Nie wszystko złe, co nas spotyka, dzieje się dlatego, że na to zasłużyliśmy. Czasami potrzebujemy złych rzeczy i niepowodzeń w życiu, aby dojrzeć i wzrastać jako człowiek ❤

środa, 16 sierpnia 2017

Przygodnik 2017/2018. 365 dni dookoła świata z Nelą

Przygodnik Neli 2017/2018. 365 dni dookoła świata z Nelą
Nela Mała Reporterka
Wydawnictwo: BURDA KSIAZKI
Rok wydania: 2017
ISBN: 9788375966466
Ilość stron: 176
    Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi, dlatego warto pomyśleć o tych, którzy we wrześniu pójdą do szkoły. Z tej okazji proponuję zaopatrzyć każdego ucznia w „Przygodnik 2017/2018. 365 dni dookoła świata z Nelą'', stworzonego przez jedną z najmłodszych podróżniczek na świecie - Nelę Małą Reporterkę. To bardzo przydatny kalendarz, który ma nam do zaoferowania wiele fajnych i cennych rzeczy. Wraz z pewnym ośmioletnim chłopcem oceniłam wszelkie jego wady i zalety. Jak wypadło nasze podsumowanie? W skrócie – pełen zachwyt!

   Na pierwszych stronach można wpisać swoje dane: imię, nazwisko, wiek, szkoła, klasa i ulubiony kolor. Następnie wita nas Nela i zaprasza do wspólnego planowania 12 podróży, jedna na każdy miesiąc. Potem przechodzimy do rozpiski planu lekcji i zajęć dodatkowych.

  Każdy miesiąc w Przygodniku dotyczy innego kraju np. w grudniu poznajemy Grenlandię w pigułce, czyli w jakim miejscu jest położona, w jakim języku posługują się mieszkańcy tego kraju oraz jakie są charakterystyczne dla tego regionu zwierzęta i rośliny.
 
  
Poza tym znajdziemy tu wiele oryginalnych świąt (np. Dzień Pikantnych Potraw), różne zadania (np. narysować laurkę dla babci i dziadka), a także miejsce na własne adnotacje dotyczące najważniejszych wydarzeń danego dnia. Natomiast  dzięki zakładce, wykonanej ze wstążki, dzieci łatwo zorientują się w poszukiwaniach określonej strony.
 
Na końcu kalendarza znajdziemy małą niespodziankę, czyli naklejki, dzięki którym najmłodsi mogą zaznaczać najważniejsze dla nich daty, takie jak urodziny, imieniny, ciekawe wydarzenia (ferie, święta, fajny dzień) etc.
 
Jak widać, nie jest to zwykły terminarz z organizerem zadań i notatek, lecz niezwykle barwny, estetycznie wydany przewodnik i pamiętnik podróżnika w jednym, który pomoże każdemu dziecku lepiej poznać bogactwo otaczającego nas świata, a także utrwalić najpiękniejsze wydarzenia z jego życia. Zdecydowanie polecam. Satysfakcja gwarantowana.

14 komentarzy:

 1. Moja córa jest jeszcze za mała, więc nie w pełni wykorzystałaby potencjał tej książeczki, ale córka przyjaciółki będzie zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zbytnio nie mam komu podarować takiego kalendarza, ale jest uroczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna sprawa, mój chrześniak będzie zachwycony! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że i kalendarze teraz uczą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię książki Neli. W zeszłym roku miałam też jej Przygodnik, ale trochę mnie zawiódł. Ten zapowiada się lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna sprawa dla dziecka, które już chodzi do szkoły :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzieciaki na pewno będą zachwycone:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Idealny dla mojej siostrzyczki. Chyba jej sprawie w prezencie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniały, szkoda, że w moich czasach nie było takich.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...