"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

czwartek, 13 kwietnia 2017

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Hanna Greń


Hanna Greń (ur. 8.01.1959) - ekonomistka z wykształcenia, kryminalistka z wyboru. Jest też wykwalifikowaną krawcową, chociaż ten zawód wykonuje wyłącznie hobbystycznie. Urodzona w Wiśle, na stałe mieszka w Bielsku-Białej. Magister ekonomii i właściciel biura rachunkowego (w stanie spoczynku). W dorobku autorki znajdziemy: powieści - "Cień Sprzedawcy Snów", "Cynamonowe dziewczyny" oraz "I choćbym szedł doliną ciemną", a także opowiadania.A już 18 kwietnia odbędzie się premiera najnowszej powieści: ,,Jak kamień w wodę. Polowanie na Pliszkę'' - recenzja - klik. Dziś macie okazję bliżej poznać panią Hannę Greń. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Jak kamień w wodę. Polowanie na Pliszkę''.


Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. 
 

  Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Replika.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Hannie Greń na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 13 kwietnia 2017 roku do 18 kwietnia 2017 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 25 kwietnia 2016 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ,,Jak kamień w wodę. Polowanie na Pliszkę'' Hanny Greń.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

27 komentarzy:

 1. Z jakim pisarzem / pisarka chciałaby Pani zjeść kolację i dlaczego akurat ta osoba ? 😙

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy uważa Pani, że pisania książek można się nauczyć? Czy z tym trzeba się urodzić czy każdy, jeśli o tym marzy, może pisać i robić to dobrze?

  Ewelina Maria

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy sytuacje opisywane w książce to całkowicie fikcyjne zdarzenia, czy opisuje Pani też skrawki ze swego życia? Pozdrawiam serdecznie😚

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Jeśli spotkałaby Pani w tej chwili swoich bohaterów, co by im Pani powiedziała?
  2. Czy zawsze marzyła Pani o pisaniu, czy jakiś zbieg życiowych okoliczności to sprawił?
  Beata G.

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Co Pani czuła widząc pierwszy raz swoją książkę na półce w księgarni?

  OdpowiedzUsuń
 6. Haniu...Jesteś ryzykantką czy ostoją spokoju..co byś wybrała?? Skok na bangi czy spokojną przejażdżkę konną??

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Osobiście uważam, że napisanie dobrego kryminału wcale nie jest łatwe. Trzeba opracować ze szczegółami interesującą intrygę, umiejętnie wprowadzić w błąd czytelnika, żeby się za szybko nie domyślił, kto jest winien, no i znać się trochę na realiach dotyczących pracy policji. To na pewno nie jest wszystko. Może Pani zdradzić, jakie jeszcze wyzwania stoją przed autorem kryminałów?
  2. Agatha Christie twierdziła, że najciekawsze pomysły przychodzą jej do głowy podczas zajmowania się nudnymi czynnościami takimi jak zmywanie naczyń. A kiedy Pani przychodzą do głowy najciekawsze pomysły?
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 8. Co było impulsem dla Pani do rozpoczęcia kariery pisarskiej-proza codziennego życia,wydarzenia z przeszłości czy chęć zmierzenia się z warsztatem pisarskim?-Jadwiga K.

  OdpowiedzUsuń
 9. 1) Czym dla ekonomistki jest SŁOWO?
  2) Na ile Pani miejsce zamieszkania ma wpływ na miejsce wydarzeń w Pani powieściach?
  Pozdrawiam, Martucha

  OdpowiedzUsuń
 10. W życiu twórcy często pojawiają się chwile zwątpienia, irytacji a nawet poczucia bezsensu. Czy i Pani towarzyszyły podobne emocje podczas pisania którejś z książek? Co było wtedy dla Pani motywacją?

  OdpowiedzUsuń
 11. Często także kiedy człowiek pracuje, umysł tworzy ciekawe historie. Jestem ciekawa czy większość z nich powstawała w czasie szycia a może liczenia w biurze rachunkowym, a może w jeszcze jakimś innym miejscu?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Często w swoich powieściach analizujesz psychikę i sposoby działania morderców. Gdybyś sama była jednym z nich, jak dokonałabyś morderstwa? ;)

  2. Jak czułaś się po tak długiej przerwie w pisaniu? Powrót do twórczości był ekscytujący, stresujący, a może zupełnie naturalny?

  Pozdrawiam serdecznie,
  Insa

  email: insacalieste@gmail.com
  blog: written-with-a-pencil.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. W Pani najnowszej powieści główna bohaterka przed dziesięciu laty była niemal ofiarą gwałtu. Czy w prawdziwym życiu nie jest tak, że w większości przypadków policjant "broni" policjanta? Nie wierzy, że mógłby dopuścić się takiego czynu? Z czego to może wynikać?
  2. Którą sylwetkę bohatera tworzy się trudniej - czarny charakter czy tego dobrego?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Nie będę oszukiwać, nie znam Pani twórczości w sumie to nic o Pani nie wiem oprócz tego co przeczytałam przed chwilą. Zwróciłam uwagę na okładkę książki, która mnie zaintrygowała, jak takie osoby jak ja zachęciłaby Pani do przeczytania jej, a może uważa Pani, że nie trzeba zachęcać bo kto będzie chciał to i tak przeczyta?
  2. "Magister ekonomii" pod tym względem możemy przybić sobie piątkę. Ścisłe umysły czytają książki i nawet je piszą. Czy jednak zawsze była Pani określana ścisły umysł czy może jednak coś z humanisty też drzemało, tylko jak w takim razie znalazła się Pani na drodze ekonomii?

  lidiakolbus@buziaczek.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Na okładce widzimy manekina krawieckiego. Czy wykorzystała Pani swoją wiedzę o krawiectwie w książce? I czy często czerpie Pani inspiracje do książek z własnego życie i umiejętności?

  (sun.snowflakee@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Co sprawia, że czuje się Pani naprawdę szczęśliwa?
  2. Czy jest jakaś książka do której Pani często wraca? Jeśli tak to jaka to książka i dlaczego właśnie ta?

  OdpowiedzUsuń
 17. 1.Jak tworzy Pani postacie, tzn. czy dzieje się to podczas pisania, że pojawiają się nowi bohaterowie i wątki, czy już na początku na Pani plan, co do bohaterów, całości książki?
  2.Czy ma Pani ulubioną porę lub miejsce do pisania swoich książek?

  OdpowiedzUsuń
 18. Małgorzata Heimelpiątek, 14 kwietnia, 2017

  Witam autorke.Nazywam sie Małgorzata Heimel i mam dwa pytania:
  Prosze pamietac ze zeznaje Pani pod przysięgą��
  Pytanie pierwsze -przedostatnie:
  Jak skomentuje Pani anegdote, ktora uslyszalam ostatnio w przyjaznym gronie że,,krawcowe w dzien szyją a w nocy sie prują"?������
  Pytanie drugie-ostatnie niestety:
  Hmm...czy zdradzi Pani ( moze byc pol zartem pol serio) jaka intryga uknuta przez znajomych spotkala Pania w zyciu osobistym?
  Dziekuje i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Co dla Pani jest nudne w kryminałach? Jakie sytuacje w nich opisane odbierają im czar?
  2. Jak zabrać się za pisanie? Jak się zmotywować?

  OdpowiedzUsuń
 20. Co w życiu jest dla Pani naprawde fascynujące? i gdzie jak Pani uważa gdzie znajduje sie granica pomiędzy fascynacją a obsesją ?

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. W recenzji Cyrysi można przeczytać pochwałę, dotyczącą polepszenia się Pani warsztatu pisarskiego. Pisarz musi chyba cały czas się doskonalić, uczyć tego, jak dotrzeć do czytelników, czasami przyjmować słowa krytyki. Jak w Pani przypadku przebiega ta trudna nauka?
  2. Gdyby musiała się Pani szybko gdzieś ukryć, przepaść jak kamień w wodę, gdzie by się Pani udała? Ma Pani takie swoje sekretne miejsce? :)
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Czy pamięta Pani swoich dawnych nauczycieli od języka polskiego? Czy dostrzegali oni w Pani ukryty talent do pisania, pochwalali i pomagali go rozwijać? Czy może wręcz przeciwnie - uważali, że nie nadaję się Pani do tego? Jaki był ich stosunek?

  2. Skoro jest Pani wykwalifikowaną krawcową, na pewno w jakimś stopniu interesuje się Pani modą i trendami. Stąd moje pytanie: jaki współczesny trend najchętniej posłałaby Pani w diabły?

  gabrysiek96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...