko konsumuje?
  2. Czym zajmuje się Pani zawodowo?
  3. Mieszka Pani od 16 lat na wsi i gdzie Pani lepiej i łatwiej się żyje-w mieście czy na wsi?

  Pozdrawiam
  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Jakie jest Pani ulubione miejsce do czytania?
  2. Również uwielbiam wina, ale nie znoszę kiedy niezdarnie jakimś cudem przechyli mi się kieliszek i zawartość ląduje na kanapie lub obrusie....Czy Pani również zdarza się podobna sytuacja, a może opatentowała Pani metodę jak pozbyć się takich plam? ( mi niestety zdarza się to często i zazwyczaj piorę wszystko kilka razy ręcznie zanim skutecznie usunę plamę:) )
  3. Czy zamieniłaby Pani mieszkanie na wsi na duże miasto?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czym jako pisarka najbardziej chciałaby Pani uwieść czytelnika: oryginalną fabułą, ciekawymi postaciami bohaterów, czy własnym, niepowtarzalnym stylem?
  2. Co jest ważniejsze w twórczości pisarskiej: wena czy pracowitość?
  3. Czy sama również czytuje Pani powieści obyczajowe? A może dla rozrywki preferuje Pani inne gatunki n.p. kryminały lub thrillery?

  fruda87@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzień dobry!

  Ja chętnie zapytam Panią Bożenę o:

  1. Czy nastaje w życiu kobiety moment, gdy faktycznie czuje się jak wino które zyskuje z każdym wiekiem?

  2. Bajka z dzieciństwa którą Pani kojarzy zza czasów małej dziewczynki, a teraz jest zapomniana/mało znana?

  Pozdrawiam wiosennie! :)
  Agnieszka
  aguskula@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  2. In vino veritas! A Pani powiada, że wino otwiera wszystkie drzwi w Pani głowie. Jak to jest z tą prawdą i wyobraźnią?
  3. Jaki gatunek wina, jaki rodzaj wina poleciłaby Pani osobie, która nie lubi tego trunku?
  Pozdrawiam serdecznie
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 9. Szukałam informację o Pani w internecie i na jednym z portali znalazłam taki wpis: "Jest trochę z innej bajki, czyli nieprzystosowana do życia w społeczeństwie. Za słaba na walkę ze złem tego świata, izoluje się od niego. Ciągle wierzy w miłość, dobroć i uczciwość." I super! Widzę, że mamy ze sobą wiele wspólnego, ale nie ukrywam, że czasem czuję zwątpienie... Co Pani robi, by nigdy nie upadła w Pani wiara w drugiego człowieka? Jak traktować życie, by wiara w dobroć i uczciwość innych nigdy nie wygasła?

  OdpowiedzUsuń
 10. W dzisiejszym świecie ludzie w większości przypadków marzą o tym, by wyrwać się ze wsi i zamieszkać w mieście, robić tam karierę i być bardziej "światowi." Pani obrała inną drogę. Uciekła z miasta do miejsca, które pewnie mogłaby Pani nazwać "oazą spokoju." Czy wieś pomaga Pani odnajdywać inspiracje do pisania? Czy może jednak to w mieście odnalazłaby Pani teraz więcej punktów zaczepnych do tego, by o nich napisać? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. "Puch niemarny" jest raczej skierowany do kobiet. Jak zachęciłaby Pani mężczyzn, by sięgnęli po tę książkę?

  2. Komu ze współczesnych znanych ludzi podarowałaby Pani "Puch niemarny" w dowód sympatii i dlaczego?

  3. W filmie „Powrót do Brideshead” jeden z bohaterów mówi, że wino tworzy więź między mężczyznami. Mnie zawsze się wydawało, że bliższa więź z winem jest między kobietami, a mężczyźni wolą mocniejszy alkohol. Jak Pani sądzi?

  Pozdrawiam

  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czytałam "Pisane nocą" - opowieść bolesną, osobistą, opartą na emocjach. Czy w "Puchu niemarnym" również zobaczę kawałek Pani świata - tego prawdziwego, nie tylko istniejącego w wyobraźni?
  2. Czy pisanie ma dla Pani działanie terapeutyczne, odpręża czy pozwala uciec do innego świata? Jakie znaczenie mają w codziennej rutynie godziny spędzone na tworzeniu książki?
  Pozdrawiam :)
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...