Nie wszystko złe, co nas spotyka, dzieje się dlatego, że na to zasłużyliśmy. Czasami potrzebujemy złych rzeczy i niepowodzeń w życiu, aby dojrzeć i wzrastać jako człowiek ❤

środa, 14 października 2015

Konkurs z Mileną Wiktorią Jaworską

Milena Wiktoria Jaworska - młodziutka pisarka i blogerka (ur. 05.05.1999 r.), mieszkająca w małej miejscowości w pobliżu Żelazowej Woli. Uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Wolne chwile poświęca na pisanie, czytanie, rozmyślanie o górach, słuchanie muzyki i recenzowanie książek. Prowadzi bloga pod adresem: Łaciaty blog książkowy. Niebawem na światło dzienne wyjdzie jej debiut literacki zatytułowany ''Miles''.

Recenzja książki: klik 

Fan page ''Miles'': klik

     Dziś macie szansę na bliższe poznanie Mileny Wiktorii Jaworskiej. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście. 

  Dwie osoby, która zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Miles''.

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Novae Res. 
Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik  

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
 

Do dzieła kochani!!! 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Novae Res.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks. 3) Milenie Wiktorii Jaworskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 14 października 2015 roku do 19 października 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 26 października 2015 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Miles'' Mileny Wiktorii Jaworskiej.

7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                  banerek dla zainteresowanych

32 komentarze:

 1. Gratuluję wydania książki :)

  Moje pytania:

  1. Jakie to uczucie trzymać w dłoniach swoją pierwszą własną książkę?

  2. Jak w jednym zdaniu opisze mi Pani swoją książkę :)

  3. Czy droga do Pani sukcesu była usłana różami czy cierniami :)

  Ps. Cieszę się, że kolejna blogerka wydała książkę :)

  eve_ew@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. No to cześć tak na początek :) Mam 21 lat i głowę pełną różnych histori, które mogłabym przelać na papier. Jednak jest mi smutno. Nie mam wsparcia w bliskich. Moje pierwsze pytanie:
  * Czy rodzice dają ci wsparcie w tym co robisz? Czy przyjaciele też są dla ciebie oparciem?
  Teraz może głupsze pytanie ale jestem ciekawa. Taki mamy kraj.
  * Czy piszesz dla pieniędzy czy chciałaś po prostu uwolnić tą historię ze swojej głowy żeby oprócz ciebie poznał ją cały świat, czyli po prostu dla przyjemności?
  Nie będę cię pytać czy lubisz placki, żelki czy kto z książkowych chłopaków to twoja love bo to głupawe pytania. Pytam więc...
  * Czy posiadasz "mentora" wśród autorów? Kim on jest?

  Miło, że Polska znów otrzymuje autora. Mam nadzieję, że osiągniesz sukces :) Pozdrawiam

  anita.piesiak@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam! Zajrzałam teraz na Twojego bloga i moje pierwsze pytanie brzmi: Skad wzieła się nazwa Łaciaty blok książkowy? Drugie pytanie: jesteś bardzo mlodą osobą i jak to wszystko ogarniasz- szkoła, czytanie książek, prowadzenie bloga i do tego pisanie ksiązek?!Moze Twoja doba ma więcej niż 24 godziny...zdradz mi swój sekret:)Mieszkasz w małej miejscowości jak ludzie zareagowali na fakt, że wydałaś książkę ?Co na to Twoi rówieśnicy, nauczyciele, rodzina, sąsiedzi itp.?Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Pisząc kolejne książki zamierzasz sięgać do różnych zakątków literatury, czy raczej skupiać się na podobnych do tego reprezentowanego przez ,,Miles"?
  2. Gdzie szukasz inspiracji - masz jakieś ulubione miejsce, gdzie najlepiej CI się pisze; herbatę najlepszą do tworzenia itp. ? Czy historie pojawiają się w Twojej głowie ,,od tak" i domagają się przelania na papier?

  Pozdrawiam serdecznie! ;)
  wolne9@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję wydania książki :)
  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje! Pomyślę nad pytaniami i koniecznie coś napiszę :)
  Pozdrawiam serdecznie ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. 1) Czym jest dla Ciebie SŁOWO?
  2) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak Twe wypracowania oceniali poloniści w podstawówce i gimnazjum – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Tobie talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  3) Którą książkę poleciłabyś uczniom jako lekturę obowiązkową? Którą książkę Twoim zdaniem warto by było omawiać na lekcjach języka polskiego?

  Pozdrawiam
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Powodzenia dla wszystkich :) Po lekturę chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Co czujesz, gdy widzisz na stacjach benzynowych flagi z napisem ''miles''?
  2. Czy myślałaś na poważnie o sfilmowaniu ''Miles''?
  3. Czy kiedy/zanim pisałaś, to rysowałaś swoich bohaterów? (wiem, że ślicznie rysujesz)
  Pozdrawiam i wiem, że i tak nie dostanę książki :* Bo mnie znasz xD Ale tak na wszelki wypadek (cuda czasem się zdarzają) ;)
  julianna.izbicka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam (pierwszy raz młodszą) koleżankę! Jestem pełna podziwu, że udało się komuś młodemu, bo daje to nadzieje młodym debiutantom :)

  Przechodząc do pytań;

  1. Podobno lubisz słuchać muzyki, więc moje pytanie brzmi: czy podczas pisania towarzyszyła ci muzyka, może jakaś specjalna playlista?

  2. Czy pamiętasz swoją pierwszą recenzje, a co za tym idzie, czy blogowanie pomogło Ci w jakimś stopniu z Twoją książką?

  3. Wiem, że dopiero co zaczynasz swoja drogę i jeszcze nie myślisz o takich rzeczach, ale gdyby twoją książkę mieli przenieść na ekran, kogo obsadziłabyś w głównych rolach i dlaczego?

  No i to tyle...a szkoda! Bo pierwszy raz przychodzi mi do głowy masa pytań. Może innym razem!

  Pozdrawiam serdecznie :)

  Mail: madzia1800@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Moje pytania:
  1. Pomysł na fabułę twojej książki przyszedł nagle, znikąd, czy też stopniowo i powoli kształtował się w twojej głowie?
  2. Dokładnie planujesz fabułę przed pisaniem, czy piszesz bez pewności, co stanie się potem?
  3. Czy myślisz już o kolejnej powieści?
  Pozdrawia! :)
  zofia.rozbiecka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Kim jest Milena Jaworska? Przypiszesz do każdej litery swojego imienia cechę, która Cię opisuje?
  2. Załóżmy, że istnieje możliwość przeniesienia się do świata przedstawionego w jakiejkolwiek powieści. Do jakiej Ty byś się przeniosła i dlaczego? A może do żadnej?
  3. Jaka jest Twoja ulubiona potrawa? A jeśli już przy tym jesteśmy, jeśli proces napisania i wydania książki to potrawa, jakie według Ciebie powinna zawierać składniki?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. O matko, matko! Jeszcze młodsza niż ja! <3 Uwielbiam takie miłe niespodzianki. Oczywiście, że w takim układzie nie odmówię sobie i zadam pytania! :)
  1. Łączenie nauki i pisania na pewno jest trudne. Jak to wygląda u Ciebie? Piszesz dniami, na zajęciach, czy po nocach?
  2. Czy uczyłaś się gdzieś pisać, czy to po prostu efekt setek przeczytanych książek, talentu i samozaparcia? I jak uważasz, co jest ważniejsze w pisaniu: talent czy rzemiosło?
  3. Jaka współczesna, Polska albo i nie Polska pisarka jest Twoją największą inspiracją? Nie koniecznie mam tutaj na myśli jej książki, ale postawę i sukces :)

  Pozdrawiam,
  Agata
  aaagusiek12@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak jak pisałam Ci Crysiu wcześniej nie walczę o książkę, bo już ją mam ale pytania chciałabym zadać .
  1. Nie jesteś jeszcze osobą pełnoletnią, więc czy w trakcie procesu wydawniczego miałaś jakieś ulgi, a może wyglądał on trochę inaczej niż u osoby dorosłej ?
  2. Jak Twoi rodzice zareagowali na wiadomość, że wydałaś książkę ?
  3. Kiedy premiera drugiej części Milesa ?
  E- mail ania. glod@amorki.pl.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj przepraszam drugie pytanie się powtórzyło, więc zmieniam je na Jest w Twojej książce taki rozdział/ fragment, który ciężko Ci się pisało? Jeśli tak to, który i dlaczego ?

   Usuń
 15. 1. "Miles", to książka o miłości skomplikowanej, niepewnej, szczerej, prawdziwej, głębokiej. Mileno, a czym jest dla Ciebie miłość?
  2. W swojej książce pokazałaś, że to, kim są nasi rodzice, wpływa na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez rówieśników. Czy myślisz, że po Twoją książkę mogą sięgnąć również rodzice i dzięki niej pozwoli im to na poznanie lepiej swoich nastoletnich dzieci?
  3. W jednej z recenzji przeczytałam, że mimo swojego młodego wieku potrafiłaś przenieść do "Miles" wiele mądrych rzeczy, przedstawić pewne wartości, które są najważniejsze w życiu i zauważyć sytuacje, które sprawiają, że człowiek jest naprawdę szczęśliwy. A ja jestem ciekawa, co tak na co dzień sprawia, że jesteś szczęśliwa i jakie wartości są dla Ciebie najważniejsze?
  Pozdrawiam i gratuluję debiutu :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Zważywszy, że jesteśmy w podobnym wieku, pozwolę sobie zwracać się na „ty”, jeśli nie masz nic przeciwko? ;)

  1) Książki odgrywają ważną rolę w Twoim życiu. A jak to jest z muzyką? Czym jest ona dla Ciebie? Niezawodnym balsamem na skołatane nerwy? Lekarstwem na podupadłą wenę i pewność siebie? A może swego rodzaju wspólnikiem, bez którego nie wyobrażasz sobie pisania książek?
  2) Czy podczas pracy nad swoją debiutancką książką, dosięgły Cię w pewnym momencie wątpliwości, typu: „to nie ma sensu”, „powinnam czym prędzej to skończyć, aby nie stać się obiektem żartów innych”? Jeśli tak, to jak odpędzałaś od siebie wewnętrznego „diabełka”, który chciał Cię przekabacić na złą stronę? ;)
  3) Komu jako pierwsza powiedziałaś: „wydaję książkę”? Jak ta osoba zareagowała na Twoje wyznanie?

  Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów,
  joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Witaj :) Młodziutka jesteś, mogłabyś być moją córką.
  1) Czy miałaś już okazję się zakochać, tak mocno żeby stracić apetyt i nieć kłopoty ze snem?
  2) Młodzież używa całe mnóstwo skrótowców i określeń. Co najbardziej Cię drażni? A może sama jakiegoś denerwującego zwrotu używasz?
  3) Jaki autor był (a może jest) Twoim niekwestionowanym autorytetem? O kim myślałaś, chciałabym kiedyś tak pisać?

  Pozdrawiam serdecznie i będę trzymać kciuki za Twoje triumfy :)
  monweg@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Czy miałaś jakieś swoje wyobrażenie o wydaniu książki, byciu pisarką, na przykład marzyłaś, że zadebiutujesz jak J.K. Rowling, od razu staniesz się sławna na cały świat, bogata- czy rozczarowała Cię rzeczywistość, że jednak pisarz nie ma lekko i to wcale nie jest dochodowe zajęcie lub chciałaś wydać książkę dla siebie, by spełnić marzenie, a to, że się na przykład nie sprzeda lub nie spodoba nie było dla Ciebie ważne?
  2. Czy pisząc książkę wiedziałaś już, że ją wydasz (jeśli tak, czy Cię to motywowało) czy wręcz pisałaś do szuflady, dla czytelników na blogu lub dla samej siebie?
  3. Do ilu wydawnictw wysłałaś swoją książkę; szukałaś wydawcy wśród wydawnictw bez współfinansowania czy głównie z współfinansowaniem- albo miałaś już 'upatrzone' wydawnictwo?

  mietus1993@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam
  1. Myślę, że każdy z nas ma w życiu swoje pasje, dla których poświęca swój czas i w których odnajduje ucieczkę i szczęście. Jaka pasja oprócz pisania pochłania Ciebie w całości, aż zapominasz o otaczającym świecie?
  2. Wspomnienie ze szkoły które zapamiętasz na długo?
  3. Czy wierzysz w reinkarnację? Gdy ktoś z naszych bliskich jest teraz kotem, psem lub innym zwierzęciem i pojawia się w naszym życiu w określonym celu?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. W końcu się doczekałam! :)
  Jestem mega zadowolona, że osoba w Twoim wieku już może się realizować i osiągać sukcesy. Mocno kibicuję! Przecierasz szlaki, takim dziewczynom jak ja, które by chciały ale się boją.
  A więc, standardowo:
  1. Czy miałaś jakieś nieprzyjemności związane ze swoim wiekiem? (jakiekolwiek)
  2. Jak to jest być tak młodym pisarzem?
  3. Czy często miewałaś chwile zwątpienia, podczas pisania książki?

  Jestem naprawdę szczęśliwa, że Ci się udało! Taki wiek i takie osiągnięcie :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 21. Natalia Sobota
  nataliasobota.sdz@gmail.com

  1. Jesteś tak młodą osobą,że bardzo mnie zastanawia skąd wzięłaś inspiracje i dlaczego poszłaś w kierunku pisania książek?
  2. Czy byłaś już zakochana?
  3. Widzę,że fascynujesz się górami. Czy masz już na swoim koncie zdobyte szczyty i z którymi górami jesteś związana najbardziej ?

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Stworzenie powieści z pewnością wymaga bogatej wyobraźni, ale także wiele wytrwałości. Jakie trzy rady dałabyś osobom marzącym o wydaniu książki?

  2. Jak widzisz siebie za parę lat? Czy swoją przyszłość wiążesz z pisaniem, czy innym zawodem?

  3. Wiele jest pięknych miejsc na świecie, szczególnie w górach :). Czy masz już pomysł na miejsce, w którym rozegra się fabuła Twojej kolejnej książki?

  Pozdrawiam,

  Meggie
  prace.meggie@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Zacznę od tego, że bardzo Cię podziwiam, iż w tak młodym wieku udało Ci się napisać i wydać książkę. Jak dla mnie to ogromny sukces i serdecznie Ci gratuluję :). Jestem jednak ciekawa czy łatwo przyszło Ci rozpoczęcie i skończenie swojej powieści. Czy pisanie "Miles" sprawiało Ci jakieś problemy? A jak się sprawa miała z jej wydaniem?

  2. Znamy przeszłość, teraźniejszość w pewnym sensie też, ale największą niewiadomą jest nasza przyszłość. Czy myślałaś już o niej, a może żyjesz właśnie chwilą? Jak widzisz siebie za kilkanaście lat?

  3. Troszeczkę się o Tobie dowiedziałam z tutejszego krótkiego opisu. Jednak chciałabym poznać Cię własnymi słowami ;). Jak opisałabyś siebie w pięciu zdaniach?

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Wow, jestem pod mega wrażeniem. 16 lat i wydana książka . Podziwiam całym sercem i trzymam kciuki za dalsze powodzenie :)
  1. Uwielbiam pisać, parę opowiadań, jeden scenariusz, parę wierszy. Mnóstwo pomysłów na książkę, wiele rozpoczętych. Jednak.. przeszkadza mi mój słomiany zapał. Mam parę dni wenę, a potem kompletna pustka. Wiem również , że wielu podobnych do mnie ludzi ma takie problemy. Jakie rady dałabyś nam , raczkującym pisarzom ? Jak sobie radzisz z brakiem weny ? Czy istnieje jakiś magiczny sposób na sukces ?
  2.Jestem ciekawa jak wygląda stanowisko pracy Autora ^^. Czy jest na nim porządek, czy pełno papierów na nim. Czy piszesz w domu, a moze w kawiarence ? Czy systematycznie czy jak wena najdzie?
  3.Jeśli miałabyś możliwość rzucenia wszystkiego i zwiedzenia całego świata w ciągu miesiąca. To gdzie byś się wybrała i z kim ? Proszę podać 5 miejsc i 2 ludzi i oczywiście uzasadnic ^^

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Jestem starszy od ciebie. Mówi się ,że jestem z tych ostatnich roczników które wychodziły na dwór a nie spędzały całe dnie wpatrująć się w ekran telewizora/ komputera. Jak to jest w twoim przypadku ? Jak wyglądało twoje dzieciństwo? Czy ogarnął Cię szał technologiczny , czy jednak zachowałaś normalność ? Proszę o szczerość gdyż jestem tego bardzo ciekaw :) Ps. nie bierz tego do siebie jako hejt.
  2. Co cie najbardziej przerażało w dzieciństwie ? Pająki, duchy, ciemność czy może coś jeszcze innego ? Czy to co cie wtedy przerażało nadal przeraża ? A może twoje ''preferencje'' co do strasznych rzeczy się zmieniły ? Proszę o wypowiedź.
  3. Mówi się , że marzenia nadają życiu sens. Jak jest w twoim przypadku ? Jak wiele marzeń spełniło się w twoim życiu, jak wiele jest w trakcie realizacji ? Czy uważasz ,że do ich spełnienia należy dążyć po trupach ? Czy jakiekolwiek marzenie jest tak cenne ,żeby zranić kogoś uczucia ?
  Pozdrawiam,
  kamilg1992@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 26. 1.Co czułaś, kiedy dowiedziałaś się, że książkę, którą napisałaś uda Ci się wydać?
  2. Jesteś młoda, więc pewnie masz mnóstwo pomysłów na kolejne książki. Czy pisanie zatem jest tym, co zamierzasz robić już zawsze?
  3. Jak zareagowali Twoi rówieśnicy na wieść o wydaniu przez Ciebie książki?

  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...