Klęski się zdarzają. Nikt ich nie uniknie. Dlatego czasem lepiej przegrać bitwę o swoje marzenia niż zostać pokonanym, nie wiedząc, po co się walczyło. [Paulo Coelho] ❤

piątek, 16 października 2015

Konkurs z Martyną Senator

Martyna Senator - ukończyła informatykę i ekonometrię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Na co dzień jest jednym z wielu trybików w międzynarodowej korporacji. Pisze niezależnie od pory dnia i nocy; ceni sobie konstruktywną krytykę.
''Kiedy wolność mówi szeptem'' to debiut literacki autorki.

Recenzja książki: klik
  
   Dziś macie szansę na bliższe poznanie Martyny Senator. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście.

  Dwie osoby, które zdaniem pisarki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Kiedy wolność mówi szeptem''.

  Sponsorem nagrody jest wydawnictwa Videograf SA
  Fan Page wydawnictwa Na Facebookuklik

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.


  Mam też prośbę do tzw. stałych uczestników wywiadu konkursowego, będę wdzięczna za urozmaicenie swoich dotychczasowych pytań.

   Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Videograf.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Martyny Senator na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 16 października 2015 roku do 20 października 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 27 października 2015 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Kiedy wolność mówi szeptem''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                             banerek dla zainteresowanych 

32 komentarze:

 1. Pani Martyno, czym jest dla Pani osobiście wolność? Chodzi mi o wolność w życiu jak i wolność w pisaniu.
  Pozdrawiam, Kamila :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Martyno jak się zaczęła Pani przygoda z książką i co Panią inspiruje do pisania

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy podoba się Pani okładka książki? Czy miała Pani wpływ na jej wybór? I czym dla Pani jest wolność? Serdeczności

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czy bohaterowie książki, posiadają jakieś Pani cechy?
  2. Wena to podstępna bestia. Dopada w najmniej oczekiwanym momencie (najczęściej przed zaśnięciem, bądź w innych dziwnych okolicznościach. Prawda? ) Gdzie zapisuje Pani swoje pomysły? Wszystkie grzecznie czekają poukładane w głowie, czy raczej zapisuje je Pani gdzie popadnie? (np. na starym bilecie, paragonie i innych podobnych skrawkach papieru? :)
  3. Pamięta Pani emocje związane z wydaniem pierwszej książki? Może Pani opisać jakie uczucia towarzyszom Autorowi, w tak ważnym momencie?
  Pozdrawiam Justyna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Do jakiej postaci literackiej porównałaby Pani swój charakter? Dlatego właśnie do niej :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Jane za wszelką cenę chciała dopasować własne życie do upodobań innych. A czy pani zdarzyło się wkomponowywać w otoczenie?
  2. Co byłaby Pani w stanie zrobić dla wolności i bycia szczęśliwą?
  3. W ''Kiedy wolność mówi szeptem'' pokazuje Pani, że życie mamy tylko jedno, więc powinnyśmy je przeżyć według naszych wyobrażeń. A jak wyobraża sobie Pani swoje życie, jak ono będzie dalej wyglądało, za 10, 20 lat?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1) Kto dla Pani jest krytycznym przyjacielem? Tym pierwszym i najbardziej rzetelnym i obiektywnym?
  2) Skończyła Pani studia związane z przedmiotami ścisłymi, a pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  3) Praca w korporacji raczej ogranicza wolność. Co Panią na co dzień zniewala, ogranicza?

  Pozdrawiam
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Bardzo zaintrygował mnie tytuł Pani książki bo można go zinterpretować na różne sposoby, gdyby nie wiedziała Pani o czym jest książka, to jakie by było pierwsze skojarzenie do słów "Kiedy wolność mówi szeptem"?
  2. Myślę, że każdy z nas ma w życiu swoje pasje, dla których poświęca swój czas i w których odnajduje ucieczkę i szczęście. Jaka pasja oprócz pisania pochłania Panią w całości, aż zapomina Pani o otaczającym świecie?
  3. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Czy ma Pani już kolejne pomysły na kolejne powieści? Może coś nam Pani zdradzi w związku z tym?
  2. „Powiem panu jedno, człowiek wolny jest nieprzewidywalny. Nie tylko dla innych. Przede wszystkim dla siebie.” Jak Pani rozumie ten cytat?
  3. Książka, która nie raz stawała się inspiracją do dalszego działania w Pani życiu?

  Pozdrawiam, Grażyna Wróbel
  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam. :)
  1. Jakie jest Pani ulubione danie? Jeśli założyć, że proces, na który składa się napisanie i wydanie książki to potrawa, jakie powinna mieć według Pani składniki?
  2. Jeśli kiedykolwiek mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści, jaką Pani by wybrała i dlaczego? A może do żadnej?
  3. Kim jest Martyna Senator? Przypisze Pani do każdej litery swojego imienia cechę, która Panią opisuje?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Gdyby mogla Pani stworzyć własną Utopie, to co by w niej bylo,a czego bezwzględnie pozbylaby sie Pani w porównaniu ze współczesnym światem?
  2. Co Pani rozumie pod hasłem "wolność"?
  2. Czy według Pani bycie w związku ogranicza nasza wolność?
  Pozdrawiam
  dziobasek3@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Jak pani sobie radzi z jesienną chandrą?
  2. Co to jest szczęście w/g pani?
  3. Dlaczego taki tytuł książki a nie inny ?
  Pozdrawiam adhd9@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. W życiu bywa różnie i czasem dostajemy jakąś możliwość, która wymaga szybkiej decyzji i zaryzykowania. Czy którejś ze swoich decyzji w życiu Pani żałuje?

  2. Każdy człowiek czasem popada w zniechęcenie, zwątpienie. Jak Pani sobie radzi z chwilami zwątpienia czy stresu? Co wówczas jest dla Pani odskocznią od problemów?

  3. Każdy ma wiele marzeń. Dla niektórych są to podróże, dla innych domek z ogródkiem, czy wydanie książki. Czy mogłaby Pani jedno ze swoich marzeń nam zdradzić?

  Pozdrawiam,

  Meggie
  prace.meggie@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Coraz więcej na rynku czytelniczym jest młodych, polskich autorek.
  Sięgam po ich książki bardzo chętnie, niestety, często nie doczytuję do końca.
  Co takiego jest w Pani książce, że warto po nią sięgnąć?
  Czy stylem, czy treścią, a może czymś innym przykuje Pani moją uwagę?

  Pozdrawiam:)
  Katarzyna
  kki13@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Są rekomendacje czytelników, są ich własne punkty widzenia. Ale ja jestem ciekawa właśnie Pani. Jakimi słowami poleciłaby mi Pani przeczytanie swojej powieści "Kiedy wolność mówi szeptem"? Dlaczego miałabym właśnie ją przeczytać?

  2. Przyjmuje się, że matematyka to królowa nauk. A czy Pani z tym zgadza?

  3. Znamy swoją przeszłość, teraźniejszość w pewnym sensie też, ale z przyszłością nigdy nic nie wiadomo. Jak Pani do niej podchodzi? Żyje Pani chwilą czy zawsze ma jakiś plan do przodu?

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1.Czy jest Pani wierząca ? Jeśli tak, to jak ważna jest w Pani życiu wiara i tradycja ? Czy uważa Pani, że w imię wiary można łamać podstawowe prawa człowieka ?
  2.Proszę sobie wyobrazić taką sytuację. Może sobie Pani zmienić albo jedną cechę charakteru albo jedną rzecz w wyglądzie . Co by Pani wybrała i dlaczego ?
  3.Gdyby Pani mogła zamienić się na jeden dzień w dowolnego ptaka. To jaki by to był i gdzie by Pani poleciala? Ciepłe kraje , a może wręcz przeciwnie ?

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Co było bezpośrednim impulsem, który sprawił, że wydała Pani pierwszą książkę? Czy to była naturalna kolej rzeczy - skończyła Pani pisać, wysłała tekst do wydawnictw i czekała na odpowiedź czy jednak wymagało to od Pani dużo odwagi i poddania się namowom bliskich?
  2. W książkach prawda miesza się z fikcją i to od autora zależy, co osiągnie przewagę. Nawet jeśli nie opisuje się własnych doświadczeń, wzorem bohatera nie jest ktoś nam znany, to i tak w pewnym stopniu przelewa się na papier swoje przemyślenia, poglądy, obserwacje. Jak dużo siebie przekazuje Pan czytelnikom w swojej powieści?
  3. Wydaje mi się, że wielu z nas przybiera maski, stwarza w sobie dwie osobowości, tak jak Jane. Czasem jest to nawet zabieg nieświadomy, wynikający z przypisywanych nam ról społecznych. Czy uważa Pani, że tak jest dobrze, że człowiek musi umieć się przystosować, czy lepiej obudzić w sobie wojownika?

  Pozdrawiam serdecznie!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Gdzie szuka Pani weny twórczej, gdy długopis tkwi nad czystą kartką lub palce nad klawiaturą, a tekstu nie przybywa? Co Pani wtedy robi? Wymusza (pisze, choć nie powstaje tekst, który Panią zadowala), zostawia i zajmuje się przyjemnościami, np. szuka weny w filmach, czytając książki, na spacerze itd?
  2. Właśnie, woli Pani pisać tradycyjnie na kartkach czy już w komputerze/laptopie? I jeśli to pierwsze, czy jest Pani zasypana milionem wydartych, ledwo muśniętych atramentem kartek, jak to często na wesoło pokazuje się pracę pisarzy czy szanuje Pani papier; pisze na luźnych kartkach czy w zeszycie, notesie? Czy praca na kartce wygląda schludnie, czy raczej jest dużo skreśleń, powciskanych dopisków, zapisanych jakichś uwag do tekstu na marginesach?
  3. Czy bohaterom nadaje Pani cechy ludzi z otoczenia; swoje, przyjaciół, rodziny, innych znajomych i czy wplata Pani w fabułę wydarzenia z życia (swojego, bliskich itd)?

  mietus1993@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Kto jako pierwszy przeczytał "Kiedy wolność mówi szeptem", zanim jeszcze książka trafiła do wydawcy, i jaka była reakcja tej osoby po przeczytaniu?
  2. Jak się Pani poczuła, gdy dostała Pani do ręki swoją własną, pachnącą nowością książkę?
  3. Czy pisząc tę książkę od razu Pani myślała o jej wydaniu i taki Pani miała cel, czy po prostu tworzyła Pani tę historię z zamysłem, że może kiedyś się uda wydać?

  katarzyna.piwoda@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Czy i jak wyobraża sobie Pani ekranizację Pani książki?
  2. Czy główna bohaterka książki jest do Pani podobna (z charakteru, z wyglądu) czy jest Pani przeciwieństwem?
  3. Czy poprzez napisanie tej książki poczuła się Pani wolna w sensie pisania i teraz kolejne Pani powieści będą się szybko pojawiać?
  pozdrawiam
  iza380@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Jak to się stało, że osoba, która ukończyła ukończyła informatykę i ekonometrię jest wspaniałą pisarką?
  2. Słyszała Pani szept wolności?

  powerless251298@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. 1) Na pierwszy rzut oka Pani wykształcenie niewiele ma wspólnego z pisaniem powieści. Czy sądzi Pani zatem, że słowa Wiesława Myśliwskiego, iż „książki to także świat, i to świat, który człowiek sobie wybiera, a nie, na który przychodzi”, w pewnym stopniu odnoszą się również do Pani?

  2) Każdy artysta, autor posiada swoją inspirację, coś, co motywuje go do tworzenia. Czy w Pani przypadku również istniała jakaś rzecz, a może osoba, która pomogła Pani podjąć decyzję o napisaniu swojej debiutanckiej książki?

  3) Wielu ludzi próbuje pisać własne teksty. Co poradziłaby Pani młodej osobie, która waha się czy opublikować swoją twórczość?

  Pozdrawiam :)

  Edyta

  flower4@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Jaka jest pierwsza myśl, która przyjdzie Pani do głowy, kiedy usłyszy słowo „książka”?

  2. Jakim hasłem mogłaby Pani opisać swoją powieść, nawiązując do tematyki i gatunku książki, tak aby zachęcić czytelnika i przyciągnąć jego uwagę?

  3. Życie wielu książkowych bohaterów wcale nie jest łatwe. Bardzo często postacie postawione są w sytuacji bez wyjścia, gdy ktoś przypiera ich do muru. Nie wiedzą jak sobie poradzić, ale mimo to się nie poddają. Co Pani robi w takiej sytuacji? Poddaje się, czy może walczy? Jeśli tak, to jaki sposób?

  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Jakie jest Pani motto, którym kieruje się w życiu?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Szczęście to...?
  zosiasamosia.k@wp.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam
  1. jak można zinterpretować tytuł książki ?
  2. ile z siebie daje Pani swoim bohaterom? czy może mają oni cechy Pani bliskich? czy może całkowicie są fikcyjni ?

  pozdrawiam ciepło
  Ela

  mail: ruda.ela@o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...