Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

wtorek, 31 maja 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Natalia Jagiełło–Dąbrowska

   Dziś macie okazję bliżej poznać Natalię Jagiełło- Dąbrowską, autorkę książki Nasze kiedyś.”. Przez najbliższe kilka dni można zadawać swoje pytania (1- maksymalnie 2). Gotowy wywiad ukaże się w osobnym poście.

  Dwie osoby, które zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki,,Nasze kiedyś''.

 Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Zysk i S-ka.

 Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Zysk i S-ka.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks. 2) Natalii Jagiełło-Dąbrowskiej na temat jej twórczości, zainteresowań, pracy itp.
4. Konkurs trwa od 31 maja 2016 roku do 5 czerwca 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 13 czerwca 2016 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze „Nasze kiedyś'' Natalii Jagiełło-Dąbrowskiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

33 komentarze:

 1. 1. Jak Pani myśli. Dlaczego w większości przypadków polak z polakiem za granicą żyje jak "pies z kotem"? Czy to zazdrość? A może żądza pieniądza? Temat pracy za granicą nie jest mi obcy i doskonale wiem jak to bywa między polakami poza granicami polski. Czy rodacy nie potrafią się trzymać razem?

  2. Tytuł Pani książki nosi tytuł "Nasze kiedyś", a czy Pani zdarzyło się takie własne "nasze kiedyś"?

  Pozdrawiam,
  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Czy lubi Pani ryzyko, czy ma Pani marzenie aby zrobić coś w życiu nieprzewidywalnego , tak aby znajomym " opadły szczęki". Co bu to było?
  2. Czy kiedykolwiek miała Pani chęć wyjść z domu i iść i iść tak przed siebie, i nie myśleć o niczym?.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. "Nasze kiedyś to przepiękna opowieść o miłości, która połączyła dwoje zupełnie sobie obcych ludzi.Czytając książkę wyczuwa się niezwykłą wrażliwość autorki, powieść jest pełna emocji. W związku z tym chciałabym zapytać, skąd czerpiesz inspiracje do tworzenia postaci głównych bohaterów powieści, ich uczuć, emocji, życiorysów. Inspirujesz się otaczającą rzeczywistością czy też wyłącznie własną wyobraźnią?
  2.Główne bohaterki powieści Julia i Sammy, chcąc odpocząć od otaczającej ich rzeczywistości i codziennych problemów wybierają się na urlop na piękną i słoneczną Majorkę. Jeśli miałabyś możliwość wyjazdu na wakacje w dowolnie wybrane przez siebie miejsce, to gdzie byś pojechała? Masz do dyspozycji wszystkie miejsca, znajdujące się na kuli ziemskiej i możesz wybrać tylko jedno.

  e- mail: monia.hetz@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Jakie są ulubione Pani miejsca i jak one wpływają na Pani twórczość?

  2. Czy można domowym sposobem "uszyć" sobie szczęście?

  Pozdrawiam
  Sonia

  Mój mail: sonia.dalka91@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Gdyby miała Pani stać się bohaterką książki, Pani losy odpowiadałyby rzeczywistości, czy może poprowadziłaby Pani własny wątek zupełnie inaczej?
  2. Która książka była motorem do napisania przez Panią powieści? Na rynku wydawniczym nie brakuje poruszających historii, dlaczego więc ta Panią ujęła? W literaturze szuka Pani głównie wzruszeń, czy jeszcze innych doznań?

  mój e-mail: magdalena.robert@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Wyczytałam,ze mieszka Pani niedaleko Bydgoszczy. Czy istnieje inne miasto, niekoniecznie polskie w którym chciałaby Pani żyć? :)
  2. Czy zanim Pani postanowiła napisać powieść, wiedziała Pani jak się potoczą losy bohaterów od początku do końca?? czy jednak w trakcie pisania bohaterowie zbuntowali się i wybrali własną drogę?:)
  3. Do ktorej bohaterki Pani książki " Nasze Kiedys" jest Pani najbardziej podobna pod względem cech osobowości, charakteru, wyborów życiowych?:) była by to bardziej Julia, czy Sammy? :)

  email : patyszkaaa@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Julia i jej przyjaciółka Sammy wyjeżdżają na Majorkę, tam się zakochują, ale czas wracać i żadna z nich nie chce zamieszkać na wyspie. A czy Pani rzuciłaby swoje dotychczasowe życie i poszła w ciemno za miłością, gdziekolwiek by to nie było?
  2. W "Nasze kiedyś" porusza Pani temat toksycznego związku czy gwałtu. To tematy, o których ciężko mówić. A jak było w Pani przypadku, czy te elementy i wątki były dla Pani najtrudniejsze w przelaniu na karty książki?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy w książce "Nasze kiedyś" to Pani przeżycia,miłość,emocje ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam i pozdrawiam z Torunia :)

  Ma Pani bardzo ciekawe nazwisko, które odrazu przykuł moją uwagę.
  Dlatego moje pierwsze pytanie brzmi:

  1. Czy Pani nazwisko "Jagiełło" ma coś wspólnego z królewską krwią, czy może jest ono tylko zapowiedzią tego, że kiedyś stanie się Pani królową słowa pisanego?

  2. Która postać z książki "Nasze Kiedyś" jest najbliższa Pani sercu i dlaczego właśnie ta?

  Eve_ew@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam i pozdrawiam z Torunia :)

  Ma Pani bardzo ciekawe nazwisko, które odrazu przykuł moją uwagę.
  Dlatego moje pierwsze pytanie brzmi:

  1. Czy Pani nazwisko "Jagiełło" ma coś wspólnego z królewską krwią, czy może jest ono tylko zapowiedzią tego, że kiedyś stanie się Pani królową słowa pisanego?

  2. Która postać z książki "Nasze Kiedyś" jest najbliższa Pani sercu i dlaczego właśnie ta?

  Eve_ew@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1) Co jeszcze ważnego (oprócz napisania książki) zrobiła Pani w swoim życiu pod wpływem impulsu?
  2) Nogi mocno na ziemi czy głowa w chmurach, realistka czy marzycielka? – która opcja u Pani dominuje i jak się ona przejawia?

  Pozdrawiam, martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1) Ma pani jakąś pasję, hobby i czy mogłaby nam pani coś o nich opowiedzieć?

  2) Najzabawniejsza historia z pani życia to...?

  marta1311@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Czy był ktoś w Pani życiu, kogo Pani zostawiła dla dobra swego, kogoś z kim Pani wówczas była, a jednocześnie obiecała mu, że nadejdzie kiedyś Wasze kiedyś?

  2. Pani przyjaciółka tkwi w toksycznym związku i boi się odejść, bo dzieci, bo pieniądze, bo on się zmieni. Co Pani robi?

  katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Przyznaje Pani, że jeszcze kilka lat temu nie była zainteresowana ani czytaniem, ani pisaniem. A czy teraz wyobraża sobie Pani dzień bez książki?
  2. Droga pisarza do sukcesu niekoniecznie usłana jest różami. Czasami brakuje drogowskazów, pojawia się zwątpienie i łzy, ale i są na pewno chwile radości. Kiedy Pani skakała ze szczęścia - gdy przyszedł mail potwierdzający chęć wydania książki, gdy otrzymała Pani wydrukowane egzemplarze czy gdy pojawiła się pierwsza pozytywna recenzja? A może jeszcze Pani wyczekuje takie radosnego momentu?
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1.Która para książkowa jest Pani ulubioną i wciąż chce Pani trzymać za nią kciuki oraz z chęcią poszłaby Pani w jej ślady?
  2.Musi wybrać się Pani w daleką podróż, takie 'Tam i z powrotem', którą książkę Pani ze sobą zabierze wiedząc, że nie może być ona Pani własną?

  Pozdrawiam.
  Ania_0970@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Co czuje pisarz, gdy odnosi sukcesy? Gdy jego książki zbierają pozytywne opinie, gdy wszyscy zachwycają się pomysłem, polecają książki innym? Jakie emocje towarzyszyły Pani, gdy Pani książki się podobają?
  2. Czy myślała Pani o ekranizacji Pani książki? Które Pani dzieło powinno być przeniesione na duży ekran jako pierwsze? Kto powinien zagrać główne role?
  Pozdrawiam
  anetapachurka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Kocham czytać bajki. Obawiam się, że nigdy nie wyrosnę z tego. Zawsze dziadek mi czytał, potem czytałam sama i teraz nie wyobrażam sobie, żebym moim dzieciom nie czytała. Moje dzieci i ja kochamy bajki braci Grimm. Czy lubi Pani czytać bajki? Jakie by nam Pani poleciła?
  2. Czym jest dla Pani przyjaźń? Z którym bohaterem Pani książek najbardziej chciałaby Pani się zaprzyjaźnić i dlaczego akurat z tym? Czym takim wyróżniałby się ten przyjaciel?
  Pozdrawiam, Gosia
  pawlaczykgosia@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Często zdarza mi się, że kupuję książkę dzięki rekomendacji znanej osobistości: aktorki, dziennikarki czy innej pisarki. Przyznam, że jeszcze nigdy nie zawiodłam się i dzięki temu nasza domowa biblioteczka rozrasta się w błyskawicznym tempie. Czyje rekomendacje na stronie tytułowej Pani książek byłyby dla Pani satysfakcjonujące?
  2. Gdyby żyła Pani w ubiegłym stuleciu, to którą ze znanych osób chciałaby Pani być i dlaczego?
  aniawolniak12@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Uwielbiam czytać, ale gdy porównuję siebie z moją żoną, to wychodzi na to, że moja żona czyta i więcej, i szybciej ;) Co Pani na to, aby wprowadzono w Polsce Dzień Kobiet Czytających?
  2. Uwielbiam piec, oczywiście głównie dla Mojej Żony :) Ostatnio specjalizuję się w ciastkach owsianych z różnymi dodatkami, np. rodzynki, orzechy, suszona żurawina. Wspólnie z Żoną kochamy serniki. A jakimi ciastkami/ciasteczkami Pani najchętniej się delektuje? Sama Pani piecze?
  Pozdrawiam
  bogdan061177@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Często dowiaduję się, że ulubionym zwierzęciem domowym dla Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic"- ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Czy również posiada Pani kota?
  2. Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania? Czyżby fitness?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  szczesliwamama95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Witam.
  1. Chciałabym zapytać o to jaka byłą mała Natalia? Czy jakiś nawyk pozostała z dzieciństwa Pani do dziś?
  2. Załóżmy, że mogłaby Pani na jeden dzień przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Jaką by Pani wybrała i dlaczego? A może żadną?

  Pozdrawiam, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Czy jest Pani osobą szczęśliwą i spełnioną? Mam na myśli szczęście pochodzące od wewnątrz.

  2. Czy jest w Pani życiu osoba, której może Pani powiedzieć wszystko, której Pani bezgranicznie ufa, która zawsze pomoże Pani w potrzebie?

  vicky-7@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Pisanie na pewno wciąga i uzależnia. Spróbowało się raz i chce się jeszcze, więcej. Jakie są więc Pani dalsze plany pisarskie? Czy myślała Pani o pisaniu książek dla dzieci i młodzieży? Czy pozostanie Pani w kręgu powieści dla dorosłych?
  2. "– Jeanno, kobiety potrafią kochać o wiele mądrzej niż my! One nie kochają mężczyzny dla jego wyglądu. Nawet jeśli on się im bardzo podoba. – Joaquin westchnął błogo. – Kobiety kochają cię przez wzgląd na twój charakter. Twoją siłę. Twoją mądrość. Albo dlatego, że potrafisz zaopiekować się dzieckiem. Bo jesteś dobrym człowiekiem, masz honor i godność. One kochają cię inaczej niż mężczyzna kobietę. Nie z powodu kształtnych łydek ani nie dlatego, że w swoim garniturze budzisz zazdrość u jej koleżanek z pracy. Owszem, istnieją też takie kobiety, ale są tylko jak zły przykład dla innych" (Nina George "Lawendowy pokój"). Co sądzi Pani o tym cytacie? Czy uważa Pani, że kobiety i mężczyźni inaczej kochają? Co dla kobiet jest ważne w miłości, w wyborze Tego Jedynego?
  ewelinkapoc@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...