Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 29 czerwca 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Zuzanna Jędrzejewska


Zuzanna Jędrzejewska urodziła się w niedzielny, słoneczny poranek, w dniu, w którym dodano sekundę przestępną. Te niezwykłe okoliczności narodzin w istotny sposób zaważyły na dalszych kolejach jej losu. Nieuleczalna optymistka, przepełniona energią, której nijak nie idzie zużyć, bez reszty pochłonięta przeżywaniem własnego życia. W wolnych chwilach gra na ukulele, komponuje przedziwne soki warzywno-owocowe, uczy się włoskiego i pisze książki, by podarować Czytelnikom parę miłych chwil.

   Dziś macie okazję bliżej poznać Zuzannę Jędrzejewską. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Gotowy wywiad ukaże się w osobnym poście.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Nie do wiary’’ Zuzanny Jędrzejewskiej.


Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
FanPage wydawnictwa na Facebooku: klik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Zuzannie Jędrzejewskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 29 czerwca 2016 roku do 3 lipca 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 11 lipca 2016 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ,,Nie do wiary’’ Zuzanny Jędrzejewskiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

23 komentarze:

 1. Uwielbiam być pierwsza :)
  Urodziła się Pani w szczególny dzień. Jak Pani podchodzi do spraw paranormalnych, jasnowidztwa i innych tego typu zjawisk, w które nauka każe nam nie wierzyć, a gdzieś tam się o nich mówi? Wierzy Pani, czy raczej podchodzi z rezerwą?
  Kim jest dla Pani czytelnik?
  katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Czy zgadza się Pani z opinią, że napisanie lekkiej, rozrywkowej powieści nie jest wcale łatwym zadaniem, ponieważ w sumie trudniej czytelnika doprowadzić do śmiechu niż do łez?
  2. Wielu debiutantów uskarża się na trudności z wydaniem swojej książki - mówią o długim okresie oczekiwania lub braku odpowiedzi od wydawców. Pani też miała takie problemy czy wszystko poszło gładko?
  Pozdrawiam,
  perus@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia, czekam na wywiad :) Z pewnością będzie niezwykle interesujący!

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Bardzo zaintrygowało mnie imię głównej bohaterki "Nie do wiary" - Eufrozyna, do tego jest córką Heliodora i wnuczką Damazego. Skąd tak oryginalne imiona?
  2. Eufrozyna jest dorosłą kobietą, a nie do końca wie, czego chce od życia, związków, a gdy na jej drodze pojawiają się adoratorzy, wciąż jest niezdecydowana? Czy myśli Pani, że w dzisiejszych czasach takie kobiety właśnie są, niezdecydowane, z czego to wynika?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1) Urodziła się Pani w szczególnym czasie. Kiedy i jak obchodzi Pani swoje urodziny, gdy nie ma roku przestępnego?
  2) Czym dla Pani jest SŁOWO?

  Pozdrawiam, martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Skąd czerpie Pani pozytywną energie? :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Skoro marzenia się spełniają więc pomarzmy razem ...Rok 2020 na ekrany wchodzi film "Nie do wiary" na podstawie książki Zuzanny Jędrzejewskiej :). W roli Eufrozyny Maliniak występuje...No właśnie-jaka polska aktorka powinna według Pani zagrać Zoey?
  Marzenia się spełniają?Proszę mnie przekonać;) Jakie było Pani największe marzenie, które spełniło się ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Co zainspirowało Panią do napisania tej powieści? Czy była to osoba, miejsce, a może jakiś wyjątkowy przedmiot?

  OdpowiedzUsuń
 9. Co musiałoby się wydarzyć, by wykrzyknęła Pani: "Nie do wiary!"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby miała Pani wybrać smak, który który byłby odpowiednikiem pozytywnej energii to co by to było?

   Usuń
 10. 1. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  2. Szczęście to ...?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Jakie jest pani motto życiowe? :)
  2. Czym dla Pani są wspomnienia? :D
  Mail: uczesiejezyka143@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy lubi Pani oglądać mecze piłki nożnej?
  2. Jeśli tak, to co Pani myśli o meczu Polska-Portugalia?
  Pozdrawiam :) :) :)
  kalamandyna@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Gdyby książka była sokiem... Z jakich składałaby się smaków?
  2. Jeśli nie pisanie, nie komponowanie, granie, to?

  Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie do wiary, ale przez tę fantazyjnie zawiązaną na głowie chustkę kobieta na okładce książki kojarzy mi się z "króliczkiem Playboy`a" :) Nie uważa Pani, że to zabawne? :D
  Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam - po prostu moje skojarzenie tak mnie rozśmieszyło, że aż wzięłam udział w tym konkursie :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Czy uważa Pani na marzenia, bo mogą się przypadkiem spełnić czy przeciwnie - niestrudzenie dąży do realizacji kolejnych marzeń ze swojej listy?
  2. Droga pisarza do sukcesu niekoniecznie usłana jest różami. Czasami brakuje drogowskazów, pojawia się zwątpienie i łzy, ale i są na pewno chwile radości. Kiedy Pani skakała ze szczęścia - gdy przyszedł mail potwierdzający chęć wydania książki, gdy otrzymała Pani wydrukowane egzemplarze czy gdy pojawiła się pierwsza pozytywna recenzja? A może jeszcze Pani wyczekuje takie radosnego momentu?
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Często dowiaduję się, że ulubionym zwierzęciem domowym dla Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic"- ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Czy również posiada Pani kota?
  2. Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania? Czyżby fitness?

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Uwielbiam czytać, ale gdy porównuję siebie z moją żoną, to wychodzi na to, że moja żona czyta i więcej, i szybciej ;) Co Pani na to, aby wprowadzono w Polsce Dzień Kobiet Czytających?
  2. Uwielbiam piec, oczywiście głównie dla Mojej Żony :) Ostatnio specjalizuję się w ciastkach owsianych z różnymi dodatkami, np. rodzynki, orzechy, suszona żurawina. Wspólnie z Żoną kochamy serniki. A jakimi ciastkami/ciasteczkami Pani najchętniej się delektuje? Sama Pani piecze?
  Pozdrawiam
  bogdan061177@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Często zdarza mi się, że kupuję książkę dzięki rekomendacji znanej osobistości: aktorki, dziennikarki czy innej pisarki. Przyznam, że jeszcze nigdy nie zawiodłam się i dzięki temu nasza domowa biblioteczka rozrasta się w błyskawicznym tempie. Czyje rekomendacje na stronie tytułowej Pani książek byłyby dla Pani satysfakcjonujące?
  2. Gdyby żyła Pani w ubiegłym stuleciu, to którą ze znanych osób chciałaby Pani być i dlaczego?
  aniawolniak12@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Kocham czytać bajki. Obawiam się, że nigdy nie wyrosnę z tego. Zawsze dziadek mi czytał, potem czytałam sama i teraz nie wyobrażam sobie, żebym moim dzieciom nie czytała. Moje dzieci i ja kochamy bajki braci Grimm. Czy lubi Pani czytać bajki? Jakie by nam Pani poleciła?
  2. Czym jest dla Pani przyjaźń? Z którym bohaterem Pani książek najbardziej chciałaby Pani się zaprzyjaźnić i dlaczego akurat z tym? Czym takim wyróżniałby się ten przyjaciel?
  Pozdrawiam, Gosia
  pawlaczykgosia@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Pisanie na pewno wciąga i uzależnia. Spróbowało się raz i chce się jeszcze, więcej. Jakie są więc Pani dalsze plany pisarskie? Czy myślała Pani o pisaniu książek dla dzieci i młodzieży? Czy pozostanie Pani w kręgu powieści dla dorosłych?
  2. "– Jeanno, kobiety potrafią kochać o wiele mądrzej niż my! One nie kochają mężczyzny dla jego wyglądu. Nawet jeśli on się im bardzo podoba. – Joaquin westchnął błogo. – Kobiety kochają cię przez wzgląd na twój charakter. Twoją siłę. Twoją mądrość. Albo dlatego, że potrafisz zaopiekować się dzieckiem. Bo jesteś dobrym człowiekiem, masz honor i godność. One kochają cię inaczej niż mężczyzna kobietę. Nie z powodu kształtnych łydek ani nie dlatego, że w swoim garniturze budzisz zazdrość u jej koleżanek z pracy. Owszem, istnieją też takie kobiety, ale są tylko jak zły przykład dla innych" (Nina George "Lawendowy pokój"). Co sądzi Pani o tym cytacie? Czy uważa Pani, że kobiety i mężczyźni inaczej kochają? Co dla kobiet jest ważne w miłości, w wyborze Tego Jedynego?
  ewelinkapoc@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Co czuje pisarz, gdy odnosi sukcesy? Gdy jego książki zbierają pozytywne opinie, gdy wszyscy zachwycają się pomysłem, polecają książki innym? Jakie emocje towarzyszyły Pani, gdy Pani książki się podobają?
  2. Czy myślała Pani o ekranizacji Pani książki? Które Pani dzieło powinno być przeniesione na duży ekran jako pierwsze? Kto powinien zagrać główne role?
  Pozdrawiam
  anetapachurka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...