Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

niedziela, 13 listopada 2016

POZNAJ MNIE LEPIEJ: VERA EIKON  VERA EIKON (Katarzyna Woźniak). Żona i matka dwójki wspaniałych dzieci. Polska pisarka urodzona w 1989 roku, w Łodzi. Po studiach na Uniwersytecie Łódzkim zamieszkała w Amsterdamie. Po latach poszukiwań literackiego głosu odnalazła powieść kryminalną jako najlepsze dla siebie środowisko, w którym realizuje motto: ''Nawet jeśli człowiek zapomni o Bogu, Ten nigdy nie zapomni o człowieku''.

  Dlaczego Vera Eikon została autorką właśnie kryminałów? Ponieważ ten gatunek traktuje o najciemniejszych stronach ludzkiej natury. Zdeprawowanej, obdartej z miłości i współczucia. Należy zdemaskować te kłamstwa o człowieku. Dotrzeć do serca, które zawsze poszukuje akceptacji, miłości i Boga. Najtrudniej zachować je w warunkach ekstremalnych. Najtrudniej odnaleźć miłosierdzie w świecie pełnym przemocy, a właśnie tam najwięcej go potrzeba. W przeciwnym razie – człowiek umiera. 

Oficjalna strona autorki:KLIK
 
~~ * ~~
 
Zawsze mogłam na Was liczyć w kwestii pytań do autorów i mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Dziś macie okazję bliżej poznać Verę Eikon. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (ile tylko chcecie - w granicach rozsądku oczywiście). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.
 
 Pytania zbieram do 20 listopada do godz. 23.59
Wywiad ogłoszę 27 listopada
_____

Na zachętę...

16 komentarzy:

 1. Moją przygodę z czytaniem kryminałów zaczynałam od książek Joe Alexa (czyli Macieja Słomczyńskiego, który m.in. przetłumaczył wszystkie dzieła Szekspira :). Do moich ulubionych autorek należy Donna Leon, która swoje intrygi umiejscawia w Wenecji. Nie gustuję w kryminałach szwedzkich, często "ociekających krwią i przemocą". Jakich autorów kryminałów Pani ceni - za co?, lubi - za co?, a jakich poleca - dlaczego? Będę wdzięczna za odpowiedź i życzę sukcesu na rynku wydawniczym. Trzymam kciuki!
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Książki elektroniczne maja swoich zwolenników i przeciwników. Ich zwolennicy podkreślają, że są tańsze i łatwiejsze w przechowywaniu, gdyż nie wymagają półek. Przeciwnicy natomiast twierdzą, że nic nie zstąpi przyjemności trzymania książki w ręku i przewracania kartek. A jak wygląda sprawa z punktu widzenia pisarza? W jaki sposób łatwiej dziś dotrzeć do czytelnika? Czy uważa Pani, że wystarczy e-book, czy planuje Pani także wydanie tradycyjne swojej książki?
  2. Dlaczego wybrała Pani Amsterdam jako swoje miejsce do życia i czy jest Pani z tego wyboru zadowolona?
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 3. W swojej książce postawiła Pani na szali dilera i narkomana, mordercę i ofiara, mafię i policję. Które z tych osób, świata przestępczego czy policyjnego tworzyło się Pani najtrudniej?

  Życzę powodzenia i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O proszę autorka jest w moim wieku :D
  Życzę wszystkim powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak na złość nie mogę wymyślić teraz żadnego sensownego pytania :D lubię kryminały więc chętnie coś przeczytam tej pani i dam szansę polskiej twórczości, może się nie zawiodę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Młoda Pani, odrobinę starsza ode mnie :)
  Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam.
  1. Jakie jest Pani ulubione danie? Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania książki (dowolnego gatunku) i wydania jej to potrawa. Jakie według Pani powinna mieć składniki?
  2. Jaka była mała Vera? Jakie nawyki zostały Pani do dziś?
  3. Dopisze Pani do każdej litery imienia i nazwiska cechę jaka Panią opisuje?
  4. Załóżmy, że na 24 godzimy może się Pani przenieść do świata przedstawionego w dowolnej powieści, jaką Pani wybierze i dlaczego? A może żadną?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Skąd wziął się pseudonim? Zabieg PR, czy ukrycie się za nim?

  OdpowiedzUsuń
 9. Mieszka Pani w Amsterdamie, czy w Pani ocenie tam pisarze mają łatwiej, czy wręcz przeciwnie?
  Czy pobyt za granicą wpływa na Panią twórczo?

  OdpowiedzUsuń
 10. 1) Mieszka Pani za granicą i na pewno tęskni Pani za Polską. A za czym w Polsce Pani nie tęskni?
  2) W jakim stopniu ważny jest dla Pani język polski i dlaczego w takim?

  Serdeczności, Martucha180

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy jest coś takiego przy czym nie może się Pani skupić na pisaniu?

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy pisarze mają jakieś pisarskie przesądy? :) Czy Pani również jest przesądna i np. nie przerywa pisania książki na stronie 13, ponieważ ta liczba przynosi pecha i może sprawić, że książka nie odniesie sukcesu ? Czy raczej nie wierzy Pani w takie rzeczy? :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Co skłoniło Panią do wyjazdu z Polski?
  Jakie są Pani plany wydawnicze?
  Jaka jest Pani dewiza życiowa?
  Czy oprócz pisania kryminałów zmierza Pani pokusić się o inny gatunek literacki?
  Czy ma Pani jakieś rady dla początkujących pisarzy?

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy zgadzasz się z powszechnie utartym przekonaniem, że w każdym człowieku tkwi dobro?
  Wspominasz o Bogu... jeżeli pytanie nie jest zbyt osobiste, chciałabym wiedzieć, jaką rolę odgrywa Bóg w Twoim własnym życiu?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...