"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

piątek, 24 czerwca 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Katarzyna Żak

Katarzyna Żak. Pisarka-hobbystka.
Teksty tworzy okazjonalnie, w zależności od humoru i wolnego czasu, oscylując między s-f, kryminałem i felietonem. Wychodzi to nadzwyczaj eklektycznie.
Wędruje po górach, fotografuje i podróżuje – tyle, ile się da. Efektem tego są trzy indywidualne wystawy fotograficzne i udział w kilku zbiorowych. 
 Za papierowy debiut z zakresu fantastyki uznaje publikację opowiadania „Powrót ad fontes” w SFFiH (wcześniej nagrodzonego w konkursie „Horyzonty wyobraźni” 2010). Debiut internetowy to tekst „Gdzie diabeł mówi dobranoc” w czasopiśmie QFant (2012).
Ponadto publikacja opowiadań w antologiach: „Morderstwo na jedynkę” („Kryminalnych opowiadań tom”, Wydawnictwo TWINS, 2009), „Wyspa A.1474” („Teorie spisków”, Wydawnictwo Craiis, 2013).
Nagrody w konkursach literackich: „Opowiem wam historię” (2007), „Kobra powraca – lipowiecka kryminał story” (2008), „Z książką przez życie” (2009), „Malowane słowem i sercem” (2009), „Pigmalion fantastyki” (2010 i 2013), „Techniką czy magią” (2010), „Horyzonty wyobraźni” (2010 i 2011), „Fantastyczna biblioteka” (2013).

  Dziś macie okazję bliżej poznać Katarzynę Żak. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Gotowy wywiad ukaże się w osobnym poście.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Nie ma tego złego'' Katarzyny Żak.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
FanPage wydawnictwa na Facebooku: klik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1- maks. 2) Katarzynie Żak na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 24 czerwca 2016 roku do 29 czerwca 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 7 lipca 2016 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ,,Nie ma tego złego'' Katarzyny Żak.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

20 komentarzy:

 1. Z niecierpliwością będę wyczekiwać wywiadu.

  OdpowiedzUsuń
 2. 1) Dużo Pani pisze, oscyluje między różnymi gatunkami… Czym dla Pani jest SŁOWO?
  2) Gdyby Pani mogła wybrać się na wędrówkę, ale po bardziej płaskim terenie, np. pagórkowatym, to jakie tereny chciałaby Pani przemierzyć pieszkom?
  Pozdrawiam, Marta
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. 1) Czy istnieje takie miejsce, gdzie wyjątkowo lekko się Pani pisze?
  2) A czy istnieją takie osoby, które motywują albo inspirują Panią do pisania? W jaki sposób?

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje pytanie będą dotyczyły Pani bohaterek, ponieważ obie mnie zainteresowały.
  1. Zuzanna jest kobietą porzuconą. W tej sytuacji 99% polskich pisarek kazałoby jej przeżyć love story z happy endem. Tymczasem Cyrysia wspomina w swojej recenzji, że w Pani książce w ogóle nie ma wątku miłosnego. Czy to dlatego, że Zuzanna jest specyficzna, czy po prostu chciała Pani uniknąć oklepanych schematów?
  2. Krystyna jest pełną życia emerytką, która lubi zagadki kryminalne. Skąd pomysł, aby w dobie powszechnego kultu młodości uczynić bohaterką starszą panią? Czy jest ona tylko wytworem Pani wyobraźni, czy też inspiracją była jakaś dziarska staruszka z grona rodziny lub znajomych?
  Pozdrawiam,
  Perus (adres ten, co zwykle)

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Zuzannie życie wywraca się do góry nogami - zostaje porzucona przez narzeczonego, ma do spłacenia kredyt i puste mieszkanie. A czy Pani miała w swoim życiu pasmo złej passy, gdzie skumulowały się złe wieści, wydarzenia?
  2. W "Nie ma tego złego" zaserwowała nam Pani odrobinę czarnego humoru. A co tak na co dzień Panią bawi, sprawia że śmieje się Pani do rozpuku?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. 1.Jakie książki Pani czyta? Czy są to książki z rodzaju tych, które sama Pani pisze, czy zupełnie inne?

  2.Czy widziałaby Pani którąś ze swoich powieści na wielkim ekranie? Jeśli tak, to która?i kto grałby główne role? :)

  E-maila nie podaje z przyczyn ostatnio wiadomych, ale będę uważnie śledziła wyniki na fb :D

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Gdyby mogła Pani wysłać na cały świat jedną wiadomość, co by to było i dlaczego?

  agnik56@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja zapytam przewrotnie do tytułu. Proszę dokończyć zdanie: Nie ma tego dobrego...

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy gdyby wiedziala Pani ze za dwa dni bedzie oplywac swiat statkiem i ze wlasnie za te dwa dni pojawi sie sama na bezludnej wyspie to jakie swie rzeczy zabralaby ze soba? Jestem bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Jak się pani czuje, gdy wie, że pani książki podbijają serca?
  2. Lubi pani czytać swoje książki? Wiele pisarzy tego nie lubi, bo twierdzi, że nie ma sensu w tym co piszą. Zdają sobie też sprawę, że czytelnicy to kochają i rozumieją.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie to kolejna autorka totalnie do odkrycia. Czekam na rozmowę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy lubi Pani, jak ktoś mówi, że nie ma tego złego, kiedy aktualnie świat się wali? Jak Pani podchodzi do tego typu mądrości?
  Ma Pani swoje złe, co wyszło na dobre?

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Jakie miejsce na świecie chciałaby Pani sfotografować, czyli gdzie udałaby się Pani w podróż marzeń? :)
  2. "Nie ma tego złego" zakwalifikowano do "serii z babeczką", która kojarzona jest z zabawnymi i przyjemnymi książkami dla kobiet. Czy nie obawia się Pani, że powieść zostanie niedostrzeżona przez mężczyzn oraz kobiety, które zaczytują się w kryminałach? Mnie przykładowo ta seria przyciąga, ale po przeczytaniu recenzji wiem, że różni się od dotychczas wydanych w serii i może zaskoczyć :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Co lub kto jest dla Pani motywacją do działania, spełniania marzeń? Czy pochodzi to z Pani wnętrza czy raczej zależy od czynników zewnętrznych?

  2. Czy jest Pani osobą spełnioną czy jeszcze czegoś w Pani życiu brakuje?

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam :)

  1) W jednej z opinii na temat Pani najnowszej książki „Nie ma tego złego” przeczytałam zdanie, że jest to „bardzo fajny ‘babski’ kryminał”. Czy w trakcie pisania książki spodziewała się Pani, że może ona właśnie w taki sposób zostać przez czytelników odebrana i czy zgadza się Pani z taką oceną?

  2) Anna Jantar śpiewała kiedyś, że „nic nie może przecież wiecznie trwać”. Proszę wyobrazić sobie sytuację, w której z jakiegoś powodu została Pani zmuszona do porzucenia jednej z wielu Pani pasji, jaką jest pisanie. Jakim innym hobby zastąpiłaby Pani pisanie książek?

  Pozdrawiam,
  Edyta
  flower4@vp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...