Życie jest krótkie. Nie marnuj go na rzeczy, które nie są ważne. Skup się na tym, co ma dla Ciebie sens i daj z siebie wszystko. [Steve Jobs] ❤

sobota, 11 czerwca 2016

WYNIKI KONKURSU: moje najfajniejsze wspomnienie z dzieciństwa ツ

 Moi Drodzy,
 
  naszedł czas, by ogłosić wyniki konkursu, w którym można było wygrać:
 
 ''Pałacyk za mostem''  Haliny Kowalczuk.

Dziękuję również za tak liczny udział w konkursie. Dzięki Wam sama przeniosłam się w czasie i wróciłam do dzieciństwa. :)
 
Gdybym mogła nagrodziłabym wszystkich, ale niestety reguły zabawy są nieubłagane. Tylko jedna osoba może wygrać, toteż moim kierując się moim czysto subiektywnym odczuciem postanowiłam nagrodzić wypowiedź Joli.
 
~~ * ~~

Jola
źr.
Moje najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa to na pewno wspaniałe wakacje na wsi u babci. Tam raz w tygodniu pieczono chleb, a jego zapach roznosił się po całym domu. Polewało się go taki cieplutki śmietaną i posypywało cukrem. Okładało się truskawkami lub poziomkami i to były najlepsze kanapki pod słońcem!
źr.
Żniwa i bieganie po rżysku boso. Zwózka snopów zboża do stodoły i jazda na samym szczycie pełnego zboża wozu. To była frajda.A spanie na sianie? Zbieranie stonki do słoików/praca i jednocześnie zabawa dla mnie "miejskiej" dziewczynki. Magiczne wieczory, gdy babcia czytała nam baśnie przy klampie naftowej. Takiego światła nie ma i trudno jest przypomnieć sobie jego bajkowy płomyk i zapach! Dzieciństwo moje było na pewno biedne i skromne, ale braki materialne nadrabialiśmy fantazją w wyszukiwaniu zabaw i nigdy nam się u babci nie nudziło, mimo, że dom był położony w samym lesie i daleko od sąsiadów.

 
Gratuluję!

16 komentarzy:

 1. Ja też mam babcię na wsi i podobne wspomnienia:) Cudne to były lata dzieciństwa!! Gratulacje!! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja preferowałam chleb z samym cukrem, bez śmietany:) Gratulacje:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję! Stonka do słoików! Jak ja dawno stonki nie widziałam. Ale nie tęsknię:)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...