"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

wtorek, 18 czerwca 2019

KONKURS: POZNAJ MNIE LEPIEJ: ROMA NOWICZ

Roma Nowicz – rocznik ’79. Pracuje jako pedagog, dlatego też wolałaby pozostać anonimowa, przynajmniej na razie. Ognistym temperamentem, jak przystało na pół-Włoszkę, mogłaby obdarzyć kilka kobiet. Ojciec zakorzenił w niej miłość do bigosu, ale najczęściej to pizza i makaron goszczą na jej stole. Spalając kalorie podczas wieczornego biegania, obmyśla pomysły na kolejne powieści. Nie ma jasnej wizji tego, czego oczekuje od życia, natomiast doskonale zdaje sobie sprawę, czego nie chce. Nie chce już więcej chować swoich książek do szuflady, stąd pomysł na debiut w ramach… prezentu na 40. urodziny.


Dziś macie niepowtarzalną okazję poznać bliżej panią Romę Nowicz. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Następnie wszystkie pytania wraz z odpowiedziami zbiorę w formie wywiadu i umieszczę w osobnym poście. 

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Zapomnij o mnie'' Romy Nowicz..  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Videograf S.A.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Romie Nowicz na temat jej twórczości, zainteresowań itp. 
PS. Autorka zastrzega sobie prawo do nieudzielenia odpowiedzi na zbyt osobiste pytania dotyczącej jej prywatnego życia.
4. Konkurs trwa od 18 czerwca 2019 roku do 23 czerwca 2019 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 30 czerwca 2019 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści 
''Zapomnij o mnie'' Romy Nowicz.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

10 komentarzy:

 1. 1.Co wpłynęło na to, że wybrała Pani na debiut taką tematykę i dlaczego tak późno się Pani na niego zdecydowała?
  2.Czym lub kim inspiruje się Pani w pisaniu książek?

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Czy ma pani wokół siebie ludzi którzy wspierali całym sercem literacki debiut, czy wręcz przeciwnie, próbowali odwieźć panią od tego posunięcia?
  2. Sama marzę o wydaniu książki ... Jakiej "złotej rady" udzieliłaby pani nie do końca zdecydowanym potencjalnym pisarzom?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Gdyby mogła Pani stworzyć z kimś autorski duet, kto by to był? Dlaczego akurat ta osoba?
  2. Jak powstała Pani książka? Najpierw wyobrażała sobie Pani głównego bohatera i jego cechy czy raczej ogólnie historię?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Jaką najbardziej szaloną rzecz w życiu chciałaby Pani zrobić???
  2. Pisarze często są również czytelnikami. Czy Pani ma swego ulubionego autora i bohaterów literackich??

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  2. Jakie cechy typowo polskie, a jakie typowo włoskie charakteryzują Panią?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czytając opis "Zapomnij o mnie" od razu nasunęło mi się pytanie o granice miłości i zemsty. Jak Pani myśli - czy żądza zemsty może być silniejsza niż miłość? Czy miłość jest w stanie pokonać nienawiść?
  2. Jak czuje się Pani jako debiutantka w świecie książki? Czy tak wyobrażała Pani sobie drogę swojej powieści i etapy przez jakie musi przebrnąć autor?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...