"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

piątek, 7 czerwca 2019

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Jacek Getner

Obraz może zawierać: 1 osoba
Jacek Getner – wicehrabia polskiej komedii kryminalnej, autor serii książek o przygodach detektywa Jacka Przypadka osobnika równie genialnego co irytującego. Jego przygody w odcinkach były nadawane na antenie kilkunastu rozgłośni radiowych w Polsce a do tej pory ukazało się siedem tomów jego przygód (na jesieni będzie wydana kolejna a w sumie seria będzie liczył czternaście książek). Autor oprócz wątków kryminalnych wplata w niej satyrę na współczesną „warszawkę” bezlitośnie wyśmiewając jej nadętość i przekonanie o własnym geniuszu. 

  Swoją przygodę z profesjonalnym pisaniem (czyli takim, które pozwala zarabiać) rozpoczynał jako copywriter w agencjach reklamowych. Potem był również scenarzystą m.in. sitcomu ''Daleko od noszy'', serialu komediowego "Ale się kręci". Współtworzył scenariusz i dialogi fabularnej gry komputerowej ''Wiedźmin 2''. Obecnie, od ośmiu lat, pisze scenariusz i dialogi serialu ''Klan''.

  Jest laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień w konkursach dramaturgicznych i prozatorskich  organizowanych na terenie całego kraju. Jego dramaty były realizowane również w Teatrze Polskiego Radia jako słuchowiska („Polonez”, „Przeciętny gatunek człowieka”, „Klinika Dobrej Śmierci”, „Monodramat na dwa głosy” ”Niespodzianka” - kryminał)  Dziś macie niepowtarzalną okazję poznać bliżej pana Jacka Getnera. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Następnie wszystkie pytania wraz z odpowiedziami zbiorę w formie wywiadu i umieszczę w osobnym poście. 

   Trzy osoby, które zdaniem autora zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Podejrzany na wieki wieków'' wraz z autografem i dedykacją od autora.
„Kryminał to taki romans, tyle że z trupami” – mawia główna bohaterka Basia Kotula. I kierując się tym stwierdzeniem, stara się uratować swojego narzeczonego Bazylego, autora genialnych sloganów reklamowych, wiecznie o coś podejrzanego. Tym razem znalazł się ona na celowniku policji, która uważa, że zabił swojego irytującego klienta. Na dodatek Basia podejrzewa go o romans z byłą dziewczyną Agnieszką. Przy tym Kotula sama staje się obiektem podejrzeń przystojnego podkomisarza Rafała Martusia, który posądza ją o pomaganie ukrywającemu się narzeczonemu. Z kolei partner Martusia, komisarz Gąsior, jest pewien, że młodszemu koledze po prostu podoba się Basia i dlatego tak bardzo chce aresztować Bazylego. [opis wydawcy]  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest Jacek Getner.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) panu Jackowi Getnerowi na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 7 czerwca 2019 roku do 12 czerwca 2019 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 19 czerwca 2019 roku.
6. Nagrodą są trzy egzemplarz powieści 
''Podejrzany na wieki wieków'' Jacka Getnera wraz z dedykacją i autografem od autora.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

10 komentarzy:

 1. Czytałam kilka książek tego autora. Czekam na wywiad.

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Co Pana uszczęśliwia?
  2. Gdyby mógł Pan stworzyć z kimś autorski duet, kto by to był? Dlaczego akurat ta osoba?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czym jest dla pana SŁOWO?
  2. Jakie cechy, umiejętności trzeba posiadać, aby pisać scenariusze do filmów, seriali?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Komedia kryminalna to niezwykle ciekawy, ale zarazem trudny gatunek. Skąd inspiracje do tekstów przy których uśmiechamy się czytając książki, czy słysząc napisany przez Pana scenariusz??
  2. Będąc małym chłopcem marzył Pan by zostać...???

  OdpowiedzUsuń
 5. Co bardziej wciąga: pisanie scenariusza czy pisanie książki?
  Irena

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Podobno życie pisze nam takie scenariusze, że w filmach takich "cudów" nie ma. Czy Pan życie przypomina taki filmowy scenariusz czy taki ,których zdarzeń nie można przewidzieć?

  2. Przy czym lub jak Pan najlepiej wypoczywa?

  Pozdrawiam
  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Jaki gatunek literatury króluje na Pana półkach?
  2. Czy Pana kariera potoczyła się zgodnie z planem, czy jednak przypadek sprawił, że jest Pan dzisiaj na tym etapie drogi?

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Pisał Pan zarówno krótkie jak i dłuższe formy fabularne, scenariusze do seriali, a nawet zagłębił się Pan w świat gier komputerowych. Skąd tak duża różnorodność? Czy nie ma dla Pana różnicy jaką formą literacką się Pan zajmuje i do każdej podchodzi tak samo, czy może wręcz przeciwnie i wciąż szuka Pan nowych wyzwań podejmując się tworzenia na tak wielu polach?
  2. Co uważa Pan za najprzyjemniejszy i za najmniej przyjemny element Pana pracy?

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Obraca się Pan w świecie seriali. Gdyby powstał serial o Jacku Przypadku, kogo widziałby Pan w roli głównej?

  2. Jak objawia się u Pana proces twórczy? Nagle i gwałtownie czy spokojnie i według planu?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy miewa Pan czasem ochotę, by podczas kreowania bohaterów powieści umieścić pewien przytyk wymierzony w prawdziwą osobę - w ten sposób, by uważny czytelnik mógł zauważyć takie swoiste powiązanie? Literatura daje władzę. :)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...