wtorek, 27 października 2015

Konkurs z Agnieszką Lingas-Łoniewską

Agnieszka Lingas-Łoniewska, Wrocławianka, pisząca książki łączące sensację z romansem, kochająca zwierzaki, Within Temptation i jeszcze kilka ostrzejszych dźwięków.
Autorka książek: „Bez przebaczenia”, „Zakład o miłość”, „Szósty”, „W zapomnieniu”, „W szpilkach od Manolo”, „Obrońca nocy”, „Brudny świat” oraz trylogii „Zakręty losu”, „Łatwopalni” i "Szukaj mnie wśród lawendy".

Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle. Ma także na swoim koncie udział w antologiach literackich: „Książki Moja Miłość” i „31.10 Halloween po polsku”, „Zatrute pióra” oraz ,,Skazani na ból''.

Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi blog z recenzjami, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów.
 

Strona autorki: www.agnesscorpio.pl
Blog autorki: www.agnesscorpio.blogspot.com 
Fan-page autorki: klik

Recenzja ''Skazanych na ból'': klik   

  Dziś macie szansę na bliższe poznanie Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych 20, na które pisarka odpowie w formie wywiadu w odpowiednim poście. 

  Dwie osoby, która zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Skazani na ból''.

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Novae Res. 
Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik  

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
 
Do dzieła kochani!!! 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Novae Res.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks. 3) Agnieszce Lingas-Łoniewskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 27 października 2015 roku do 1 listopada 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 7 listopada 2015 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Skazani na ból'' Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                  banerek dla zainteresowanych

35 komentarzy:

 1. 1. Czytałam Pani TYLKO :( dwie książki. Jedna mnie kupiła bez reszty, druga odrobinę rozczarowała. Jak Pani jako Autorka, zachęci do kolejnej lektury takiego nie zdecydowanego pacjenta jak ja?
  2. Ma pani dość szerokie grono wielbicieli (Sekt Agnes jest tematem rozmów na wielu grupach) czy to właśnie fani dają Pani "kopa" i motywację do tworzenia nowych historii?
  3. Jest Pani autorka kilku perełek literackich, potrzeba do tego mnóstwo weny i inspiracji. Skąd Pani jako (nie)zwykła kobieta czerpie inspiracje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezdecydowanego* przeklęty słownik w telefonie ;)
   mon mail Justyna929@vp.pl

   Usuń
 2. Zgłaszam się! :)

  1. Co Pani powie na podróż do przeszłości? Niezwykle ciekawi mnie, jak wiele zmieniło się Pani podejście do pisania od momentu wydania pierwszej książki.
  2. Należę do tej grupy fanów, która znała i kochała Pani twórczość jeszcze, gdy pisała Pani pod pseudonimem Agnes_Scorpio. Czy zdarza się Pani zatęsknić do fan-ficków?

  Mail: nathalie.ross@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Kreując bohaterów wzoruje się Pani na ludziach ze swojego otoczenia czy są to charaktery całkowicie zmyślone?
  2. Co zainspirowało Panią do napisania swojego pierwszego tekstu?
  3. Czy jest coś, co sprawia Pani większą radość niż pisanie?

  E-mail: ania0134@o2.pl
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Gdyby miała Pani możliwość udania się na wycieczkę do nieba to kogo pierwszego chciałaby Pani tam spotkać i dlaczego?
  Asia
  aska865@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1) Kocha Pani zwierzęta. Jakie zwierzę chciałaby Pani mieć, a nie może, i dlaczego właśnie tego zwierzaka?
  2) Suspens – tajemnicze słowo, które przykuwa czytelnika do powieści. W czym, gdzie kryje się sekret suspensu?
  3) Dlaczego postanowiła Pani promować polskich autorów?

  Pozdrawiam, martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Jest to co prawda osobiste pytanie, lecz zawsze warto spróbować. Czy utożsamia się Pani w jakimś stopniu z bohaterami swoich książek ?
  2. Wiemy, że wielu młodych ludzi wręcz gardzi polskimi pisarzami, uważa zagraniczne książki za lepsze. Jak to się stał, lub co skłoniło Panią do pokochania polskiej twórczości ?
  3. Jakie uczucie towarzyszy Pani po ukończeniu książki ? Jest pani szczęśliwa, że wreszcie udało się skończyć ? A może nadal przeżywa Pani losy bohaterów ?

  Pozdrawiam i wszystkim uczestnikom konkursu życzę powodzenia ! :)
  Mój email : klaudia1144@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1 - Czy trudno pogodzić obowiązki bycia żoną i mamą z byciem sławną osobą, z byciem gwiazdą literatury?
  2 - Rodzina to dla pisarza balast, podpora czy może coś innego?
  3 - Czy ma Pani swoją ulubioną porę na tworzenie, jeśli tak to kiedy? I co pisaniu towarzyszy - muzyka, coś do picia, ulubione smakołyki?
  malineczka74@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Powodzenia :)
  Ja już posiadam tą książkę z podpisem autorki :D

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Czy pisząc "Skazanych na ból" w głebiu duszy czuła Pani, że odniosą tak wielki sukces?
  2. Czy uważa Pani, że w realnym świecie, możliwe jest, żeby dwie odmienne osoby (jak w Pani książce) mogła połączyć wielka miłość? Jak pogodzić różnorodoność tych osób?
  3. Jakie uczucia Pani towarzyszyły, kiedy na Targach Książki w Krakowie do Pani stoiska ustawiła się tak ogromna kolejka?

  Pozdrawiam,
  Grażyna
  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. "Skazani na ból" to pierwsza Pani powieść, która skierowana jest do młodego czytelnika. Młodzi ludzie chcą czytać o problemach, nawet kontrowersyjnych społecznie, które dotykają ich osobiście, a zwłaszcza jeśli są one wyciągnięte z ich rodzimego podwórka, gdyż wówczas z łatwością mogą identyfikować się z głównymi bohaterami. Nie pozwala się Pani zaszufladkować i wciąż zaskakuje nas, czytelników czymś nowym. A co będzie następne, jaki temat?
  2. Przygotowując się do napisania "Skazanych na ból" spędziła Pani długie godziny na rozmowie z członkami ruchu skinheadów, dzięki czemu w sposób bardzo dokładny przybliżyła Pani profil psychologiczny skinheada. Jakie to wywołało w Pani emocje, obcując z tą grupą społeczną?
  3. Czy pisząc "Skazanych na ból" miała na celui Pani, aby na ten ból byli skazani nie tylko bohaterowie, ale i my - czytelnicy?
  Pozdrawiam serdecznie :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Gdyby miała Pani możliwość przenieść się do jakiejś książki i zostać jej bohaterką, jaka byłaby to książka? Chciałaby Pani być główna bohaterką, czy którąś z drugoplanowych?
  2. Czy któraś z pór roku daje Pani większą inspirację, taki "przypływ weny" niż pozostałe? Jeśli tak, to jaka i dlaczego?
  3. W jaki sposób przekonałaby Pani, szczególnie młodych czytelników do sięgania po polskich autorów?

  Pozdrawiam :)


  www.apteka-literacka.blogspot.com
  agat_a156@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam, moje pytania brzmią następująco:
  1. W kilku Pani książkach pojawia się podobny typ mężczyzny: przystojny, wysoki, z dłuższymi włosami, ubrany w dżinsy, golf i skórzaną kurtkę. Czy jest to Pani typ faceta��? Czy inspirowała się Pani jakąś konkretną osobą?
  2. Którego z bohaterów swoich powieści chciałaby Pani spotkać na swojej drodze, w swoim życiu i przeżyć z nim to, co przeżywa osoba , którą pokochał��?

  Pozdrawiam,
  mkonarska4@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Chciałam zapytać o techniczną stronę pracy. W jaki sposób kontroluje Pani to, co pisze? Pytam, bo dostałam kiedyś wskazówkę by nie pisać więcej niż 20 stron dziwnie i kolejnego dnia najpierw przeczytać własny tekst by uniknąć sytuacji, ze matka pielęgniarka z 1 rozdziału Anna w czwartym wraca po wyczerpującym dniu pracy z przedszkola do domu jako Katarzyna. Jak Pani to organizuje?
  I druga sprawa, także techniczna. Jak udało się Pani rozpocząć współpracę z Novaeres. Pytam, bo po niecałym tygodniu od otrzymania tekstu wysłali mi rozpiskę o kosztach własnego finansowania książki a o tekście ani słowa. Czy jest sposób by chcieli chociaż przeczytać otrzymany tekst? Pani doświadczenie w tej dziedzinie jest dla mnie bezcenne.
  Wielu sukcesów w pracy. Xminutka@poczta.fm

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam :)
  Dopiero rozpoczynam przygodę z Pani książkami. Niewątpliwie urzekł mnie cykl Zakręty losu. Kończę właśnie Historię Lukasa i z tym wiąże się moje pytanie:
  1. Skąd pomysł na napisanie historii gangstera i jego rodziny, czy to zwykła fikcja literacka, a może spotkała Pani naprawdę kogoś takiego na swojej drodze?

  Na pewno sięgnę jeszcze po Pani książki :)
  pozdrawiam Patrycja
  p.sakwinska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Na świecie nie ma człowieka, który byłby niewzruszony, pozbawiony jakichkolwiek uczuć i wrażliwości, twardy jak skała.
  Nie istnieje serce ze stali, którego nic by nie zniszczyło, nie zraniło, nie okaleczyło nie zmiażdżyło, nie uraziło, nie nie skrzywdziło, nie zbezcześciło, nie złamało, nie zszargało. Każdy z nas doświadczył w życiu bólu i udręki.
  1. Jak Pani myśli, ile człowiecze serce jest w stanie znieść cierpienia, goryczy, żalu?
  2. Czy Pani zdaniem, miłość i szczere uczucia mają moc uzdrawiania i są kluczem do drzwi szczęścia i ocalenia?

  Szukam w książkach...

  Niezapomnianych porywów namiętności
  Świeżego powiewu prawdziwej miłości

  Ożywienia uśpionych uczuć w duszy
  Ujrzenia słońca na niebie po burzy

  Odkrycia pragnień głęboko ukrytych
  Ukojenia ran po trudach przebytych

  Zburzenia muru, co szczęście oddziela
  Dojrzenia radości, co drogę wyściela

  Zniszczenia nieczułego na ból pancerza
  Zmiażdżenia miecza, co metalem uderza

  Pokonania nienawiści, co miłość uśmierca
  Odnalezienia klucza do zranionego serca

  3. Czy odnajdę to wszystko w Pani najnowszej książce - "Skazani na ból"?

  e-mail: anetakasza28944@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam :)
  Chciałabym zadać Pani następujące pytania:

  1) „Skazani na ból” – tytuł Pani książki może kojarzyć się trochę z wyrokiem sądu. Czy uważa Pani, że od takiego orzeczenia można się odwołać?

  2) Ból bardzo często poprzedzony jest ogromnym szczęściem. Zdarza się jednak, że to z bólu rodzi się prawdziwe szczęście. Czy Pani również dostrzega zależność pomiędzy tymi dwoma, jakże różnymi uczuciami?

  3) Każdy pisarz posiada swój warsztat pracy, zasady, których przestrzega w trakcie tworzenia książki. Jak wygląda to w Pani przypadku: pisze Pani tylko w ściśle określonym miejscu czy może spontanicznie, gdy właśnie kolejny pomysł wpadnie Pani do głowy?

  Pozdrawiam :)

  Edyta
  flower4@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Kim chciała Pani zostać, będąc małą dziewczynką? I kiedy zaczęła Pani pisać pierwsze teksty?
  2. Czy lubi Pani czytać książki pisane wierszem?
  3. Woli Pani tradycyjne książki czy elektroniczne? Czy Pani zdaniem ebooki wyprą papierowe książki?

  mietus1993@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Pokaże mi Pani Wrocław swoimi oczami, swoje ulubione, szczególne miejsca?
  2. Jaka jest Pani ulubiona pora roku i dlaczego?
  3. Zastanawiam się, czy Pani wyszywa, maluje, itp? Jeśli tak pochwali się Pani efektami?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam moją imienniczkę ^^
  1.''Skromna jak święta Agnieszka, a diabeł w niej mieszka.''Nie powiem, cytat ten idealnie pasuje się w mój charakter. Zazwyczaj jestem skromna , nieśmiała , ale jak się wkurzę pokazuję pazurki. Jak to jest w Pani przypadku ? Anioł ? Diablica? A może wybuchowa mieszanka ? :)
  2. Proszę w skrócie opowiedzieć mi swoje wakacje marzeń . Gdzie by się odbyły, z kim, co by Pani robiła? Leżała plackiem na plaży, zwiedzała , a może uprawiała sporty ekstremalne ? Nie ma żadnych ograniczeń :) Jestem baardzo ciekawa.
  3.Proszę sobie wyobrazić ,że zostaje Pani prezydentem Polski. Co zmieniłaby Pani ? Co wprowadziła, a co wycofała ?

  OdpowiedzUsuń
 20. Dzieńdobry, ja zaproponuję pytania które pobudzą wyobraźnię :)
  1. Pierwsze będzie dotyczyć przyszłości :) Jak wg Pani będzie wyglądać świat w 3000 roku ? Zobaczymy Latające samochody czy superszybkie pojazdy ? Wrócimy do epoki lodowcowej czy może wręcz przeciwnie : tempretatury będą sięgać 50 stopni ? Czy ludzie nadal będą mogli żyć na planecie ? A może Ziemia całkowicie opustoszeje ? Może nic się nie zmieni, a życie ludzkie będzie płynęło tak jak dotąd ? Ja mam swoją wizję na to jakby wyglądał świat , czekam na Pani propozycję :)
  2. Czas na przeszłość :). Proszę sobie wyobrazić ,że użyła Pani wehikułu czasu. Miał Panią zawieżć do danego momentu przeszłości. Gdzie chciałaby się Pani znaleźć ? Pobiegać razem z dinozaurami wśród lasów, przybić piątkę Eistainowi a może jeszcze coś innego ? I jeszcze pytanie, w którym roku/ wieku na pewno nie chciałaby się Pani znaleźć i dlaczego :) ?
  3.Jak byłem mały moją ulubioną bajką był Dragon Ball. Pamiętam jak pierwsze co się robiło po powrocie ze szkoły to zasiadało się z kolegami i oglądało na RTL7. Jaka była Pani ulubiona bajka z dzieciństwa, jak wyglądał seans ? Czy oglądała Pani ją sama, może z rodzicami, a może z przyjaciółkami ? Jakie towarzyszyły temu emocje ? I czy obejrzałaby Pani tą bajkę jeszcze raz ? A może nadal ją Pani ogląda :)
  Wszystkich odpowiedzi jestem bardzo ciekaw i czekam na nie z niecierpliwością
  pozdrawiam,
  kamilg1992@gmail.com :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Gdyby miała przyrównać pani swoje życie do jakiejś książki to jaka by to była książka i dlaczego?

  89supermaster@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Na Pani profilu na Facebooku można zobaczyć wiele zdjęć z fanami. Czy myśli Pani, że Facebook jest dobrym narzędziem do komunikowania się z czytelnikami?

  2. Gdyby miała Pani możliwość umówienia się na potencjalną randkę z którymś z wykreowanych w Pani książkach bohaterów, kogo spotkałaby ten zaszczyt?

  3. Kiedy zauważyła Pani swój talent pisarski i czy łatwo było podjąć ryzyko podążania tą drogą?

  nie.czytam@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: 24hourloanservice2011@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Ubiegać się o kredyty świąteczne lub wszelkiego rodzaju pożyczki 2% dziś skontaktuj się z nami:
  Nazwa:
  Kraj:
  ilość:
  czas trwania:
  Numer telefonu:
  Kontakt z nami: customerservice.wentworthrefer@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? jesteś w długach? Czy potrzebujesz natychmiastowej pożyczki na finansowanie firmy ?, czy odmówiono przez bank, nie martw się więcej, nasze usługi są szybkie, łatwe i bezpieczne pożyczki obecnie w dowolnych okolicznościach. Pożyczyć do $ 2,000 - $ Dzisiaj 1,000.000! Informacji skontaktuj się z nami w tym pożyczki na adres: noramildred.loan@hotmail.com

  Uwaga: Można się spodziewać wstępną odpowiedź i finansowania w ciągu 24 godzin

  Pozdrawiam.
  Pani Nora

  OdpowiedzUsuń
 26. Jestem Johann Rogers prywatną kredytodawcy kredytu i dają pożyczki na 3% stopy procentowej, ofiaruję pożyczki dla osób fizycznych i firm lub grup osób, które są finansowo w dół. E-mail: ramseydickson@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 27. Drodzy Poszukiwacze pożyczkowe!!!

  Jesteś w jakichkolwiek trudności finansowych? Chcesz założyć własną firmę? Firma ta pożyczka została założona organizacje praw człowieka na całym świecie, których jedynym celem jest pomoc ubogim i osób z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, wracaj do nas ze szczegółami poniżej adres e-mail: g.marius95@hotmail.com

  Nazwa:
  wymagana kwota kredytu:
  Kredyt Czas trwania:
  Numer telefonu komórkowego:

  Dziękuję i Bóg błogosławi
  PEWNOŚĆ SIEBIE
  Pan Marius

  OdpowiedzUsuń
 28. Czy potrzebujesz pożyczki osobiste złych kredytów lub dobrego kredytu łatwy kwalifikacyjnego Business lub, nie ma znaczenia z nami. 3% wniosków zostały zatwierdzone w ciągu 72 godzin. Aby zastosować, skontaktować się z nami poprzez e-mail: ramseydickson@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Cześć,
  Jestem dr Ben Peterson, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy jesteś w jakiejkolwiek trudnej sytuacji finansowej? Potrzebuje pożyczki na konsolidacji zadłużenia, w tempie 2% kredytu budowlanego, nieruchomości, refinansowanie, osobiste, celach biznesowych lub nadzwyczajnej jakości? Czy jesteś biznesmenem lub kobiety, które myślą o rozszerzanie swego kredytowania oferowania działalności wszystkich typów. Jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami za pośrednictwem (24hoursloanservices@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 30. Czy trzeba pilną pożyczkę spłacić rachunki i rozliczenia długów jesteśmy tutaj, aby Ci kredytu potrzebne jeśli tak napisz do nas dzisiaj na: ramseydickson@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 31. Good Day Dear Loan Seeker,

  Have you been struggling to start a project or open a business? do you need an urgent finance to complete your education or build a house? do you need urgent finance for hospital treatment or travel abroad? kindly contact us today via our email for quick solutions to your problems, Contact us now: 1% * Long-term repayment (1-30
  If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

  Loan application form:
  Full Name:....................
  Country:.....................
  State:..............
  City:..............
  Sex:.........................
  Phone Number:...........
  Loan Amount :...........
  Have You Applied Before?....................
  With Best Regards.
  Mrs. Pranchment Dura
  Emaill Address: bdsfn.com@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...