Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 7 października 2015

Konkurs z Agnieszką Opolską

Agnieszka Opolska - Ostrowczanka, związana Tarnowa i regionem tarnowskim. Jest absolwentką socjologii. Po studiach zamieszkała w Lille, gdzie uczęszczała do Centre D’art Plastiques et Visuales oraz pracowała w domu dla bezdomnych Magdala. Studiowała grafikę na ASP w Krakowie. Obecnie wraz z rodziną przebywa w Wielkiej Brytanii, gdzie prowadzi przedszkole. W głębi serca czuje się pisarką. Swój wolny czas dzieli pomiędzy życie rodzinne i artystyczne pasje. Jej pierwsza książka "Anna May" wygrała ogólnopolski konkurs "Literacki Debiut Roku".
 
Recenzja ''Anny May'': klik

   Dziś macie szansę na bliższe poznanie Agnieszki Opolskiej. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście. 

  Trzy osoby, która zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Anna May''.

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Novae Res. 
Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik  

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
 

Do dzieła kochani!!! 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Novae Res.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks. 3) Agnieszce Opolskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 7 października 2015 roku do 12 października 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 20 października 2015 roku.
6. Nagrodą są trzy egzemplarze ''Anny May'' Agnieszki Opolskiej. Nagrody zostaną wysłane do zwycięzców po premierze książki tj. po 24 października.

7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                  banerek dla zainteresowanych

nkę Ostrowca Świętokrzyskiego

Czytaj więcej: http://radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/28857-najwazniejsza-jest-dyscyplina-agnieszka-opolska-o-tym-jak-byc-mama-bizneswomen-i-pisarka.html
byłą mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego

Czytaj więcej: http://radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/28857-najwazniejsza-jest-dyscyplina-agnieszka-opolska-o-tym-jak-byc-mama-bizneswomen-i-pisarka.html

24 komentarze:

 1. 1. Musi Pani spędzić czas Ne bezludnej wyspie, można wziąć ze sobą tylko trzy książki. Jakie powieści Pani bierze?
  2. Jaki jest Pani stosunek do audiobooków (ja osobiście ich nie lubię, dla mnie nie ma to nic wspólnego z książką i jest dobre dla dzieci nie umiejących czytać) ;)
  3. Jaka na codzień jest Agnieszka Opolska?

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Przez miesiąc ma Pani szansę dysponować nadprzyrodzoną mocą. Jaka by ona była i co przez ten czas chciałaby Pani zrobić?
  2. Marzenia nic nie kosztują. Jakie jest Pani najśmielsze marzenie?
  3. Co by Pani zrobiła, gdyby miała jedną niepowtarzalną szansę cofnąć się w czasie?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. dlaczego wielka Brytania a nie Polska albo Lille ?
  2. Co najbardziej lub kogo zapamiętała Pani najbardziej z domu dla bezdomnych?
  3. Czego nauczyło Panią to doświadczenie pracy w domu Magdala ?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Nie boi się Pani, że Pani książki nie trafią do czytelników?
  2. Co lub kto jest dla Pani inspiracją?
  3. Co jest najważniejsze w życiu?

  powerless251298@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę wszystkim powodzenia w konkursie :).

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Fabuła "Anny May" opera się na specyficznej więzi malarz - muza. Czy chciałaby Pani być czyjąś muzą?
  2. Pani książka zdobyła 1 miejsce w IV edycji konkursu "Literacki Debiut Roku". Jestem ciekawa jakie emocje to wyróżnienie w Pani wywołało?
  3. Narracja "Anny May" jest pierwszoosobowa. Osobiście taką lubię najbardziej, dzięki której mam okazję wraz z danym bohaterem przeżywać wydarzenia z wielką dozą emocji i rozterek. A czy Pani, myśli że dzięki narracji pierwszoosobowej można przykuć uwagę i stworzyć wyjątkową więź z czytelnikiem bardziej niż w innej narracji?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  2) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  3) Praca w domu dla bezdomnych czy praca w przedszkolu wymagają od Pani więcej osobistego zaangażowania i dlaczego?

  Pozdrawiam serdecznie
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam.
  1. Jakie jest Pani ulubione danie? A jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie byłyby według Pani jej składniki?
  2. Załóżmy, że istnieje możliwość przeniesienia się do świata przedatawionego w dowolnej powieści. Do jakiej Pani by się przeniosła i dlaczego? A może do żadnej?
  3. Co sprawia Pani największą trudność w pisaniu?

  Pozdrawiam, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Jak pisanie zmieniło Pani życie?
  2. Co Panią skłoniło do rozpoczęcia przygody z pisaniem?

  Pozdrawiam serdecznie ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/
  raven.stark.books@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. A gdyby tak na Ziemi nagle wybuchła apokalipsa...co by Pani w takiej sytuacji zrobiła, jak się zachowała, co pomyślała?

  2. Czy gdyby tytułowa główna bohaterka Pani powieści nagle ożyła, chciałaby się Pani z nią zaprzyjaźnić, poznać ją z jej strony?

  3. Jak dla mnie rozpoczęcie i skończenie powieści to już ogromny fenomen. A wydanie...no to tu już sukces w kieszeni. Pani się to udało i serdecznie tego gratuluję. Jestem jednak ciekawa Pani uczuć jakie towarzyszyły podczas tego początku i końca książki. Czy wiedziała Pani, że koniec się już zbliża, czy może to wyszło przypadkiem?

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Pani życie, jak widać, to podróż. Które z tych miejsc miało największy wpływ na pani życiowe decyzje? Czy może któreś z nich miało wpływ na to, że zaczęła pani pisać swoją pierwszą powieść?
  2.Czy marzy pani o tym, aby jeszcze kiedyś wyruszyć w podróż i zatrzymać się na dłużej w jeszcze innym miejscu?
  3.Czy w trakcie pisania książki miała pani chwile "pustki", zwątpienia, gdy myślała pani "nie mam pomysłu, co dalej, nie dam rady" itp.? Jeśli tak, to co w takich chwilach pani pomagało?

  Pozdrawiam serdecznie,
  Dominika

  domino1994domino@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam
  1. Myślę, że każdy z nas ma w życiu swoje pasje, dla których poświęca swój czas i w których odnajduje ucieczkę i szczęście. Jaka pasja oprócz pisania pochłania Panią w całości, aż zapomina Pani o otaczającym świecie?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Czy wierzy Pani w reinkarnację? Gdy ktoś z naszych bliskich jest teraz kotem, psem lub innym zwierzęciem i pojawia się w naszym życiu w określonym celu?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl
  3.

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam!
  1.Książka dla pisarza jest niczym dziecko i chciałabym się dowiedzieć czy pisząc dzieła łatwo daje je Pani czytać,prosi o jakiąś pomoc czy sugestie i jak znosi Pani tzw "dobre rady"?
  2.Piasnie jest tylko powodem wielkiej wyobraźni.marzycielstwa czy może tęskonoty.Może to nie fikcja,a prawda przeplatana między słowami.Jak jest u Pani?
  Pozdrawiam Danuta
  mail buffy35@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1.Jeśli jesteśmy już przy imieniu ''Agnieszka'' . Ostatnio duże wrażenie na mnie wywarło znaczenie tego słowa , gdyż praktycznie w 100 % pokrywa sie z moim charakterem. A jak to jest w Pani przypadku ? Wierzy Pani ogólnie w przesądy , proroctwa, horoskopy i w to ,że światem żądzi przeznaczenie ?
  2. W książce poruszany jest temat homoseksualny. Jestem ciekawa, czy na codzień jest Pani tolerancyjna ? Jakby się Pani zachowała, gdyby to Pani dziecko powiedziało taką tajemnicę ? Zareagowałaby Pani spokojnie , czy wręcz przeciwnie? Proszę się wypowiedzieć
  3.Gdyby mogła Pani rzucić wszystko i zamieszkać w dowolnym miejscu na świecie . To gdzie by to było ? We wsi , mieście ? Z dala od cywilizacji czy może wręcz przeciwnie. Kogo by Pani sobie wybrała na sąsiadów , mając całkowitą dowolność (osoby nieżyjące czy bohaterowie literaccy też wchodzą w grę :) ) Byłaby Pani patriotką i została w Polsce czy jednak wyjechała za granicę ? Proszę się wypowiedzieć :)
  Pozdrawiam i czekam na wywiad ^^
  agnieszkawoj95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Jakie jest Pani motto, którym kieruje się w życiu?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Gdyby wiedziała Pani, że ma przed sobą tylko jeden dzień życia, jakby go Pani spędziła i co by robiła w tych ostatnich minutach? Oprócz spędzenia czasu z najbliższymi bo tego pragnie każdy z nas.
  zosiasamosia.k@wp.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Jak narodziły się, w jakich okolicznościach i skąd czerpała Pani pomysły do napisania tej książki? (czy pomocne były na przykład jakieś Pani sny, przeczytane książki, obejrzane filmy, miejsca, w których Pani przebywała, życie ludzi z otoczenia itd.)
  2. Czy ma Pani ulubioną książkę, do której lubi wracać?
  3. Czy zgadza się Pani ze stwierdzeniem 'pisać każdy może', mając na uwadze, że dzisiaj dużo młodych ludzi zamieszcza swoje opowiadania w sieci?

  mietus1993@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam, pani Agnieszko :)
  1. Jak reaguje rodzina, przyjaciele na Pani książkę? Zdawali sobie sprawę z talentu, jaki w Pani drzemał czy są zaskoczeni?
  2. „Prawie całe zło świata wywodzi się z faktu, że ktoś się czegoś boi.” – tak mówiła Valancy w „Błękitnym zamku” Lucy Maud Montgomery. Zgadza się Pani z tą opinią? Czego Pani boi się najbardziej?
  3. Jak dużo Anny May jest w Agnieszce Opolskiej? Na ile udało się Pani odciąć od tworzonej przez siebie postaci? Czy w ogóle da się to osiągnąć w 100 procentach?

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Czy pisząc książkę, miała Pani problem, kiedy na przykład jedną i tą samą scenę musiała pisać po kilka razy? Czy często się to Pani zdarzało? Co pomagało wtedy w pisaniu?

  2. Czy pamięta Pani dzień, w którym coś podpowiedziało, że mogłaby Pani zacząć pisać? Jak dawno temu to było i co dokładnie się stało, że udało się Pani wygrać konkurs na "Literacki Debiut Roku"? Czy wiążą się z tym dniem jakieś szczególne wspomnienia?

  3. Męstwo, bezinteresowność, otwartość na świat, dobroć, agresywność, stanowczość, nieśmiałość, chciwość... Są to przypadkowe cechy, którymi mogą odznaczać się bohaterowie książkowi. A jakie cechy musi według Pani posiadać postać, by stać się ulubieńcem czytelników? Jaka musi ona być?

  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Przeczytałam, że pracowała Pani w Domu dla bezdomnych, a teraz prowadzi Przedszkole.
  Ja mam wrażenie, że bezdomni ludzie i dzieci mają ze sobą coś wspólnego.
  W pewnym sensie są uzależnieni od innych.
  Czy zgadza się Pani ze mną?
  Co sprawia, że decyduje się Pani na taką pracę i czy ma to coś wspólnego z pisarstwem?

  Pozdrawiam
  Katarzyna
  kki13@interia.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...