Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

czwartek, 16 czerwca 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Aneta Rzepka

Aneta Rzepka

Stara się czerpać radość z życia, bo ma je tylko jedno. Szanuje ludzi i zwierzęta, potrafi dostrzegać piękno przyrody. Kocha książki, bo pozwalają jej na oderwanie się od codzienności oraz teatr za umowność i ponadczasowość. Wbrew temu, co modne, lubi czytać powieści polskich autorów i opowiada o nich na swoim blogu.

Oficjalnie absolwentka Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prywatnie żona, matka, właścicielka kota i psa.. W wolnych chwilach przelewa myśli na papier. Tak powstało kilka powieści obyczajowych dla młodzieży („Sonata o marzeniach”, „Magia kasztana”), dla starszych czytelniczek („Świat w pastelach Ingi”, „Miseczka szczęścia”, „Kieszenie przeszłości”) , tekst dla dorosłych w nurcie fantasy („Gra o duszę) oraz cykl bajek dla dzieci („Renisowe opowieści”). Jej opowiadania można znaleźć w kilku antologiach.

Przygodę z pisaniem zaczęła od publikacji internetowych. Jest laureatką kilku konkursów literackich, recenzentką i redaktorką. 
 
  Dziś macie okazję bliżej poznać Anetę Rzepkę. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Gotowy wywiad ukaże się w osobnym poście. 

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki
''Czego o Tobie nie wiem''.

  Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
  FanPage wydawnictwa na Facebookuklik

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.


  Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1- maks. 2) Anecie Rzepce na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 16 czerwca 2016 roku do 21 czerwca 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 28 czerwca 2016 roku.
6. Nagrodą jest  jeden egzemplarz ''Czego o Tobie nie wiem'' Anety Rzepka.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

23 komentarze:

 1. Skąd czerpie Pani pomysły na książkę? Rzeczywistość czy całkowita fikcja? Jeśli rzeczywiste wydarzenia to czy i rzeczywiści bohaterowie?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. W "Czego o Tobie nie wiem" możemy poznać zahukaną przez męża Annę, zakochaną Kornelię, przerażoną nową rzeczywistością Olę i Weronikę, do której wróciła przeszłość. Bohaterki o różnych charakterach i odmiennie patrzące na świat. A która z tych bohaterek jest Pani szczególnie bliska (albo jakie cechy charakteru którejś z bohaterek)?
  2. W "Czego o Tobie nie wiem" porusza Pani wiele ważnych i zarazem trudnych tematów - przemoc domowa czy nieumiejętność kochania własnego dziecka. Niby jest to fikcja literacka, ale czy pisząc o tych problemach, potrafiła Pani robić to z zimną krwią, nie angażując się emocjonalnie?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Jeśli dojdzie w przyszłości do ekranizacji Pani książki "Czego o Tobie nie wiem" kogo widziała by Pani w obsadzie głównych ról? Myślę o rodzimych aktorach.
  2. Kto z żyjących pisarzy jest dla Pani wzorcem,ideałem, guru ? Dlaczego ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki elektroniczne maja swoich zwolenników i przeciwników. Ich zwolennicy podkreślają, że są tańsze i łatwiejsze w przechowywaniu, gdyż nie wymagają półek. Przeciwnicy natomiast twierdzą, że nic nie zstąpi przyjemności trzymania książki w ręku i przewracania kartek. A jak wygląda sprawa z punktu widzenia pisarza? W jaki sposób łatwiej dziś dotrzeć do czytelnika? Pani przez pewien czas wydawała swoje książki głównie w formie elektronicznej, a teraz powróciła do formy tradycyjnej - czy to oznacza rozczarowanie lub zmianę poglądów? A może tylko przypadek?
  Pozdrawiam - perus@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 5. Wczoraj skończyłam czytać, więc... Życzę innym powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nawiązując do tytułu książki mam pytanie . Czego o Pani nie wiedza znajomi, tzn czy jest jakiś sekret , którego nigdy i nikomu Pani nie wyjawi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy uważa Pani, że wie o sobie wszystko, może pani powiedzieć z dużą pewnością, jak się Pani zachowa, czy może jeszcze się Pani nie sprawdziła i nigdy takiej tezy nie wygłosi?
  Jak bardzo bohaterowie w wersji końcowej różnią się od tych, których Pani wymyśliła? Czyli czy to Pani kieruje bohaterami, czy oni panią?

  Katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Często dowiaduję się, że ulubionym zwierzęciem domowym dla Pisarzy jest kot. Wiem, że Pani posiada zarówno kota, jak i psa - ja też :) "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic"- ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi?
  2. Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  szczesliwamama95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Jak wyglądała praca nad tworzeniem ogólnego świata przedstawionego w książce?
  2. Czy książka ma jakieś powiązania z pani życiem osobistym?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam.
  1. Załóżmy, że na jeden dzień mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. jaką by Pani wybrała i dlaczego? A może żadną?
  2. Jaka jest Pani ulubiona potrawa? Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinna mieć według Pani skłądniki?
  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie,.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam :) ja zapytam o radę :) od zawsze wymyślałam różne historie , z różnych gatunków : kryminał , romans , przygodowe . Zawsze zaczynałam w jakimś zeszycie , nawet dosyć dużo pisałam , ale nigdy nic nie skończyłam . I stąd pytanie , co Pani radzi zrobić , jak się za to zabrać , żeby skończyć to , co zacznę pisać ? :)

  paulinakozak.96@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1)Gdyby się Pani dowiedziała że jest poważnie chora, co by Pani zrobiła z czasem, jaki jej pozostał, czy np. zostałaby Pani z ukochanymi osobami, odcięła się od świata lub czy np. wyruszyła w podróż marzeń?
  2) Czy umiałaby Pani się odnaleźć na obczyźnie, w zupełnie innej kulturze, bez znajomych, rodziny?
  nikusiaa1983@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Czy w dzieciństwie miała Pani ulubionego bohatera ksiazkowego, do którego przygód Pani wracała. Kto nim był?
  2. Co daje Pani największą motywację do pisania?
  k.kwiatkowska.hotowy@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Jako małe dzieci często wyobrażaliśmy sobie naszą przyszłość. Bawiliśmy się w dom, lekarza, fryzjerkę. O czym marzyła Pani jako dziecko ? Czy kiedykolwiek marzyła Pani o wydaniu swojej własnej książki ? Bądz zostaniu sławną pisarkę ? :)
  2. Jak narodził się pomysł o napisaniu pierwszej książki ? Jakie uczucia temu towarzyszyły ? :)

  klaudia1144@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam :)

  1) Parafrazując tytuł Pani najnowszej książki „Czego o Tobie nie wiem”, można zadać pytanie: ‘czego o sobie nie wiem?’. Czy sądzi Pani, że jednym ze skutecznych sposobów odpowiedzi na takie pytanie może stać się czytanie książek?

  2) Zgodnie ze słowami Wiesława Myśliwskiego, „Książki to także świat, i to świat, który człowiek sobie wybiera, a nie na który przychodzi”. Z tego względu zapytam, do jakiego świata Pani, jako czytelniczka, najchętniej i najczęściej się przenosi?

  Pozdrawiam,
  Edyta

  flower4@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Jest Pani nie tylko pisarką, ale i recenzentką. Szczere i rzetelnie napisane recenzje mają dużą moc oddziaływania na czytelników. Mnie nie raz zachęciły do przeczytania książki, na którą początkowo nie zwróciłam uwagi. Jak ocenia Pani działanie blogosfery i wkład recenzentów w promocję Pani najnowszej książki?
  2. "Wszyscy skrywamy w najgłębszych zakamarkach duszy jakiś sekret." - z książki "Marina" Carlosa Ruiz Zafóna. Ten skrywany przez Annę jest wstrząsający. Bohaterka znajduje ukojenie w pisaniu na blogu o swoich problemach. Co Pani daje pisanie? Czy bywa czasami ucieczką czy po prostu przyjemnością?
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1) „Oficjalnie absolwentka Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. A nieoficjalnie?
  2) Co Panią najbardziej urzeka w przyrodzie?
  Pozdrawiam,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...