"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

środa, 19 kwietnia 2017

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Iwona Żytkowiak

Iwona Żytkowiak (ur. 1963) – absolwentka polonistyki i studiów filozoficzno-etycznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Członek Związku Literatów Polskich. Od urodzenia mieszka i pracuje w Barlinku. Czas dzieli w miarę na równe części – rodzinę, pracę i pasję (kolejność nie jest przypadkowa). Matka czterech synów. W wolnych chwilach uwielbia długie spacery po Bieszczadach i grę na pianinie z najmłodszym synem. Autorka powieści „Tonia” ( 2011) i „Spotkania przy lustrze” (2012) i "Kobiety z sąsiedztwa" (2013).

  Dziś macie okazję bliżej poznać panią Iwonę Żytkowiak. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Wszystkie moje zmartwychwstania'' - recenzja.

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. 
 

  Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Replika.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Iwonie Żytkowiak na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 19 kwietnia 2017 roku do 25 kwietnia 2017 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 7 maja 2016 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ,,Wszystkie moje zmartwychwstania'' Iwony Żytkowiak.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

20 komentarzy:

 1. Życzę wszystkim powodzenia i czekam z ciekawością na wywiad :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Czy pisarstwo jest wynikiem Pani marzeń z dzieciństwa, czy to może splot jakiś okoliczności życiowych spowodował, że sięgnęła Pani po pióro?
  2. Jeśli spotkałaby Pani w tej chwili swoich bohaterów, co by im Pani powiedziała?
  Beata Górniewicz

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Dlaczego akurat taki tytuł Pani książki? Skąd przyszedł na niego pomysł?

  2. Gdyby Pani mogła zmienić jedną rzecz w swoim życiu to co by to było i dlaczego akurat to? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. W swojej najnowszej powieści porusza Pani temat narkomanii. Czy Pani jako mamie czterech synów, wiedząc że współczesny świat pełen jest zagrożeń dla młodego człowieka, trudno było pisać ten wątek?
  2. W notce na temat Pani osoby, można przeczytać, że dzieli Pani życie na rodzinę, pracę i pasję. Bohaterka Pani książki, Magda odkłada na bok swoje potrzeby, marzenia, wybiera nudną stabilizację, wycofuje się z życia. Czy stawiając na pierwszym miejscu rodzinę, dzieci czy męża, a zapominając o sobie, można być szczęśliwym? Czy w pewnym momencie czegoś nie zacznie nam brakować? Jakie jest Pani spojrzenie na tę kwestię?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Jakie jest Pani największe marzenie życiowe??
  2. W jaką postać literacką, którą poznała Pani czytając książki chciałaby się Pani wcielić i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 6. Konkurs trwa do 24 kwietnia??

  Czy Pani synowie chętnie czytają książki?

  Czy ma Pani jakąś swoją "filozofię życia"?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie to uczucie trzymać książkę ze swoim imieniem i nazwiskiem?

  OdpowiedzUsuń
 8. "Jezu, jak się cieszę, z tych króciutkich wskrzeszeń, kiedy pełną kieszeń znowu mam" - chodzi mi po głowie, gdy widzę tytuł książki. I stąd dwa pytania:
  1. Jaka muzyka siedzi w Pani sercu?
  2. Kiedy ma Pani chwile wskrzeszenia?

  Katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Czy Pani również, podobnie jak bohaterka, doświadczyła w swoim życiu zmartwychwstania? Jeśli tak, skąd czerpała Pani siłę, by się podnieść?

  2. Czy jest Pani optymistką, a może jednak realistką? O pesymizmie nie wspominam, bo intuicja podpowiada mi, że to niepotrzebne. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam Czy czuje sie pani spełniona zawodowo, rodzinnie ,najwspanialsze chwile co usmiech przywołują na twarzy ? Czy pisząc ksiazke odczuwała pani niedosyt wiedzy ,czy jednak gładko sie pisało kolejne kartki ? Czy ma pani juz pomysł na następna ksiazke i skąd rodzą sie marzenia ,ze to taka czy o tym ksiazka ma byc ? Pozdrawiam goraco pewno zbyt duzo zadałam ale Dziekuje za odpowiedz .

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Podobno kobiety, które mają synów, wiedzą o mężczyznach znacznie więcej niż pozostałe. Czy Pani wykorzystuje swoją znajomość męskiej natury do tworzenia ciekawych postaci w książkach?
  2.Czy pracuje Pani takim trybem, jaki Kusy z „Rancza” polecał Tomkowi („codziennie od 16.00 do 20.00 siedzisz przy komputerze i piszesz”), czy też uważa Pani, że wszystko zależy od natchnienia i jednego dnia można pisać 10 godzin, a drugiego wcale?
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Kto jest pierwszym czytelnikiem Pani książek?
  2. Czy ma Pani swoją ulubioną książkę, do której lubi Pani wracać?

  Sabina

  sabcia_owczarzak@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Gdyby była taka możliwość, wolałaby Pani być dwa razy szczęśliwsza czy dwa razy mądrzejsza?

  2. Czy spośród wszystkich bohaterów Pani książek jest jakaś szczególna postać, którą darzy Pani silniejszym uczuciem - nienawiścią, miłością, uwielbieniem, ogromnym współczuciem? Jeśli tak, to jaka i dlaczego?

  gabrysiek96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak zaczyna Pani pisać książkę, to czy ma już Pani ułożoną w głowie historie od początku do końca, czy tylko jakiś zarys, a dopiero przy pisaniu tworzy się cała reszta?
  Jak to jest z tytułem? Powstaje na końcu już po napisaniu książki, czy na samym początku i staje się hasłem przewodnim?

  mirek63s@wp.pl Mirek Sk

  OdpowiedzUsuń
 15. 1.Czy pisząc książkę jest Pani jak malarz, który nie pozwala nawet zerknąć na zarys obrazu dopóki go nie skończy, czy jednak chętnie podsuwa Pani część tekstu bliskim, aby wysłuchać ich sugestii? 2. Z jakim pisarzem lub pisarką się Pani utożsamia i mogłaby się Pani porównać? Mówimy o stylu, doświadczeniach, ideałach...

  OdpowiedzUsuń
 16. Cieszę się,że ja również mogę zadać Pani swoje pytania.

  1. Moje życie jest moim życiem, takie słowa urzekają mnie z okładki Pani książki.Dla samotnego człowieka może i miałyby te słowa sens, ale czy dla kogoś kto ma już rodzinę będą miały takie znaczenie? Czy rzeczywiście własne życie jest tylko naszą indywidualną sprawą? Co Pani na ten temat sądzi?

  2. Jaką cechę w swojej pisarskiej twórczości uważa Pani za najbardziej wartościową, która sprawia,że czytelnicy uwielbiają Pani książki? Jaka jest Pani recepta na sukces?

  Bardzo dziękuję i z niecierpliwością czekam na wywiad :)
  Bernadeta Rohda

  OdpowiedzUsuń
 17. Małżeństwo to poważna sprawa, związek do końca życia. Są tacy, którzy wiążą się z kimś z rozsądku, niekoniecznie ze względów finansowych, ale na przykład dlatego, że nie chcą żyć w samotności. Czy przyjaźń, akceptowanie się, układ bez zbytnich uniesień może wystarczyć? A może to lepsze wyjście niż "szamotanie się" w małżeństwie, w którym miłość się wypaliła? Jak Pani uważa?
  Pozdrawiam!
  obliczarozy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...