Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

niedziela, 13 listopada 2016

POZNAJ MNIE LEPIEJ: VERA EIKON



  VERA EIKON (Katarzyna Woźniak). Żona i matka dwójki wspaniałych dzieci. Polska pisarka urodzona w 1989 roku, w Łodzi. Po studiach na Uniwersytecie Łódzkim zamieszkała w Amsterdamie. Po latach poszukiwań literackiego głosu odnalazła powieść kryminalną jako najlepsze dla siebie środowisko, w którym realizuje motto: ''Nawet jeśli człowiek zapomni o Bogu, Ten nigdy nie zapomni o człowieku''.

  Dlaczego Vera Eikon została autorką właśnie kryminałów? Ponieważ ten gatunek traktuje o najciemniejszych stronach ludzkiej natury. Zdeprawowanej, obdartej z miłości i współczucia. Należy zdemaskować te kłamstwa o człowieku. Dotrzeć do serca, które zawsze poszukuje akceptacji, miłości i Boga. Najtrudniej zachować je w warunkach ekstremalnych. Najtrudniej odnaleźć miłosierdzie w świecie pełnym przemocy, a właśnie tam najwięcej go potrzeba. W przeciwnym razie – człowiek umiera. 

Oficjalna strona autorki:KLIK
 
~~ * ~~
 
Zawsze mogłam na Was liczyć w kwestii pytań do autorów i mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Dziś macie okazję bliżej poznać Verę Eikon. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (ile tylko chcecie - w granicach rozsądku oczywiście). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.
 
 Pytania zbieram do 20 listopada do godz. 23.59
Wywiad ogłoszę 27 listopada
_____

Na zachętę...

16 komentarzy:

  1. Moją przygodę z czytaniem kryminałów zaczynałam od książek Joe Alexa (czyli Macieja Słomczyńskiego, który m.in. przetłumaczył wszystkie dzieła Szekspira :). Do moich ulubionych autorek należy Donna Leon, która swoje intrygi umiejscawia w Wenecji. Nie gustuję w kryminałach szwedzkich, często "ociekających krwią i przemocą". Jakich autorów kryminałów Pani ceni - za co?, lubi - za co?, a jakich poleca - dlaczego? Będę wdzięczna za odpowiedź i życzę sukcesu na rynku wydawniczym. Trzymam kciuki!
    s-a

    OdpowiedzUsuń
  2. 1. Książki elektroniczne maja swoich zwolenników i przeciwników. Ich zwolennicy podkreślają, że są tańsze i łatwiejsze w przechowywaniu, gdyż nie wymagają półek. Przeciwnicy natomiast twierdzą, że nic nie zstąpi przyjemności trzymania książki w ręku i przewracania kartek. A jak wygląda sprawa z punktu widzenia pisarza? W jaki sposób łatwiej dziś dotrzeć do czytelnika? Czy uważa Pani, że wystarczy e-book, czy planuje Pani także wydanie tradycyjne swojej książki?
    2. Dlaczego wybrała Pani Amsterdam jako swoje miejsce do życia i czy jest Pani z tego wyboru zadowolona?
    Pozdrawiam,
    Perus

    OdpowiedzUsuń
  3. W swojej książce postawiła Pani na szali dilera i narkomana, mordercę i ofiara, mafię i policję. Które z tych osób, świata przestępczego czy policyjnego tworzyło się Pani najtrudniej?

    Życzę powodzenia i pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  4. O proszę autorka jest w moim wieku :D
    Życzę wszystkim powodzenia :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Jak na złość nie mogę wymyślić teraz żadnego sensownego pytania :D lubię kryminały więc chętnie coś przeczytam tej pani i dam szansę polskiej twórczości, może się nie zawiodę :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Młoda Pani, odrobinę starsza ode mnie :)
    Powodzenia :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Witam.
    1. Jakie jest Pani ulubione danie? Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania książki (dowolnego gatunku) i wydania jej to potrawa. Jakie według Pani powinna mieć składniki?
    2. Jaka była mała Vera? Jakie nawyki zostały Pani do dziś?
    3. Dopisze Pani do każdej litery imienia i nazwiska cechę jaka Panią opisuje?
    4. Załóżmy, że na 24 godzimy może się Pani przenieść do świata przedstawionego w dowolnej powieści, jaką Pani wybierze i dlaczego? A może żadną?

    Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  8. 1. Skąd wziął się pseudonim? Zabieg PR, czy ukrycie się za nim?

    OdpowiedzUsuń
  9. Mieszka Pani w Amsterdamie, czy w Pani ocenie tam pisarze mają łatwiej, czy wręcz przeciwnie?
    Czy pobyt za granicą wpływa na Panią twórczo?

    OdpowiedzUsuń
  10. 1) Mieszka Pani za granicą i na pewno tęskni Pani za Polską. A za czym w Polsce Pani nie tęskni?
    2) W jakim stopniu ważny jest dla Pani język polski i dlaczego w takim?

    Serdeczności, Martucha180

    OdpowiedzUsuń
  11. Czy jest coś takiego przy czym nie może się Pani skupić na pisaniu?

    OdpowiedzUsuń
  12. Czy pisarze mają jakieś pisarskie przesądy? :) Czy Pani również jest przesądna i np. nie przerywa pisania książki na stronie 13, ponieważ ta liczba przynosi pecha i może sprawić, że książka nie odniesie sukcesu ? Czy raczej nie wierzy Pani w takie rzeczy? :D

    OdpowiedzUsuń
  13. Co skłoniło Panią do wyjazdu z Polski?
    Jakie są Pani plany wydawnicze?
    Jaka jest Pani dewiza życiowa?
    Czy oprócz pisania kryminałów zmierza Pani pokusić się o inny gatunek literacki?
    Czy ma Pani jakieś rady dla początkujących pisarzy?

    OdpowiedzUsuń
  14. Czy zgadzasz się z powszechnie utartym przekonaniem, że w każdym człowieku tkwi dobro?
    Wspominasz o Bogu... jeżeli pytanie nie jest zbyt osobiste, chciałabym wiedzieć, jaką rolę odgrywa Bóg w Twoim własnym życiu?

    OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...