Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 30 listopada 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Kaja Platowska

Kaja Platowska - ur. w 1984 roku w Jeleniej Górze. Z wykształcenia i zamiłowania pedagog w zakresie poradnictwa rodzinnego, mediator w sprawach cywilnych, rodzinnych i karnych, społecznik. Absolwentka Podyplomowych Studiów Seksuologii. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Odmienny świat?” z 2005 roku, autorka powieści: „Po prostu mnie przytul” (2012), „O tym się nie mówi” (2014) oraz „To nie twoja wina” (2016). Więcej o autorce: https://www.facebook.com/KajaPlatowska

  Dziś macie okazję bliżej poznać Kaję Platowską. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań autorka wybierze ok. 40 i odpowie na nie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Dwie osoby, które zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ,,To nie Twoja wina'': recenzja - klik.
Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!

 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest Kaja Platowska.

3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Kai Platowskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 30 listopada 2016 roku do 5 grudnia 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 12 grudnia 2016 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ,,To nie Twoja wina'' Kai Platowskiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

28 komentarzy:

 1. 1. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  2. Mediacje są trudne. Ale czy jest w nich coś łatwego?

  Pozdrawiam, Martucha
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. "Czy na tutuły Pani książek wpłynęło Pani wykształcenie i doświadczenie życiowe?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. W swoich dotychczasowych książkach porusza Pani tematy trudne, o których często się nie mówi, przemilcza, a to z niewiedzy, wstydu, czy strachu, Depresja, zaburzenia maniakalne, próby samobójcze, alkoholizm, przemoc, nękanie, molestowanie, gwałt - który z nich był dla Pani największym wyzwaniem?
  2. W "To nie twoja wina" podejmuje Pani trudny i często przemilczany temat gwałtu, o którym bez wątpienia powinno mówić się głośno. Niestety paraliżujący strach przed zemstą oprawców, jak wciąż panująca obawa przed potępieniem społecznym powoduje, że kobiety decydują się przemilczeć to, co je spotyka. Czy trudno było i ile kosztowało Panią emocji stworzenie portretu psychologicznego gwałconej kobiety - to co czuje, myśli, przeżywa. A może podeszła Pani do tego tematu na zimno, bez emocjonalnego angażowania się ?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Gdyby mogła Pani tchnąć życie w jednego ze swoich bohaterów, ożywić go i z kart papieru przenieść do realnego świata - kto to by był?
  2. Idealny zimowy wieczór to.. ? :)

  agat_a156@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co Jest dla Pani w życiu najważniejsze? agela@interia.pl

   Usuń
 5. Pytania może nie zadam ale wywiadu nie mogę się doczekać, gdyż "Po prostu mnie przytul" wbiło mnie swego czasu w podłogę ...
  Wspaniała książka ... poruszająca historia ...

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje pytania to:
  1.Jak Pani próbowałaby pocieszyć zgwałconą kobietę? Jakie słowa by Pani do niej skierowała?
  2.Dlaczego w swoich książkach postanowiła Pani poruszyć trudne tematy? Skąd taki wybór, co na niego wpłynęło?

  Anna S.

  OdpowiedzUsuń
 7. Co Pani robi, kiedy terminy gonią, a weny brak? Jak się Pani motywuje?
  (chrizzy_91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Jakie jest Pani motto, którym kieruje się w życiu?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  e-mail: zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1.Pisze Pani o bardzo trudnych wydarzeniach w życiu człowieka, Pani książki i problemy w nich zawarte nie są błahe. A jaką literaturę czyta Pani najchętniej i jacy autorzy są Pani ulubionymi.
  2.Czy lubi Pani muzykę i jakiej słucha Pani najczęściej.
  beata.gor@opoczta.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Zadam Pani bardzo trudne pytanie. Może Pani nie odpowiadać. Poruszając w książce temat gwałtu, na pewno zbliżyła się Pani do "przeżyć" ofiary i gwałciciela, Poza tym jest Pani pedagogiem, mediatorem...
  Jak odpowiedziałaby Pani na pytania mojej przyjaciółce, dziś już osobie po pięćdziesiątce, która została zgwałcona w czasie wojny w Bośni: urodzić dziecko czy nie urodzić? Ona zadawała to pytanie, szalała z bólu, była na prawdziwym rozdrożu... (Dodam, że urodziła syna - chłopak jest wspaniałym młodym mężczyzną. Potem wyszła za mąż. Takich kobiet, jak ona jest na Bałkanach wiele).
  Życzę powodzenia! Proszę w kolejnych publikacjach podejmować trudne tematy, bo o nich zawsze za mało się mówi.
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 11. 1) Gdyby mogła Pani na 24 godziny wejść w życie jednej z postaci z Pani twórczości, która by to była i dlaczego?
  2) Którą z Pani książek uważa Pani za swój największy wyczyn/ z której jest Pani najbardziej dumna?

  Pozdrawiam i powodzenia wszystkim!
  anati146@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1) Gdyby mogła Pani na 24 godziny wejść w życie jednej z postaci z Pani twórczości, która by to była i dlaczego?
  2) Którą z Pani książek uważa Pani za swój największy wyczyn/ z której jest Pani najbardziej dumna?

  Pozdrawiam i powodzenia wszystkim!
  anati146@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Opisała Pani dla kobiety bardzo tragiczną sytuację, jaką jest gwałt. Czy uważa Pani, że niektóre skrzywdzone kobiety po przeczytaniu utworu, znajdą siłę, by zacząć rozmawiać na tent temat?
  2. Czy chciała Pani, żeby ta książka była swojego rodzaju motywacją do działania dla skrzywdzonych kobiet?
  monika133rafal@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Czy potrafiłaby Pani wybaczyć swojej najlepszej, najbliższej przyjaciółce to, że zraniła Panią do głębi, a jeśli tak, to w jaki sposób próbowałaby Pani odbudować Waszą relację?
  2. Jaki temat chciałaby Pani podjąć w kolejnej swojej powieści? Czy byłby to kolejny trudny temat z gatunku tabu?
  monwilc@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Ile jest Pani w Pani powieściach? Wiem, że każdy autor wkłada całe serce w pisanie, ale ile faktów, prawd znajdę między, stronami Pani książek? Czy raczej jest to całkowita fikcja literacka?
  2. Bardzo łatwo jest opisywać książkę, dla kogoś innego, a jakby Pani poleciła i zachęciła czytelników do przeczytania swoich książek? Byśmy sięgnęli po tą pozycję bez mrugnięcia okiem.
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1.Jakie książki, a może pisarze mieli (mają) na Panią największy wpływ?
  2.Czy przy pisaniu powieści towarzyszy Pani z góry obrana droga, motto, cel, czy jest to czysta improwizacja? :)
  szelizanka@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy nie boi się Pani pisać o tak niepopularnych tematach? W końcu większość czytelników szuka w literaturze rozrywki.

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. W Pani książkach przewija się wątek kobiecej przyjaźni, tęsknoty za kimś bliskim, samotności, zaufania do drugiego człowieka. Jaką wartość ma dla Pani przyjaźń i jak Pani zdaniem radzić sobie z lękiem przed zaufaniem drugiej osobie?
  2. Czy czytelnicy piszą do Pani o swoich wrażeniach po lekturze książki?

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Kiedy lęk paraliżuje, a ból psychiczny i fizyczny odbiera zdolność racjonalnego myślenia, jak zdobyć się na odwagę, by stawić czoła wszystkim kłodom rzucanym nam pod nogi przez życie?
  2. Napisanie książki podejmującej trudny temat jest zawsze wielkim wyzwaniem i z pewnością wywołuje w pisarzu wiele emocji. Czy po ukończeniu pisania danej pozycji potrzebuje Pani czasu na ochłonięcie? Czy dopada Panią kac książkowy po tym, co sama Pani napisze i potrzeba czasu, by znowu usiąść do pisania nowej historii?

  Pozdrawiam serdecznie ;)
  mój e-mail: amandaasays@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Często dowiaduję się, że ulubionym zwierzęciem domowym Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic"- ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Czy również posiada Pani kota?

  2. Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania? Może fitness?

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Z przeczytanych przeze mnie recenzji Pani książek wyłania mi się obraz bardzo utalentowanej pisarki. Ale nigdy nie jest tak, że zadowolimy wszystkich i pewnie pojawiły się też jakieś krytyczne głosy. Jak znosi Pani krytykę i ile ona zmienia w Pani warsztacie pisarskim?
  2. „Prawie całe zło świata wywodzi się z faktu, że ktoś się czegoś boi.” – tak mówiła Valancy w „Błękitnym zamku” Lucy Maud Montgomery. Zgadza się Pani z tą opinią? Czego Pani boi się najbardziej?
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Załóżmy, że przechodzi Pani pisarski kryzys i prawdopodobnie nie pozostało już nic oprócz milczenia. Jak Pani sądzi kto pomógłby w złamaniu blokady? Czy ma Pani taką osobę, która niezależnie od sytuacji zawsze znajduje się obok i daje same cenne rady, pomaga rozwiązywać problemy, doradza?

  2. Co skierowało Panią do podjęcia się podyplomowych studiów w dziedzinie seksuologii?

  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. 1.Czym jest dla Pani szczęście? Ma Pani swoją uniwersalną receptę na szczęście?
  2.Co jest najprzyjemniejsze w pracy pisarza? Co jest najtrudniejsze?

  jagodkaa121@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...