Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

wtorek, 15 maja 2018

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Anna Płowiec

źr.

 Anna Płowiec - uwielbia długie rozmowy z córką, spacery po parku z ukochanym psem Bianko, wiecznym szczeniakiem oraz jesienne wędrówki po Gorcach. Ze sprawdzonymi przyjaciółmi spotyka się na małą czarną w krakowskim Rio. Nic nie dodaje jej takiej energii jak andaluzyjskie słońce i zapach kwiatów pomarańczy. Jej książka "W cieniu magnolii" ukazała się 9 maja 2018 r. nakładem wydawnictwa Znak Literanova.


 Dziś macie okazję poznać bliżej panią Annę Płowiec. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań autorka wybierze 7 pytań, na które odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,W cieniu magnolii''.

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!! Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Znak Liternova.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Annie Płowiec na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 15 maja 2018 roku do 20 maja 2018 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 27 maja 2018 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści ,,W cieniu magnolii'' Anny Płowiec.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

25 komentarzy:

 1. Dlaczego to pisanie, a nie fotografia, podróże czy odkrywanie nowych kulinarnych smaków zagrało pierwsze skrzypce w Pani życiu?
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Magnolie...czy z magnoliami jest związana jakaś pani historia bądź przygoda, która zdążyła się w życiu ?
  Pisanie ksiazek jak zrodziła się ta twórczość ...marzenie z dzieciństwa a może chęć spróbowania czegoś nowego w życiu ?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  2. Pani bohaterka gra w pokera. A w co Pani lubi grać i dlaczego?

  Pozdrawiam, Marta

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Co jest najprzyjemniejsze w pisaniu ksiazki ?
  2. Kawa czy herbata ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja ciągle nie mogę przeboleć,tego że okładką nie jest tamten proroczy rysunek córci :( I mam pytanko czy córcia już coś kolejnego Pani wyprorokowała ? :) I jeszcze to które zazwyczaj zadaje autorkom jaka była książka w dzieciństwie do której lubiła Pani wracać,jaka literatura ukształtowała dorosłe wybory. Pozdrawiam serdecznie Katarzyna Witek

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Czym zajmuje się Pani na co dzień?
  2. Spotkanie ze sprawdzonymi przyjaciółmi tylko przy małej czarnej czy coś na osłodę też jest?

  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Czy Pani dom i ogród wypełnione są kwiatami?
  2. Co Pani czuje pisząc? Czy jest to podobne uczucie do czytania, kiedy możemy przez chwilę wcielić się w inna postać? Czy może próbuje Pani wykreować bohaterów tak jakby sama Pani postępowała w danej sytuacji?

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Czy jakiś bohater z Pani książki posiada Pani cechy charakteru?
  2. Czy pisanie sprawia Pani przyjemność? :)

  Dominika

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. O czym najchętniej rozmawia Pani z córką - czy nadCka podziela Pani pasję do literatury/pisania?
  2. Pani debiutancka książka zbiera najwyższe oceny. Czy mimo tego pojawiły się jakieś ciemne "Cienie nad magnoliami" (chwila zwątpienia/niepewności, jakaś nieprzychylna opinia przed lub po wydaniu)?

  OdpowiedzUsuń
 11. 1.Jaki jest Pani ulubiony kwiat?
  2.Kto powinien przeczytać Pani książkę? Jaki jest Pani idealny odbiorca?

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam.
  1. Załóżmy, ze na chwilę mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Jaką powieść by Pani wybrała i dlaczego? A może żadną?
  2. Załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinna mieć według Pani składniki?

  Pozdrawiam, Iza Raszka.

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Często dowiaduję się, że ulubionym zwierzęciem domowym dla Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic"- ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Posiada Pani kota?
  2. Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania? Może fitness?

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Czym moze mnie Pani zaskoczyć w swojej debiutanckiej książce? Co chce mi Pani, jako czytelnikowi przekazać czym zainspirowac?
  2. Jaki jest według Pani dzisiejszy czytelnik?

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Co czuje pisarz, gdy odnosi sukcesy? Gdy jego książki zbierają pozytywne opinie, gdy wszyscy zachwycają się pomysłem, polecają książki innym? Jakie emocje towarzyszyły Pani, gdy Pani książki się podobają i zbierają cudowne recenzje?
  2. Czy myślała Pani o ekranizacji "W cieniu magnolii"? Kto powinien zagrać główne role?
  Pozdrawiam
  anetapachurka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Uwielbiam czytać, ale gdy porównuję siebie z moją żoną, to wychodzi na to, że moja żona czyta i więcej, i szybciej ;) Co Pani na to, aby wprowadzono w Polsce Dzień Kobiet Czytających? Oczywiście dla kobiet byłby to dzień wolny od pracy :)
  2. Uwielbiam piec, oczywiście głównie dla mojej Żony :) Ostatnio specjalizuję się w ciastkach owsianych z różnymi dodatkami, np. rodzynki, orzechy, suszona żurawina. Wspólnie z Żoną kochamy serniki. A jakimi ciastkami/ciasteczkami Pani najchętniej się delektuje? Sama Pani piecze?
  Pozdrawiam zaczytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Pisanie na pewno wciąga i uzależnia. Spróbowało się raz i chce się jeszcze, więcej. Jakie są więc Pani dalsze plany pisarskie? Czy myślała Pani o pisaniu książek dla dzieci i młodzieży? Czy pozostanie Pani w kręgu powieści dla dorosłych?
  2. "– Jeanno, kobiety potrafią kochać o wiele mądrzej niż my! One nie kochają mężczyzny dla jego wyglądu. Nawet jeśli on się im bardzo podoba. – Joaquin westchnął błogo. – Kobiety kochają cię przez wzgląd na twój charakter. Twoją siłę. Twoją mądrość. Albo dlatego, że potrafisz zaopiekować się dzieckiem. Bo jesteś dobrym człowiekiem, masz honor i godność. One kochają cię inaczej niż mężczyzna kobietę. Nie z powodu kształtnych łydek ani nie dlatego, że w swoim garniturze budzisz zazdrość u jej koleżanek z pracy. Owszem, istnieją też takie kobiety, ale są tylko jak zły przykład dla innych" (Nina George "Lawendowy pokój"). Co sądzi Pani o tym cytacie? Czy uważa Pani, że kobiety i mężczyźni inaczej kochają? Co dla kobiet jest ważne w miłości, w wyborze Tego Jedynego?
  ewelinkapoc@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Książka ma urzekający tytuł - dla mnie kochającej ogród i kwiaty jest jak "lep na muchy". Czy lubi Pani kwiaty? Czy jakiś kwiat ma dla Pani szczególny sentyment? A jeśli byłaby okazja na jeden dzień stać się kwiatem, to w jaki chciałaby się Pani zmienić?

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Kocham czytać bajki. Obawiam się, że nigdy nie wyrosnę z tego. Zawsze dziadek mi czytał, potem czytałam sama i teraz nie wyobrażam sobie, żebym moim dzieciom nie czytała. Moje dzieci i ja kochamy bajki braci Grimm. Czy lubi Pani czytać bajki? Jakie by nam Pani poleciła?
  2. Czym jest dla Pani przyjaźń? Z którym bohaterem Pani książek najbardziej chciałaby Pani się zaprzyjaźnić i dlaczego akurat z tym? Czym takim wyróżniałby się ten przyjaciel?
  Pozdrawiam, Gosia Pawlaczyk

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Często zdarza mi się, że kupuję książkę dzięki rekomendacji znanej osobistości: aktorki, dziennikarki czy innej pisarki. Przyznam, że jeszcze nigdy nie zawiodłam się i dzięki temu nasza domowa biblioteczka rozrasta się w błyskawicznym tempie. Czyje rekomendacje na stronie tytułowej Pani książek byłyby dla Pani satysfakcjonujące?
  2. Gdyby żyła Pani w ubiegłym stuleciu, to którą ze znanych osób chciałaby Pani być i dlaczego?
  aniawolniak12@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Wielu z nas nie potrafi ze sobą rozmawiać co prowadzi do nieporozumień, a nawet rozstań. Alicja, gdy miała stworzoną ku temu okazję, nie potrafiła zawalczyć. Dlaczego tak łatwo odpuszczamy, rezygnujemy ze szczęścia, boimy się mówić o naszych uczuciach?
  2. W swojej powieści porusza Pani temat toksycznego związku - manipulacje, zastraszenie, przemoc, wykorzystanie. To problem, o którym mówi się coraz więcej i chyba nie ma już takiego społecznego przyzwolenia na to, by kobiety samotnie w czterech ścianach znosiły cierpienie. Czy według Pani w tym temaciejest jeszcze coś do zrobienia? Jak sprawić, by kobiety nie bały się powiedzieć: dość?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Jakie najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa ma Pani w sercu?
  2. Co jest dla Pani w życiu najważniejsze?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...