Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

czwartek, 10 listopada 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Anna Partyka-Judge

Anna Partyka – Judge.
 Urodziła się i wychowała w Świnoujściu. Jest absolwentką Studium Nauczycielskiego w Szczecinie . Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu ( Filia w Szczecinie ). Od 1988 r. przez szereg lat pełniła funkcję prezesa Klubu Literackiego „Na Wyspie” (co, jak zaznacza, czyniła z radością). Poetycko debiutowała w roku 1977 w miesięczniku „Spojrzenia”. Jej wiersze publikowały Polskie Radio Szczecin i prasa szczecińska. Wiele utworów znalazło się w almanachach : ”W cieniu morza”( 1980 ), „Jarmark pod trójzębem” (1991) , „Wewnętrzne morze” ( 1997 ), „W ciepłym piasku poezji” (2002 ), „Poławiacze wzruszeń” ( 2010 ), „Poezja jest w nas” ( 2012 ). Wydała własny tomik poezji „Tyle ci dam” ( 1997 ), jej teksty wykorzystano do piosenek prezentowanych w Szczecinie i Świnoujściu podczas konkursów i przeglądów artystycznych. Mieszkała w Anglii, dokąd wyjechała z zamiarem powrotu, los jednak pokierował jej życiem inaczej. Obecnie mieszka w Hiszpanii. Tęskni do wyspiarskiego polskiego Świnoujścia i wciąż tu wraca, by dotykać przeszłości i teraźniejszości. Ściśle związana z muzyką odkrywała Chopina i Mozarta przed angielską publicznością. Aktorsko spełniała się na scenie angielskiej z „Women`s Theatre Group” . Obecnie organizuje i dyryguje koncertami charytatywnymi z założoną przez siebie grupą „Alegria” w Hiszpanii i nadal udziela się w życiu muzycznym w Anglii.

  Dziś macie okazję bliżej poznać Annę Partyka-Judge. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Puzzle''.
 
 
Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!

 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest Anna Partyka-Judge.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Annie Partyka-Judge na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 10 listopada 2016 roku do 15 listopada 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 22 listopada 2016 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ,,Puzzle'' Anny Partyki-Judge.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

14 komentarzy:

 1. 1. Pani Aniu, czy przeżycia głównej bohaterki powieści "Puzzle" są fikcją literacką, czy też są odzwierciedleniem prawdziwych doświadczeń konkretnej rzeczywistej osoby?
  2. Gdyby miała Pani dokonać wyboru pomiędzy muzyką a pisarstwem, to którą z tych pasji wskazałaby Pani jako tą najważniejszą?

  OdpowiedzUsuń
 2. 1)Co najbardziej uwielbia Pani w Świnoujściu? Ma Pani jakieś wspomnienia z tego miejsca, którymi może się Pani z nami podzielić?

  2) Co było Pani inspiracją w napisaniu książki "Puzzle"?

  Email: anati146@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. 1.Czy poetce łatwo jest zostać pisarką? Z pozoru mogłoby się wydawać, że tak, ale napisanie powieści wymaga jednak innego sposobu nawiązania kontaktu z czytelnikiem, przekazywania myśli, operowania słownictwem...
  2. Czy oba te rodzaje twórczości są jednakowo bliskie Pani sercu, czy jednak poezja pozostaje Pani stałą miłością, a proza jest tylko czymś w rodzaju przelotnego romansu?
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czym jest dla Pani SŁOWO?
  2. Czy lubi Pani układać puzzle? Dlaczego tak lub dlaczego nie?

  Pozdrawiam,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam.
  1. Załóżmy, że na 24 godziny mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Jaką by Pani wybrała? A może żadną?
  2. Załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinna mieć według Pani składniki?
  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdyby Pani książka, "Puzzle" miała być piosenką, to jaka by ona była? Czy to spokojna ballada, żywiołowy utwór, czy może coś zupełnie innego? A może przypominałaby jakąś faktycznie istniejącą, lubianą przez Panią piosenkę?

  e-mail: amandaasays@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Czy można domowym sposobem uszyć sobie szczęście?

  2. Czy dziękuje Pani codziennie po przebudzeniu najbliższej osobie za to, że po prostu jest?

  Mail: sonia.dalka91@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Jakimi motywami według Pani kierują się osoby dojrzałe decydując się na emigrację i jakie największe wyzwania na nie czekają?
  2. Jaka jest idea Pani inicjatyw muzycznych w Hiszpanii i Anglii i jaka widownia przeważa (Polonia czy autochtoni)?

  kyildirim91427@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. 1.Jak poradziła sobie Pani z życiem na obczyźnie i aklimatyzacją w nowym otoczeniu ?
  2.Co czuła Pani po publikacjach pierwszych wierszy w Radiu Szczecińskim i prasie jaki to wywarło na Panią wpływ ?


  weronika041@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Co było dla Pani najtrudniejsze po wyjeździe z Polski? Zaaklimatyzowanie się w nowym otoczeniu, nieznajomość języka, brak pracy, tęsknota za najbliższymi, a może jeszcze coś innego?
  2. Niestety na obczyźnie Polak Polakowi wilkiem (przykro mi, że miałam okazję przekonać się o tym na własnej skórze). Na swojej drodze spotkała Pani więcej osób, które były gotowe Pani pomóc, czy takich które utopiłyby w łyżce wody?

  mail: gosia910723@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Po krótkiej notatce, zawierającej kilka informacji o Pani, powstał mi obraz kobiety o artystycznej duszy. Wydaje się Pani delikatna i wrażliwa. Z drugiej strony los rzucał Panią po różnych częściach świata, a to wymaga siły i odwagi. Jaka jest Anna Partyka-Judge?
  2. Za czym najbardziej Pani tęskni, gdy myśli o Polsce?

  Pozdrawiam!
  obliczarozy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1.Pisarz tworzy przede wszystkim dla czytelników. Oni są odbiorcą jego tekstów i wyrażają o nich opinie, pozytywne albo negatywne. Moje pytanie dotyczy tej drugiej kategorii. Jak reaguje Pani na krytykę? Czy uważa Pani, że krytyka motywuje do dalszego działania czy raczej podcina pisarskie skrzydła?
  2.Czy pisarze mają jakieś pisarskie przesądy? :) Czy Pani również jest przesądna i np. nie przerywa pisania książki na stronie 13, ponieważ ta liczba przynosi pecha i może sprawić, że książka nie odniesie sukcesu ? Czy raczej nie wierzy Pani w takie rzeczy? :D

  jagodkaa121@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...