Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

sobota, 7 maja 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Magdalena Majcher


Magdalena Majcher.
Codziennie wystukuje na klawiaturze nowe teksty. Pracuje w charakterze copywritera, publikuje opowiadania w prasie kobiecej, prowadzi blog literacki „Przegląd czytelniczy” i pisze kolejne powieści. Uwielbia Bałtyk i gorącą czekoladę z bitą śmietaną, posypaną wiórkami czekoladowymi, ale to jedyne, co łączy ją z książkową Manią, bohaterką jej debiutanckiej powieści "Jeden wieczór w Paradise". Prywatnie jest spełnioną mamą dwóch synów i szczęśliwą żoną.

  Dziś macie szansę na bliższe poznanie Magdaleny Majcher (fanpage - klik). Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 3). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych 20, na które autorka odpowie w formie wywiadu, w osobnym poście.

  Dwie osoby, która zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki
"Jeden wieczór w Paradise".

 
Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Edipresse Książki.
Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik  

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo
Edipresse Książki.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1- maks.3) Magdalenie Majcher na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 7 maja 2016 roku do 12 maja 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 21 maja 2016 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze książki ''Jeden wieczór w
Paradise''
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

29 komentarzy:

 1. Powodzenia, z chęcią przeczytam wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chętnie przeczytam wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć! Chciałabym zadać te 3 pytania:
  1. Czy jako dziecko pisała pani (próbowała pisać) jakieś opowiadania czy zacząć książkę?
  2. Postacie z książki są wzorowane na tych z prawdziwego życia, czy wolała pani sama wymyślić ich charakter?
  3. Pisała pani w zeszycie/na kartce i przepisywała na komputerze, czy od razu wszystko działo się w wirtualnym świcie?
  Pozdrawiam i jestem bardzo ciekawa odpowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Pani Magdo, ma Pani za sobą setki napisanych recenzji powieści obyczajowych... Czy pisząc własną książkę powracała Pani pamięcią do tych prac, starając się np. uniknąć błędów innych autorów..:)?

  2. Czy literatura obyczajowa to Pani kierunek w dalszej karierze pisarskiej:)?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1) Dużo tego pisania. A czy synowie skorzystali z niego w sposób wymierny? Czy mama napisała dla nich jakieś bajeczki, wierszyki? Jeśli tak, to o czym?
  2) Dużo Pani pisze na klawiaturze, a to niestety grozi kilkoma schorzeniami i chorobami. Co Pani robi w ramach relaksu dla swoich dłoni, nadgarstków, łokci i kręgosłupa?
  3) Za co uwielbia Pani Bałtyk?

  Pozdrawiam serdecznie,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Pytania nie zadam, ale z chęcią przeczytam wywiad:)

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. W "Jeden wieczór w Paradise" opisuje Pani, co może się stać, gdy w życie małżeństwa wkradnie się rutyna, nuda i obojętność. Szara codzienność, obowiązki i problemy z dziećmi sprawiają, że kochający się ludzie zaczynają dostrzegać w sobie więcej wad niż zalet. Jaki jest pani sposób na to, aby zapobiec takiej rutynie, a jeśli już się pojawi, to jak ją przegnać?
  2. Wydawać by się mogło, że na temat zdrady napisano już wszystko. Pani również podejmuje ten temat, ale to kobieta jest tą zdradzającą. Czy będąc kobietą było Pani łatwiej wcielić się w kobietę zdradzającą, w jej emocje, przeżycia?
  3. Znam Panią za sprawą Pani rzetelnych recenzji. Teraz postanowiła napisać Pani coś swojego. Wiadomo, debiuty są bardzo trudne. Trudno jest się wybić w zalewającej nas masie książek. Czy towarzyszyły Pani jakieś obawy związane z wydaniem książki, jak będzie odebrana?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Wierzy Pani w wenę, czy jest ona wyłącznie wynikiem ciężkiej pracy? A może wena nawiedza Panią w najmniej spodziewanych momentach, np. podczas zmywania naczyń, podróży komunikacją miejską? Jeśli tak, notuje Pani wszystko, czy może zapamiętuje każdy szczegół, by później wszystko spokojnie przelać na papier / wystukać na klawiaturze?
  2. Czy przy pisaniu musi mieć Pani wokół siebie ciszę absolutną, czy może wręcz przeciwnie - to harmider pomaga się Pani skupić?
  3. Czy posiada Pani podzielną uwagę? Zapewne przy pisaniu książki musiała się Pani skupić na wielu innych sprawach lub projektach?

  Moj e-mail: magdalena.robert@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Paradise znaczy raj. Ma Pani taki tylko swój raj?
  2, Ma Pani pomysł, które miejsce na świecie można nazwać z czystym sumieniem Paradise?
  Serdecznie pozdrawiam. Mój adres daisybubu@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1.Czy tworząc postacie wzorowala się Pani na osobach, które zna, czy może tworzyla je od podstaw?;)
  2.Jak Pani się poczuła, gdy postawiła Pani ostatnią kropkę w swojej powieści, czy to była tylko i aż radość i satysfakcja, że udało się Pani skończyć ksiażkę, czy też troszkę smutku i żalu, że zakończyła Pani przygodę z tą książką, jej bohaterami, ich emocjami, relacjami, bo zżyła się Pani z nimi i trudno było się Pani z nimi rozstać?
  3.Czy ma Pani jakąś radę dla przyszłych poczatkujacych pisarzy?;)
  Pozdrawiam!
  E-mail patyszkaaa@gmail.com ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. 1.Czy tworząc postacie wzorowala się Pani na osobach, które zna, czy może tworzyla je od podstaw?;)
  2.Jak Pani się poczuła, gdy postawiła Pani ostatnią kropkę w swojej powieści, czy to była tylko i aż radość i satysfakcja, że udało się Pani skończyć ksiażkę, czy też troszkę smutku i żalu, że zakończyła Pani przygodę z tą książką, jej bohaterami, ich emocjami, relacjami, bo zżyła się Pani z nimi i trudno było się Pani z nimi rozstać?
  3.Czy ma Pani jakąś radę dla przyszłych poczatkujacych pisarzy?;)
  Pozdrawiam!
  E-mail patyszkaaa@gmail.com ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. "Jeden wieczór w Paradise" to zupełna fikcja literacka, czy w fabule znajdziemy jakieś elementy z Pani życia ??
  2. Jakie emocje powinny towarzyszyć czytelnikowi sięgającemu po Pani powieść? Wzruszenie, rozbawienie .... a może rozmarzenie ??

  E-mail: jola.boczon@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. To, że kocha Pani książki wiedzą wszyscy :) Opisać miłość nie jest łatwo. To złożone, dość skomplikowane uczucie. Miłość do książek - jak uczucie to zmieniło Pani życie? Jaki drogowskaz wskazało? W jaki sposób wzbogaciło Pani życie? A może coś odebrało...?

  2. Czytając, kocha się to, co słodkie. Książki uzależniły mnie od czekolady i kawy z cynamonem. Czekolada z bitą śmietaną i wiórkami czekoladowymi brzmi cudownie! <3 Pośród tej słodyczy jest miejsce, które jest najlepszym zakątkiem do twórczego czytania, bądź pisania? Gdzie Pani ucieka, szukając inspiracji?

  3. Dzieci, mąż, książki, blogi - spełniona mama na pełnym etacie :) Podziwiam, życząc jeszcze więcej energii i nadziei na każdy nowo nadchodzący dzień. Mąż, dzieci - jak reagują na Pani pasje? Ja uzależniłam od książek połowę rodziny, mam nadzieję, że Pani też się to udało. Wiem, że to spore wyzwanie :)

  E-mail: ksiegarniawspomnien@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Piotr Sobierajskisobota, 07 maja, 2016


  1.Skąd pomysł na napisanie książki?
  2.Jak traktować tę książkę- jako ostrzeżenie?

  e-mail: piotrsobierajski53@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Jakie jest Pani ulubione danie? Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że napisanie i wydanie książki to potrawa. Jakie dałaby Pani do niej składniki?
  2. Załóżmy, że na jeden dzień mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści (nawet swojej), jaką by Pani wybrała i dlaczego? A może żadną?
  3. Dopisze Pani do każdej litery imienia i nazwiska cechę, która Panią opisuje?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Z wielką przyjemnością przeczytam tą książkę! Uczestnikom życzę powodzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Jeśli mogłaby Pani spędzić jeden dzień w Paradise,w raju,to jak on by wyglądał.
  2. Czy myśli Pani, że każdy człowiek we współczesnej rzeczywistości może odnaleźć swój własny raj?
  3.Dlaczego nadała Pani swojej książce tytuł "Jeden dzień w Paradise". Paradise to raj. A w książce porusza Pani temat zdrady

  e- mail: monia.hetz@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Na temat debiutów literackich znanych blogerek opinie są podzielone. Jedni twierdzą, że jest im łatwiej, ponieważ mają kontakty z wydawnictwami i nie muszą miesiącami czekać na odpowiedź. Inni uważają, że jest im trudniej, ponieważ oczekiwania czytelników wobec nich są większe - przykładowo autorka bloga Pisaninka spotkała się na portalu Lubimy czytać z opinią, że sama pisze gorzej niż autorka, którą krytykowała w swoich recenzjach.
  A jakie jest Pani zdanie na ten temat?
  Pozdrawiam,
  perus@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy w czasach dzieciństwa , w przedszkolu czy też w szkole była jakaś osoba , która wywarła na Pani twórczość. Kim chciała Pani zostać?. Nauczycielką, policjantką, weterynarzem?. Czy te plany się zrealizowały?graz2007@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Witam,

  gdyby miała Pani możliwość dokończenia historii miłosnej bądź zmiany wątku miłosnego opisanego w literaturze, jaką opowieść by Pani wybrała i dlaczego? Jakich bohaterów ?

  Pozdrawiam,
  Małgosia
  E-mail: long_lashes123@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Ma Pani ustabilizowane, szczęśliwe życie. A nagle zjawia się miłość, nadzwyczajna, powalająca. Rzuci Pani wszystko dla raju, który może być ułudą, czy zostaje Pani ze świadomością, że być może będzie Pani nieszczęśliwa do końca życia?

  katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Czy w Pani wspomnieniach z dzieciństwa jest jakiś chłopiec, który skradł Pani serce i gdyby teraz go Pani spotkała wywołałby na Pani twarzy uśmiech?

  2. Wieczór z rodziną czy wieczór tylko dla Pani to Raj?

  3. Która polska powieść ostatnio wywarła na Pani największe wrażenie?

  pozdrawiam

  iza380@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Widzę, że całe swoje życie oddała Pani w ręce pisarstwa ;). Całkiem odważnie, zważywszy, że zawsze coś mogło pójść nie tak w tym kierunku. Jednak to miłe, że udaje się Pani robić to, co chce, co Pani lubi. Ale czy mimo wszystko czasem Pani nie żałuje tego poświęcenia się właśnie w tym kierunku (chodzi mi o pisanie)? Czy czasem Pani nie czuje potrzeby robienia czegoś innego?

  2. Czy trudno było Pani wybrać imiona dla swoich bohaterów powieści? Jak dużą przykłada Pani wagę do tego?

  3. Po zdjęciu widzę, że nosi Pani okulary. Sama też je noszę, ale gdyby to było możliwe i takie proste rzuciłabym je daleko w kąt. Oczywiście, są też soczewki, a jednak nie potrafię im zaufać. Po pierwsze dużo z tym zachodu i często trzeba byłoby je wymieniać, kupować, a po drugie, śmiertelnie boję się dotknąć oka ;). Nie dałabym rady. A czy Pani przeszkadza noszenie okularów? Czy sprawiają Pani dyskomfort, czy wręcz przeciwnie?

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. Dzień dobry!
  1. Jako recenzentka masz okazję spojrzeć krytycznie na czytaną powieść, dostrzegasz plusy i niedociągnięcia oraz tworzysz subiektywny obraz tego, co się podoba czytelnikowi. Czy dzięki temu łatwiej było Ci napisać własną książkę czy wprost przeciwnie, bo wciąż chciałaś coś poprawiać?
  2. Jednym z tematów, który poruszasz w swojej książce, jest zdrada. W drodze do niej pojawiają się różne powody, usprawiedliwienia. Gdybyś została zdradzona czy chciałabyś o tym wiedzieć czy lepiej nie cierpieć i żyć w nieświadomości (dla uściślenie - jest to czyn jednorazowy albo bardzo krótki romans, z którego nie powstają skutki inne niż wyrzuty sumienia)?
  3. Co w drodze od myśli o napisaniu książki do jej faktycznego wydania było dla Ciebie najtrudniejsze? Jakiś wątek fabuły, oddanie emocji bohaterów, wymyślenie odpowiedniego tytułu, czekanie na odpowiedź z wydawnictwa po wysłaniu pierwotnej wersji tekstu, jego redakcja, a może pogodzenie chęci pisania z codziennymi obowiązkami?

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam :)

  1) Zieleń to kolor nadziei i to właśnie jego odcienie dominują na okładce Pani debiutanckiej książki. Przed jej przeczytaniem mogę jedynie domyślać się, że podobne przesłanie płynie również z treści. Wiem, że nie należy oceniać książki po okładce, ale większość osób właśnie nią się sugeruje. Czym Panią, jako czytelniczkę, musi książka urzec, przyciągnąć, zachwycić, aby zdecydowała się Pani na jej przeczytanie?

  2) Już jedna chwila może zupełnie odmienić ludzkie życie, a ile może zmienić cały wieczór… Ale są też sytuacje, w których potrzebujemy więcej czasu. A czy pomysł na napisanie przez Panią swej pierwszej powieści zrodził się nagle, czy może stanowił pewien dłuższy proces?

  3) Raj – krótkie słowo, a mieści w sobie tak wiele różnych znaczeń i treści. W jaki sposób Pani rozwinęłaby każdą z tych trzech liter?

  Pozdrawiam,
  Edyta

  flower4@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. 1. Czym jeszcze interesuje się Pani oprócz "słowa pisanego"? Czy gdyby nagle zniknęły książki, gazety, komputery, odnalazłaby się Pani w innej pracy?

  2. Jaka historia z przeczytanych przez Panią powieści zajęła szczególne miejsce w Pani sercu i do której chciałaby Pani jeszcze wrócić?

  3. Czy jest Pani osobą zorganizowaną i potrafiącą dobrze rozplanować dzień czy raczej działa Pani spontanicznie?

  vicky-7@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. jeśli miałby się zdarzyć jeden taki wieczór w paradise to z kim i gdzie istnieje takie ten Pani "Paradise":)?
  Pozdrawiam
  iwona067@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...