"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

czwartek, 24 marca 2016

KONKURS: Poznaj mnie lepiej - Paulina Klecz

 
Paulina Klecz (w internecie znana jako „Pepe”) urodziła się i mieszka w Warszawie. Swoje pierwsze opowiadania zaczęła publikować w gimnazjum, kiedy postanowiła blogować. W późniejszym czasie prace udostępniła na serwisie Wattpad, nie spodziewając się tak pozytywnego odbioru. Poza pisaniem Paulina spędza czas podróżach, fotografii, spotkaniach z przyjaciółmi, a także studiując.
 


Dziś macie szansę na bliższe poznanie Pauliny Klecz. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 2). Gotowy wywiad zostanie opublikowany w osobnym poście.


Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci pakietu książek ''Cień'' oraz ''Pułapka''.

Sponsorem nagród jest
Wydawnictwo Pearlic. 
Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik  

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

 

Do dzieła kochani!!! 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest
wydawnictwo Pearlic.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks.3) Paulinie Klecz na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 24 marca 2016 roku do 28 marca 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 5 kwietnia 2016 roku.
6. Nagrodą jest jeden pakiet książek ''Cień'' oraz ,,Pułapka'' Pauliny Klecz.

7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

39 komentarzy:

 1. Miło być pierwszą :) i z tym związane jest moje pytanie. Które zdanie w książce jest dla Pani najważniejsze: pierwsze, czy ostatnie? I które najtrudniej napisać.
  katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli nakręcono by film o Pani życiu, kogo widziała by Pani w obsadzie aktorskiej?
  wiktoriaczytarazemzwami@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czy ma Pani jakiś ukochany kraj lub region, do którego choćby w myślach Pani podróżuje?
  2. Jaka jest Pani definicja szczęścia?
  marysia.17.s@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy za małego Pani pisała jakieś wierszyki,opowiadania,czy może w ogóle Pani nie myślała, że jednak Pani wyda książkę którą pokochały polskie miłośniczki opowiadań takich właśnie jak "Cień". :)
  zdybel.diana@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Skąd czerpała Pani pomysły do napisania książki "Cień"? Czy kiedy pani zaczynała pisać wierzyła Pani ze książka zostanie wydana i zdobędzie tak duże grono czytelników?
  Ola_123 olcia224433-1999@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Stworzyła Pani tak jakby dwie Caitlin w jednym ciele, jedna jest strachliwa i naiwna, druga brawurowa i gotowa na wszystko. Co było dla Pani najtrudniejsze w przedstawieniu postaci głównej bohaterki Cailtlin - ta złożoność, emocje, przeżycia, a może coś innego?
  2. Dziewiętnastoletnia Caitlin przyciąga niebezpieczeństwo jak magnez. W jej życiu bezpieczeństwo to tylko puste, nic nieznaczące słowo. A co dla Pani znaczy bezpieczeństwo?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Ma pani jeszcze jakieś plany na pisanie książki w innym temacie?
  2. Chciałby pani być niekiedy Caitlin?

  kinia123.02@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się Pepe, co by było gdybyś jednak nie udostępniała swoich opowiadań, ale pisała je tak dla swojej przyjemności?
  2. Czy gdybyś miała możliwość cofnięcia się w czasie zmieniłabyś coś w swoim życiu? Nie chodzi mi tu tylko o to, że zaczęłaś pisać ,,Cienia", ale także o różne kłótnie z rodziną itp.
  Pozdrawiam Ciebie i wszystkich czytelników, a tym którzy biorą udział, życzę powodzenia.
  koala599@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Czy kiedykolwiek w życiu miałaś taki moment, że zastanawialas się czy to wszystko ma sens? Chodzi o pisanie i wydanie cienia
  2. Gdybyś mogła cofnąć się w czasie do wybranego momentu swojego życia, zmienilabys coś, czy dała ponownie kierować nim losowi?

  Bardzo serdecznie pozdrawiam Pepe oraz innych uczestników konkursu!

  kaja9934700320@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Czy kiedy w gimnazjum zaczęła Pani pisać, od razu przyznała się do tego przed przyjaciółmi i rodziną, czy raczej utrzymywała ten fakt w tajemnicy? Jaka była reakcja najbliższych na Pani pasję?
  2. Okładki Pani książek są bardzo mroczne. Nie korciło Panią, żeby iść w stronę popularnych teraz "obyczajówek"?
  pozdrawiam serdecznie,
  niebieskazakladka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdybyś miała możliwość powtórzenia jakiegoś szczęśliwego lub wyjątkowego momentu z twojego życia, co by to było?
  Julcia221112@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Gdybyś miała zamienić swoje życie z życiem jednego z bohaterów twoich książek, kogo byś wybrała? :)

  bimberovelove@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Co byś zrobiła gdybyś obudziła się w ciele Caitlin? Chodzi nie tylko o wygląd al o całe jej życie o fakt posiadania swojego "cienia".
  2. Gdyby była możliwość zmienienia zakończenia "Pułapki" w inny sposób, zrobiłabyś to?
  3. Jakie były twoje myśli gdy wszyscy pod koniec 2 części cienia układali różne zakończenia, siedzieli i rozmyślali nad kartami. Robili różne plakaty z powiązaniami itp. Jak się czułaś i co myślałaś widząc to?
  agadzi.2000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy znalazła się Pani kiedykolwiek w tytułowej pułapce? . Jak Pani z niej wybrnęła ?.graz2007@interia.ol

  OdpowiedzUsuń
 17. Co było twoją inspiracją do napisania "Cienia"? Jakiś film, książka, zdarzenie czy po prostu wyobraźnia? A może coś innego?
  I kiedy postanowiłaś spisać swoje myśli (zacząć pisać na poważnie) ? Wiem że myśleć o czymś to jedno, a spisać to w książkę to drugie- znacznie trudniejsze zadanie. Jak to wyglądało u ciebie? <3

  natalia.szynkiewicz@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Jak to jest pisać w tak młodym wieku, czy rówieśnicy biorąc pod uwagę fakt, że potrafią być "uciążliwi" nie dokuczali Pani?
  2. Co chciałaby Pani powiedzieć młodym, ambitnym osobom, które również w swoich czterech ścianach zgrabnie posługują się piórem, jednak obawiają się upublicznić swoje prace?

  krainaksiazkazwana@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. 1) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  2) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych, kiedy zaczynała pani pisać? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  Pozdrawiam
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Jestem ciekawa jak przebiega twoja praca twórcza,czy masz stałe godziny w których piszesz,czy piszesz gdy masz natchnienie?
  Czy pisanie jest dla Ciebie przyjemnością,spełnieniem a może czymś innym.
  pozdrawiam,życzę wielu publikacji.
  kziem@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Skąd taki pomysł na książkę? Spontaniczny czy raczej złożony? 2. Czy czytelnicy są dla pani dużym wsparciem? Czy czytając wszystkie komentarze te pozytywne i negatywne cieszy się pani z takiego odbioru?3. Czy według pani definicją szczęścia są pieniądze czy rodzina, a może podróże? Co jest najważniejsze w pani życiu kariera czy rodzina? /Weronika

  weronikagutarowska@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Jak pani zareagowała, kiedy po raz pierwszy zobaczyła swoją książkę na półce w księgarni, a nie jako opowiadanie w internecie?

  2. Dowiedziałam się, że lubi Pani fotografować. Czy ma Pani swój specjalny typ, jeśli chodzi o utrwalanie chwil na zdjęciach, którym jest na przykład rodzina? A może fotografuje Pani naturę czy przedmioty?

  3. Czy spośród wszystkich bohaterów Pani książek jest jakaś szczególna postać, którą darzy Pani silniejszym uczuciem - nienawiścią, miłością, uwielbieniem, ogromnym współczuciem? Jeśli tak, to jaka i dlaczego?

  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Czy jest ktoś, kto przypomina Pani (osobowością) jednego z głównych bohaterów serii Cienia?
  2. Czy w swoich książkach opisuje Pani sytuacje, które miały miejsce, czy może sytuacje jako niespełnione pragnienia lub marzenia?
  3. Wyobraża sobie Pani ekranizację swojej książki, jeśli tak, kto miałby główną rolę?

  julkasz7@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. Miała Pani kiedyś myśl o przestaniu pisania?
  Skąd Pani czerpała pomysły na postacie, nowe rozdziały itd?

  weronika.kempi@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Pytanie do treści - co skłoniło Cię do tego, aby uśmiercić w drugiej części główną bohaterkę?
  aleksandra.obarzanek@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. 1. Czy jest taki moment w jednej z książek, z którym się utożsamiasz lub jest dla ciebie znaczący w jakiś sposób? (Jeśli tak, to w jaki?)
  2. Najgłupsza rzecz jaką chciałabyś zrobić w tej chwili?
  3. Miałas jakaś szaloną sytuację w trakcie pisania? Czy w nieodpowiedniej chwili wyciągnęłaś notatnik, bo w twojej głowie zaświtało "właśnie to"?

  Pozdrawiam serdecznie :)

  glombiowska.karolina@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. 1. Jeszcze przed wydaniem "Cienia", myślała już Pani o stworzeniu kolejnych jego części, czy opowieść ta miała być ostatecznie zakończona bez kontynuacji?

  2. Myśli Pani, że Pani książki mają jakiś wpływ na życie czytelników? Czy mogą one zmienić ich postrzeganie bądź podejście do codziennych trudności i świata rzeczywistego?

  3. Czy w Pani rodzinie jest osoba, po której odziedziczyła pani talent pisarski i która równym uczuciem co Pani, darzy literaturę i przejawia miłość do czytelnictwa?

  izamarek8@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 29. 1. Jak zmieniło się twoje życie od wydania pierwszej książki?

  2. Jesteś rozpoznawalna w miejscu publicznym ?

  amaciejewska07@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 30. 1. Dlaczego wybrałaś akurat Ashton'a do tej opowieści jako Cienia, był jakiś konkretny powód?

  2. Co czułaś gdy jakby "uśmierciłaś" Caitlin?


  klaudiaskarbus@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 31. Jak radzisz sobie z hejtami, wyzwiskami niektórych czytelników? Denerwujesz się przed dodaniem kolejnego rozdziału, że coś ci nie wyjdzie, że komuś się nie spodoba?

  zabilimizolwia12@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 32. Jaki radzi sobie Pani z motywacja do pisania? Przychodzi to pani trudno czy może jednak potrafi pisać Pani wręcz cały czas?
  olesniewska00@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 33. 1.Czy ma pani w planie napisanie podobnej książki o takim gatunku? Jak tam to niech pani coś nam zdradzi? ;)
  2. Gdyby nie pisanie czym by pani się teraz zajmowała?

  OdpowiedzUsuń
 34. 1. Nie od dziś wiadomo, że pisanie równa się feerią różnorodnych emocji - od pozytywnych po negatywne. A jak Ty się czułaś pisząc obie powieści? Jak ogólnie działa na Ciebie pisanie? Czy oczekujesz czegoś od pisania, czy przychodzi ono Ci całkiem łatwo?

  2. W pisaniu to jest najlepsze, że można ponieść się fantazji, stworzyć swój własny świat, swych bohaterów jakich się żywnie podoba i ogółem mówiąc - wszystko. Ty już masz za sobą pierwsze koty za płoty ;). Stworzyłaś swój świat i bohaterów tak jak chciałaś. Ale czy chętnie zamieniłabyś się rolami ze swoją główną bohaterką? Czy aby na pewno chciałabyś żyć w tym wymyślonym przez Ciebie świecie?

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 35. 1. Jaka jest Pani ulubiona potrawa? Załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie według Pani powinna mieć składniki?
  2. Kim jest Paulina Klecz?

  Pozdrawiam, Iza.
  po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 36. Moje pytania będą związane z tytułami książek, które są do wygrania.

  1. Czy należy Pani do osób, które żyją cieniami przeszłości? Czy zdarza się Pani nie móc iść na przód dopóki takie cienie nie zostaną rozwiązane i pokonane? Czy raczej należy Pani do osób, które idą śmiało przez życie nie oglądając się za siebie?

  2. Gdyby musiała Pani wybrać- w ramach kary- czy wolałaby Pani znaleźć się w pułapce uczuciowej czy takiej dosłownej, zaplanowanej pułapce, w którą złapałby Panią jakiś zbir i w niej przetrzymywał?

  Pozdrawiam/ Anewiz
  anka.m1985@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 37. Jaką dałaby Pani radę młodym osobom, które zaczynają pisanie opowiadań o podobnej tematyce jak "Cień"?
  Pozdrawiam, Iza :)
  izabelanowak99@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...