Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 16 października 2015

Konkurs z Lilianą Fabisińską

Liliana Fabisińska - z wykształcenia pedagog i kryminolog, zajmuje się w życiu głównie pisaniem: pisze artykuły do gazet, doktorat o przyjaźniach literackich, oraz książki – najchętniej także o przyjaźni, w jej przeróżnych odcieniach. A w wolnych chwilach pisze listy do koleżanek z różnych stron świata, obowiązkowo ręcznie, na pięknych papeteriach. Pisze dla dzieci (‘Amor z ulicy Rozkosznej’, seria ‘Klinika pod Boliłapką’), dla młodzieży (‘Skrzynia piratów’, seria ‘Bezsennik’)... a ostatnio przede wszystkim dla kobiet. Dobrze czuje się zarówno w książkach z przymrużeniem oka (‘Z jednej gliny’), jak i tych bardzo poważnych, dotykających tematów tabu (‘Córeczka’, ‘Śnieżynki’). Kiedy nie pisze, zwykle czyta. Jest molem książkowym, któremu towarzyszy  nieustanny lęk o to, że podłoga zarwie się pod ciężarem tomów zgromadzonych  na regałach. Wciąż obmyśla nowe podróże, często można ją spotkać w kinie. Ma gadającą papugę, która siedzi jej na głowie i zerka na monitor przy pisaniu kolejnych książek.

   Dziś macie szansę na bliższe poznanie pani Liliany Fabisińskiej. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście.

   Dwie osoby, które zdaniem pisarki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Śnieżynki''.
 
  Sponsorem nagrody jest wydawnictwa Filia.
  Fan-page wydawnictwaklik

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.


  Mam też prośbę do tzw. stałych uczestników wywiadu konkursowego, będę wdzięczna za urozmaicenie swoich dotychczasowych pytań.

   Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Filia.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Liliany Fabisińskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 16 października 2015 roku do 21 października 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 28 października 2015 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Śnieżynki''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                             banerek dla zainteresowanych 

40 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Czym kieruje się Pani podczas kupowania nowych książek? Ważniejszy jest opis z tyłu czy może okładka?
  2.Książki o jakiej tematyce lubi Pani czytać najbardziej?
  3.Podczas pisania o przyjaźni inspiruje się Pani własnymi historiami czy może jednak bardziej tymi usłyszanymi od ludzi?
  Pozdrawiam Natalia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Jaką powieść planuje Pani w najbliższym czasie? Jakie tematy będzie poruszać?
  2. Pani seria ,,Klinika pod Boliłapką" jest jedną z moich ulubionych. Proszę zdradzić, ile tomików Pani planuje oraz o jakich zwierzętach będziemy mogli jeszcze poczytać.
  3. Czy planuje Pani jakieś spotkanie autorskie w najbliższym czasie? :)

  recenzjekiti@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Lubi Pani brzmienie swego imienia ?

  2. Gdzie najlepiej się Pani pisze ? W domku na wsi, na nadmorskiej plaży, w zaciszu swojego pokoju, w wannie...?)

  3. Którą polską pisarkę młodego pokolenia ceni Pani najbardziej ?

  Mój mail: zglowawchmurze@tlen.pl

  Pozdrawiam
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 5. A czy papuga, która gada, to czasem Pani podpowiada? I co najczęściej powtarza, gdy Pani pisze? Pozdrawiam, Małgosia
  mkwolek@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. 1 w jaki sposób znajduje Pani czas na to wszystko ? ( to co opisane w notce powyżej )
  2 planuje Pani podróże- podróż marzeń w którym kierunku ? dokąd ?
  3 Która przyjaźń literacka jest dla Pani najbardziej inspirująca z której czerpie się najwięcej ?

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Sama piszę listy, z różnymi osobami ze świata i również jak Pani uważam, że listy powinny być pisane ręcznie bo tylko wtedy oddają swój klimat. Co Pani czuje gdy widzi w skrzynce list, w pachnącej papeterii i ładnie oprawionej kopercie?
  Witam
  2. Myślę, że każdy z nas ma w życiu swoje pasje, dla których poświęca swój czas i w których odnajduje ucieczkę i szczęście. Jaka pasja oprócz pisania pochłania Panią w całości, aż zapomina Pani o otaczającym świecie?
  3. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Jak pani traktuje swoje dzieła? Jako dobrą powieść do zrelaksowania, czy może jako jakiegoś typu poradnik, gdzie porady są ukryte pod kopułą pewnej historii?
  2. Czy każdy autor pisząc swoją ksiażkę tworzy swój własny, intymny świat? Czy miała Pani taki świat? Jeśli tak to jaki on był? Tajemniczy, emocjonujący, czy może spokojny?
  3. Z tego co zrozumiałam, uwielbia Pani pisać listy. Czy uważa Pani, że straciły one na wartości?Jak ustosunkuje się pani do faktu, iż młode pokolenie nie lubi pisać obszernych listów, które zawierają wszystkie emocje, tylko wolą pisać krótkie, kilku słowne smsy?

  klaudia.winkler99@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. 1) Pisze Pani dużo o przyjaźni. Stara się Pani w nich przemycać własne doświadczenia, czy kreuje idealną według Pani historię przyjaciół? Jakby ona wyglądała?

  2) Sama też piszę z niektórymi koleżankami tradycyjne listy. Zachęciły mnie do tego stare książki, w których tak się robiło na co dzień oraz odwieczna chęć życia w dawniejszych czasach. Jak było w Pani przypadku?

  3) Czy stara się Pani napisać książkę, która dorównywałaby ulubionej powieści? A może już się to udało?

  esempolowicz@gazeta.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wezmę udziału, ponieważ książkę mam i czytałam, ale wszystkim ogromnie polecam wzięcie udziału, bo WARTO!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Czy uważa Pani, że ręczne pisanie listów na pięknych papeteriach, kiedyś całkowicie zaniknie? Obecnie większość ludzi zamieniło pocztę tradycyjną na tę elektroniczną.
  2. Posiada Pani gadającą papugę. Czy ta papuga oprócz gadania potrafi również może czytać książki? ;)
  3. Kiedy i jak stała się Pani molem książkowym?

  Pozdrawiam, Grażyna Wróbel
  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. W recenzjach "Śnieżynek" przeczytałam, że pokazała Pani jak wygląda proces leczenia niepłodności i jakie uczucia targają wtedy ludźmi. Czy pisząc o tak wzburzającym emocje, trudnym i kontrowersyjnym temacie jakim jest in vitro, było dla Pani trudne?
  2. "Śnieżynki" to książka o tym, jak bardzo cienka jest granica między przyjaźnią a wrogością. Jakiej granicy nigdy by Pani nie przekroczyła w przyjaźni?
  3. W jednym z wywiadów powiedziała Pani, że nigdy nie pisała Pani książki tak emocjonalnej jak "Córeczka". Z tego co zdążyłam zauważyć po recenzjach "Śnieżynek", również jest bardzo emocjonalną powieścią. W takim razie zapytam Panią, która z tych książek jest dla Pani bardziej emocjonalna?
  Pozdrawiam serdecznie :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam. :)
  1. Jakie jest Pani ulubione danie? Jeśli założyć, że proces, na który składa się napisanie i wydanie książki to potrawa, jakie powinna mieć według Pani składniki?
  2. Jeśli kiedykolwiek mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści, jaką Pani by wybrała i dlaczego? A może do żadnej?
  3. Kim jest Liliana Fabisińska? Przypisze Pani do każdej litery swojego imienia cechę, która Panią opisuje?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1) Pisze Pani książki kobiece, obyczajowe. Jak w takim razie wykorzystuje Pani w nich swoją wiedzę ze studiów kryminologii?
  2) W książce „Z jednej gliny” Nora organizuje zajęcia z ceramiki. Skąd pomysł na glinę, lepienie z gliny? I czy Pani sama brała udział w takich warsztatach?
  3) Lubię ary błękitne i czerwone. A Pani papuga to jaki gatunek? I jak się wabi ta zacna redaktorka, czuwająca nad każdym słowem kolejnej powieści? ;)

  Serdeczności
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Z wyksztalcenia jest Pani kryminologiem i pedagogiem,czy pracowala Pani kiedys w zawodzie? Skąd się wzielo zainteresowanie tymi dwoma,jakże różnymi, a zarazem podobnymi, zawodami?
  2. Ile Pani posiada książek w swojej biblioteczce,skoro istnieje obawa przed zarwaniem się podłogi?
  Pozdrawiam cieplutko.
  dziobasek3@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Jak pani radzi sobie z jesienną chandrą?
  2. Co pani nazywa szczęściem?
  3. Czy mam pani zamiar napisać kolejną książkę, jak tak to o czym będzie?
  adhd9@wp.pl pozdrawiam Beata Lewandowska

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Pisze Pani książki o przyjaźni. Czy w Pani życiu istnieje prawdziwa przyjaciółka? Jeśli tak, to czy ta przyjaźń była poddana próbom?

  2. Wiele osób zamartwia się bez powodu, inne natomiast są wiecznie uśmiechnięte mimo niepogody za oknem. Czy uważa się Pani za optymistkę, czy raczej pesymistkę? Czy ma to odbicie w Pani powieściach i pracy zawodowej?

  3. Zawsze lubiłam pisać długie odręczne listy, dlatego miło przeczytać, że w dobie poczty elektronicznej są jeszcze osoby, które taki sposób komunikacji wybierają. Proszę wyobrazić sobie, że miałaby Pani napisać krótki list do czytelników zachęcający do ostatniej Pani książki. Jakby on wyglądał? Jaką papeterię by Pani wybrała?


  Pozdrawiam,

  Meggie
  prace.meggie@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. W pełni się z Panią zgadzam, iż pisanie listów to naprawdę wspaniała rzecz :). Niestety, ale w dzisiejszych czasach nie jest już ona tak praktykowana jak kiedyś. Mamy telefony, mamy internet, a więc znacznie łatwiejszy dostęp do komunikacji z najbliższymi. A jak Pani podchodzi do tej całej technologii? Uważa Pani, że to dobre postępy czy też nie?

  2. Podobno lubuje się Pani w pisaniu o przyjaźni. Według mnie to bardzo ładny temat na powieści. Czy ma Pani tego jedynego przyjaciela w swoim życiu, z którym dzieli Pani swoje smutki i radości? A może jednak "przyjaciel" to za duże słowo? Jeśli Pani takiego przyjaciela posiada to czy utożsamia Pani waszą przyjaźń w swoich książkach i artykułach?

  3. Czy jest jakieś marzenie z Pani dzieciństwa, którego nie udało się dotąd zrealizować? A może jest Pani kobietą spełnioną?

  e-mail:asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Uwielbiam czytać, ale gdy porównuję siebie z moją żoną, to wychodzi na to, że moja żona czyta i więcej, i szybciej ;) Co Pani na to, aby wprowadzono w Polsce Dzień Kobiet Czytających?
  2. „– Jeanno, kobiety potrafią kochać o wiele mądrzej niż my! One nie kochają mężczyzny dla jego wyglądu. Nawet jeśli on się im bardzo podoba. – Joaquin westchnął błogo. – Kobiety kochają cię przez wzgląd na twój charakter. Twoją siłę. Twoją mądrość. Albo dlatego, że potrafisz zaopiekować się dzieckiem. Bo jesteś dobrym człowiekiem, masz honor i godność. One kochają cię inaczej niż mężczyzna kobietę. Nie z powodu kształtnych łydek ani nie dlatego, że w swoim garniturze budzisz zazdrość u jej koleżanek z pracy. Owszem, istnieją też takie kobiety, ale są tylko jak zły przykład dla innych” (Nina George „Lawendowy pokój”). Co sądzi Pani o tym cytacie? Czy uważa Pani, że kobiety i mężczyźni inaczej kochają? Co dla kobiet jest ważne w miłości, w wyborze Tego Jedynego?
  3. Uwielbiam piec, oczywiście głównie dla Mojej Żony :) Ostatnio specjalizuję się w ciastkach owsianych z różnymi dodatkami, np. rodzynki, orzechy, suszona żurawina. Wspólnie z Żoną kochamy serniki. A jakimi ciastkami/ciasteczkami Pani najchętniej się delektuje? Sama Pani piecze?

  Dziękuję za odpowiedzi.
  Pozdrawiam
  Bogdan, bogdan061177@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Jak zachęciłaby Pani osobę, która nie lubi czytać i stroni od książek, żeby jednak przełamała się i przeczytała właśnie Pani książkę?
  2. Czy lubi Pani wszystkich swoich bohaterów, czy może któryś zyskał szczególną Pani sympatię, a może jest i taki, który Panią bardzo denerwuje?
  3. Czy pisze Pani daną książkę od początku do ostatniej kropki, czy może, jak najdejdzie jakiś kryzys, odstawia Pani daną pozycję i pisze Pani wtedy coś innego?
  Pozdrawiam cieplutko :-)
  katarzyna.pacyniak@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Gdyby musiałaby Pani wybrać jakiś zawód całkowicie niezwiązany z pisaniem to jaki byłby to zawód ? (związany z Pani innymi pasjami)
  2. O czym mogłaby Pani napisać idealny kryminał?
  3. Czy wyobraża sobie Pani ekranizację którejś ze swoich książek?

  pozdrawiam
  iza380@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Co przekazuje Pani swoim czytelnikom w książkach?
  2. Nie bała się Pani wydania swojej pierwszej książki?

  powerless251298@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Jakie jest Pani motto, którym kieruje się w życiu?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Szczęście to...?
  zosiasamosia.k@wp.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam
  1. Jakie wspomnienie z dzieciństwa wywołuje największy uśmiech na Pani twarzy?
  2. wiem, że nie przepada Pani za fb, jednak chyba każdy wie, że w intrenecie siła itd. jak się Pani z tym czuje? z omijaniem 'internetów'? patrząc jak niektóre inne polskie i nie tylko pisarki/rze się pokazują i dzięki temu zdobywają gro czytelników?

  pozdrawiam ciepło
  Ela

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Gdyby można było cofnąć czas to czy zmieniłaby Pani coś w swoim życiu ?
  2. Jakie jest Pani najmilsze wspomnienie z dzieciństwa?
  3. Do jakiego kwiatu by się Pani porównała?
  annis16@op.pl
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 27. 1. Kocham czytać bajki. Obawiam się, że nigdy nie wyrosnę z tego. Zawsze dziadek mi czytał, potem czytałam sama i teraz nie wyobrażam sobie, żebym moim dzieciom nie czytała. Moje dzieci i ja kochamy bajki braci Grimm. Czy lubi Pani czytać bajki? Jakie by nam Pani poleciła?
  2. Czym jest dla Pani przyjaźń? Z którym bohaterem Pani książek najbardziej chciałaby Pani się zaprzyjaźnić i dlaczego akurat z tym? Czym takim wyróżniałby się ten przyjaciel?
  3. Okładki Pani książek jest cudowne. Gdy jestem w księgarni, to aż krzyczą do mnie: "Przeczytaj mnie! Nie odchodź beze mnie!". Ma Pani na nie wpływ? Może sama Pani je projektuje?
  Pozdrawiam
  Gosia
  pawlaczykgosia@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 28. 1. Książki, które pisze Pani (głównie) dla kobiet są pełne ciepła, mądrości, życiowych rad. Co przede wszystkim chciałaby Pani przekazać poprzez swoją twórczość? Jakie reakcje wywołać?
  2. Niedługo moja rodzina się powiększy i gdy zastanawialiśmy się z mężem nad imieniem dla dziewczynki zaproponowałam Lilianę. Przyznaję, że właśnie dzięki Pani, bo nie miałam do czynienia z nikim innym o tym imieniu, a jak spojrzałam na regał z książkami, to tak mi podpasowało - córeczka Lilianka :) Wprawdzie nic z tych planów nie wyszło, bo moja kobieca intuicja zawiodła i jednak będzie chłopczyk, ale pozostając w temacie imion. Jaką zasadą kieruje się Pani przy wyborze imion dla swoich postaci - zwraca Pani uwagę na ich symbolikę, dobór jest przypadkowy czy na zasadzie skojarzeń cech z kimś znajomym? Ma Pani takie mocne skojarzenia, że przykładowo Marta to osoba zawzięta i zarozumiała, i nie nazwałaby tak Pani pozytywnej bohaterki?
  3. Lubi Pani podróże i pewnie marzy Pani o jakimś odległym kraju. A jaki region / miasto w Polsce darzy Pani największym sentymentem i poleciłaby mi do zwiedzenia w pierwszej kolejności?

  Pozdrawiam serdecznie!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 29. 1. Czy ma Pani swojego ulubionego bohatera literackiego?

  2. Kto jest Pani literackim mentorem?

  pozdrawiam
  Robert
  jgryta85@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 30. 1. Jaka jest pierwsza myśl, która przyjdzie Pani do głowy, kiedy usłyszy słowo „książka”? A jaka, kiedy usłyszy słowo "list"?

  2. Lektury szkolne. Jedni uważają je za wytwór bardzo dobry, potrzebny i w pełni zgadzają się z tym, by dzieci czytały książki wcześniej ustalone przez nauczyciela. Inni mówią natomiast, że lektury są złe, ponieważ zniechęcają do czytania książek, gdyż są narzucane z góry, trzeba je przeczytać w danym terminie, a jeśli nie, to uczeń otrzymuje stosowną ocenę. Niektórzy sądzą, że właśnie przez to tak niewielu Polaków czyta książki, gdyż nie kojarzą ich z tymi dziełami, które są ciekawe i naprawdę dobre, tylko z tymi narzuconymi wcześniej książkami, przez co nie patrzą na czytanie jako na przyjemność, ale na przymus. Jakie jest Pani zdanie o lekturach szkolnych i co o nich sądzi? Potrzebne czy zbędne?

  3. Jaki tytuł nosi Pani ulubiona książka z dzieciństwa? Jak często Pani do niej wracała?

  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 31. 1. Czy w trakcie pisania książki (nie mam na myśli tu tylko "Śnieżynek") prosi Pani kogoś bliskiego o przeczytanie i o radę czy sugestię co do tego, co Pani napisała, czy dopiero po napisaniu całej książki daje Pani ją komuś do przeczytania (jeszcze zanim trafi do rąk wydawcy)?
  2. Czy zanim zabrała się Pani do napisania "Śnieżynek" musiała się Pani jakoś przygotowywać do tego tematu czytając np jakąś literaturę dotyczącą leczenia niepłodności i in vitro?
  3. Pisze Pani i dla dorosłych i dla dzieci, co wydaje mi się bardzo,trudne ze względu na całkiem inne wymagania i oczekiwania odbiorcy, inny język i tematy. Którzy czytelnicy - dzieci czy dorośli są dla Pani większym wyzwaniem?

  katarzyna.piwoda@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 32. 1. Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania?
  2. Bardzo często dowiaduję się, że ulubionym zwierzęciem domowym dla Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic"- ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Czy również posiada Pani kota?
  3. Pani Magdalena Witkiewicz bardzo często Panią wspomina na swoim FB. Jak Panie się poznałyście? Jestem pewna, że to miłość do książek Pani do siebie przyciągnęła :)

  Pozdrawiam
  szczesliwamama95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 33. 1. Często zdarza mi się, że kupuję książkę dzięki rekomendacji znanej osobistości: aktorki, dziennikarki czy innej pisarki. Przyznam, że jeszcze nigdy nie zawiodłam się i dzięki temu nasza domowa biblioteczka rozrasta się w błyskawicznym tempie. Czyje rekomendacje na stronie tytułowej Pani książek byłyby dla Pani satysfakcjonujące?
  2. Przeczytałam w jednym z wywiadów, że studiowała Pani w RPA :) Teraz wśród studentów jest bardzo popularny program wymiany Erasmus. Można zwiedzić świat, poznać wielu ludzi i kultury. Jak się Pani tam podobało? A ciekawi mnie jeszcze, dlaczego akurat RPA?
  3. Gdyby żyła Pani w ubiegłym stuleciu, to którą ze znanych osób chciałaby Pani być i dlaczego? Może to bohaterka książki?
  Pozdrawiam
  aniawolniak12@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 34. 1. Co czuje pisarz, gdy odnosi sukcesy? Gdy jego książki zbierają pozytywne opinie, gdy wszyscy zachwycają się pomysłem, polecają książki innym? Jakie emocje towarzyszyły Pani, gdy Pani książki się podobają?
  2. Czy myślała Pani o ekranizacji Pani książki? Które Pani dzieło powinno być przeniesione na duży ekran jako pierwsze? Kto powinien zagrać główne role?
  3. Napisała już Pani wiele książek i dla dzieci, i dla dorosłych. Czy pisząc książki myśli Pani już o blogerach i krytykach literackich? Zdarzyło się Pani zmienić coś w książce specjalnie, ponieważ uznała Pani, że to się nie spodoba?
  Pozdrawiam
  anetapachurka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...