Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

niedziela, 29 października 2017

WYNIKI KONKURSU: Książki na jesień

Moi Drodzy,
 
 Czas ogłosić wyniki konkursu, w którym można było wygrać: ,,Błędne siostry'' Renaty L. Górskiej (recenzja: KLIK) ,,Kącik zagubionych serc'' Magdaleny Trubowicz (recenzja: KLIK) oraz ''Consolation'' Corinne Michaels (recenzja: KLIK).
 
 Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, jak również za polecenie ciekawej książki na długie,  jesienne wieczory oraz za wspaniałe fotografie w jesiennej scenerii lub z jesiennym akcentem. Wybór zwycięzcy był naprawdę trudny, ale ostatecznie udało mi się wyłonić trójkę laureatów. Oto oni:

I miejsce: Daria Chojecka
 Chciałabym polecić książkę,  która mnie wbiła  ostatnio na kilka wieczorów w fotel. Mowa o "Niczemu winne" Anny Krzyczkowskiej. Na pewno nie jest to książka, którą można chłonąć na tłocznej, gwarnej plaży. O nie! Myślę,  że idealnie wpasuje się za to w nastrój jesienny. Nie jest lekturą łatwą i przyjemną. Traktuje o ważnych sprawach jak: pragnienie bycia matką, strata,  choroba, zdrada,  bo życie niestety i takie ma dla nas niespodzianki. Nie zawsze jest ono kolorowe i takie,  jakie byśmy tego chcieli. Czasem niesie rozczarowanie i smutek...Nie raz podczas lektury łapałam się na przemyśleniach i ze wzrokiem utkwionym gdzieś w dal, zadawałam sobie pytanie: co ja bym zrobiła w takich sytuacjach. Po czym wracałam myślami do tego co tu i teraz i docierało do mnie jak wielkim cudem jest życie.  I mimo, że nie mamy gwarancji szczęśliwego zakończenia to i tak warto próbować. Tak jak próbowała główna bohaterka, Laura, która straty doświadczyła nie raz. Swoje obawy i pustkę można leczyć jak ona, zagłuszać  je cudzymi problemami, zapomnienia szukać w pracy, zakupach, wyjściach. Myśli jednak wracają, rany w głowie i sercu są najtrudniejsze do uleczenia, ale próbę odnalezienia się w nowej,  trudnej sytuacji trzeba podjąć zawsze. Jest to historia bardzo prawdziwa, o niełatwych relacjach w rodzinie i w związku,  ale też o wybaczeniu. A tego mam wrażenie, brakuje dziś wielu ludziom. Myślę,  że długie wieczory sprzyjają takim głębszym przemyśleniom. Byłam bardzo ciekawa tego debiutu, ale już wiem, że odkryłam talent. Emocje, aż kipią z każdej strony. Czekam na kolejne książki autorki, a Tobie gorąco polecam lekturę "Niczemu winne".

💫💫💫
 
II miejsce: Eliza W.
Jest wiele książek które mogłabym polecić na jesienne wieczory ale te czytałam ostatnio i bardzo przypadły mi do gustu, jest to seria "Sklepik z Niespodzianką". To ciepła, lekka opowieść o przyjaznym miasteczku i jej mieszkańcach. W pierwszej części będziemy mogli poczuć zapach ciasta drożdżowego, gorącej czekolady, będziemy mogli miło spędzić czas małym sklepiku Bogusi, poznać bohaterkę i Pieguska jej psa.
Druga część jest poświęcona twardo stąpającej po ziemi Adeli która wie czego chce i nie daje sobie wejść na głowę.
Trzecia i ostatnia część opowiada o Lidce miłej lekarce której życie nie jest obsypane płatkami róż. Ta seria to przede wszystkim opowieść o przyjaźni ale z pewnością nie zabraknie w niej emocji, rozterek miłosnych jak i humoru. Z całego serca polecam!
 
💫💫💫
 
III miejsce: Edyta Ch.
Na jesienne mgliste dni polecam do zaczytania się "Błędne siostry" Renaty L. Górskiej, które poznałam we wcześniejszym wydaniu :)  Główna bohaterka, Karola, idzie przez życie właśnie w takiej mgle - rozpamiętuje przeszłość, krzywdy, które zesłał na nią los, nie rozgląda się wokół, bezradne poddaje się teraźniejszości, nie marząc już o szczęściu i harmonii. W końcu jednak mgła podnosi się i słońce rozjaśnia jej świat. Jej metamorfoza cieszy i napawa nadzieją :)W książce nie brakuje tajemniczości, szczypty napięcia oraz fascynujących opisów piękna przyrody. Styl autorki jest jak miód na serce, nie często można delektować się taką staranną polszczyzną, jednocześnie lekką w odbiorze. Bardzo polecam "Błędne siostry", bo jest pełna barw, nostalgiczna, tajemnicza i zaskakująca jak jesień :)
 
 👍👍👍
 
  Poza zwycięskimi zgłoszeniami, pragnę jeszcze wyróżnić zdjęcia nadesłane przez:
 
Katarzyna J.

👏👏

Anna S.

 

👏👏

 Ola Sz.

 👏👏

Beata K.
  👏

 Wszystkim bez wyjątku serdecznie gratuluję!

14 komentarzy:

 1. Czy tam na drzewku jest Słowik? Cudna książka, słuchałam audiobooka i byłam oczarowana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia, cudne książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję zwycięzcom i osobom wyróżnionym. Śliczne zdjęcia. :)
  kocieczytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratki zwycięzcom i mocne brawusie dlawyróżnionych.<33 A zdjecia przepiękne.*u*
  Buziaczki i zapraszam do nas!<33
  https://teczowabiblioteczka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję bardzo :) Zdjęcia są cudne, wybór musiał być naprawdę trudny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Serdecznie gratuluję. Czytałam tylko ,,Sklepik z niespodzianką" i ,,Myśl do przytulania" :)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...