"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

środa, 11 czerwca 2014

Konkurs z Olgą Rudnicką

Olga Rudnicka (ur. 1988) – absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Autorka powieści kryminalnych „Martwe jezioro”, „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13”, „Zacisze 13. Powrót”, „Lilith”, „Natalii 5”, „Cichy wielbiciel” i „Drugi przekręt Natalii”. Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w PKPS w Śremie. Kocha jazdę konną, namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga, Joe Hilla i Harlana Cobena.Oficjalna strona Olgi Rudnickiej: klik
Blog Olgi Rudnickiej: klik
Recenzja ''Fartownego pecha'': klik

Z okazji premiery najnowszej książki Olgi Rudnickiej mam dla Was nie lada niespodziankę. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki, które wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Trzy osoby, które według autorki wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzymają nagrodę w postaci książki ,,Fartowny pech'' ufundowany przez wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Proszę również o uważne czytanie cudzych komentarzy, aby wasze pytania do autorki nie pokrywały się z innymi. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest wydawnictwo Prószyński i S-ka.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Olgi Rudnickiej na temat jej twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 11 czerwca 2014 roku do 15 czerwca 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 20 czerwca 2014 roku.
6. Nagrodą są 3 egzemplarze ,,Fartowny pech''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi losowanie innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                banerek dla zainteresowanych

27 komentarzy:

 1. 1.Jakie jest pytanie, które zadając sobie sama, wybrała by pani jako najlepsze?
  2. Jak bardzo po napisaniu pierwszej ksiazki zmieniło się pani życie?
  3. Gdzie pani ma największa wenę twórczą, a może wszędzie zabiera pani zeszyt i notuje najciekawsze pomysły ?

  email : damiansowa@spoko.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Alti15@wp.pl

  1. Skąd pomysł na pisanie kryminałów? Co sprawiło, że zapragnęła pani pisać książki tego typu?
  2. Uważam, że jest Pani na bardzo interesującym wydziale: "Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną". Co sprawiło, że zdecydowała się Pani, na taki, a nie inny wydział i czy w jakiś sposób Pani studia, pomagają w pisaniu książek? Korzysta Pani z wiedzy zaczerpniętej na Uniwersytecie przy pisaniu?
  3. Ze spisu ulubionych autorów widzę niezwykłe nazwiska! Chmielewska, King, Coben - jak zaczęła się Pani przygoda z literaturą tego typu?

  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 4. 1) Od kiedy pani pisze? Jaka była pierwsza historia, którą pani wymyśliła?
  2) Jakimi słowami opisałaby pani mola książkowego?
  3) Czy i jak powinniśmy pomagać osobom niepełnosprawnych?

  krytykbook@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. 1) Kryminał wydaje się być męską domeną, o czym świadczą liczne nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru dla panów. Jak Pani sądzi, z czego to wynika? Czyżby kobiety wolały jednak prozę obyczajową czy romanse?
  2) Gdyby mogła Pani wcielić się w rolę jakiegoś bohatera powieści kryminalnej (niekoniecznie swojej), w czyjej postaci chciałaby Pani rozwiązywać zagadki lub wręcz przeciwnie, prowadzić żywot nieuchwytnego przestępcy?
  3) Czy uważa Pani kryminał za gatunek czysto rozrywkowy, czy też może on pełnić rolę portretu społeczeństwa, na którym doskonale widać co w nim nie gra i może powodować przestępcze skłonności?

  kaariokaa@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Jaka jest Pani definicja szczęścia?
  2. Z czym kojarzy się dla Pani dom rodzinny?
  3. Czy dała Pani do przeczytania książkę dla kogoś bliskiego, jeszcze jako maszynopis? Czy obserwowała Pani tą osobę z zaciśniętym sercem czy raczej z ulgą?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Jak Pani myśli co może siedzieć w głowie psychopaty?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Gdyby wiedziała Pani, że ma przed sobą tylko jeden dzień życia, jakby go Pani spędziła i co by robiła w tych ostatnich minutach?
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Na twórczość autorki mam już ochotę od długiego czasu, może po tym wywiadzie bardziej się zmotywuję:)

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Jak powstaje intryga? Czy najpierw jest sprawca i czyn, a potem trzymanie się konspektu czy może raczej zmienia się to wszystko w trakcie pisania?
  2. Z tego co widzę celuje Pani zazwyczaj w komedię albo kryminał, albo połączenie jednego i drugiego (czytałam tylko "Natalii 5" i kontynuację). Czy ma Pani w planach napisanie książki z całkiem innego gatunku? Fantastyka, albo modna ostatnio - erotyka? :)
  marta_kusz@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Pierwsza myśl: wspomnienie dzieciństwa...
  2. Skąd pomysł na pisanie? Czy to się rozwijało w perspektywie czasu, czy usiadła Pani pewnego dnia i tak powstał pierwszy rozdział książki, czy opowiadanie?
  3. Gdybym nie pisała, to...

  kasiulek17@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Dziany i Nadziany, czyli skąd czerpie Pani inspirację?
  2. Wybiera się Pani na spotkanie autorkie, które ma poprowadzić Pani... pierwsza miłość ;) Będzie ucieczka, czy wielka radość?
  3. Jaką supermocą chciałaby Pani władać?

  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. W swoich książkach opisuje Pani perypetie trzydziestolatków. Dlaczego akurat ten przedział wiekowy?
  2. Lubi Pani łączyć humor ze śmiercią. Co jest według Pani istotą czarnego humoru?
  3. Na co dzień pracuje Pani jako opiekunka społeczna z osobami niepełnosprawnymi. Czy nie myślała Pani, aby wykorzystać to do napisania powieści psychologicznej?

  pozdrawiam :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Życzę powodzenia wszystkim chętnym, ja tym razem spasuję :)

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. To ON zawsze podstawia nogę. To ON nas kompromituje. To ON żywi się ludzkimi nieszczęściami. To do NIEGO wrzeszczymy: "Pieprzony PECH!". Kim on jest dla Pani? Często go Pani spotyka? Jak przebiegają Jego ingerencje w Pani życie?

  2. Moja miłość do słodkości jest doprawdy nierozerwalna. Gdy się złoszcze- sięgam po słodycze, jestem szczęśliwy- sięgam po słodycze, nudzi mi się- sięgam po słodycze, czytając książkę. A gdyby dziwnym trafem zamieniła się Pani w "coś słodkiego" (przyjmijmy, że zostałaby Pani trafiona różdżką znakomitej Zochy Straszliwej III ), w co by się Pani zmieniła i jaką miała masę/ nadzienie? Jaki byłby przepis, żeby Panią upiec?

  3. Podróże są ważnym elementem poznawania świata. Gdzie chciałaby się Pani udać? Do bardziej przyziemnych miejsc czy do tych, gdzie można wyjechać tylko wyobraźnią?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Czy zetknęła się Pani osobiście ze stalkingiem?
  2. Dlaczego czytelnicy lubią kryminały, dlaczego fascynują nas literackie przestępstwa?

  OdpowiedzUsuń
 16. 1) Gdyby znalazła się Pani na bezludnej wyspie, to jaką książkę chciałaby Pani mieć ze sobą i dla czego tę?
  2) Porównują Panią do Joanny Chmielewskiej. Czy jest trudno zmierzyć się z talentem takiej pisarki?
  3) Zakładając że Niebo istnieje, co chciałaby Pani usłyszeć od Boga u bram Raju? (bardzo proszę wysilić wyobraźnię)

  Pozdrawiam serdecznie

  monweg@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. "Drugi przekręt Natalii" zakończył się w sposób, który wskazuje na to, że raczej kolejna część się nie pojawi. Czy mimo to myśli Pani o napisaniu kontynuacji? (nie ukrywam, że byłabym zachwycona;) )
  2. "Lilith" całkowicie odbiega od tematyki pozostałych Pani książek. Co Panią skłoniło do napisania tego typu książki?
  3. Zachwycił mnie "Cichy wielbiciel". Jest to książka, która daje do myślenia i pozostawia po sobie cień, który przez długi czas nie znika. Jak się Pani czuła pisząc tę książkę?

  krokusowe.przemyslenia@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1.Co było Pani największą inspiracją przy pisaniu książki ?
  2.Dlaczego właśnie wybrała Pani kierunek studiów Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną ?
  3.Gdyby mogła Pani cofnąć czas zrobiłaby to ?

  1najka1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. 1) Z doświadczenia wiem, że najtrudniejsze to wytrwać w tworzeniu, na nowo odnajdować motywację i cel pisania, gdy dotykają nas małe i większe kryzysy. Jak sobie Pani radziła, gdy przychodziły trudniejsze dni? Co stanowiło dla Pani motywację? Co nie pozwalało Pani porzucić pisania, gdy przychodziły chwile zwątpienia?

  2) W jaki sposób pokazałaby Pani treść książki osobie, która jest niema, głucha i niewidoma? Jak oddać przesłanie, słowa tworzące historię?

  3) Marzenia są beztroskie i z roku na rok wymagają od nas odrobiny poświęcenia. Jakie jest pani zdanie na temat marzeń? Jest pani typem kobiety- marzycielki, czy raczej kobiety- realistki? Jak patrzy pani na świat? Czy zrealizowała już pani swoje marzenia?

  e- mail: joanna.stoczko@op.pl

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 20. 1) Jeśli mogłaby Pani na jeden dzień stać się jedną z postaci literackich i żyć w jej świecie, kim chciałaby Pani być?
  2) Czy jest na świecie miejsce (państwo, bądź konkretne miasto) o zamieszkaniu, w którym Pani marzy?
  3) Jeśli miałaby Pani możliwość porozmawiać z jednym z Pani ulubionych pisarzy, kogo by Pani wybrała i dlaczego właśnie ją/jego?

  e-mail: ann.usia17@gmail.com

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Ktoś powiedział kiedyś, że w każdym człowieku tkwi materiał na jedną powieść, trzeba tylko umieć to w sobie odnaleźć i włożyć trud, by uzewnętrznić. Czy mogłaby się Pani do tego ustosunkować? Jak Pani sądzi, czy pisać może każdy, kto tylko doskonale się tego wyuczy, czy jest to coś wrodzonego, co po prostu trzeba mieć?
  e-mail: aaagusiek12@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Czy pamięta Pani jakie uczucia towarzyszyły Pani, gdy pierwszy raz ujrzała Pani swoje nazwisko na okładce swojej własnej książki? Czy teraz coś się zmieniło, gdy zostaje wydana Pani 9 powieść? Jakie są plusy i minusy bycia pisarką?
  2. Czy przed przystąpieniem do pisania książki ma Pani już stricte określoną fabułę; czy bohaterowie, ich losy, zwroty akcji powstają dopiero z chwilą tworzenia powieści?
  3. Czy po wydaniu kilku powieści zdarza się Pani po wysłaniu tekstu do wydawnictwa mieć wątpliwości typu: „A jednak mogłam napisać to inaczej, albo coś dopisać i dlaczego wcześniej nie wpadło mi to głowy?” Czy pojawiają się obawy przed premierą nowej książka, czy spodoba się czytelnikom i czy fani nie będą zawiedzeni?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Czy myśli Pani, że "nasze" nazwisko - Rudnicka, jest 'chwytliwe' i łatwe do zapamiętania dla wszystkich fanów? Być może plusem jest to, że jeszcze się w polskiej przestrzeni pisarzy (ani innych artystów) nie pojawiło? :)

  ewarudnicka100@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Kto jest dla Pani wzorem literackim?
  Czy chciałabym Pani by jej książki zekranizowano?jeśli tak to kto miałby być reżyserem?
  Ujęła mnie Pani książka Lilith ,co stanowiło inspirację do jej napisania?

  justynawolny@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. Przegapiłam konkurs :( Trudno... Ale z czystej babskiej ciekawości mam dwa pytania:
  1. Czy powrócą jeszcze siostry Sucharskie? Mam wielką nadzieję na kolejną część.
  2. Czy będzie miała Pani wpływ na ekranizację "Natalii 5"? Czy będzie Pani autorką scenariusza? Czy będzie miała Pani wpływ na obsadę?
  Może uda się przy okazji tę moją ciekawość zaspokoić :)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...