Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

sobota, 7 kwietnia 2018

Nie chowaj książki w szufladzie!VII edycja konkursu
Literacki Debiut Roku
Download images
Stawiamy na debiuty
„Nie wierzycie, że wygracie? Ja też nie wierzyłam, a tymczasem udało się i od pół roku jest na półkach księgarskich moja powieść” — napisała niedawno Danuta Chlupová, zachęcając do udziału w konkursie.

W VI edycji konkursu Literacki Debiut Roku zwyciężyła mieszkanka Czech, Danuta Chlupová za utwór pt. „Blizna”. Autorka pracuje jako dziennikarka i na co dzień interesuje się historią ziem, na których mieszka, stara się ocalić od zapomnienia wojenne historie swoich starszych sąsiadów.

Jeśli chowasz w szufladzie lub na dysku komputera tekst, to warto, żeby ujrzał on w końcu światło dzienne!

Od 2012 roku Wydawnictwo Novae Res organizuje konkurs, który ma na celu wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej. Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęło się 20 lutego i potrwa do 13 kwietnia 2018 roku. Zwycięzcę poznamy na gali w czerwcu br. Najlepszy tekst swoją premierę będzie miał podczas październikowych 22. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

Jeśli Twoja książka jeszcze nie powstała, przekaż informację dalej. Dzięki temu więcej osób dowie się o konkursie, dostaniemy jeszcze więcej zgłoszeń i będziemy mogli wybrać spośród nich naprawdę wartościową pozycję.
ZGŁOŚ SIĘ

Dlaczego warto?
• Nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł dla zwycięzcy konkursu.

• Opublikowanie zwycięskiego utworu drukiem, jego dystrybucja oraz promocja przez Wydawnictwo Novae Res oraz patronów i partnerów Konkursu.

• Wybrany kurs stacjonarny organizowany przez szkołę warsztatów pisarskich Maszyna do Pisania dla trzech finalistów.

• Pobyty w SPA dla laureatów II i III miejsca.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13 kwietnia 2018 roku.

Pytania prosimy kierować na ldr@novaeres.pl.


                                                             Skusicie się?                                            

6 komentarzy:

 1. Potrzebne są takie konkursy, tylko piszący muszą się odważyć...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super konkurs! W tak krótkim terminie nie zdążę nic skończyć pisać, ale w przyszłym roku będę szukać takich konkursów 😀

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę powodzenia i trzymam kciuki ze wszystkich uczestników konkursu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi sie ten pomysł i inicjatywa Novae Res. Od dawna widać, że stawiają na debiutantów, a taki konkurs pomaga jeszcze dotrzeć do ludzi, którzy się wahają. Kto wie jakie ciekawe historie kryją się w szufladach tych nieodkrytych autorów! ;)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...